Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Jennak83 είπε:

Και γω εχω κατι πονακια ελαφρα σημερα, πριν λιγες μερες ομως ενιωσα ενα πονο τοσο δυνατο οπως τοτε που απεβαλλα αλλα τελικα ευτυχως δεν ηταν τιποτα κακο. Εφοσον δεν εχεις αιμα να μη φοβασαι, ειπες οτι πηρες το γιατρο σου κ σε καθησυχασε σωστα; απλα προσπαθησε να μη κουραζεσαι, ξαπλωσε λιγο και προσπαθησε να μη σκυβεις οσο μπορεις. Για να καφε υγρα σου ειχε δωσει ουλτρο; Εγω ειδα χθες το βραδυ στο σκουπισμα ανοιχτο καφε και υγρα κ τρελαθηκα αλλα σημερα τιποτα καφε. Εχω κατι ουλτρο στο σπιτι αλλα δε θελω να τα παρω απο μονη μου γιατι κανω κ ενεσεις κ δε ξερω αν κανει, που θα κανει αλλα θελω να τον ρωτησω πρωτα. Αν ξαναδω θα τον παρω τηλ. Εγω σημερα καθομαι, μονο τα βασικα δηλ φαγητο και τιποτα αλλο με την τρομαρα που πηρα χθες!

Δεν τον πήρα αλλά μου το ειχε πει στη πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ουτρο είχα πάρει ναι αλλά μόνη σου ούτε καν!!

Πρέπει πρώτα να καθορίσει ο γιατρός αν χρειάζεται και πόση δόση χρειάζεται! Ρώτησε τον αν ξανά δεις που σου εύχομαι όχι, και θα σου πει.

Τα βασικά θα ήθελα κι εγώ αλλά με μια μικρούλα 18 μηνών πλέον δε γίνεται. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιατί με καθησυχασες αρκετά.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν τον πήρα αλλά μου το ειχε πει στη πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ουτρο είχα πάρει ναι αλλά μόνη σου ούτε καν!!

Πρέπει πρώτα να καθορίσει ο γιατρός αν χρειάζεται και πόση δόση χρειάζεται! Ρώτησε τον αν ξανά δεις που σου εύχομαι όχι, και θα σου πει.

Τα βασικά θα ήθελα κι εγώ αλλά με μια μικρούλα 18 μηνών πλέον δε γίνεται. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιατί με καθησυχασες αρκετά.

Το ξερω, εχεις μικρο παιδακι οποτε..αδυνατον! Αχ μακαρι να μας πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Θα έλεγα να ξανακάνεις μόνο την ημέρα που περιμένεις για παν ενδεχόμενο.

Οι επαφές κοριτσι εμένα προσωπικά δε μου λένε κάτι. Ποτε δεν κατάφερα να μείνω έγκυος κοιτώντας γόνιμες κλπ. Και τις δύο φορές όταν άφηνα τα πράγματα στη τύχη τους τσουπ θετικό το τέστ. Και το συστήνω σε όλες πραγματικά. Για να φανταστείς το τωρινό μου σπορακι 1 επαφή είχαμε και το έπιασα και μάλιστα είχα καθυστερημενη ωορρηξία. Έκανα την 19 ημέρα.

Απόλαυσε τη σχέση σου με τον σύζυγό σου και σκέψου θετικά. Όσο πιο πολύ αγχώνεσαι τόσο πιο πολύ μπλοκάρεται ο οργανισμός (αυτό βέβαια σε περίπτωση που δεν υπάρχει παθολογικό αίτιο).

Όλα θα πάνε καλά!! :)

Δημόσιο και πάλι δημόσιο. Έχω λόγο που το λέω αλλά δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες διότι είναι λίγο περίπλοκη η προηγούμενη τοκετό εμπειρία μου. Το δημόσιο όμως και η γιατραρα μου να είναι καλά!!!

Πάντως για τις ώρες σε καταλαβαίνω χαχα ένα έχω αλλά δεν τον αγαπάει τον ύπνο και ξεκλεβω χρόνο οπότε και αααν βρω.

Καλώς ήρθες!! :)

Όλα καλά θα πάνε κοριτσι θα δεις. Μην αγωνίας και αγωνία και το μπεμπέ χαχα.

Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ μη νομίζεις!! :-P

Καλώς ήρθες κοριτσι. Βλέπω και β δικιά σου χοριακή σαν τη δικιά μου έχει τρελή άνοδο. Εμένα ήταν 13 η πρώτη, η δεύτερη 75 και η τρίτη 250. Όσο για τη τεταρτη 780 χαχα.

Εύχομαι όλα καλά σε όλες μας.

Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Ραφαέλα μας γιατρό σήμερα ε; Περιμένουμε με αγωνία. Εγώ πήγα αλλά δε φαίνεται το ατιμουτσικο χαχα. Πάω ξανά Τετάρτη.

Πάντως συμφωνώ με την τουτουνι. Μου φαίνεται αιώνας ως την Τετάρτη κοριτσια... Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα γενικα!!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας!!!

Κοριτσια μου υπαρχει περιπτωση να επηρεαζουν οταν προσπαθεις να μεινεις εγκυος τα ζαναξ και τα αντικαταθληπτικα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Jennak83 είπε:

Το ξερω, εχεις μικρο παιδακι οποτε..αδυνατον! Αχ μακαρι να μας πανε ολα καλα!

Μακάρι κοριτσι δε λες τίποτα.

πρίν από 2 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Κοριτσια μου υπαρχει περιπτωση να επηρεαζουν οταν προσπαθεις να μεινεις εγκυος τα ζαναξ και τα αντικαταθληπτικα;

Προσωπικά κορίτσι ξέρω ότι πρέπει να σταματήσουν αγωγές με αντικαταθλιπτικά κλπ για την εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω αν επηρεάζουν στη σύλληψη αλλά νομίζω δεν κάνει να τα παίρνει κάποια στη κύηση. Κάτι τέτοιο είχα ακούσει σε συζήτηση στο νοσοκομείο που περιμέναμε στην αναμονή κοπέλες και είχαμε πιάσει κουβέντα τότε.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Μακάρι κοριτσι δε λες τίποτα.

Προσωπικά κορίτσι ξέρω ότι πρέπει να σταματήσουν αγωγές με αντικαταθλιπτικά κλπ για την εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω αν επηρεάζουν στη σύλληψη αλλά νομίζω δεν κάνει να τα παίρνει κάποια στη κύηση. Κάτι τέτοιο είχα ακούσει σε συζήτηση στο νοσοκομείο που περιμέναμε στην αναμονή κοπέλες και είχαμε πιάσει κουβέντα τότε.

Καλα σιγουρα αν βγει θετικο απο βδομαδα θα τα κοψω αλλα ελεγα μηπως ξερατε για οσο προσπαθω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Καλα σιγουρα αν βγει θετικο απο βδομαδα θα τα κοψω αλλα ελεγα μηπως ξερατε για οσο προσπαθω..

Νομίζω πως όχι. Απλά σου μετέφερα τι έτυχε να ακούσω από τις κοπέλες. Και η κοπέλα ήταν ήδη στον τριτο μήνα και έλεγε ότι τα έκοψε όταν πήρε θετική χοριακη άρα έμεινε έγκυος ενώ τα έπινε.

Βέβαια για σίγουρη απάντηση ρώτα τον γυναικολόγο σου, μιας και δεν είναι ότι καλύτερο να κόβονται μαχαίρι τα αντικαταθλιπτικά.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Νομίζω πως όχι. Απλά σου μετέφερα τι έτυχε να ακούσω από τις κοπέλες. Και η κοπέλα ήταν ήδη στον τριτο μήνα και έλεγε ότι τα έκοψε όταν πήρε θετική χοριακη άρα έμεινε έγκυος ενώ τα έπινε.

Βέβαια για σίγουρη απάντηση ρώτα τον γυναικολόγο σου, μιας και δεν είναι ότι καλύτερο να κόβονται μαχαίρι τα αντικαταθλιπτικά.

Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου και τη βοηθεια σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου και τη βοηθεια σου.. :)

Τίποτα κοριτσι για αυτό είμαστε εδώ το θέμα είναι ότι σου λέω ότι άκουγα και δε ξέρω κατά πόσο είναι σωστές αυτές οι πληροφορίες!! Γι αυτό ρώτα τον γιατρό σου που αν είναι παράγοντας που εμποδίζει τη σύλληψη εν τέλει, να σε κατατοπίσει! :)


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ σχηματίστηκε κιόλας ομάδα;;!! Γεια σας κι από μένα... δειλά δειλά μπαίνω στην ομάδα σας καθώς ούτε στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα. Χθες έμαθα για την εγκυμοσύνη μου με χοριακη 746!

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλέ σχηματίστηκε κιόλας ομάδα;;!! Γεια σας κι από μένα... δειλά δειλά μπαίνω στην ομάδα σας καθώς ούτε στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα. Χθες έμαθα για την εγκυμοσύνη μου με χοριακη 746!

Καλως ηρθες! Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλέ σχηματίστηκε κιόλας ομάδα;;!! Γεια σας κι από μένα... δειλά δειλά μπαίνω στην ομάδα σας καθώς ούτε στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα. Χθες έμαθα για την εγκυμοσύνη μου με χοριακη 746!

Χαχα είδες; Εγώ η βιαστική φταίω, δεν συγκρατήθηκα είναι η αλήθεια. Φαντασου ήθελα να τη δημιουργήσω από το πρώτο αχνό θετικό τεστ αλλά κρατηθηκα.

Εύχομαι ακόμη πιο τεράστια νουμεράρα και όλα να πάνε καλά σε όλες μας!! :)

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Χαχα είδες; Εγώ η βιαστική φταίω, δεν συγκρατήθηκα είναι η αλήθεια. Φαντασου ήθελα να τη δημιουργήσω από το πρώτο αχνό θετικό τεστ αλλά κρατηθηκα.

Εύχομαι ακόμη πιο τεράστια νουμεράρα και όλα να πάνε καλά σε όλες μας!! :)

 

 

Ευχαριστώ κοριτσι!! Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω μια μια.. σε ποια βδομάδα βρίσκεσαι;  έχεις πάει στον γιατρό η είσαι ακόμα με χοριακες; η δική μου χοριακη δεν έχω ιδέα αν είναι καλή ή όχι. Γι αυτό θέλω να δω Δευτέρα  αν θα διπλασιάσει. Μεχρι τοτε ειμαι υπερβολικά συγκρατημένη..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι!! Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω μια μια.. σε ποια βδομάδα βρίσκεσαι;  έχεις πάει στον γιατρό η είσαι ακόμα με χοριακες; η δική μου χοριακη δεν έχω ιδέα αν είναι καλή ή όχι. Γι αυτό θέλω να δω Δευτέρα  αν θα διπλασιάσει. Μεχρι τοτε ειμαι υπερβολικά συγκρατημένη..

Έχω κάνει τέσσερις χοριακες που είχαν καλό αποτέλεσμα. Πήγα γιατρό εχθές αλλά είναι νωρίς να δει κάτι και θα ξανά πάω τη Τετάρτη. Εβδομάδα δε ξέρω γιατί έχω λίγο άστατο κύκλο και μάλλον είναι καθυστερημένη η σύλληψη. Αυτά από εμένα!! :)

κοιτα κι εγώ ακόμη συγκρατημένη είμαι. Επειδή όμως όλη αυτή η στάση μου στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δε με άφησε να χαρώ τίποτα από το άγχος προσπαθώ πλέον να αφήνω την αισιοδοξία να υπερτερεί. Ούτως ή άλλως ότι είναι να γίνει θα γίνει και άπαξ και γίνουμε μανουλες τα άγχη θα είναι ακόμη μεγαλύτερα. Οπότε ας ζήσουμε την εμπειρία με χαρά και επιφύλαξη αλλά ας μην υπερτερεί σε όλα η δεύτερη! :)

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Έχω κάνει τέσσερις χοριακες που είχαν καλό αποτέλεσμα. Πήγα γιατρό εχθές αλλά είναι νωρίς να δει κάτι και θα ξανά πάω τη Τετάρτη. Εβδομάδα δε ξέρω γιατί έχω λίγο άστατο κύκλο και μάλλον είναι καθυστερημένη η σύλληψη. Αυτά από εμένα!! :)

κοιτα κι εγώ ακόμη συγκρατημένη είμαι. Επειδή όμως όλη αυτή η στάση μου στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δε με άφησε να χαρώ τίποτα από το άγχος προσπαθώ πλέον να αφήνω την αισιοδοξία να υπερτερεί. Ούτως ή άλλως ότι είναι να γίνει θα γίνει και άπαξ και γίνουμε μανουλες τα άγχη θα είναι ακόμη μεγαλύτερα. Οπότε ας ζήσουμε την εμπειρία με χαρά και επιφύλαξη αλλά ας μην υπερτερεί σε όλα η δεύτερη! :)

Κι εγώ πήγα με βάση τερ αλλά στην ουσία μόνο μια περίοδο είχα από τότε που γέννησα (θηλάζω γι αυτο) τον προηγούμενο μήνα δλδ είχα την 1η μου περίοδος και δεν ξέρω τι κύκλο θα έκανα στην πραγματικότητα! Νομίζω όμως πως αν τη Δευτέρα δω διπλάσιο(και παραπάνω γιατί θα είναι 3 μερες) νούμερο θα αρχίζω σιγά σιγά να το πιστεύω


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...