Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Μπορεί να την αναζητά για παρηγοριά την ώρα που πονάει το στήθος δεν το θέλουν μόνο για φαγητό ❤️

Κ ξερεις με τι μανια το ψαχνει; 

Επισης οταν πινουν γαλα ακουτε κ σεις ηχους στην κοιλιτσα τους; @Dwroεσενα πινει λαιμαργα; εμενα γενικα πινει κ ακουω γκλουπ γλουπ, μηπως γι αυτο του πεφτει βαρυ κ ποναει..λογω ηδη επιβαρυμενου εντερου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια είμαι πολυ χαρούμενη σήμερα. Ταισα καλα τον μπεμπουλη κ μετα τον βαλαμε λιγο στον μαρσιπο. Αφου χαλαρωσε τον εβαλα στο καροτσι κ για πρώτη φορα οχι μονο εκατσε αλλα τον εκανα στην αυλη βολτες κ κοιμηθηκε του καλου καιρου. Βέβαια μεσα εχω βαλει μια πολυ απαλη κουβερτουλα, εχω μικρυνει τον χωρο κ εχω φτιαξει μια φωλιτσα για να μην παίζει περα δωθε.. Ισως βοηθησε κ αυτο... Ειχα απογοητευτει... Ααα κ επισης του εδωσα πιπιλα... Καλα παμε... 

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ ξερεις με τι μανια το ψαχνει; 

Επισης οταν πινουν γαλα ακουτε κ σεις ηχους στην κοιλιτσα τους; @Dwroεσενα πινει λαιμαργα; εμενα γενικα πινει κ ακουω γκλουπ γλουπ, μηπως γι αυτο του πεφτει βαρυ κ ποναει..λογω ηδη επιβαρυμενου εντερου. 

Και εμενα πινει λαιμαργα και εγω τον ακουω να πινει ειναι 46 ημερων περιπου 5 κιλα τον ζυγισα σε δικη μου ζυγαρια γεννηθηκε 3110.Την περασμενη παρασκευη στον γιατρο ηταν 4720

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Λαίμαργα πίνει κ μένα.ακουω κ γκλουπ στο στομάχι της.

Λοιπόν έκοψα τη d3 από μόνη μου κ σταμάτησε να πονάει η κοιλιά της,διάβασα τις ανεπιθύμητες κ ειπα ας το δοκιμάσω .


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ ξερεις με τι μανια το ψαχνει; 

Επισης οταν πινουν γαλα ακουτε κ σεις ηχους στην κοιλιτσα τους; @Dwroεσενα πινει λαιμαργα; εμενα γενικα πινει κ ακουω γκλουπ γλουπ, μηπως γι αυτο του πεφτει βαρυ κ ποναει..λογω ηδη επιβαρυμενου εντερου. 

Κ εγω ακούω ήχους καλή μου

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια είμαι πολυ χαρούμενη σήμερα. Ταισα καλα τον μπεμπουλη κ μετα τον βαλαμε λιγο στον μαρσιπο. Αφου χαλαρωσε τον εβαλα στο καροτσι κ για πρώτη φορα οχι μονο εκατσε αλλα τον εκανα στην αυλη βολτες κ κοιμηθηκε του καλου καιρου. Βέβαια μεσα εχω βαλει μια πολυ απαλη κουβερτουλα, εχω μικρυνει τον χωρο κ εχω φτιαξει μια φωλιτσα για να μην παίζει περα δωθε.. Ισως βοηθησε κ αυτο... Ειχα απογοητευτει... Ααα κ επισης του εδωσα πιπιλα... Καλα παμε... 

Την έπιασε την πιπίλα; μια χαρά σας βρίσκω τέλεια τα πήγατε σήμερα! Είδες που μαθαίνει σιγά σιγά το καρότσι; και το είχες καημό; ❤️

Just now, Dwro είπε:

Και εμενα πινει λαιμαργα και εγω τον ακουω να πινει ειναι 46 ημερων περιπου 5 κιλα τον ζυγισα σε δικη μου ζυγαρια γεννηθηκε 3110.Την περασμενη παρασκευη στον γιατρο ηταν 4720

Καλεεε τέλεια τα πάτε με τα κιλα ❤️

Just now, tsilona είπε:

Λαίμαργα πίνει κ μένα.ακουω κ γκλουπ στο στομάχι της.

Λοιπόν έκοψα τη d3 από μόνη μου κ σταμάτησε να πονάει η κοιλιά της,διάβασα τις ανεπιθύμητες κ ειπα ας το δοκιμάσω .

Δεν ειναι απαραιτητο να τη δίνουμε λες; εγώ ξεχνάω συνέχεια κ έχω τύψεις που ξεχναω

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Την έπιασε την πιπίλα; μια χαρά σας βρίσκω τέλεια τα πήγατε σήμερα! Είδες που μαθαίνει σιγά σιγά το καρότσι; και το είχες καημό; ❤️

Ναι αγαπη... Ολα πανε καλα... Θα μαθει τρομαριτσα μου... Εγω βιαζομαι... Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια είμαι πολυ χαρούμενη σήμερα. Ταισα καλα τον μπεμπουλη κ μετα τον βαλαμε λιγο στον μαρσιπο. Αφου χαλαρωσε τον εβαλα στο καροτσι κ για πρώτη φορα οχι μονο εκατσε αλλα τον εκανα στην αυλη βολτες κ κοιμηθηκε του καλου καιρου. Βέβαια μεσα εχω βαλει μια πολυ απαλη κουβερτουλα, εχω μικρυνει τον χωρο κ εχω φτιαξει μια φωλιτσα για να μην παίζει περα δωθε.. Ισως βοηθησε κ αυτο... Ειχα απογοητευτει... Ααα κ επισης του εδωσα πιπιλα... Καλα παμε... 

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια, κ γω τελικα τον εμαθα να τη θελει την πιπιλιτσα με την πιεση, τωρα νυσταζε κ την ηθελε ειχε πολλη πλακα ετσι οπως εκανε, κ την ηθελε κ δεν την εβαζε ολη μεσα αλλα αν του την επαιρνες γκρινιαζε, η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι η αγαπημενη του αυτη, θελει την καοτσουκ!

Just now, Dwro είπε:

Και εμενα πινει λαιμαργα και εγω τον ακουω να πινει ειναι 46 ημερων περιπου 5 κιλα τον ζυγισα σε δικη μου ζυγαρια γεννηθηκε 3110.Την περασμενη παρασκευη στον γιατρο ηταν 4720

Μια χαρα πατε κ σεις απο κιλα, οποτε αυτο ειναι πολυ καλο...ισως κ η λαιμαργια τα επιβαρυνει τι να πω! Αντε να δουμε κ αποψε!

Just now, tsilona είπε:

Λαίμαργα πίνει κ μένα.ακουω κ γκλουπ στο στομάχι της.

Λοιπόν έκοψα τη d3 από μόνη μου κ σταμάτησε να πονάει η κοιλιά της,διάβασα τις ανεπιθύμητες κ ειπα ας το δοκιμάσω .

Σοβαρα; ειχατε κ σεις κολικους;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Δεν θα πάει χαχαχ αν δεν την μάθουν από την αρχή μετά ζορίζονται τα περισσότερα. Θα την μάθει αλλά θα σου κάνει τον δύσκολο στην αρχή 

Του την εδωσα τελικα για πολυ λιγο σε καποια φαση που ηταν φαγωμενος αλλα εκλαιγε γιατι τον ειχαμε βαλει στην καλαθουνα του για να φαμε...Την ρουφουσε σαν να μην υπηρχε αυριο...χαχαχα!!!Εννοειται οτι σταματησε ακαριαια το κλαμα...Του την αφησα για πολυ λιγο βεβαια αλλα πιστευω οτι αν την μαθει, δε θα την αφηνει!!Το περιμενα βασικα γιατι πιπιλαει με μανια τα χερια του και μερικες φορες που εχει πετυχει να χωσει τον αντιχειρα, δεν μπορεις να του τον  βγαλεις με τιποτα!!

  • Χαχα 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Του την εδωσα τελικα για πολυ λιγο σε καποια φαση που ηταν φαγωμενος αλλα εκλαιγε γιατι τον ειχαμε βαλει στην καλαθουνα του για να φαμε...Την ρουφουσε σαν να μην υπηρχε αυριο...χαχαχα!!!Εννοειται οτι σταματησε ακαριαια το κλαμα...Του την αφησα για πολυ λιγο βεβαια αλλα πιστευω οτι αν την μαθει, δε θα την αφηνει!!Το περιμενα βασικα γιατι πιπιλαει με μανια τα χερια του και μερικες φορες που εχει πετυχει να χωσει τον αντιχειρα, δεν μπορεις να του τον  βγαλεις με τιποτα!!

Χαχαχ το αστεράκι μου γουστάρει πιπίλιτσα ❤️❤️

  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τι κακό είναι αυτό με την ζέστη; δεν ξέρω στα μέρη σας τι καιρό έχει άλλα εδώ πάντως σκάει ο τζίτζικας κυριολεκτικά... Όλοι μας είμαστε με ραντακι, της μικρής της φοράω μακρύ μανίκι κ την λυπάμαι την καημένη μην τυχόν και ζεσταίνεται! Κατά τα άλλα φτάσαμε τα μισά του Νοέμβρη... Εννοείται ότι ακόμα δεν έστρωσα το σπίτι! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/11/2019 at 7:39 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Επεσα πανω σ αυτην την δημοσ..δεν εχει τυχει να διαβασω κτ αλλο δικο σου..αλλα κ μονο μ αυτο που διαβασα εχεισ το δικιο με το μεροσ σου...

Να μασ μιλασ για να ξεσπασ..

Οτι θα αντιμετωπιστει αυτο που περνασ ειναι το μονο σιγουρο...αλλα σε συνδυασμο με το νωρακι σου που μπηκε στη μενν κ με το οτι εισαι σε ευαισθητη στιγμη το κανει λιγο πιο δυσκολο.

Μια κακη στιγμη ειναι που θα περασει..κανε λιγο υπομονη να περασουν ολα..κ μετα θα ναι ενα κακο ονειρο..

Περαστικα σου

Κοριτσια ειναι κ οι δικοι σασ παιδιατροι αυστηροι η μονο ο δικοσ μου??

Με τρομοκρατησε με τισ ιωσεισ..κ το ανοσοπποητικο των μωρων  που ειναι ευαισθητο..ακομη κ για μασ ειπε να φοραμε μασκεσ..(δεν το συζητω για αυτουσ που θα το επισκεπτουν...)

Αυτουσ τουσ 3 πρωτουσ μηνεσ μεχρι να γινουν τα εμβολια δεν μπορω να τουσ χαρω..

Εχουμε νοζηλευτει με την μεγαλη μου οταν ηταν 2 μηνων σε νοσοκομειο κ ξερω πωσ ειναι..

Αλλα κ παλι να μην αφηνω την αδερφη τησ να την πλησιασει χωρισ μασκα δεν ειναι υπερβολικο? Αυτοι που εχουν παιδακια που πανε σε παιδικο δηλ τι κανουν? 

Κόλλησε παλι σε παράθεση λοιπον θα το σπασω δεν παει άλλο αυτό αύριο κάνουμε εμβόλιο κορίτσια Εχω ερώτηση μου έσπασε τα νεύρα μια φαρμακοποιός που είπε στην πεθερά μου για το γάλα το εξης οτι καλέ το χειροτερο γάλα δεινετς στο μωρό να ξαναπω οτι δίνω το sanilac ac κατα των κολικων και αυτό ο γιατρός μας το είπε δηλαδή ο γιατρός θέλει να κάνει κακό στο μωρό και δεν ξέρει μιλάει η κάθε αστοιχειωτη έλεος πια έτσι ποια έχει δώσει αυτό το γάλα η ποια μαμά το έδινε να μου πει την γνώμη της μου έχουν φτάσει τα νεύρα στον Θεο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κόλλησε παλι σε παράθεση λοιπον θα το σπασω δεν παει άλλο αυτό αύριο κάνουμε εμβόλιο κορίτσια Εχω ερώτηση μου έσπασε τα νεύρα μια φαρμακοποιός που είπε στην πεθερά μου για το γάλα το εξης οτι καλέ το χειροτερο γάλα δεινετς στο μωρό να ξαναπω οτι δίνω το sanilac ac κατα των κολικων και αυτό ο γιατρός μας το είπε δηλαδή ο γιατρός θέλει να κάνει κακό στο μωρό και δεν ξέρει μιλάει η κάθε αστοιχειωτη έλεος πια έτσι ποια έχει δώσει αυτό το γάλα η ποια μαμά το έδινε να μου πει την γνώμη της μου έχουν φτάσει τα νεύρα στον Θεο

Είχα στην πρώτη το ίδιο απ' την κολλητή που είναι φαρμακοποιός... Ουσιαστικά εννοούσε μετά που τη ρώτησα ευθέως ότι το sanilac είναι πιο διαδεδομένο στα νοσοκομεία από παλιά αλλά από τότε έχουν δημιουργηθεί πιο καλά γάλατα, πιο εύπεπτα και πιο εμπλουτισμένα... Γι'αυτό το είπε .. μήπως εννοούσε και η δικιά σας αυτό;

Η πρώτη μου το sanilac το έκοψε μόνη της στον 5ο... Δεν έπινε με τίποτα και το γυρίσαμε σε almiron....

Τώρα η δεύτερη δε ξέρω αν θυμάσαι έκανε κακα 1 φορά στις 3 μέρες τελείως κυπαρισσι και έδειχνε αρκετά ανήσυχη σαν να πονάει να τα κάνει... Της άλλαξα το γάλα μόνη μου σε almiron και όταν ξανά έκανε κακα είχε ήδη αλλάξει το χρώμα σε κλασσικό μουσταρδι πάλι!!

Τσεκαρε το μήπως η σύσταση του sanilac πέφτει βαριά και στο δικό σου... 

 

Τι κανετεεε; @marioula1234 εκεί που θα έγραφα ότι σήμερα έχει κρύο είδα το κείμενο σου και γέλασα χαχαχα. Πολύ ψυχρά εδώ που είμαι εγώ και υγρασία.... Μπρρρρ.... 

@tsilona μου, μήπως τώρα που είδες ότι βοηθάει η αποχη απ' την d3 να το αναφέρεις στο παιδίατρο για να δείτε αν υπάρχει πιο "ελαφριά" d3 ή άλλη λύση; Διότι εμένα η παιδίατρος μας την θεωρεί βασική κι ας βγαίνει στον ήλιο κάθε μέρα το μωρό που λέει ο λόγος... Ειδικά εμείς που έχουμε και μεγάλες πηγές (μαλακά σημεία) στο κεφάλι, με έχει πρήξει να μη ξεχνάω την βιταμίνη γιατί παίζει λέει απίστευτο ρόλο και σε αυτό!!! Δεν έχω ιδέα γιατί, αλλά ενημέρωσε τον παιδίατρο να το συζητήσετε μαζί μη τυχόν και σου προκύψει έλλειψη απ' το πουθενά!

Βρε κορίτσια γενική ερώτηση... Τι πάνες χρησιμοποιείτε; Μου φαίνεται πως όταν κάνει κακά η μικρή βρωμοκοπαει ο κόσμος αλλά όχι λίγο των κακακίων (λεξαρα είπα πάλι Χαχαχα) αλλά λόγο της πανας, διότι έχει λερωθεί πχ στο φορμακι και τα μύρισα αλλά δεν είχαν την ίδια οσμή, μύριζαν απλά κανονικά μωρουδι κακακια.... Σκέφτομαι να αλλάξω πάνες αλλά φοβάμαι την αντίδραση στο δέρμα της. Χρησιμοποιούμε pampers premium care εμείς και κατά τα άλλα είμαι υπέρ ευχαριστημένη!!

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κόλλησε παλι σε παράθεση λοιπον θα το σπασω δεν παει άλλο αυτό αύριο κάνουμε εμβόλιο κορίτσια Εχω ερώτηση μου έσπασε τα νεύρα μια φαρμακοποιός που είπε στην πεθερά μου για το γάλα το εξης οτι καλέ το χειροτερο γάλα δεινετς στο μωρό να ξαναπω οτι δίνω το sanilac ac κατα των κολικων και αυτό ο γιατρός μας το είπε δηλαδή ο γιατρός θέλει να κάνει κακό στο μωρό και δεν ξέρει μιλάει η κάθε αστοιχειωτη έλεος πια έτσι ποια έχει δώσει αυτό το γάλα η ποια μαμά το έδινε να μου πει την γνώμη της μου έχουν φτάσει τα νεύρα στον Θεο

Καλημέρα κοριτσάκι μ!!!!Και μένα ο γιατρός μου μου πρότεινε το sanilac για λίγο πιο οικονομικό επειδή έχω 2 μωράκια αλλά η διαφορά στο μήνα ήταν μόνο 30€ και δεν τους το άλλαξα επίσης μου είπε ότι έχει παρατηρήσει πως τα παιδιά που πίνουν sanilac παίρνουν πιο εύκολα βάρος επειδή εγώ το συζήτησα πολύ το θέμα με το γάλα μου είπε ότι όλα τα γάλατα είναι τα ίδια δεν υπάρχει κάποιο γάλα να είναι καλύτερο από το άλλο γιατί μιλήσαμε για δυο τρεις εταιρείες οπότε μην αγχώνεσαι αυτοί ξέρουν καλύτερα από τους φαρμακοποιούς!!!Και επίσης το θέμα είναι τι πίνουν τα μωρά μας γιατί κάποιο μωρό μπορεί να μη πίνει κάποιο γάλα και να πρέπει να πάρει κάποιο άλλο οπότε καλό είναι να μην τους αλλάζουμε συνέχεια γάλατα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είχα στην πρώτη το ίδιο απ' την κολλητή που είναι φαρμακοποιός... Ουσιαστικά εννοούσε μετά που τη ρώτησα ευθέως ότι το sanilac είναι πιο διαδεδομένο στα νοσοκομεία από παλιά αλλά από τότε έχουν δημιουργηθεί πιο καλά γάλατα, πιο εύπεπτα και πιο εμπλουτισμένα... Γι'αυτό το είπε .. μήπως εννοούσε και η δικιά σας αυτό;

Η πρώτη μου το sanilac το έκοψε μόνη της στον 5ο... Δεν έπινε με τίποτα και το γυρίσαμε σε almiron....

Τώρα η δεύτερη δε ξέρω αν θυμάσαι έκανε κακα 1 φορά στις 3 μέρες τελείως κυπαρισσι και έδειχνε αρκετά ανήσυχη σαν να πονάει να τα κάνει... Της άλλαξα το γάλα μόνη μου σε almiron και όταν ξανά έκανε κακα είχε ήδη αλλάξει το χρώμα σε κλασσικό μουσταρδι πάλι!!

Τσεκαρε το μήπως η σύσταση του sanilac πέφτει βαριά και στο δικό σου... 

 

Ακριβως το ίδιο κανει ο δικός μου αγάπη και το Εχω πει στον παιδίατρο χίλιες φορες αλλά επιμένει να μην το αλλάξουμε επειδή παιρνει κιλά το μωρο ξέρω οτι κάποιοι έχουν συνεργασια με κάποια γάλατα αλλά εμένα κανει κακά στις δυο μέρες και ποναει

Just now, minxri είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μ!!!!Και μένα ο γιατρός μου μου πρότεινε το sanilac για λίγο πιο οικονομικό επειδή έχω 2 μωράκια αλλά η διαφορά στο μήνα ήταν μόνο 30€ και δεν τους το άλλαξα επίσης μου είπε ότι έχει παρατηρήσει πως τα παιδιά που πίνουν sanilac παίρνουν πιο εύκολα βάρος επειδή εγώ το συζήτησα πολύ το θέμα με το γάλα μου είπε ότι όλα τα γάλατα είναι τα ίδια δεν υπάρχει κάποιο γάλα να είναι καλύτερο από το άλλο γιατί μιλήσαμε για δυο τρεις εταιρείες οπότε μην αγχώνεσαι αυτοί ξέρουν καλύτερα από τους φαρμακοποιούς!!!Και επίσης το θέμα είναι τι πίνουν τα μωρά μας γιατί κάποιο μωρό μπορεί να μη πίνει κάποιο γάλα και να πρέπει να πάρει κάποιο άλλο οπότε καλό είναι να μην τους αλλάζουμε συνέχεια γάλατα

Αν δεν μου το αλλάξει ο γιατρός δεν κάνω κάτι απο μονη μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ακριβως το ίδιο κανει ο δικός μου αγάπη και το Εχω πει στον παιδίατρο χίλιες φορες αλλά επιμένει να μην το αλλάξουμε επειδή παιρνει κιλά το μωρο ξέρω οτι κάποιοι έχουν συνεργασια με κάποια γάλατα αλλά εμένα κανει κακά στις δυο μέρες και ποναει

Αν δεν μου το αλλάξει ο γιατρός δεν κάνω κάτι απο μονη μου

Χμμμ.... Τι να πω; Εμένα της δικιάς μου πάντως σίγουρα της έπεφτε βαρύ... Γιατί με το που το αλλάξανε πλέον κάνει και πιο συχνά κακά... Μια φορά τη μέρα άντε στο διήμερο έχει κάνει μια γεμάτη γεμάτη πάνα μουσταρδι και πλέον δε ζοριζεται τόσο αφού δεν κατάλαβα ποτέ τα κάνει... Πριν γινόταν κατακόκκινη, έκλαιγε και έλεγα να τα και τελικά ήταν μόνο αέρια.... Της το άλλαξα γιατί είδα από την πρώτη μου κόρη ότι δεν παθαίνουν κάτι αν αλλάξει το γάλα μια δυο φορές εάν θεωρηθεί απαραίτητο.. τότε η πρώτη μου ειλικρινά έκοψε μαχαίρι το γαλα... Απλά το έβαζε στο στόμα το έφτυνε και έκλαιγε.... Τι πιο ζεστό το δοκίμασα, τι πιο δροσερό, τι αλλά μπιμπερο πήραμε τι άλλες θηλες όλα.... Τελικά με τις ευλογίες της παιδιάτρου πήραμε αλμιρον και μόλις δοκίμασε το εξαφάνισε!!! 

Εκλαιγα απ' τη χαρά μου γιατί ενώ την είχα όλη μέρα στο στήθος δε χορταινε και την άκουγε όλη η πολη...  Κλάμα και κακό....

Γι'αυτό αυτή τη φορά αφού είδα ότι δε παθαίνουν κάτι αλλάζοντας το γάλα, ίσα ίσα ορισμένες φορές επιβάλλεται κιολας, πήρα το θάρρος και το έκανα... Το είπα στη παιδίατρο και μου είπε και καλά έκανες....

Ούτε εκείνη είναι τόσο υπέρ του sanilac για τον ίδιο ακριβώς λόγο με την κολλητή μου...

Τώρα τι κρύβεται πίσω από τις συστάσεις του κάθε γάλακτος και κατά πόσο ένας γιατρός ή φαρμακοποιός συστήνει κάτι επειδή πραγματικα είναι καλό ή επειδή έχει συμφέρον δυστυχώς δε μπορούμε να το ξέρουμε... :(

 

Επεξεργάστηκαν by Mamacita Alina
Α! Επίσης όσο καλά και να είχε ρευτει πάντα μου έκανε μεγάλες αναγωγές σε κάθε γεύμα, είτε έπινε λαίμαργα είτε όχι... Πλέον κάνει γουλιτσες στο ρέψιμο και μια στις τόσες πλέον ρουκέτα!

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...