Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω αυτο υποψιαζομουν γιατι δε συμβαινει παντα. Υπαρχουν φορες που η πανα ειναι γεματη κι εξω δεν εχει βγει ουτε σταγονα!Αρα δεν υπαρχει σωτηρια...και δε με νοιαζει τιποτε αλλο αλλα τωρα το χειμωνα που αργουν να στεγνωσουν δε θα προλαβαινω τα ρουχα!! 

Αααααχχχ...τα ιδια ακριβως περναω!!Γι' αυτον το λογο του αλλαξα νουμερο και πηγαμε στο 2 αλλα τα ιδια!Τωρα του πηρα το 3 βεβαια γιατι ο χοντρουλης μου εχει φτασει σχεδον 5kg και το 3-6 που του βαζω εχει αρχισει να πιεζει στα μπουτακια...

Αααααα...πολυ εξυπνο αυτο!!Θα το εφαρμοσω!!

Κ μενα 5 ειναι κ το σκεφτομαι κ γω να του αλλαξω νουμερο γιατι σαν να τον σφιγγουν στα μπουτακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσια, τελικα ψιλοτζιφος η πιπιλα...εγω ηθελα να του την δωσω μηπως ξεγελιεται και κοιμαται οταν τον βαζουμε κατω...Μια χαρα τη ρουφαει αλλα και παλι κλαιει και μονο πανω μας κοιμαται, οποτε δε βλεπω να βοηθαει πουθενα!!

Δε θελω να γκρινιαζω και ειμαι τοσο ευγνωμων για το θαυματακι που ηρθε στη ζωη μας αλλα σ' εσας μπορω να πω τον πονο μου!!Παρακαλαω να περασει γρηγορα ο καιρος να σταματησει να ποναει ο μικρουλης αλλα παθαινω εγκεφαλικο και μονο στη σκεψη οτι μπορει να μας παρει 2 μηνες ακομα!Ειμαι συνεχεια μ'ενα μωρο πανω μου και δεν μπορω να κανω τιποτα...ο αντρας μου τον παιρνει μονο οταν ειναι κοιμισμενος γιατι δεν μπορει να το διαχειριστει οταν κλαιει...μονο η μαμα μου μπορει να τον κουμανταρει καπως αλλα κι αυτη εκανε πριν μερικες μερες μια επεμβαση και δεν ειναι στα καλυτερα της...μεσα σ' ολα εσπασε κι η πεθερα μου το ποδι της κι εκει που ειχαμε μια εξτρα βοηθεια, παει κι αυτη!!Ευτυχως, το βραδυ καθεται καπως καλυτερα στο λικνο αλλα και παλι το ανωτερο που θα κοιμηθει, κι αυτο οχι πολυ συχνα ειναι 2 ωρες, αλλιως ανα 1 ξυπναει και θελει να θηλασει...Συγγνωμη για την γκρινια ρε κοριτσια...απλα ενιωσα την αναγκη να πω καπου το ζορι μου γιατι ακομα κι οι δικοι μου ανθρωποι το μονο που μου λενε ειναι η γνωστη μπαρουφα οτι φταιω γιατι τον εμαθα στα χερια!!Ποσο εκτος τοπου και χρονου...πραγματικα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, τελικα ψιλοτζιφος η πιπιλα...εγω ηθελα να του την δωσω μηπως ξεγελιεται και κοιμαται οταν τον βαζουμε κατω...Μια χαρα τη ρουφαει αλλα και παλι κλαιει και μονο πανω μας κοιμαται, οποτε δε βλεπω να βοηθαει πουθενα!!

Δε θελω να γκρινιαζω και ειμαι τοσο ευγνωμων για το θαυματακι που ηρθε στη ζωη μας αλλα σ' εσας μπορω να πω τον πονο μου!!Παρακαλαω να περασει γρηγορα ο καιρος να σταματησει να ποναει ο μικρουλης αλλα παθαινω εγκεφαλικο και μονο στη σκεψη οτι μπορει να μας παρει 2 μηνες ακομα!Ειμαι συνεχεια μ'ενα μωρο πανω μου και δεν μπορω να κανω τιποτα...ο αντρας μου τον παιρνει μονο οταν ειναι κοιμισμενος γιατι δεν μπορει να το διαχειριστει οταν κλαιει...μονο η μαμα μου μπορει να τον κουμανταρει καπως αλλα κι αυτη εκανε πριν μερικες μερες μια επεμβαση και δεν ειναι στα καλυτερα της...μεσα σ' ολα εσπασε κι η πεθερα μου το ποδι της κι εκει που ειχαμε μια εξτρα βοηθεια, παει κι αυτη!!Ευτυχως, το βραδυ καθεται καπως καλυτερα στο λικνο αλλα και παλι το ανωτερο που θα κοιμηθει, κι αυτο οχι πολυ συχνα ειναι 2 ωρες, αλλιως ανα 1 ξυπναει και θελει να θηλασει...Συγγνωμη για την γκρινια ρε κοριτσια...απλα ενιωσα την αναγκη να πω καπου το ζορι μου γιατι ακομα κι οι δικοι μου ανθρωποι το μονο που μου λενε ειναι η γνωστη μπαρουφα οτι φταιω γιατι τον εμαθα στα χερια!!Ποσο εκτος τοπου και χρονου...πραγματικα!!

Κοριτσακι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κ εγω δυσκολευτηκα να τον κανω παρα πολυ κ παλι έρχονται στιγμες που ηδη νιωθω κουρασμενη. Κ εγω ειμαι τρισευτυχισμενη με το πλασματακι μας. Κ εχω τη μανα μου να μου λεει οτι χάσαμε το παιχνίδι απο το νοσοκομείο γιατί το παίρναμε αγκαλια. Μα τι να κάναμε; Να τον αφηναμε να κλαιει μεχρι να εξαντληθεί; Ουτε γι αστείο... Ειναι φυσιολογικο να νιώθεις ετσι... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!! Είπατε πολλά!!!! Κοριτσια κ μενα κολλούσε ο κωλος της στα babylino,κ στης φίλης μου που γέννησε καλοκαίρι.της βάζω μάρκα λιντλ κ είναι μια χαρα.τα pampers μου μυρίζουν πετρέλαιο.

Για τη d ποια έγραψε δε θυμάμαι,στη μεγάλη δεν έδινα.ηταν καλοκαίρι κ μου χε πει αν θυμάμαι καλά ότι η φόρμουλα έχει έλλειψη d κ όσα μωρά πίνουν πρέπει να παίρνουν οπωσδήποτε .τώρα έδινα γτ δεν έχει τόσο ήλιο όσο το καλοκαίρι


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, τελικα ψιλοτζιφος η πιπιλα...εγω ηθελα να του την δωσω μηπως ξεγελιεται και κοιμαται οταν τον βαζουμε κατω...Μια χαρα τη ρουφαει αλλα και παλι κλαιει και μονο πανω μας κοιμαται, οποτε δε βλεπω να βοηθαει πουθενα!!

Δε θελω να γκρινιαζω και ειμαι τοσο ευγνωμων για το θαυματακι που ηρθε στη ζωη μας αλλα σ' εσας μπορω να πω τον πονο μου!!Παρακαλαω να περασει γρηγορα ο καιρος να σταματησει να ποναει ο μικρουλης αλλα παθαινω εγκεφαλικο και μονο στη σκεψη οτι μπορει να μας παρει 2 μηνες ακομα!Ειμαι συνεχεια μ'ενα μωρο πανω μου και δεν μπορω να κανω τιποτα...ο αντρας μου τον παιρνει μονο οταν ειναι κοιμισμενος γιατι δεν μπορει να το διαχειριστει οταν κλαιει...μονο η μαμα μου μπορει να τον κουμανταρει καπως αλλα κι αυτη εκανε πριν μερικες μερες μια επεμβαση και δεν ειναι στα καλυτερα της...μεσα σ' ολα εσπασε κι η πεθερα μου το ποδι της κι εκει που ειχαμε μια εξτρα βοηθεια, παει κι αυτη!!Ευτυχως, το βραδυ καθεται καπως καλυτερα στο λικνο αλλα και παλι το ανωτερο που θα κοιμηθει, κι αυτο οχι πολυ συχνα ειναι 2 ωρες, αλλιως ανα 1 ξυπναει και θελει να θηλασει...Συγγνωμη για την γκρινια ρε κοριτσια...απλα ενιωσα την αναγκη να πω καπου το ζορι μου γιατι ακομα κι οι δικοι μου ανθρωποι το μονο που μου λενε ειναι η γνωστη μπαρουφα οτι φταιω γιατι τον εμαθα στα χερια!!Ποσο εκτος τοπου και χρονου...πραγματικα!!

Καλημερα στις μανουλες κουρασμενενες κ μη!!!!!! Κ εμενα μονο πανω μ κοιμοταν η μικρη(εκτος απο το βραδυ π κοιμοταν στην καλαθουνα κ μετα στο ρηλαξ στο αυτοματο κουνημα π την ηρεμουσε) απο το 2ο βραδυ του νοσοκομειου π κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ αγγαλια γτ εκλαιγε μας προσεχε η μαμα μ μην μ πεσει! Σκεψου ποσες αλλαγες εχει ζησει το μωρακι σου απο εκει π ηταν μεσα στην κοιλια σου με εναν χωρο μικροτερο απο το ιδιο που ηταν στριμωγμενο αλλα αυτο ηταν το σπιτι του! Βγηκε στον εξω κοσμο κ πρεπει να διαχειριστει παρα πολλα οτι πρεπει να ζητησει για να φαει να αλλαχτει να πει πως κρυωνει πως ζεσταινεται μεσα τα ειχε ολα ετοιμα ετρωγε κ εκανε τσισα του η θερμοκρασια ρυθμιζοταν μονη της κ ειχε την ασφαλεια του! Μονο εσενα ξερει κ η αγγαλια εχει το σχημα κοιλιτσας γτ ειναι στριμωχτα! Εκει νοωθει ασφαλεια αφου δεν ειναι στο σπιτι του! Εδω εμεις αν αλλαζαμε μερος θα ειμασταν στα χαμενα μεχρι να εγκληματιστουμε δωσε χρονο στο μωρακι σου κ σ λεω πως θα περασει τοσο γρηγορα π ουτε θα το θυμασαι! Προσπαθω να τα θυμηθω κ δεν μπορω εμειναν μονο τα καλα στην μνημη μου! Υπονονη μανουλες περναει γρηγορα αυτος ο καιρος κ μετα ερχεται η νοσταλγια!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα... Αυτο με τα σελτεδακια, γνωμη μου παντα, να μην το κανετε. Το δοκίμασα κ εγω για μια μερα για να μη λερωνονται τα σεντονια αλλα αυτο που κατάλαβα ειναι οτι λογω του αδιαβροχου το υφασμα δεν αναπνεει με αποτέλεσμα να ιδρωνει το παιδι κ δεν ειναι υγιεινο. Επισης σε περιπτωση που το μωρακι γυρισει, λεμε τωρα μπρουμυτα, δεν θα μπορει να αναπνευσει... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Κορίτσια καλημέρα... Αυτο με τα σελτεδακια, γνωμη μου παντα, να μην το κανετε. Το δοκίμασα κ εγω για μια μερα για να μη λερωνονται τα σεντονια αλλα αυτο που κατάλαβα ειναι οτι λογω του αδιαβροχου το υφασμα δεν αναπνεει με αποτέλεσμα να ιδρωνει το παιδι κ δεν ειναι υγιεινο. Επισης σε περιπτωση που το μωρακι γυρισει, λεμε τωρα μπρουμυτα, δεν θα μπορει να αναπνευσει... 

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν της φεύγουν αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω. Εσείς δε βάζετε σελτεδάκι κάτω από το στρώμα? Αν κατουρηθεί απλά θα το γυρνάτε? Να ξέρω τι θα κάνω όταν την βάλω στο κρεβατάκι της.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν της φεύγουν αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω. Εσείς δε βάζετε σελτεδάκι κάτω από το στρώμα? Αν κατουρηθεί απλά θα το γυρνάτε? Να ξέρω τι θα κάνω όταν την βάλω στο κρεβατάκι της.

Εχω βαλει προστατευτικο στρωματος αλλα δεν ειναι αυτο το πλασικο απο κατω που εχει το σελτεδακι. Υποτίθεται καπως αναπνεει. Κατι αλλο που θα μπορούσες να κανεις ειναι να βαζεις προς τα κατω, οχι εκεί που ακουμπαει το κεφαλακι του κ κατω απο το σεντονι, υποσεντονα μιας χρησης... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια πρώτον Ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλες καναμε εμβολιο ολα καλά επισης ειμαστε 4200 με πιο πολύ υψος απο τα συνηθισμένα παιδιά μας είπε ο παιδίατρος όλα καλά ευτυχώς και κάναμε αλλαγή γάλατος μας είπε ο γιατρός οτι τώρα πρεπει να βλέπουμε το παιδί να γελάει και να κανει αγκου και τέτοια τα οποία εμένα ο δικός μου Παναγια μου τα κανει ευτυχώς εσείς κορίτσια με τα μικρά σας όλα καλά ; 

  • Μου αρέσει 5

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια πρώτον Ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλες καναμε εμβολιο ολα καλά επισης ειμαστε 4200 με πιο πολύ υψος απο τα συνηθισμένα παιδιά μας είπε ο παιδίατρος όλα καλά ευτυχώς και κάναμε αλλαγή γάλατος μας είπε ο γιατρός οτι τώρα πρεπει να βλέπουμε το παιδί να γελάει και να κανει αγκου και τέτοια τα οποία εμένα ο δικός μου Παναγια μου τα κανει ευτυχώς εσείς κορίτσια με τα μικρά σας όλα καλά ; 

Μπραβο κοριτσακι μου... Τελεια τα νεα σας... Κ εμενα χαμογελαει σαν αντιδραση οταν του μιλαω κ του κανω βλακειουλες κ βγαζει φωνουλες... Αχ παναγιτσα μου... Γερα να είναι τα μωρα μας κ να μεγαλωνουν καλα!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα στις μανουλες κουρασμενενες κ μη!!!!!! Κ εμενα μονο πανω μ κοιμοταν η μικρη(εκτος απο το βραδυ π κοιμοταν στην καλαθουνα κ μετα στο ρηλαξ στο αυτοματο κουνημα π την ηρεμουσε) απο το 2ο βραδυ του νοσοκομειου π κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ αγγαλια γτ εκλαιγε μας προσεχε η μαμα μ μην μ πεσει! Σκεψου ποσες αλλαγες εχει ζησει το μωρακι σου απο εκει π ηταν μεσα στην κοιλια σου με εναν χωρο μικροτερο απο το ιδιο που ηταν στριμωγμενο αλλα αυτο ηταν το σπιτι του! Βγηκε στον εξω κοσμο κ πρεπει να διαχειριστει παρα πολλα οτι πρεπει να ζητησει για να φαει να αλλαχτει να πει πως κρυωνει πως ζεσταινεται μεσα τα ειχε ολα ετοιμα ετρωγε κ εκανε τσισα του η θερμοκρασια ρυθμιζοταν μονη της κ ειχε την ασφαλεια του! Μονο εσενα ξερει κ η αγγαλια εχει το σχημα κοιλιτσας γτ ειναι στριμωχτα! Εκει νοωθει ασφαλεια αφου δεν ειναι στο σπιτι του! Εδω εμεις αν αλλαζαμε μερος θα ειμασταν στα χαμενα μεχρι να εγκληματιστουμε δωσε χρονο στο μωρακι σου κ σ λεω πως θα περασει τοσο γρηγορα π ουτε θα το θυμασαι! Προσπαθω να τα θυμηθω κ δεν μπορω εμειναν μονο τα καλα στην μνημη μου! Υπονονη μανουλες περναει γρηγορα αυτος ο καιρος κ μετα ερχεται η νοσταλγια!

Ετσι ειναι...το ξερω και γι'αυτο παντα τον παιρνω στην αγκαλια μου!!Δε θα του τη στερουσα ποτε!!Το κακο στη δικη μας περιπτωση ειναι οτι οι κολικοι δεν τον αφηνουν ουτε στην αγκαλια μου να ηρεμησει ευκολα κι εγω στεναχωριεμαι τοσο πολυ να τον βλεπω να ποναει και να μην μπορω οχι μονο να τον βοηθησω αλλα ουτε καν να τον παρηγορησω...Ειμαι σιγουρη ομως οτι οπως λες ολα θα ξεχαστουν μολις ο μικρουλης μου σταματησει να ταλαιπωρειται...απλα ανυπομονω να ερθει αυτη η στιγμη!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, τελικα ψιλοτζιφος η πιπιλα...εγω ηθελα να του την δωσω μηπως ξεγελιεται και κοιμαται οταν τον βαζουμε κατω...Μια χαρα τη ρουφαει αλλα και παλι κλαιει και μονο πανω μας κοιμαται, οποτε δε βλεπω να βοηθαει πουθενα!!

Δε θελω να γκρινιαζω και ειμαι τοσο ευγνωμων για το θαυματακι που ηρθε στη ζωη μας αλλα σ' εσας μπορω να πω τον πονο μου!!Παρακαλαω να περασει γρηγορα ο καιρος να σταματησει να ποναει ο μικρουλης αλλα παθαινω εγκεφαλικο και μονο στη σκεψη οτι μπορει να μας παρει 2 μηνες ακομα!Ειμαι συνεχεια μ'ενα μωρο πανω μου και δεν μπορω να κανω τιποτα...ο αντρας μου τον παιρνει μονο οταν ειναι κοιμισμενος γιατι δεν μπορει να το διαχειριστει οταν κλαιει...μονο η μαμα μου μπορει να τον κουμανταρει καπως αλλα κι αυτη εκανε πριν μερικες μερες μια επεμβαση και δεν ειναι στα καλυτερα της...μεσα σ' ολα εσπασε κι η πεθερα μου το ποδι της κι εκει που ειχαμε μια εξτρα βοηθεια, παει κι αυτη!!Ευτυχως, το βραδυ καθεται καπως καλυτερα στο λικνο αλλα και παλι το ανωτερο που θα κοιμηθει, κι αυτο οχι πολυ συχνα ειναι 2 ωρες, αλλιως ανα 1 ξυπναει και θελει να θηλασει...Συγγνωμη για την γκρινια ρε κοριτσια...απλα ενιωσα την αναγκη να πω καπου το ζορι μου γιατι ακομα κι οι δικοι μου ανθρωποι το μονο που μου λενε ειναι η γνωστη μπαρουφα οτι φταιω γιατι τον εμαθα στα χερια!!Ποσο εκτος τοπου και χρονου...πραγματικα!!

Αγάπη μου είναι φυσιολογικό να αισθάνεσαι έτσι.. Δεν τόσο η αγκαλιά που σε έχει κουράσει όσο το ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να βοηθήσεις το μικρό σου.. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει όλο αυτό κ να μην πονάει πια το γλυκούλι ❤️

3 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Bonjour!! Είπατε πολλά!!!! Κοριτσια κ μενα κολλούσε ο κωλος της στα babylino,κ στης φίλης μου που γέννησε καλοκαίρι.της βάζω μάρκα λιντλ κ είναι μια χαρα.τα pampers μου μυρίζουν πετρέλαιο.

Για τη d ποια έγραψε δε θυμάμαι,στη μεγάλη δεν έδινα.ηταν καλοκαίρι κ μου χε πει αν θυμάμαι καλά ότι η φόρμουλα έχει έλλειψη d κ όσα μωρά πίνουν πρέπει να παίρνουν οπωσδήποτε .τώρα έδινα γτ δεν έχει τόσο ήλιο όσο το καλοκαίρι

Αγάπη εγώ ρώτησα για την ντε γιατί συνέχεια ξεχνάω να τη δωσω

πρίν από 33 λεπτά , Clue είπε:

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν της φεύγουν αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω. Εσείς δε βάζετε σελτεδάκι κάτω από το στρώμα? Αν κατουρηθεί απλά θα το γυρνάτε? Να ξέρω τι θα κάνω όταν την βάλω στο κρεβατάκι της.

Εγω δε βάζω σελτεδακι αγάπη όταν κοιμάται μόνο την ώρα που την αλλαζω

Just now, Penny... είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια πρώτον Ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλες καναμε εμβολιο ολα καλά επισης ειμαστε 4200 με πιο πολύ υψος απο τα συνηθισμένα παιδιά μας είπε ο παιδίατρος όλα καλά ευτυχώς και κάναμε αλλαγή γάλατος μας είπε ο γιατρός οτι τώρα πρεπει να βλέπουμε το παιδί να γελάει και να κανει αγκου και τέτοια τα οποία εμένα ο δικός μου Παναγια μου τα κανει ευτυχώς εσείς κορίτσια με τα μικρά σας όλα καλά ; 

Και εμείς κάναμε τα εμβόλια μας σήμερα αγάπη :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου είναι φυσιολογικό να αισθάνεσαι έτσι.. Δεν τόσο η αγκαλιά που σε έχει κουράσει όσο το ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να βοηθήσεις το μικρό σου.. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει όλο αυτό κ να μην πονάει πια το γλυκούλι ❤️

Αγάπη εγώ ρώτησα για την ντε γιατί συνέχεια ξεχνάω να τη δωσω

Εγω δε βάζω σελτεδακι αγάπη όταν κοιμάται μόνο την ώρα που την αλλαζω

Και εμείς κάναμε τα εμβόλια μας σήμερα αγάπη :)

@winspertοπως το Ειπες η Παναγια να φυλάει τα παιδάκια μας @marioula1234 εσάς πως σας βρήκε ο παιδίατρος κοριτσάκι μου έκλαψε στο εμβόλιο εμένα λιγάκι ναι αλλά είναι πολύ ήρεμος τώρα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΑΑ μαζευτειτεεε καλέ κάναμε σήμερα τρία εμβόλια δύο ενέσιμα ένα πόσιμο είμαστε 4800 και όλα είναι μια χαρά δόξα το Θεό! ❤️ 

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω θα κανετε υπέρηχο ισχιων; 

Just now, Penny... είπε:

@winspertοπως το Ειπες η Παναγια να φυλάει τα παιδάκια μας @marioula1234 εσάς πως σας βρήκε ο παιδίατρος κοριτσάκι μου έκλαψε στο εμβόλιο εμένα λιγάκι ναι αλλά είναι πολύ ήρεμος τώρα 

Αγάπη μου μια χαρα μας βρήκε πήρε 1400 σε ένα μήνα, έκλαψε λιγάκι η ζουζούνα μου

Πήρε κ 3μιση πόντους υψος


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, τελικα ψιλοτζιφος η πιπιλα...εγω ηθελα να του την δωσω μηπως ξεγελιεται και κοιμαται οταν τον βαζουμε κατω...Μια χαρα τη ρουφαει αλλα και παλι κλαιει και μονο πανω μας κοιμαται, οποτε δε βλεπω να βοηθαει πουθενα!!

Δε θελω να γκρινιαζω και ειμαι τοσο ευγνωμων για το θαυματακι που ηρθε στη ζωη μας αλλα σ' εσας μπορω να πω τον πονο μου!!Παρακαλαω να περασει γρηγορα ο καιρος να σταματησει να ποναει ο μικρουλης αλλα παθαινω εγκεφαλικο και μονο στη σκεψη οτι μπορει να μας παρει 2 μηνες ακομα!Ειμαι συνεχεια μ'ενα μωρο πανω μου και δεν μπορω να κανω τιποτα...ο αντρας μου τον παιρνει μονο οταν ειναι κοιμισμενος γιατι δεν μπορει να το διαχειριστει οταν κλαιει...μονο η μαμα μου μπορει να τον κουμανταρει καπως αλλα κι αυτη εκανε πριν μερικες μερες μια επεμβαση και δεν ειναι στα καλυτερα της...μεσα σ' ολα εσπασε κι η πεθερα μου το ποδι της κι εκει που ειχαμε μια εξτρα βοηθεια, παει κι αυτη!!Ευτυχως, το βραδυ καθεται καπως καλυτερα στο λικνο αλλα και παλι το ανωτερο που θα κοιμηθει, κι αυτο οχι πολυ συχνα ειναι 2 ωρες, αλλιως ανα 1 ξυπναει και θελει να θηλασει...Συγγνωμη για την γκρινια ρε κοριτσια...απλα ενιωσα την αναγκη να πω καπου το ζορι μου γιατι ακομα κι οι δικοι μου ανθρωποι το μονο που μου λενε ειναι η γνωστη μπαρουφα οτι φταιω γιατι τον εμαθα στα χερια!!Ποσο εκτος τοπου και χρονου...πραγματικα!!

Αυτό που μας λένε και τις μπαρουφες τους από πάνω με ξεπερνάει.... Εμένα το μωρό περνάει άλμα... Κοιμάται το πολύ 30' και μετά γκρινιάζει μόνιμα ενώ έχει φάει και έχει αλλαχτεί.... Μια θέλει πιο πολύ φαγητό μια καθόλου και μίνι γκρίνια... Η μεγάλη μου πέρασε ίωση απ' το πουθενά και να έχω ολομόναχη στο μωρά ουσιαστικά το ένα με 40 πυρετό και το άλλο μέσα στη γκρίνια να μη ξέρει τι και πως κι εγώ μαζί του... Να πρέπει να μη τα φέρνω σε επαφή μη κολληθεί το μωρό αλλά να θέλουν και τα δύο μαμά.... Ο άντρας μου στη δουλειά και άλλη βοήθεια δε θέλω... Ξέρεις γιατί; Γιατί όλο μου χτυπάνε κουβέντες.... Και το κακό έμαθες, και μη βγάζεις τη μεγάλη στην αυλή θα κρυώσει κι άλλο (εμ τω μεταξύ μια χαρά καιρός έξω και ο παιδίατρος να λέει να βγαίνει να πάρει καθαρό αέρα) να το λέω ότι είναι συμβουλή παιδιάτρου και να γελάνε και να μου λένε τέσσερα παιδιά μεγάλωσα.. και καλά εσύ είσαι άσχετη εγώ ξέρω... Να μου λένε δώσε έτσι το φαγητό, βάλε του παραπάνω ρούχα και στο καπάκι αν το δουν με παραπάνω αααα πολλά φοράει θα ιδρώσει βγαλτου.... Αααα δεν έβαλες καλά το τάδε εκεί το ένα το άλλο....

Μια φορά θύμωσα τόσο που έκλαιγαν και τα δύο ταυτόχρονα ενώ είχα κάνει τα πάντα και άρχισα να κλαίω.... (Κρυφά απ' τη μεγάλη) και άρχισαν να μου λένε πως κάνεις έτσι χαχαχα μωρό είναι τι περίμενες χαχαχα σαν να μου λένε ότι είμαι και γελοία από πάνω. .... Ότι να ναι.... Υπομονή κοριτσι μου... Θα περάσει και θα στρώσει το πράγμα.... Μπορούμε και το ξέρουμε απλά λιγιζουμε γιατί είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ....

1 hour ago, Clue είπε:

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν της φεύγουν αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω. Εσείς δε βάζετε σελτεδάκι κάτω από το στρώμα? Αν κατουρηθεί απλά θα το γυρνάτε? Να ξέρω τι θα κάνω όταν την βάλω στο κρεβατάκι της.

Εγώ προσωπικά κάτω απ' το σεντόνι έχω σελτεδακι γιατί αν βραχεί το στρώμα ένα παραπάνω κάνει ακάρεα.... Όταν το κατουρήσει και αααν ή άμα κάνει γουλιες αλλάζω σεντόνι ή και σελτεδακι αν έχει βραχεί και όλα καλά....

  • Μου αρέσει 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...