Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΑΑ μαζευτειτεεε καλέ κάναμε σήμερα τρία εμβόλια δύο ενέσιμα ένα πόσιμο είμαστε 4800 και όλα είναι μια χαρά δόξα το Θεό! ❤️ 

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω θα κανετε υπέρηχο ισχιων; 

Αγάπη μου μια χαρα μας βρήκε πήρε 1400 σε ένα μήνα, έκλαψε λιγάκι η ζουζούνα μου

Πήρε κ 3μιση πόντους υψος

Εμένα πήρε 1200 σσ ενα μηνα εμείς ειχαμε κλείσει υπέρηχο για ισχία αλλά ετυχε και είχα μπει στο νοσοκομείο και δεν πηγαμε ο παιδιατρος ειπε δεν πειράζει τα βρήκε καλά τα ισχια

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτό που μας λένε και τις μπαρουφες τους από πάνω με ξεπερνάει.... Εμένα το μωρό περνάει άλμα... Κοιμάται το πολύ 30' και μετά γκρινιάζει μόνιμα ενώ έχει φάει και έχει αλλαχτεί.... Μια θέλει πιο πολύ φαγητό μια καθόλου και μίνι γκρίνια... Η μεγάλη μου πέρασε ίωση απ' το πουθενά και να έχω ολομόναχη στο μωρά ουσιαστικά το ένα με 40 πυρετό και το άλλο μέσα στη γκρίνια να μη ξέρει τι και πως κι εγώ μαζί του... Να πρέπει να μη τα φέρνω σε επαφή μη κολληθεί το μωρό αλλά να θέλουν και τα δύο μαμά.... Ο άντρας μου στη δουλειά και άλλη βοήθεια δε θέλω... Ξέρεις γιατί; Γιατί όλο μου χτυπάνε κουβέντες.... Και το κακό έμαθες, και μη βγάζεις τη μεγάλη στην αυλή θα κρυώσει κι άλλο (εμ τω μεταξύ μια χαρά καιρός έξω και ο παιδίατρος να λέει να βγαίνει να πάρει καθαρό αέρα) να το λέω ότι είναι συμβουλή παιδιάτρου και να γελάνε και να μου λένε τέσσερα παιδιά μεγάλωσα.. και καλά εσύ είσαι άσχετη εγώ ξέρω... Να μου λένε δώσε έτσι το φαγητό, βάλε του παραπάνω ρούχα και στο καπάκι αν το δουν με παραπάνω αααα πολλά φοράει θα ιδρώσει βγαλτου.... Αααα δεν έβαλες καλά το τάδε εκεί το ένα το άλλο....

Μια φορά θύμωσα τόσο που έκλαιγαν και τα δύο ταυτόχρονα ενώ είχα κάνει τα πάντα και άρχισα να κλαίω.... (Κρυφά απ' τη μεγάλη) και άρχισαν να μου λένε πως κάνεις έτσι χαχαχα μωρό είναι τι περίμενες χαχαχα σαν να μου λένε ότι είμαι και γελοία από πάνω. .... Ότι να ναι.... Υπομονή κοριτσι μου... Θα περάσει και θα στρώσει το πράγμα.... Μπορούμε και το ξέρουμε απλά λιγιζουμε γιατί είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ....

Εγώ προσωπικά κάτω απ' το σεντόνι έχω σελτεδακι γιατί αν βραχεί το στρώμα ένα παραπάνω κάνει ακάρεα.... Όταν το κατουρήσει και αααν ή άμα κάνει γουλιες αλλάζω σεντόνι ή και σελτεδακι αν έχει βραχεί και όλα καλά....

Και εμένα μου είπε ο παιδίατρος να βγαίνει εξω δεν παθαίνει κάτι εχεις δίκιο ο καθενας θα πει το μακρύ και κοντό του έλεος το άλμα πως το καταλαβαίνεις ;

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Penny... είπε:

Εμένα πήρε 1200 σσ ενα μηνα εμείς ειχαμε κλείσει υπέρηχο για ισχία αλλά ετυχε και είχα μπει στο νοσοκομείο και δεν πηγαμε ο παιδιατρος ειπε δεν πειράζει τα βρήκε καλά τα ισχια

Και εμένα μου είπε ο παιδίατρος να βγαίνει εξω δεν παθαίνει κάτι εχεις δίκιο ο καθενας θα πει το μακρύ και κοντό του έλεος το άλμα πως το καταλαβαίνεις ;

Και εμάς καλά τα βρήκε τα ισχια αλλά μου είπε να πάω κ σε ορθοπεδικο για επιβεβαίωση αλλο πάλι κ αυτό :/


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν της φεύγουν αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω. Εσείς δε βάζετε σελτεδάκι κάτω από το στρώμα? Αν κατουρηθεί απλά θα το γυρνάτε? Να ξέρω τι θα κάνω όταν την βάλω στο κρεβατάκι της.

Εγω βαζω σελτεδακι κ απο πανω σεντονακι, μια χαρα ειναι ο μπεμπης! 

Just now, marioula1234 είπε:

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΑΑ μαζευτειτεεε καλέ κάναμε σήμερα τρία εμβόλια δύο ενέσιμα ένα πόσιμο είμαστε 4800 και όλα είναι μια χαρά δόξα το Θεό! ❤️ 

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω θα κανετε υπέρηχο ισχιων; 

Αγάπη μου μια χαρα μας βρήκε πήρε 1400 σε ένα μήνα, έκλαψε λιγάκι η ζουζούνα μου

Πήρε κ 3μιση πόντους υψος

Καλημερα! Εμεις καναμε ισχιων στις 45 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Και εμάς καλά τα βρήκε τα ισχια αλλά μου είπε να πάω κ σε ορθοπεδικο για επιβεβαίωση αλλο πάλι κ αυτό :/

Εεεε γιατί καλέ αφού τα έλεγχε αυτός άλλο και τούτο αλήθεια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ετσι ειναι...το ξερω και γι'αυτο παντα τον παιρνω στην αγκαλια μου!!Δε θα του τη στερουσα ποτε!!Το κακο στη δικη μας περιπτωση ειναι οτι οι κολικοι δεν τον αφηνουν ουτε στην αγκαλια μου να ηρεμησει ευκολα κι εγω στεναχωριεμαι τοσο πολυ να τον βλεπω να ποναει και να μην μπορω οχι μονο να τον βοηθησω αλλα ουτε καν να τον παρηγορησω...Ειμαι σιγουρη ομως οτι οπως λες ολα θα ξεχαστουν μολις ο μικρουλης μου σταματησει να ταλαιπωρειται...απλα ανυπομονω να ερθει αυτη η στιγμη!!

Θα ερθει η στιγμη π ολα αυτα θ ειναι αναμνηση οι κολικοι ειναι δυσκολοι κ δεν μπορεις να κανεις πολλα αγγαλιτσες πολλες κ ολα θα περασουν!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια πρώτον Ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλες καναμε εμβολιο ολα καλά επισης ειμαστε 4200 με πιο πολύ υψος απο τα συνηθισμένα παιδιά μας είπε ο παιδίατρος όλα καλά ευτυχώς και κάναμε αλλαγή γάλατος μας είπε ο γιατρός οτι τώρα πρεπει να βλέπουμε το παιδί να γελάει και να κανει αγκου και τέτοια τα οποία εμένα ο δικός μου Παναγια μου τα κανει ευτυχώς εσείς κορίτσια με τα μικρά σας όλα καλά ; 

Μπραβο κοριτσακι μου, μια χαρα ο μπεμπακος!  Κ μεις το καναμε πριν μια εβδομαδα, 2 για την ακριβεια καναμε κ ενα ποσιμο! Κ μεις γελαμε πολυ κ κανουμε αγκου κ κραυγουλες! Εχει πολυ πλακα, μερα με τη μερα ολο κ κατι καινουριο θα μας κανουν κ θα τρελαινομαστε! 

Πως εισαι με την υγεια σου; θυμησε μου ποτε θα κανεις την επεμβαση;

1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ετσι ειναι...το ξερω και γι'αυτο παντα τον παιρνω στην αγκαλια μου!!Δε θα του τη στερουσα ποτε!!Το κακο στη δικη μας περιπτωση ειναι οτι οι κολικοι δεν τον αφηνουν ουτε στην αγκαλια μου να ηρεμησει ευκολα κι εγω στεναχωριεμαι τοσο πολυ να τον βλεπω να ποναει και να μην μπορω οχι μονο να τον βοηθησω αλλα ουτε καν να τον παρηγορησω...Ειμαι σιγουρη ομως οτι οπως λες ολα θα ξεχαστουν μολις ο μικρουλης μου σταματησει να ταλαιπωρειται...απλα ανυπομονω να ερθει αυτη η στιγμη!!

Κ γω το ιδιο Κατερινα μου, ανυπομονω για την ωρα που θα πινει ηρεμος το γαλατακι του χωρις να ποναει αν κ εχω δει βελτιωση πλεον σε σχεση με τους πονους κ τα σφιξιματα μες τη μερα...το θεμα ειναι να εξαφανιστουν! Ελπιζω το συντομοτερο δυνατο για ολες μας να ηρεμησουν τα μωρακια μας, ειναι πολυ στεναχωρο κ αγχωτικο, υπγρχαν μερες που δεν ευχαριστιομουν τπτ κ ημουν χαλια ψυχολογικα...Ας ειναι μονο αυτο κ να ειναι γερα τα μωρακια μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΑΑ μαζευτειτεεε καλέ κάναμε σήμερα τρία εμβόλια δύο ενέσιμα ένα πόσιμο είμαστε 4800 και όλα είναι μια χαρά δόξα το Θεό! ❤️ 

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω θα κανετε υπέρηχο ισχιων; 

Αγάπη μου μια χαρα μας βρήκε πήρε 1400 σε ένα μήνα, έκλαψε λιγάκι η ζουζούνα μου

Πήρε κ 3μιση πόντους υψος

Τελεια τα νεα σας ζουζούνα μου! Ναι θα κανουμε υπερηχο ισχιων εμεις, μου ειπαν απ το νοσοκομειο να το κανει στο παιδων αλλα πηρα τηλ και μου έκλεισαν ραντεβου για τον Ιανουαριο χαχα! Και μας ειπε ο παιδιατρος ουτε καν να το ακυρωσουμε γιατι πρεπει να γινει οταν το νινι ειναι 1-1.5 μηνων κι ετσι θα παμε σε λιγες μερες αλλου ιδιωτικα!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, marioula1234 said:

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΑΑ μαζευτειτεεε καλέ κάναμε σήμερα τρία εμβόλια δύο ενέσιμα ένα πόσιμο είμαστε 4800 και όλα είναι μια χαρά δόξα το Θεό! ❤️ 

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω θα κανετε υπέρηχο ισχιων; 

Αγάπη μου μια χαρα μας βρήκε πήρε 1400 σε ένα μήνα, έκλαψε λιγάκι η ζουζούνα μου

Πήρε κ 3μιση πόντους υψος

Εμείς κάναμε υπέρηχο ισχίων στο μαιευτήριο και ξανά στις 45 μέρες γιατί ήταν μικρούλα.

 

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Εμένα πήρε 1200 σσ ενα μηνα εμείς ειχαμε κλείσει υπέρηχο για ισχία αλλά ετυχε και είχα μπει στο νοσοκομείο και δεν πηγαμε ο παιδιατρος ειπε δεν πειράζει τα βρήκε καλά τα ισχια

Και εμένα μου είπε ο παιδίατρος να βγαίνει εξω δεν παθαίνει κάτι εχεις δίκιο ο καθενας θα πει το μακρύ και κοντό του έλεος το άλμα πως το καταλαβαίνεις ;

Για να είμαι ειλικρινής διάβασα σε ένα βιβλίο που έχω τα συμπτώματα του άλματος αλλιώς θα ανησυχούσα.... Γράψε άλμα ανάπτυξης στο γκουγκλ να διαβασεις γιατί έχει πολλά συμπτώματα/συμπεριφορες και κάθε παιδί το εκδηλώνει αλλιώς. Το ένα πχ τρώει πολύ το άλλο ελαττώνει τη ποσότητα...

Η μεγάλη πχ δεν μου εκδήλωνε τίποτα μόνο γκρίνια...

Είδα καλά σου άλλαξε γάλα ο γιατρός; Ποιο σου είπε;

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια, ο υπερηχος ισχυων ειναι απαραιτητος για ολα τα μωρα; Εμας δεν μας ειπαν τπτ... 

Για μένα ειναι ναι γιατί μια στις τόσες αν ο παιδίατρος δε καταλάβει ότι υπάρχει θεμα μετα μπορεί να είναι αργά για να διορθωθεί το θέμα....

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jennak83 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου, μια χαρα ο μπεμπακος!  Κ μεις το καναμε πριν μια εβδομαδα, 2 για την ακριβεια καναμε κ ενα ποσιμο! Κ μεις γελαμε πολυ κ κανουμε αγκου κ κραυγουλες! Εχει πολυ πλακα, μερα με τη μερα ολο κ κατι καινουριο θα μας κανουν κ θα τρελαινομαστε! 

Πως εισαι με την υγεια σου; θυμησε μου ποτε θα κανεις την επεμβαση;

Κ γω το ιδιο Κατερινα μου, ανυπομονω για την ωρα που θα πινει ηρεμος το γαλατακι του χωρις να ποναει αν κ εχω δει βελτιωση πλεον σε σχεση με τους πονους κ τα σφιξιματα μες τη μερα...το θεμα ειναι να εξαφανιστουν! Ελπιζω το συντομοτερο δυνατο για ολες μας να ηρεμησουν τα μωρακια μας, ειναι πολυ στεναχωρο κ αγχωτικο, υπγρχαν μερες που δεν ευχαριστιομουν τπτ κ ημουν χαλια ψυχολογικα...Ας ειναι μονο αυτο κ να ειναι γερα τα μωρακια μας!

Αύριο θα κανω εισαγωγή αγάπη για να κάνω ersp θα μου τραβήξουν την πέτρα απο το σωληνάκι και χειρουργείο λαπαροσκοπικα Εχω τον Φεβρουάριο θα γίνονταν πιο νωρίς αλλά αυτός θέλει να προσέξουμε την μητρα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Για να είμαι ειλικρινής διάβασα σε ένα βιβλίο που έχω τα συμπτώματα του άλματος αλλιώς θα ανησυχούσα.... Γράψε άλμα ανάπτυξης στο γκουγκλ να διαβασεις γιατί έχει πολλά συμπτώματα/συμπεριφορες και κάθε παιδί το εκδηλώνει αλλιώς. Το ένα πχ τρώει πολύ το άλλο ελαττώνει τη ποσότητα...

Η μεγάλη πχ δεν μου εκδήλωνε τίποτα μόνο γκρίνια...

Είδα καλά σου άλλαξε γάλα ο γιατρός; Ποιο σου είπε;

Για μένα ειναι ναι γιατί μια στις τόσες αν ο παιδίατρος δε καταλάβει ότι υπάρχει θεμα μετα μπορεί να είναι αργά για να διορθωθεί το θέμα....

Λες να Περνάει και εμένα άλμα γιατί κάνει αυτά ακριβως που περιγραφείς τωρα μαε έδωσε το humana ac κατα των κολικων και της δυσκοιλιότητας


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Αύριο θα κανω εισαγωγή αγάπη για να κάνω ersp θα μου τραβήξουν την πέτρα απο το σωληνάκι και χειρουργείο λαπαροσκοπικα Εχω τον Φεβρουάριο θα γίνονταν πιο νωρίς αλλά αυτός θέλει να προσέξουμε την μητρα

Καλη επιτυχια αγαπη μου, ευχομαι ολα να πανε καλα! 

1 ώρα πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Τελεια τα νεα σας ζουζούνα μου! Ναι θα κανουμε υπερηχο ισχιων εμεις, μου ειπαν απ το νοσοκομειο να το κανει στο παιδων αλλα πηρα τηλ και μου έκλεισαν ραντεβου για τον Ιανουαριο χαχα! Και μας ειπε ο παιδιατρος ουτε καν να το ακυρωσουμε γιατι πρεπει να γινει οταν το νινι ειναι 1-1.5 μηνων κι ετσι θα παμε σε λιγες μερες αλλου ιδιωτικα!

Ακριβως, πρεπει να γινει σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα..εμεις πηγαμε 45 ημερων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...