Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Μακάρι να μην έχω πάθει καμιά ζημιά. Γιατί με είδα με καθρεφτάκι από κάτω και ο πρωκτός έχει αλλάξει σχήμα. Επειδή σκίστηκα μέχρι πίσω και έχω ράμματα. Φοβάμαι μην πάθω ακράτεια. Γιατί εγώ δεν μπορώ δυστυχώς να συγκρατήσω τα αέρια εύκολα από τότε που γέννησα.

Ειναι λογικο να μη μπορεις γιατι τα οργανα τωρα σιγα σιγα επανερχονται στη θεση τους, μην ανησυχεις αλλα ρωτα κ το γιατρο για να σου φυγει το αγχος.

6 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Ναι εμενα τον τελευταιο καιρο το κανει σε καθε γευμα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ψαχνει με μανια να πιπιλισει κατι μολις τελιωσει το 5 λεπτο που τρωει και αλλες ωρες που τον βλεπω σφιγγεται και μαζευει τα ποδι του.Ο παιδιατρος επιμενει κολικοι πεφτει λεει το γαλα σου στα εντερα του και επειδη εχουν αερα αντιδραει ετσι.Εγω τον ειπα για γοπ και ειπε οτι ολα εχουν λιγο πολυ..Να σηκωσω λεει το κρεβατι 30 μοιρες.

Τελικα κατεληξα κ γω, οτι εκτος απο μια ελαφρια γοπ που πιθανον να εχουν, τα αερια κανουν τη ζημια οντως..βλεπω τον δικο μου που οταν το κανει αυτο ειναι γιατι θελει να αεριστει κ τελικα το κανει με πολυ σφιξιμο..εχουν αερια πολλα ρε κ απορω ποσα σε ενα τοσο μικρο εντερακι που ο δικος μου πλεον κανει κιολας κι ομως δε τελειωνουν! Τρωει κ κανει κ πριτς οταν σφιγγεται κ ποναει κ τα καταφερνει αλλα εχει κ αλλα προφανως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι λογικο να μη μπορεις γιατι τα οργανα τωρα σιγα σιγα επανερχονται στη θεση τους, μην ανησυχεις αλλα ρωτα κ το γιατρο για να σου φυγει το αγχος.

Τελικα κατεληξα κ γω, οτι εκτος απο μια ελαφρια γοπ που πιθανον να εχουν, τα αερια κανουν τη ζημια οντως..βλεπω τον δικο μου που οταν το κανει αυτο ειναι γιατι θελει να αεριστει κ τελικα το κανει με πολυ σφιξιμο..εχουν αερια πολλα ρε κ απορω ποσα σε ενα τοσο μικρο εντερακι που ο δικος μου πλεον κανει κιολας κι ομως δε τελειωνουν! Τρωει κ κανει κ πριτς οταν σφιγγεται κ ποναει κ τα καταφερνει αλλα εχει κ αλλα προφανως!

Κ εμενα αγαπη εχει πολλα αερια... Αλλες φορες ρευεται στο ασχετο σαν ενηλικας, σφιγγεται πολυ να κανει πριτς, κοκκινιζει πολυ... Πραγματικα κ εγω αναρωτιέμαι που βρίσκονται τοσα... Αφου ανησυχουσα μηπως μου κρυωνει αλλα δεν τίθεται θεμα μάλλον... Τα δημιουργει ο οργανισμός... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι λογικο να μη μπορεις γιατι τα οργανα τωρα σιγα σιγα επανερχονται στη θεση τους, μην ανησυχεις αλλα ρωτα κ το γιατρο για να σου φυγει το αγχος.

Τελικα κατεληξα κ γω, οτι εκτος απο μια ελαφρια γοπ που πιθανον να εχουν, τα αερια κανουν τη ζημια οντως..βλεπω τον δικο μου που οταν το κανει αυτο ειναι γιατι θελει να αεριστει κ τελικα το κανει με πολυ σφιξιμο..εχουν αερια πολλα ρε κ απορω ποσα σε ενα τοσο μικρο εντερακι που ο δικος μου πλεον κανει κιολας κι ομως δε τελειωνουν! Τρωει κ κανει κ πριτς οταν σφιγγεται κ ποναει κ τα καταφερνει αλλα εχει κ αλλα προφανως!

Εγω πραγματικα εχω πελαγωσει κολικοι γοπ και αλλεργια ειναι συμπτωματα τα ιδια.Ισως γι αυτο δεν ασχολουνται ιδιαιτερα.Ολα λενε οτι στρωνουν μετα το τριμηνο.Σημερα ημουν παλι να τον τρεξω στον παιδιατρο ομως παλι που θα παει ολο αυτο.Τον παω μου λενε οτι ειναι μια χαρα κ να κανω υπομονη πληρωνω αδικα κ φευγω κ σπιτι παλι τα ιδια.Αυτο που καταλαβαινω κ διαβασα οσο παιρνουν καλο βαρος δεν δινουν φαρμακα.Θα κανω υπομονη σε 12 μερες θα κανουμε εμβολιο εκει θα τον ξανα πω.Θα μας ζυγισει κιολας να δουμε τελικα τι εχει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Εγω πραγματικα εχω πελαγωσει κολικοι γοπ και αλλεργια ειναι συμπτωματα τα ιδια.Ισως γι αυτο δεν ασχολουνται ιδιαιτερα.Ολα λενε οτι στρωνουν μετα το τριμηνο.Σημερα ημουν παλι να τον τρεξω στον παιδιατρο ομως παλι που θα παει ολο αυτο.Τον παω μου λενε οτι ειναι μια χαρα κ να κανω υπομονη πληρωνω αδικα κ φευγω κ σπιτι παλι τα ιδια.Αυτο που καταλαβαινω κ διαβασα οσο παιρνουν καλο βαρος δεν δινουν φαρμακα.Θα κανω υπομονη σε 12 μερες θα κανουμε εμβολιο εκει θα τον ξανα πω.Θα μας ζυγισει κιολας να δουμε τελικα τι εχει.

Αλλεργια δε πιστευω να ειναι γιατι κατι δε θα φαινοταν στα κακα; εχουν πολλα αερια γι αυτο οταν τρωνε αυτο εντεινεται, εμενα κανει κατι πριτς σα μεγαλος ανθρωπος καλε! Στις αρχες δεν μπορουσε να κανει δε ξερω ο δικος σου...παντως ειναι καλο να αεριζονται..για να δω στο 3μηνο που λενε, εμεις ειμαστε 70 ημερων σημερα..ποσο πολυ μου ακουγεται! Σε 20 μερες γινομαστε 3ων κ αυτο μακρινο μου ακουγεται βεβαια γιατους κολικους! Βρασε γλυκανισο αν μπορεις να βρεις, ξερω οτι εχει κεντρο ενα μαγαζι με βοτανα, μηπως σε βοηθησει.

Just now, winspert είπε:

Κ εμενα αγαπη εχει πολλα αερια... Αλλες φορες ρευεται στο ασχετο σαν ενηλικας, σφιγγεται πολυ να κανει πριτς, κοκκινιζει πολυ... Πραγματικα κ εγω αναρωτιέμαι που βρίσκονται τοσα... Αφου ανησυχουσα μηπως μου κρυωνει αλλα δεν τίθεται θεμα μάλλον... Τα δημιουργει ο οργανισμός... 

Εμενα να δεις, και πριτς σαν μεγαλος ανθρωπος! Πολυ σφιξιμο για να αεριστει αστα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Μου ειπαν να βρασω γλυκανισο, κανει καλο στους κολικους! Προς το παρον μονο χαμομηλι πινω μια κουπα αλλα θελει πιο πολυ! Θα το κανω κ αυτο!

Τι γινεται ρε κοριτσια αν εχει οισοφαγιτιδα; κ μενα μου ειπε η παιδιατρος μηηηπως εχει ηπια οισοφαγιτιδα..

Επισης κ μενα μου πνιγεται καμια φορα, ειναι απο την μεγαλη ροη ετσι; πρεπει να βγαζω λιγο πριν;

Αν βλεπεισ πωσ σου πνιγεται να βγαζεισ λιγο πριν θηλασεισ..ναι απο την ροη ειναι..

Αν τα εχω καταλαβει σωστα οπωσ μου τα λεγε η συνυφαδα μου..επειδη το γαλα απο την γοπ ανεβαινε στον οισοφαγο του κανε πληγουλεσ κ ετσι δεν μπορουσε να φαει κ πονουσε..

Αργησαν να το καταλαβουν..ευτυχωσ μετα το βρηκαν..επειδη δεν θηλαζε του δωσαν ειδικο γαλα κ σιγα σιγα εκλεισαν..κ μετα το παιδακι εστρωσε...αλλα μεχρι τοτε δεν μπιρουσε να φαει κ μονιμωσ εκλαιγε..

7 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Ναι εμενα τον τελευταιο καιρο το κανει σε καθε γευμα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ψαχνει με μανια να πιπιλισει κατι μολις τελιωσει το 5 λεπτο που τρωει και αλλες ωρες που τον βλεπω σφιγγεται και μαζευει τα ποδι του.Ο παιδιατρος επιμενει κολικοι πεφτει λεει το γαλα σου στα εντερα του και επειδη εχουν αερα αντιδραει ετσι.Εγω τον ειπα για γοπ και ειπε οτι ολα εχουν λιγο πολυ..Να σηκωσω λεει το κρεβατι 30 μοιρες.

Ναι αυτο να το κσνεισ..να ειναι ανασηκωμενο το μωρακι σου..λενε βοηθαει..αν δεν κανω λαθοσ μπορεισ κ με μαξιλαρι.το ιδιο λενε κ για τουσ ενηλικεσ πωσ βοηθαει στην παλινδρομιση

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ δεν έχω δει διαφορά. Αν σε ανησυχεί μοιράσου το με το γιατρό για να σου φύγει το άγχος. Δεν θεωρώ όμως ότι είναι ανησυχητικό. Γιατί πρέπει να τα συγκρατείς όμως? Να τα βγάζεις! Σκέψου τα μπεμπάκια μας πόσο υποφέρουν αν δεν τα βγάζουν. Σε ποια ηλικία γίνεται ταμπού? Κάτι που όλοι κάνουμε και που πρέπει κιόλας να κάνουμε για να μην πονάμε μετά. Θα έλεγα να αερίζεσαι χωρίς άγχος κι αν σου πει κανένας τίποτα και νιώσεις άσχημα να το ρίξεις στο μωρό!:-P

Χαχαχα ναι στο μωρό! Απλά σκέφτομαι μήπως υπάρχει γενικά ακράτεια αργότερα. Γιατί αυτό δεν το είχα πριν. Και επειδή σκίστηκα μέχρι πίσω φοβάμαι μήπως επηρεάστηκε ο σφιγκτήρας.

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι λογικο να μη μπορεις γιατι τα οργανα τωρα σιγα σιγα επανερχονται στη θεση τους, μην ανησυχεις αλλα ρωτα κ το γιατρο για να σου φυγει το αγχος.

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Να δώσω χρόνο. Αν δω ότι δεν καλυτερεύω θα το πω και στον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Εμένα αγάπη ουτε καν επηρεάστηκε απο το εμβόλιο ευτυχώς καλημερα και σε ευχαριστώ πολύ εγω άγχος φοβάμαι λίγο η αλήθεια είναι αλλά πρέπει να γίνει τι να κάνουμε

Αγάπη μου έχεις νεοτερα; πως είσαι; 

19 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσια καλησπερα ειμαι να σκασω το μωρο καθε φορα που τρωει το 5 λεπτο που σας ελεγα μετα το γευμα κανει σαν τρελο χτυπιεται κλαιει κ ψαχνει να πιπιλισει κατι για να απαλυνει τον πονο του.Ολο αυτο κραταει ωρα ειδικα το κλαμα τι να κανω.Ο γιατρος λεει κολικοι εγω αδυνατω να πιστεψω κολικοι σε καθε γευμα.Τον βλεπω ετσι κ σκαω.Εχουμε αλλαξει 4 παιδιατρους ακρη δεν βγαζω.Μαρτυριο καθε φορα που τον ταιζω

Αγάπη μήπως έχεις πολύ μεγάλη ροή; 

18 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσακι μου ουτε εμας ηρεμει εύκολα. Αυτό που βρήκαμε κ κάνουμε κ πιάνει παντα είναι να τον βαζουμε στον μαρσιπο. Εκει κ οταν κλαιει κ ουρλιαζει απο κολικους, μετα απο λιγο ηρεμει κ κοιμαται. Γενικα στο σπιτι παιζει μονιμα παιδικο νανουρισμα. Ελα όμως που εκλαιγε προχθες που τον ειχα στον μαρσιπο στην αρχη κ ανοιξα ραδιόφωνο κ σταματησε αμέσως.. Ποτε δεν ξερεις τι θα πιασει. Τωρα τον εχω στον μαρσιπο απο τη 1. Κοιμηθηκε, ξυπνησε κ εφαγε κ ξανακοιμηθηκε... Πιασμένη εγω αλλα το προτιμώ απο το να κλαιει... 

Θαυματουργό το μαρσιπο σας το είπα ❤️

10 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμας μας ειδε η παιδιατρος σημερα. Ολα super!Εχουμε παρει 3 ποντους και πανω απο 1,5 κιλο στις 40 μερες (αυριο σαραντιζουμε!). Μου αλλαξε τις infacolic επειδη εχει συνεχεια αερια για να δουμε μηπως τον ενοχλει κι αυτο και θα δοκιμασουμε κατι αλλες σταγονες. Υπερηχο ισχιων μας ειπε οτι δε χρειαζεται να κανουμε γιατι τα βλεπει μια χαρα. Εντωμεταξυ, πλανταξε στο κλαμα...ειναι κι οι κολικοι αλλα πιστευω οτι ειναι και πολυ γκρινιαρης ο μικρουλης μου...και δε θελει να τον πολυπειραζεις...εκνευριζεται παρα πολυ!!Να 'ναι καλα ο απορροφητηρας αλλιως νομιζω οτι θα κλαιγαμε ολο το βραδυ!!

Ωωωω είστε σούπερ μπράβο αγάπη! 

10 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Ντρέπομαι που το λέω, αλλά πρέπει να ξέρω. Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες γέννησαν φυσιολογικά, αν είχαν αδυναμία συγκράτησης αερίων. Και αν ναι αυτό είναι φυσιολογικό στην αρχή; Έχουν περάσει 41 μέρες που γέννησα. Γέννησα 8 Οκτωβρίου. Νομίζω πως έχω πρόβλημα και πρέπει να το ψάξω αν δεν είναι φυσιολογικό.

Νικολέτα μου δεν γέννησα φυσιολογικά αλλά έτσι όπως το περιγράφεις αν σκιστηκες ως πίσω είναι λογικό πιστεύω να επηρεάστηκε ο σφυκτηρας σου... Μακάρι η ακράτεια να είναι μόνο στα αέρια. Δοκίμασες όταν θες κακά να μην πας αμέσως στην τουαλέτα; να δεις δλδ κατά πόσο μπορείς να τα κρατήσεις; ίσως με ασκησουλες να τον γυμνασεις κ σιγά σιγά να μπορείς να τον ελέγχεις καλυτερα

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Αχ εμενα ο θηλασμος με απασχολει τρωει 5 λεπτα και μετα βογγαει χτυπιεται.Τον σηκωνω να ρευτει τον ξαναβαζω τα ιδια.Μου μασαει την θηλη ψαχνει σαν τρελος να πιπιλισει μετα ποναει βγαινει κλαιει κ χτυπιεται αυτο σε καθε γευμα.

Κόλλησε σε παράθεση επειδή ξέρω οτι κάποια κορίτσια με Εχετε στο νου σας @Nansy29 @marioula1234 @minxri @Jennak83και σε όλα τα αλλά κορίτσια εκανα ercp πήγαν όλα καλά δοξασμένος ο κύριος και η Παναγια

  • Μου αρέσει 10

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Αχ εμενα ο θηλασμος με απασχολει τρωει 5 λεπτα και μετα βογγαει χτυπιεται.Τον σηκωνω να ρευτει τον ξαναβαζω τα ιδια.Μου μασαει την θηλη ψαχνει σαν τρελος να πιπιλισει μετα ποναει βγαινει κλαιει κ χτυπιεται αυτο σε καθε γευμα.

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας!! Αν και είμαι στις μανουλες Αυγούστου, είδα τη δημοσίευση κ είπα μήπως μπορώ να βοηθήσω, γτ θηλάζω κ γω αποκλειστικά εδώ και 3 μηνες.. Εμένα η μπέμπα ιδιαίτερα τον πρώτο καιρό ηθελε να πιπιλαει  μετά από κάποια γεύματα.. κάποιες φορές είχα πολύ έντονη ροή, πεταγοταν συντριβάνι όταν ρουφούσε και το παρατήρησα πιέζοντας λίγο το στήθος και αυτό την ταραζε και πλανταζε στο κλαμα!! Γτ από τη μία ήθελε να χαλαρώσει  πιπιλιζοντας, απ' την άλλη έτρεχε το γάλα. Μήπως και σε σένα συμβαίνει το ίδιο? Αν ναι, θα πρέπει να το αποσυμφοριζεις λίγο. 

Εμένα ακόμη και τωρα, αν θέλει να πιπιλισει το βράδυ πριν κοιμηθεί, μετά το γεύμα της και έχω συντριβανακι, κλαίει και έτσι αποσυμφοριζω λίγο και μετά πιπιλαει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , tzeni82 είπε:

Αν βλεπεισ πωσ σου πνιγεται να βγαζεισ λιγο πριν θηλασεισ..ναι απο την ροη ειναι..

Αν τα εχω καταλαβει σωστα οπωσ μου τα λεγε η συνυφαδα μου..επειδη το γαλα απο την γοπ ανεβαινε στον οισοφαγο του κανε πληγουλεσ κ ετσι δεν μπορουσε να φαει κ πονουσε..

Αργησαν να το καταλαβουν..ευτυχωσ μετα το βρηκαν..επειδη δεν θηλαζε του δωσαν ειδικο γαλα κ σιγα σιγα εκλεισαν..κ μετα το παιδακι εστρωσε...αλλα μεχρι τοτε δεν μπιρουσε να φαει κ μονιμωσ εκλαιγε..

Ναι αυτο να το κσνεισ..να ειναι ανασηκωμενο το μωρακι σου..λενε βοηθαει..αν δεν κανω λαθοσ μπορεισ κ με μαξιλαρι.το ιδιο λενε κ για τουσ ενηλικεσ πωσ βοηθαει στην παλινδρομιση

Ας ελπισουμε να μην ειναι κατι τετοιο, νομιζω θελει ειδικη εξεταση..βεβαια το καλο ειναι οτι τα δικα μας @Dwroπαιρνουν βαρος αρα δε πιστευω να ειναι κατι τετοιο, αλλωστε καποιος παιδιατρος θα στο ελεγε!

Just now, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας!! Αν και είμαι στις μανουλες Αυγούστου, είδα τη δημοσίευση κ είπα μήπως μπορώ να βοηθήσω, γτ θηλάζω κ γω αποκλειστικά εδώ και 3 μηνες.. Εμένα η μπέμπα ιδιαίτερα τον πρώτο καιρό ηθελε να πιπιλαει  μετά από κάποια γεύματα.. κάποιες φορές είχα πολύ έντονη ροή, πεταγοταν συντριβάνι όταν ρουφούσε και το παρατήρησα πιέζοντας λίγο το στήθος και αυτό την ταραζε και πλανταζε στο κλαμα!! Γτ από τη μία ήθελε να χαλαρώσει  πιπιλιζοντας, απ' την άλλη έτρεχε το γάλα. Μήπως και σε σένα συμβαίνει το ίδιο? Αν ναι, θα πρέπει να το αποσυμφοριζεις λίγο. 

Εμένα ακόμη και τωρα, αν θέλει να πιπιλισει το βράδυ πριν κοιμηθεί, μετά το γεύμα της και έχω συντριβανακι, κλαίει και έτσι αποσυμφοριζω λίγο και μετά πιπιλαει.

Ναι κ γω ειχα συντριβανακια, μαλιστα μια φορα στις αρχες ειχα παρατηρησει 4! Τωρα δεν βλεπω πια, βεβαια ακομα βρεχω μπλουζακια αν εχω αρκετες ωρες να ταισω. Ισως δε το βλεπω, τι να πω..γιατι κ μενα πνιγεται ισως κ απο λαιμαργια πχ 3 στις 10 φορες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Κόλλησε σε παράθεση επειδή ξέρω οτι κάποια κορίτσια με Εχετε στο νου σας @Nansy29 @marioula1234 @minxri @Jennak83και σε όλα τα αλλά κορίτσια εκανα ercp πήγαν όλα καλά δοξασμένος ο κύριος και η Παναγια

Μπραβο καρδουλα μου, να πας γρηγορα στο μπεμπακο σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κόλλησε σε παράθεση επειδή ξέρω οτι κάποια κορίτσια με Εχετε στο νου σας @Nansy29 @marioula1234 @minxri @Jennak83και σε όλα τα αλλά κορίτσια εκανα ercp πήγαν όλα καλά δοξασμένος ο κύριος και η Παναγια

Αχ τέλεια μπράβο βρε αγάπη μου σιδερένια! ❤️ 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...