Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Κ μενα η γραμμη κ καπου διαβασα οτι μπορει κ να μη φυγει!

Και εμενα είναι ακόμα αλλά μην αγχώνεσαι θα φύγει :) στις προηγούμενες δύο εγκυμοσυνες μου έφυγε πάντως 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις στολισαμε το προηγουμενο Σκ! Κ περυσι νωρις στολιζαμε, να το ευχαριστηθουμε!

Αχ τέλεια μπράβο αγάπη μου και του χρόνου με υγεία! Του χρόνου θα κυνηγάς τον μπομπηρακο που θα θέλει να σου γκρεμίσει το δέντρο ❤️❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Αχ τέλεια μπράβο αγάπη μου και του χρόνου με υγεία! Του χρόνου θα κυνηγάς τον μπομπηρακο που θα θέλει να σου γκρεμίσει το δέντρο ❤️❤️

Ναι ναι ακριβως! Επισης, υγεια κ ευτυχια για τις οικογενειες μας..κ ολα τα παιδακια του κοσμου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις στολισαμε το προηγουμενο Σκ! Κ περυσι νωρις στολιζαμε, να το ευχαριστηθουμε!

Και εγώ στολισα χθες πάντα μου αρέσει να στολίζω νωρίς γιουπι πέρσι ητανε τα πιο θλιβερά χριστούγεννα φέτος θα είναι το πιο όμορφα χριστούγεννα τπυ κόσμου όλου Εχω τον μεγαλο μου θησαυρό και εναν θησαυρό στον ουρανό ενα αστέρι το οποίο βοήθησε η μανούλα στην γη να έχει το αδερφακι του το ευχαριστώ θα είναι παντα το αστεράκι μου ποτε δεν θα το ξεχάσω το παιδάκι μου ποτε όσα παιδάκια και να κάνω πάντα θα ειναι εκεί το μυαλό μου παντα

  • Μου αρέσει 7

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Νικολέτα μου δεν γέννησα φυσιολογικά αλλά έτσι όπως το περιγράφεις αν σκιστηκες ως πίσω είναι λογικό πιστεύω να επηρεάστηκε ο σφυκτηρας σου... Μακάρι η ακράτεια να είναι μόνο στα αέρια. Δοκίμασες όταν θες κακά να μην πας αμέσως στην τουαλέτα; να δεις δλδ κατά πόσο μπορείς να τα κρατήσεις; ίσως με ασκησουλες να τον γυμνασεις κ σιγά σιγά να μπορείς να τον ελέγχεις καλυτερα

Δεν πρόλαβε λέει να με κόψει και σκίστηκα ακανόνιστα μόνη μου. Αισθάνομαι πολύ έντονα ότι θέλω να πάω τουαλέτα, το οποίο δεν το είχα παλιά. Και δε μου φτάνει αυτό, είμαι και κόκκινη στην ουρήθρα και τσούζω. Δεν μπορώ να βάλω σαπούνι για να πλυθώ. Βάζω μία κρέμα που μου είπε ο γιατρός, αλλά ακόμα χάλια είμαι....

πρίν από 31 λεπτά , Jennak83 είπε:

Να ρωτησω κατι; ο αφαλος σας ειναι ακομα μαυρος;;

Εμένα ναι είναι και υπάρχει ακόμα και η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jennak83 said:

Να ρωτησω κατι; ο αφαλος σας ειναι ακομα μαυρος;;

Εμένα δε μαύρισε ποτέ και τη γραμμή την είδα αφότου γέννησα. Πριν δεν την έβλεπα ούτε στον καθρέφτη. Ακόμα την έχω όμως αν και δεν είναι πολύ έντονη. Νομίζω όμως ότι γενικά δεν ήταν πολύ έντονη.

54 minutes ago, marioula1234 said:

Κορίτσιαααα τελικά στολίσατε η ακόμα; 

Εμείς όχι. Θα στολίσουμε 1η Δεκέμβρη. Βάλαμε όμως στο μπαλκόνι λαμπάκια άσπρα απλά που φορτίζουν με τον ήλιο και ψωνίσαμε από τζάμπο κάποια καινούρια διακοσμητικά!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν πρόλαβε λέει να με κόψει και σκίστηκα ακανόνιστα μόνη μου. Αισθάνομαι πολύ έντονα ότι θέλω να πάω τουαλέτα, το οποίο δεν το είχα παλιά. Και δε μου φτάνει αυτό, είμαι και κόκκινη στην ουρήθρα και τσούζω. Δεν μπορώ να βάλω σαπούνι για να πλυθώ. Βάζω μία κρέμα που μου είπε ο γιατρός, αλλά ακόμα χάλια είμαι....

Εμένα ναι είναι και υπάρχει ακόμα και η γραμμή.

Γιατι μας κοβουν στον φτ; εγω δεν καταλαβα να με κοβει ο γιατρος, μετα οκ μου εκανε ενα ραμμα μου ειπε..ηταν μεγαλο το μωρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα ο αφαλος μου δε μαυρισε και η γραμμη αχνοφαινεται ακομα αλλα δεν ηταν ποτε εντονη. 

Εμεις δε στολισαμε ακομα...ευελπιστω το επομενο Σ/Κ να τα καταφερουμε Θεου θελοντος και μπεμπη επιτρεποντος!!!

Κοριτσια, με τα κιλα της εγκυμοσυνης πως τα πατε? Εγω επαθα σοκ με το ποσο γρηγορα εφυγαν...9-10 ειχα παρει αλλα επανηλθα στα κιλα προ εγκυμοσυνης απο την 3η εβδομαδα. Τωρα προσπαθω να τρωω περισσοτερο γιατι δε θελω να χασω κι αλλα, αν και δεν προλαβαινω παντα!

 


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Γιατι μας κοβουν στον φτ; εγω δεν καταλαβα να με κοβει ο γιατρος, μετα οκ μου εκανε ενα ραμμα μου ειπε..ηταν μεγαλο το μωρο;

Την κολλητή μου την έκοψαν λίγο μου είπε. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν πρόλαβε να με κόψει γιατί έπεφταν οι παλμοί του μωρού και έπρεπε να το βγάλει γρήγορα με βεντούζα. Εμένα μισή ώρα με έραβε. Μου είπε ότι μου έκανε πλαστική. Όταν με έραβε ήταν μέσα ο άντρας μου και είδε πως σκίστηκα από κάτω και με λυπήθηκε και έλεγε στον γιατρό να μου κάνει τοπική αναισθητική ένεση.

2.790 γραμμάρια γεννήθηκε το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εμενα ο αφαλος μου δε μαυρισε και η γραμμη αχνοφαινεται ακομα αλλα δεν ηταν ποτε εντονη. 

Εμεις δε στολισαμε ακομα...ευελπιστω το επομενο Σ/Κ να τα καταφερουμε Θεου θελοντος και μπεμπη επιτρεποντος!!!

Κοριτσια, με τα κιλα της εγκυμοσυνης πως τα πατε? Εγω επαθα σοκ με το ποσο γρηγορα εφυγαν...9-10 ειχα παρει αλλα επανηλθα στα κιλα προ εγκυμοσυνης απο την 3η εβδομαδα. Τωρα προσπαθω να τρωω περισσοτερο γιατι δε θελω να χασω κι αλλα, αν και δεν προλαβαινω παντα!

 

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένη με τα κιλά!!! Πήρα στο σύνολο 23 (23 του μήνα γεννήθηκε το αστέρι μου εν τω μεταξύ χιχι) βγήκα από το μαιευτήριο -11 και μέχρι στιγμής έχω χάσει άλλα 7! Μου έχουν μείνει μόνο 5, μέχρι να σαραντίσω θα έχουν φύγει κι αυτά έτσι όπως το πάω! 

Ούτε εμείς στολίσαμε, ελπίζω σύντομα! Όσο για τη γραμμή την έχω ακόμα και είναι πολύ έντονη!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια ειχα παρει 14 περίπου κ οταν πηγα 10 μερες μετα να κοψω τα ραμματα ειχα δει πως μου ειχαν μείνει 3. Τωρα δεν ξερω τι γίνεται γιατί δεν εχω ζυγαριά στο σπίτι. Λιγη κοιλιτσα την εχω ακομη... Αυριο θα παω για υπερηχο οποτε θα ζυγιστω παλι... Δεν εχω προσέξει ομως καθολου. Εχω φαει αρκετη νουκρεμα... 

Ακόμα δεν έχουμε στολισει ούτε εμεις. Ή αυτο το σκ ή το αλλο... Αναλογα τα κέφια του μπεμπη... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jennak83 said:

Γιατι μας κοβουν στον φτ; εγω δεν καταλαβα να με κοβει ο γιατρος, μετα οκ μου εκανε ενα ραμμα μου ειπε..ηταν μεγαλο το μωρο;

Μας κόβουν συνήθως για να μη σκιστούμε μόνες μας ακανόνιστα όπως η Νικολέτα. Υπάρχει περίπτωση νσ μην πάθει τίποτα το περίνεο αν γίνουν όλα σταδιακά, υπάρχει και περίπτωση να σκιστούμε. Κάποιοι γιατροί περιμένουν να δουν πως πάει κι αναλόγως κόβουν ή όχι. Οι περισσότεροι δεν παίρνουν το ρίσκο και κόβουν όπως και να'χει. Ο δικός μου ήταν στη 2η κατηγορία. Με 2160 που ήταν το μωρό μου έκανε μπόλικα ράμματα!

3 hours ago, katerinaki 86 said:

Εμενα ο αφαλος μου δε μαυρισε και η γραμμη αχνοφαινεται ακομα αλλα δεν ηταν ποτε εντονη. 

Εμεις δε στολισαμε ακομα...ευελπιστω το επομενο Σ/Κ να τα καταφερουμε Θεου θελοντος και μπεμπη επιτρεποντος!!!

Κοριτσια, με τα κιλα της εγκυμοσυνης πως τα πατε? Εγω επαθα σοκ με το ποσο γρηγορα εφυγαν...9-10 ειχα παρει αλλα επανηλθα στα κιλα προ εγκυμοσυνης απο την 3η εβδομαδα. Τωρα προσπαθω να τρωω περισσοτερο γιατι δε θελω να χασω κι αλλα, αν και δεν προλαβαινω παντα!

 

Αυτή είναι μία δύσκολη ιστορία με τα κιλά. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με παραπάνω κιλά. Ήμουν 70. Έχασα 7 το πρώτο τρίμηνο και πήγα 63 και πήρα 8 μέχρι το τέλος. Γέννησα 71 κιλά. Βγήκα από το μαιευτήριο 66.5, άρα έχασα μόνο 4.5 κιλά και πλάκωσα τα ντόνατς. Τώρα είμαι 69 και μάλλον πρέπει να προσέξω λίγο. 2 χρόνια πριν ήμουν 58 κιλά...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...