Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Την κάναμε δώξα τον θεό όλα πήγαν πολύ καλά τελειώσαμε πιο γρήγορα απ’ότι περίμενα την άλλη Παρασκευή βγάζουμε το τελευταίο γυψάκι και συνεχίζουμε με τα παπουτσάκια

Μπραβο, γρηγορα περαστικα! Ελπιζω να μη ποναει πολυ το μπεμπακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο, γρηγορα περαστικα! Ελπιζω να μη ποναει πολυ το μπεμπακι!

Όχι φαντάσου δεν του έδωσα καθόλου ντεπόν την πρώτη μέρα ψιλογκρίνιαξε αλλά νομίζω ότι δεν πόναγε γιατί είναι το φυσικό του να είναι γκρινιάρης:-D

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Όχι φαντάσου δεν του έδωσα καθόλου ντεπόν την πρώτη μέρα ψιλογκρίνιαξε αλλά νομίζω ότι δεν πόναγε γιατί είναι το φυσικό του να είναι γκρινιάρης:-D

Αχουτο μωρε η ψυχουλα, παλι καλα..φανταζομαι τι αγωνια περασατε ολα καλα, περασε κ αυτο..καλη αναρρωση στον μικρουλη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri said:

Και μένα αυτό με στεναχωρεί όταν κλαίνε ταυτόχρονα πιο να σηκώσεις και ποιο να αφήσεις...Κοίτα εγώ ακόμα τα παιδιά δεν τα έχω βγάλει έξω με το καρότσι γιατί με φόβισε ο παιδίατρος ότι άμα αρρωστήσουν θα πρέπει να νοσηλευτούν οπότε προσέχω και δεν τα βγάζω έξω μόνο το μικρό που έχουμε πάει στον ορθοπεδικό για το ποδαράκι του και αυτό με τ’ αμάξι δεν έχει χρειαστεί να πάρω καρότσι.Είμαι λίγο υπερβολική αλλά φοβάμαι για τα πιτσουνάκια μου..... @Jennak83 Ναι μωρό μ στο Μητέρα γέννησα

Και μένα μου το είπε ο παιδίατρος αλλά έξω μας είπε να βγαίνουμε. Δεν αρρωσταίνουν με το κρύο. Αλλά δεν έχουμε επισκέψεις και δεν πάμε σε κλειστούς χώρους όταν βγαίνουμε. Η αλήθεια είναι ότι εχω βαρεθεί τη γειτονιά γύρω γύρω με το μάρσιπο!

Just now, minxri said:

Την κάναμε δώξα τον θεό όλα πήγαν πολύ καλά τελειώσαμε πιο γρήγορα απ’ότι περίμενα την άλλη Παρασκευή βγάζουμε το τελευταίο γυψάκι και συνεχίζουμε με τα παπουτσάκια

Μπράβο! Με το καλό να είναι όλα περαστικά και να το ξεχάσετε!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@minxriεμενα ο παιδιατρος ειπε να τον βγαζω πως θα παρει παιδι μου αντισωματα το παιδι ;; εμενα μου ειπε οτι ακομα και απο τον ιδιο τον αερα αν ειναι να αρρωστησει θα αρρωστησει καλε βγαλε τα παιδια βεβαια οτι θες θα κανεις ετσι αλλα για μενα βγαλτα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny... είπε:

@minxriεμενα ο παιδιατρος ειπε να τον βγαζω πως θα παρει παιδι μου αντισωματα το παιδι ;; εμενα μου ειπε οτι ακομα και απο τον ιδιο τον αερα αν ειναι να αρρωστησει θα αρρωστησει καλε βγαλε τα παιδια βεβαια οτι θες θα κανεις ετσι αλλα για μενα βγαλτα

Αν έχει ωραία μέρα αύριο θα τα βγάλω μια βολτίτσα που δεν δουλεύει και ο άντρας μ!!!

  • Μου αρέσει 2

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Αν έχει ωραία μέρα αύριο θα τα βγάλω μια βολτίτσα που δεν δουλεύει και ο άντρας μ!!!

κοιτα ετσι εσυ αν φοβασαι μην κανεις κατι επειδη σου λεω εγω για μενα παντως αν ειναι να αρρωστησει το παιδι θα αρρωστησει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

κοιτα ετσι εσυ αν φοβασαι μην κανεις κατι επειδη σου λεω εγω για μενα παντως αν ειναι να αρρωστησει το παιδι θα αρρωστησει

Δεν είσαι μόνο εσύ γενικά όλοι αυτό μου λένε και απ’ ό,τι κατάλαβα κι εσείς τα βγάζετε τα παιδιά έξω για βολτίτσα οπότε μάλλον εγώ κάνω λάθος

  • Μου αρέσει 2

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εμεις αυριο αν εχει καλο καιρο θα βγουμε την πρωτη μας βολτα... Το εχω λιγο αγχος... Να παρω οσα χρειαστουν... Αν θα κλαίει ο μικρος.... Αν θα μπορέσω  να τον θηλασω(θα φτιαξω μονη μου ποδια θηλασμου)... Μεχρι τωρα έχουμε παει μονο στην παιδιατρο κ στο νοσοκομειο... Εξω δεν έχουμε βγει... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Κορίτσια κ εμεις αυριο αν εχει καλο καιρο θα βγουμε την πρωτη μας βολτα... Το εχω λιγο αγχος... Να παρω οσα χρειαστουν... Αν θα κλαίει ο μικρος.... Αν θα μπορέσω  να τον θηλασω(θα φτιαξω μονη μου ποδια θηλασμου)... Μεχρι τωρα έχουμε παει μονο στην παιδιατρο κ στο νοσοκομειο... Εξω δεν έχουμε βγει... 

Κι εμεις αυριο θα παμε την πρωτη μας βολτιτσα! Θα παμε πρωτα στην εκκλησια να παρουμε την ευχη και αν ειναι καλος ο καιρος θα κανουμε και τη βολτα μας. Κι εγω αυτο σκεφτομαι...να θυμηθω να παρω ολα οσα χρειαζομαστε. Εγω πηρα μια πολυ ωραια ποδια θηλασμου κι εχω ενθουσιαστει αλλα ενα αγχος μ' αυτο το εχω γιατι, βλακεια μου βεβαια, αλλα δεν το 'χω και πολυ με το θηλασμο σε δημοσιο χωρο...Κι εμεις μεχρι τωρα μονο στο νοσοκομειο για τις εξετασεις αιματος εχουμε παει. Με τον καιρο ρε γαμωτο προβληματιζομαι γιατι δεν ξερω πως να τον ντυσω για να ειναι οκ!

Τελικα, δοκιμασαμε και τις pampers και το προβλημα συνεχιζεται, αρα ξεκαθαρα φταιει οτι μερικες φορες κατουραμε προς τα πανω...περιττο να σας πω οτι μ' επιασε απελπισια χθες βραδυ που πηγα να τον σηκωσω και ηταν παλι μουσκεμα ολη η δεξια του πλευρα!!Δεν ξερω τι να κανω...παιζει να υπαρχει καμια πανα στραπλες?!!χαχαχα..θα ηταν σωτηρια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμεις αυριο θα παμε την πρωτη μας βολτιτσα! Θα παμε πρωτα στην εκκλησια να παρουμε την ευχη και αν ειναι καλος ο καιρος θα κανουμε και τη βολτα μας. Κι εγω αυτο σκεφτομαι...να θυμηθω να παρω ολα οσα χρειαζομαστε. Εγω πηρα μια πολυ ωραια ποδια θηλασμου κι εχω ενθουσιαστει αλλα ενα αγχος μ' αυτο το εχω γιατι, βλακεια μου βεβαια, αλλα δεν το 'χω και πολυ με το θηλασμο σε δημοσιο χωρο...Κι εμεις μεχρι τωρα μονο στο νοσοκομειο για τις εξετασεις αιματος εχουμε παει. Με τον καιρο ρε γαμωτο προβληματιζομαι γιατι δεν ξερω πως να τον ντυσω για να ειναι οκ!

Τελικα, δοκιμασαμε και τις pampers και το προβλημα συνεχιζεται, αρα ξεκαθαρα φταιει οτι μερικες φορες κατουραμε προς τα πανω...περιττο να σας πω οτι μ' επιασε απελπισια χθες βραδυ που πηγα να τον σηκωσω και ηταν παλι μουσκεμα ολη η δεξια του πλευρα!!Δεν ξερω τι να κανω...παιζει να υπαρχει καμια πανα στραπλες?!!χαχαχα..θα ηταν σωτηρια!!

Εγω πηρα μια απο τις πανες αγκαλιας που εχω, εραψα κ ενα κορδονι από  ασπρο ύφασμα για το λαιμό κ ετοιμη. Κ εγω δεν το εχω ξανακάνει κ σιγουρα θα αγχωθω... Για να ειμαι ειλικρινής θα παρω μαζι  μου κ ξενο γαλα μη γίνει τπτ κ δεν τα καταφέρω... Εμενα με αγχωνει κ το καροτσι που  σας είχα πει οτι δεν καθεται εύκολα... Θα δειξει... Το παθαίνει κ εμενα καποιες φορες αυτό κ ειναι μουσκεμα απο τη μια πλευρά. Κ εγω τις παμπερς πριμιουμ χρησιμοποιώ... Τι να κανουμε.;  Οπου κοιτάει κατουραει... Χαχαχα χαχαχα 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καταλαβαινω το αγχος σου αλλα αν ο παιδιατρος πει οτι δε πειραζει κ το παιδι παιρνει βαρος...ε σε ζηλευω ρε παιδι μου! Εγω παρακαλαω να κοιμηθει καποια στιγμη ενα 5ωρο σερι! 

Στο μητερα δε γεννησες κοριτσι αν δε κανω λαθος;

Καλέ η παιδίατρος μου είπε να μην την ξυπνάω καθόλου να τρώει οπότε εκείνη θέλει! :)

7 ώρες πρίν, minxri είπε:

Την κάναμε δώξα τον θεό όλα πήγαν πολύ καλά τελειώσαμε πιο γρήγορα απ’ότι περίμενα την άλλη Παρασκευή βγάζουμε το τελευταίο γυψάκι και συνεχίζουμε με τα παπουτσάκια

Μπράβο βρε μπουμπού τέλεια! 

6 ώρες πρίν, minxri είπε:

Όχι φαντάσου δεν του έδωσα καθόλου ντεπόν την πρώτη μέρα ψιλογκρίνιαξε αλλά νομίζω ότι δεν πόναγε γιατί είναι το φυσικό του να είναι γκρινιάρης:-D

Αχ το μωρουλινι μου τέλεια μωρέ ❤️

5 ώρες πρίν, Clue είπε:

Και μένα μου το είπε ο παιδίατρος αλλά έξω μας είπε να βγαίνουμε. Δεν αρρωσταίνουν με το κρύο. Αλλά δεν έχουμε επισκέψεις και δεν πάμε σε κλειστούς χώρους όταν βγαίνουμε. Η αλήθεια είναι ότι εχω βαρεθεί τη γειτονιά γύρω γύρω με το μάρσιπο!

Μπράβο! Με το καλό να είναι όλα περαστικά και να το ξεχάσετε!

Εγω την βγάζω κάθε μέρα έξω κ βόλτα κ στο σχολείο να πάρουμε τον αδερφούλη της (πάμε με τα πόδια είναι κοντά) αυτό ότι δεν αρρωσταινουν με το κρύο το έχω ακούσει κ εγώ ισχύει όντως; 

5 ώρες πρίν, Clue είπε:

Και μένα μου το είπε ο παιδίατρος αλλά έξω μας είπε να βγαίνουμε. Δεν αρρωσταίνουν με το κρύο. Αλλά δεν έχουμε επισκέψεις και δεν πάμε σε κλειστούς χώρους όταν βγαίνουμε. Η αλήθεια είναι ότι εχω βαρεθεί τη γειτονιά γύρω γύρω με το μάρσιπο!

Μπράβο! Με το καλό να είναι όλα περαστικά και να το ξεχάσετε!

 

5 ώρες πρίν, minxri είπε:

Δεν είσαι μόνο εσύ γενικά όλοι αυτό μου λένε και απ’ ό,τι κατάλαβα κι εσείς τα βγάζετε τα παιδιά έξω για βολτίτσα οπότε μάλλον εγώ κάνω λάθος

Καλέ ναι καθημερινά την βγάζω έξω 

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμεις αυριο θα παμε την πρωτη μας βολτιτσα! Θα παμε πρωτα στην εκκλησια να παρουμε την ευχη και αν ειναι καλος ο καιρος θα κανουμε και τη βολτα μας. Κι εγω αυτο σκεφτομαι...να θυμηθω να παρω ολα οσα χρειαζομαστε. Εγω πηρα μια πολυ ωραια ποδια θηλασμου κι εχω ενθουσιαστει αλλα ενα αγχος μ' αυτο το εχω γιατι, βλακεια μου βεβαια, αλλα δεν το 'χω και πολυ με το θηλασμο σε δημοσιο χωρο...Κι εμεις μεχρι τωρα μονο στο νοσοκομειο για τις εξετασεις αιματος εχουμε παει. Με τον καιρο ρε γαμωτο προβληματιζομαι γιατι δεν ξερω πως να τον ντυσω για να ειναι οκ!

Τελικα, δοκιμασαμε και τις pampers και το προβλημα συνεχιζεται, αρα ξεκαθαρα φταιει οτι μερικες φορες κατουραμε προς τα πανω...περιττο να σας πω οτι μ' επιασε απελπισια χθες βραδυ που πηγα να τον σηκωσω και ηταν παλι μουσκεμα ολη η δεξια του πλευρα!!Δεν ξερω τι να κανω...παιζει να υπαρχει καμια πανα στραπλες?!!χαχαχα..θα ηταν σωτηρια!!

Μα καλέ ναι αφού στο είπα κ εγώ στο γιο μ παμπερς έβαζα κ συνέχεια ήταν βρεγμένο το μωρό δεν φταίει η πάνα... 

Just now, winspert είπε:

Εγω πηρα μια απο τις πανες αγκαλιας που εχω, εραψα κ ενα κορδονι από  ασπρο ύφασμα για το λαιμό κ ετοιμη. Κ εγω δεν το εχω ξανακάνει κ σιγουρα θα αγχωθω... Για να ειμαι ειλικρινής θα παρω μαζι  μου κ ξενο γαλα μη γίνει τπτ κ δεν τα καταφέρω... Εμενα με αγχωνει κ το καροτσι που  σας είχα πει οτι δεν καθεται εύκολα... Θα δειξει... Το παθαίνει κ εμενα καποιες φορες αυτό κ ειναι μουσκεμα απο τη μια πλευρά. Κ εγω τις παμπερς πριμιουμ χρησιμοποιώ... Τι να κανουμε.;  Οπου κοιτάει κατουραει... Χαχαχα χαχαχα 

Αγάπη μου μην αγχώνεσαι κ μια χαρά θα τα καταφέρεις γιατί να μην τα καταφέρεις;; απλά μην αγχώνεσαι γτ δεν επιτρέπει στο γάλα να κατεβει

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@minxri @winspert αν αγχώνεστε δεν είναι ανάγκη να σχεδιάσετε μεγάλη βόλτα για αρχή. Μπορεί να είναι περίπατος κι αν πχ θέλουν να φανε τα μωρά γυρνάτε στο σπίτι. Και σιγά σιγά θα μένετε και πιο πολύ έξω! Αν πάλι δεν αγχώνεστε τόσο, βουρ!

Εμείς λέμε αύριο να πάμε την πρώτη μεγάλη βόλτα κι αν έχει καλό καιρό να κάτσουμε και κάπου έξω για καφέ! Έχουμε πει σε κάτι φίλες μας που μας έχουν λείψει να βρεθούμε έξω για  βόλτα μιας και στο σπίτι είναι επίφοβο.

 

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφο σαββατοκύριακο σε όλες ❤️ ευτυχώς τη νύχτα έφαγε κ με το παραπάνω ουφφ κ το είχα άγχος! 

Ρε γμτ γιατί κολλάμε να θηλασουμε έξω; κ εγώ ντρέπομαι πάρα πολύ... Εγω πιστεύω ότι ντρέπομαι γτ το στήθος μου είναι ανύπαρκτο χαχαχ 

  • Χαχα 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...