Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια, βγηκαμε τη βολτα μας σήμερα... Ο μπεμπουλης μας ηταν κυριος... Εκατσε στο καροτσι, τον θηλασα με την ποδια που έφτιαξα, εκατσε αγκαλιτσα, ολα καλα... Κλαψαμε κιολας λιγο, καναμε κ κακα... Ολα τα καναμε... Ειχα αγχος αλλα ευτυχως ο αντρας μου είναι πολυ χαλαρος κ με χαλαρωνει κ εμενα... 

Ηθελα να ρωτησω αν γνωρίζετε καποια βραχιολακια που μου βγαζει στο φεισμπουκ marambra τα οποια λεει οτι κανουν καλο σε πολλα πραγματα... Κολικους, πονους απο δοντια κ. α... Παρήγγειλα τα προβιοτικα να δοκιμάσουμε για τους κολικους, τις σταγονες biogaia αν τα γραφω σωστα... Κ απλα μου κανει εντύπωση αν ξερετε τα βραχιολια κ αν κανουν τπτ... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια, βγηκαμε τη βολτα μας σήμερα... Ο μπεμπουλης μας ηταν κυριος... Εκατσε στο καροτσι, τον θηλασα με την ποδια που έφτιαξα, εκατσε αγκαλιτσα, ολα καλα... Κλαψαμε κιολας λιγο, καναμε κ κακα... Ολα τα καναμε... Ειχα αγχος αλλα ευτυχως ο αντρας μου είναι πολυ χαλαρος κ με χαλαρωνει κ εμενα... 

Ηθελα να ρωτησω αν γνωρίζετε καποια βραχιολακια που μου βγαζει στο φεισμπουκ marambra τα οποια λεει οτι κανουν καλο σε πολλα πραγματα... Κολικους, πονους απο δοντια κ. α... Παρήγγειλα τα προβιοτικα να δοκιμάσουμε για τους κολικους, τις σταγονες biogaia αν τα γραφω σωστα... Κ απλα μου κανει εντύπωση αν ξερετε τα βραχιολια κ αν κανουν τπτ... 

Αα μπραβο! Τους αρεσει πολυ η βολτα και τα χαλαρωνει, αν κλαινε κ τα βγαλεις εξω ηρεμουν..για τα βραχιολακια δεν εχω ιδεα, θα το κοιταξω κ γω. Το προβιοτικο αυτο το παιρνουμε κ μεις απο πολυ αρχη, το εκοψα για λιγο, για να δωσω το ινφακολικ, βλακεια της παιδιατρου μου καθως κ τα 2 μπορεις να δινεις ταυτοχρονα, κ του το δινω ακομα..δε ξερω αν βοηθησε ή αν ο χρονος εκανε τη δουλεια παντως μονο καλο κανει. Εμας μας εχουν μεινει τα νυχτερινα σφιξιματα, τη μερα μονο οταν θηλασει το πιανει για λιγο κ μετα του περναει. Τη νυχτα ομως σφιγγεται πολυ, ειδικα μετα τις 2..ο θηλασμος το επιβαρυνει γιατι τον πιανει εκεινη την ωρα αλλα τι να κανω..

Καλες βολτουλες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες... Τι μαρτυρικο βραδυ που πέρασα... Ειμαι ξυπνια απο τις 3μιση...ο μικρός δε λέει να ησυχασει με τιποτα... Δε βολευεται πουθενά, εχει πολλα αερια... Εχω ερθει κ τον ταιζω στο σαλονι... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

17 hours ago, Giwtouli1990 said:

Καλημέρα τσούπρες, καλό Σ/Κ να έχουμε!

Για πείτε βρε συντρόφισσες θηλάζουν και τα δικά σας νινάκια πολλή ώρα? Ο μικρός σε καααθε θηλασμό κάθεται μια ώρα στο στήθος! Ακούω άλλες που λένε ένα τέταρτο ή είκοσι λεπτά το πολύ και λέω ουαου υπάρχουν και αυτά?

Εμένα συνήθως θηλάζει 15 με 20 λεπτά. Όταν είναι ανήσυχη θα κάτσει παραπάνω και θα πιπιλάει-τρώει-πιπιλάει. Κι αν δεν είναι καθόλου καλά μπορεί να περάσουμε και 2-3 ώρες περα δώθε - δεξί αριστερό.

@winspert Χαίρομαι που πέρασατε καλά στη βόλτα. Τα βραχιολάκια δεν τα ξέρω καθόλου. Κρίμα που δεν περάσατε καλό βράδυ... Ελπίζω μέσα στη μέρα να ξεκουραστείς λιγάκι

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα μανουλες... Τι μαρτυρικο βραδυ που πέρασα... Ειμαι ξυπνια απο τις 3μιση...ο μικρός δε λέει να ησυχασει με τιποτα... Δε βολευεται πουθενά, εχει πολλα αερια... Εχω ερθει κ τον ταιζω στο σαλονι... 

Καλημέρα αγάπη βαλτον κάτω και κάνε οτι κάτι που βοηθάει σε μένα σήκωσε του τα δυο πόδια προς τα επανω και Αστα ετσι σηκωμένα για λεπτα και ετοιμάσου να αφήσει αέρια η ακόμα και να κανει κακά χχαχαχα κάντο και θα δεις

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny... είπε:

Καλημέρα αγάπη βαλτον κάτω και κάνε οτι κάτι που βοηθάει σε μένα σήκωσε του τα δυο πόδια προς τα επανω και Αστα ετσι σηκωμένα για λεπτα και ετοιμάσου να αφήσει αέρια η ακόμα και να κανει κακά χχαχαχα κάντο και θα δεις

Καλημερα κοριτσακι μου... Το κανω πολλες φορες αυτο... Αλλες φορες κανει πριτσακια άλλες φορές οχι... Αναλογα. Καποιες φορες πιεζεται τοσο πολυ να κάνει που κοκκινιζει... Ασε που ειναι κ αντιδραστικος... Οταν του σηκωνω τα ποδαρακια τα πιέζει κ τα τεντωνει... Χαχαχα... Σε ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή... :wub:

Just now, Clue είπε:

@winspert Χαίρομαι που πέρασατε καλά στη βόλτα. Τα βραχιολάκια δεν τα ξέρω καθόλου. Κρίμα που δεν περάσατε καλό βράδυ... Ελπίζω μέσα στη μέρα να ξεκουραστείς λιγάκι

Οντως περασαμε πολυ καλα... Σε ευχαριστώ... Οσο για ξεκουραση το βλεπω χλωμο γιατί περναμε φαση "ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟ ΒΥΖΙ" χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας πηγε πολυ καλα η χθεσινη βολτα! Κοιμηθηκε με το που μπηκαμε στο αμαξι και δεν ξυπναγε με τιποτα...αφου να φανταστειτε δεν καταλαβε ουτε τον παπα που φον πηρε και τον εβαλε στο ιερο!!Τι σου κανει το εξω...σπιτι πεταγεται με το παραμικρο!!Και σημερα θελαμε να τον παμε βολτα με το καροσι αλλα μας τα χαλασε ο καιρος...

@winspert ειναι δυσκολα αυτα τα βραδια...σε νιωθω!!Εμεις σχετικα καλα πηγαμε σημερα, κοιμηθηκε και 2,5 ωρες σερι που αποτελει προσωπικο ρεκορ!!Βεβαια, απο τις 4:00 και μετα κοιμοταν πανω μου γιατι τον επιασαν παλι τα σφιξιματα...

  • Μου αρέσει 6

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σταθερά.... Συνεχιζω κ γραφω... Που χαθηκατε κορίτσια;;; Έχουμε ολες φουλ πρόγραμμα... Εχετε ακούσει αυτό που λένε, ολα του γαμου δυσκολα κ η νύφη γκαστρωμενη;;; Ε, εγω ειμαι η νυφη κ μαλλον εχω μυκητα στο στηθος. Εχω φαγούρα κ κοκκινιλα. Μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε να ξεκινησω ντακταριν κρεμα. Είναι κ ο ουρανισκος του μπεμπη ασπρος αλλα μαλλον μου ειπε οτι είναι απο το γαλα... Θα το δουμε ομως... Εχει καμια αλλη παρόμοια εμπειρία;;;; 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2019 at 8:11 ΜΜ, minxri είπε:

Και μένα αυτό με στεναχωρεί όταν κλαίνε ταυτόχρονα πιο να σηκώσεις και ποιο να αφήσεις...Κοίτα εγώ ακόμα τα παιδιά δεν τα έχω βγάλει έξω με το καρότσι γιατί με φόβισε ο παιδίατρος ότι άμα αρρωστήσουν θα πρέπει να νοσηλευτούν οπότε προσέχω και δεν τα βγάζω έξω μόνο το μικρό που έχουμε πάει στον ορθοπεδικό για το ποδαράκι του και αυτό με τ’ αμάξι δεν έχει χρειαστεί να πάρω καρότσι.Είμαι λίγο υπερβολική αλλά φοβάμαι για τα πιτσουνάκια μου..... @Jennak83 Ναι μωρό μ στο Μητέρα γέννησα

Α εμένα είναι το άλλο άκρο ο παιδίατρος. Όταν του έλεγα ότι αγχώνομαι μη κολλήσει τίποτα από την μεγάλη που πάει παιδικό μου έλεγε "ε και να κολλήσει θα το ξεπεράσει βρε συ" 

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sissy_geo               ??           αγοράκι

Jennak83               10/9       αγοράκι

minxri                     12/9       αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9      κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   18/9      αγοράκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

farmakotriftena     24/9     κοριτσάκι

Clue                         27/9     κοριτσάκι

Tsilona                    29/9     κοριτσάκι

dwro                        30/9      αγοράκι

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

mar.x                       22/10    κοριτσάκι

Giwtouli1990         23/10     αγοράκι

 

Σας διαβάζω κορίτσια απλά δεν προλαβαίνω να κανω κ πολλα περαν των παιδιών!  Ανανέωσα κ το πινακακι μας. Ποτε περασε ενας μήνας ουτε το καταλαβα. Σαραντιζουμε το Σάββατο.. 

 

  • Μου αρέσει 9

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμας πηγε πολυ καλα η χθεσινη βολτα! Κοιμηθηκε με το που μπηκαμε στο αμαξι και δεν ξυπναγε με τιποτα...αφου να φανταστειτε δεν καταλαβε ουτε τον παπα που φον πηρε και τον εβαλε στο ιερο!!Τι σου κανει το εξω...σπιτι πεταγεται με το παραμικρο!!Και σημερα θελαμε να τον παμε βολτα με το καροσι αλλα μας τα χαλασε ο καιρος...

@winspert ειναι δυσκολα αυτα τα βραδια...σε νιωθω!!Εμεις σχετικα καλα πηγαμε σημερα, κοιμηθηκε και 2,5 ωρες σερι που αποτελει προσωπικο ρεκορ!!Βεβαια, απο τις 4:00 και μετα κοιμοταν πανω μου γιατι τον επιασαν παλι τα σφιξιματα...

Αχ αυτα τα σφιξιματα! Ποτε θα περασουν; Εμενα πλεον δε κοιματαται ουτε πανω μου δυστυχως, πανε αυτα τα βραδια! Ο λογος ειναι οτι γυρνοβολαει το κεφαλι, μια αριστερα μια δεξια μια κεντρο! Δε στεκεται πουθενα πλεον ο δικος μου, μας ειχαν πει οτι ειναι ζωηρος απο το μαιευτηριο αλλα τωρα εχει ξεσαλωσει! Το τι κλωτσιδι τρωω στην αλλαξιερα δε λεγεται κ γενικα δηλ, επισης εκει του αρεσει παρα πολυ κανει κατι γελια στην αλλαξιερα, δε ξερω τα δικα σας! Ειμαστε 2μιση μηνων κ απο τα σφιξιματα δεν εχουμε απαλλαχτει με πιο εντονα στους νυχτερινους θηλασμους, τον ερεθιζουν στο εντερο κ δυσκολα του περναει, τον λυπαμαι..ενω την ημερα θα σφιχτει αλλα μετα θα του περασει..τι να πω υπομονη κοριτσια μου ελπιζω στο 3μηνκ το πολυ να εχουν τελειωσει..βεβαια εμεις πλησιαζουμε κ δε το βλεπω!

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εγω σταθερά.... Συνεχιζω κ γραφω... Που χαθηκατε κορίτσια;;; Έχουμε ολες φουλ πρόγραμμα... Εχετε ακούσει αυτό που λένε, ολα του γαμου δυσκολα κ η νύφη γκαστρωμενη;;; Ε, εγω ειμαι η νυφη κ μαλλον εχω μυκητα στο στηθος. Εχω φαγούρα κ κοκκινιλα. Μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε να ξεκινησω ντακταριν κρεμα. Είναι κ ο ουρανισκος του μπεμπη ασπρος αλλα μαλλον μου ειπε οτι είναι απο το γαλα... Θα το δουμε ομως... Εχει καμια αλλη παρόμοια εμπειρία;;;; 

Και μενα ειχε κατι ασπρακια στον ουρανισκο αλλα μου ειπε οτι ειναι απο το γαλα! Πως δημιουργειται αυτος ο μυκητας εκει κ με το θηλασμο τι γινεται τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Αχ αυτα τα σφιξιματα! Ποτε θα περασουν; Εμενα πλεον δε κοιματαται ουτε πανω μου δυστυχως, πανε αυτα τα βραδια! Ο λογος ειναι οτι γυρνοβολαει το κεφαλι, μια αριστερα μια δεξια μια κεντρο! Δε στεκεται πουθενα πλεον ο δικος μου, μας ειχαν πει οτι ειναι ζωηρος απο το μαιευτηριο αλλα τωρα εχει ξεσαλωσει! Το τι κλωτσιδι τρωω στην αλλαξιερα δε λεγεται κ γενικα δηλ, επισης εκει του αρεσει παρα πολυ κανει κατι γελια στην αλλαξιερα, δε ξερω τα δικα σας! Ειμαστε 2μιση μηνων κ απο τα σφιξιματα δεν εχουμε απαλλαχτει με πιο εντονα στους νυχτερινους θηλασμους, τον ερεθιζουν στο εντερο κ δυσκολα του περναει, τον λυπαμαι..ενω την ημερα θα σφιχτει αλλα μετα θα του περασει..τι να πω υπομονη κοριτσια μου ελπιζω στο 3μηνκ το πολυ να εχουν τελειωσει..βεβαια εμεις πλησιαζουμε κ δε το βλεπω!

Θα περασουν κοριτσακι μου...δεν μπορει!!Ποσο παραπανω να ταλαιπωρηθουν τα μικρουλια πια!!Στην αλλαξιερα και του δικου μου ειναι η καλυτερη του!!Χαχαχα...εκει τον πιανει η πολυλογια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Και μενα ειχε κατι ασπρακια στον ουρανισκο αλλα μου ειπε οτι ειναι απο το γαλα! Πως δημιουργειται αυτος ο μυκητας εκει κ με το θηλασμο τι γινεται τωρα;

Δημιουργείται απο την υγρασία. Κατι το συχνο πιπιλισμα, κατι οι ψευδοθηλες που κρατανε την υγρασία μεσα, κατι τα επιθεματα, δε θελει κ πολυ... Συνεχιζω κανονικα το θηλασμο. Θα βαζω κρεμα 2 φορες την ημερα κ θα δουμε πως θα παει. 

Just now, Jennak83 είπε:

Το τι κλωτσιδι τρωω στην αλλαξιερα δε λεγεται κ γενικα δηλ, επισης εκει του αρεσει παρα πολυ κανει κατι γελια στην αλλαξιερα, δε ξερω τα δικα σας!

Κ εγω στην αλλαξιερα τρωω από  το κλωτσιδι της ζωης μου μεχρι τα ωραιοτερα χαμόγελα. Η καλη διάθεση είναι κυρίως το πρωι... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mar.x είπε:

Sissy_geo               ??           αγοράκι

Jennak83               10/9       αγοράκι

minxri                     12/9       αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9      κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   18/9      αγοράκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

farmakotriftena     24/9     κοριτσάκι

Clue                         27/9     κοριτσάκι

Tsilona                    29/9     κοριτσάκι

dwro                        30/9      αγοράκι

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

mar.x                       22/10    κοριτσάκι

Giwtouli1990         23/10     αγοράκι

 

Σας διαβάζω κορίτσια απλά δεν προλαβαίνω να κανω κ πολλα περαν των παιδιών!  Ανανέωσα κ το πινακακι μας. Ποτε περασε ενας μήνας ουτε το καταλαβα. Σαραντιζουμε το Σάββατο.. 

 

Να μας γράφεις κορίτσι μου όποτε μπορείς! Τι συγκινητικό να βλέπουμε το πινακάκι τώρα που πέρασε ο καιρός...

Όντως έφυγε γρήγορα ο μήνας κι εμείς την Κυριακή σαραντίζουμε!!!

  • Μου αρέσει 4

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2019 at 3:05 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Και μεις καθε μερα βολτα ειμαστε, αν εχει βεβαια καλο καιρο. Η παιδιατρος μας ειπε να βγαινουμε κ να μη κλειστουμε μεσα ουτε το χειμωνα, η υγρασια τα ενοχλει οχι το κρυο.

Καλά κάνετε αγάπη μου καλές βολτουλες ❤️

On 23/11/2019 at 3:50 ΜΜ, Clue είπε:

Ξαπλωτή στα πλάγια με μια πετσετούλα από κάτω της

 

On 23/11/2019 at 3:58 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Εγω τον ξαπλωνω πλαγια, ριχνω τον ορο στο πανω ρουθουνι καθε φορα και μετα τις ρουφαω με τον αποφρακτηρα. Υπομονη με τις μυξουλες...εμεις 1 μηνα τωρα κι ακομα δεν εχουμε ξεμπερδεψει.

Ευχαριστώ αγάπες μου απλά η παλιά παιδίατρος που είχα στο γιο μ για έξι χρόνια μου έλεγε στα πλάγια η νέα μας παιδίατρος μ λέει όρθια κ έχω μπερδευτει

On 23/11/2019 at 4:05 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα τσούπρες, καλό Σ/Κ να έχουμε!

Για πείτε βρε συντρόφισσες θηλάζουν και τα δικά σας νινάκια πολλή ώρα? Ο μικρός σε καααθε θηλασμό κάθεται μια ώρα στο στήθος! Ακούω άλλες που λένε ένα τέταρτο ή είκοσι λεπτά το πολύ και λέω ουαου υπάρχουν και αυτά?

Εμένα κάνα δεκάλεπτο θηλάζει αντε ένα τεταρτο

On 23/11/2019 at 4:42 ΜΜ, Penny... είπε:

ξαπλωτο στα πλαγια αγαπη με μια πετσετα

 

On 23/11/2019 at 4:50 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Θηλαζει ολη αυτην την ωρα; γιατι ο δικος μου θηλαζει 5-10 λεπτα γενικα, αν τυχει ομως κ κατσει παραπανω, πιπιλιζει, κοιμαται, ξαναπινει κ ξαναπιπιλιζει!

Αμπουλα εβαζα οπως λενε τα κοριτσια, αλλα δεν εκανε τπτ σε μας γιατι μετα ειχαμε κ θεμα οποτε με συριγγα θελει μπρουμητα.

Καλέ ναι όχι αμπούλα για σύριγγα μιλάω παντα

17 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμας πηγε πολυ καλα η χθεσινη βολτα! Κοιμηθηκε με το που μπηκαμε στο αμαξι και δεν ξυπναγε με τιποτα...αφου να φανταστειτε δεν καταλαβε ουτε τον παπα που φον πηρε και τον εβαλε στο ιερο!!Τι σου κανει το εξω...σπιτι πεταγεται με το παραμικρο!!Και σημερα θελαμε να τον παμε βολτα με το καροσι αλλα μας τα χαλασε ο καιρος...

@winspert ειναι δυσκολα αυτα τα βραδια...σε νιωθω!!Εμεις σχετικα καλα πηγαμε σημερα, κοιμηθηκε και 2,5 ωρες σερι που αποτελει προσωπικο ρεκορ!!Βεβαια, απο τις 4:00 και μετα κοιμοταν πανω μου γιατι τον επιασαν παλι τα σφιξιματα...

Ρεκόρ οι δυόμιση ώρες; καλέ πρέπει να μαι όντως τυχερη

9 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εγω σταθερά.... Συνεχιζω κ γραφω... Που χαθηκατε κορίτσια;;; Έχουμε ολες φουλ πρόγραμμα... Εχετε ακούσει αυτό που λένε, ολα του γαμου δυσκολα κ η νύφη γκαστρωμενη;;; Ε, εγω ειμαι η νυφη κ μαλλον εχω μυκητα στο στηθος. Εχω φαγούρα κ κοκκινιλα. Μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε να ξεκινησω ντακταριν κρεμα. Είναι κ ο ουρανισκος του μπεμπη ασπρος αλλα μαλλον μου ειπε οτι είναι απο το γαλα... Θα το δουμε ομως... Εχει καμια αλλη παρόμοια εμπειρία;;;; 

Πάντα τα σαββατοκύριακα δεν έχει πολύ κίνηση το παρέακι μας... Μύκητας ε; Περαστικά αγάπη μου! 

6 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Α εμένα είναι το άλλο άκρο ο παιδίατρος. Όταν του έλεγα ότι αγχώνομαι μη κολλήσει τίποτα από την μεγάλη που πάει παιδικό μου έλεγε "ε και να κολλήσει θα το ξεπεράσει βρε συ" 

Μια χαρα τον βρίσκω ε μα ένα δίκιο το οέχει ο ανθρωπος

4 ώρες πρίν, mar.x είπε:

Sissy_geo               ??           αγοράκι

Jennak83               10/9       αγοράκι

minxri                     12/9       αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9      κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   18/9      αγοράκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

farmakotriftena     24/9     κοριτσάκι

Clue                         27/9     κοριτσάκι

Tsilona                    29/9     κοριτσάκι

dwro                        30/9      αγοράκι

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

mar.x                       22/10    κοριτσάκι

Giwtouli1990         23/10     αγοράκι

 

Σας διαβάζω κορίτσια απλά δεν προλαβαίνω να κανω κ πολλα περαν των παιδιών!  Ανανέωσα κ το πινακακι μας. Ποτε περασε ενας μήνας ουτε το καταλαβα. Σαραντιζουμε το Σάββατο.. 

 

Καλέ που χάθηκες; να μπαίνεις πιο συχνά ❤️

4 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Αχ αυτα τα σφιξιματα! Ποτε θα περασουν; Εμενα πλεον δε κοιματαται ουτε πανω μου δυστυχως, πανε αυτα τα βραδια! Ο λογος ειναι οτι γυρνοβολαει το κεφαλι, μια αριστερα μια δεξια μια κεντρο! Δε στεκεται πουθενα πλεον ο δικος μου, μας ειχαν πει οτι ειναι ζωηρος απο το μαιευτηριο αλλα τωρα εχει ξεσαλωσει! Το τι κλωτσιδι τρωω στην αλλαξιερα δε λεγεται κ γενικα δηλ, επισης εκει του αρεσει παρα πολυ κανει κατι γελια στην αλλαξιερα, δε ξερω τα δικα σας! Ειμαστε 2μιση μηνων κ απο τα σφιξιματα δεν εχουμε απαλλαχτει με πιο εντονα στους νυχτερινους θηλασμους, τον ερεθιζουν στο εντερο κ δυσκολα του περναει, τον λυπαμαι..ενω την ημερα θα σφιχτει αλλα μετα θα του περασει..τι να πω υπομονη κοριτσια μου ελπιζω στο 3μηνκ το πολυ να εχουν τελειωσει..βεβαια εμεις πλησιαζουμε κ δε το βλεπω!

Και μενα ειχε κατι ασπρακια στον ουρανισκο αλλα μου ειπε οτι ειναι απο το γαλα! Πως δημιουργειται αυτος ο μυκητας εκει κ με το θηλασμο τι γινεται τωρα;

Κ μενα έχει λίγα ασπρακια στον ουρανίσκο η μπέμπα... Εύχομαι στους τρεις μήνες να ηρεμήσει ο μικρός σου και να μην πονέσει ποτέ ξανα το αστεράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...