Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Clue μου χρόνια πολλά και σε σένα καλή μου! ❤️ 

Καλημέρα κορίτσια μου πως είμαστε σήμερα; 

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Καλά Μαριούλα μου, κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα το βράδυ με τον πρίγκιπά μου και τώρα ξυπνήσαμε και πίνουμε το γάλα μας! Κοιμήθηκε πάνω μου 7 ώρες σερί ο υπναράς μου! Εσείς πως είστε?

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

7 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσακι μου ειχαμε κλαμα μερα νυχτα.Τωρα τον πιανει μονο βραδυ αλλα γενικα την ημερα εχει μια γκρινια συνεχεια ισως περναει αλμα.Σφιγγεται κυριως μετα το φαγητο και το βραδυ στον υπνο του.Εχει γενικα πονακια και φαινεται.Και μενα δεν κοιμαται το βραδυ ξυπναει ανα μια ωρα κ τρωει.Την ημερα θελει να κοιμαται πανω μας.Ποτε θα περασουν επιτελους ολα αυτα.Απλα εχω καταλαβει οτι το φαγητο τον επιβαρυνει την ολη κατασταση

Ναι ναι σιγουρα το γαλα τα επιβαρυνει, αλλα τι να κανουμε κιολας πρεπει να φανε! Ανα μια ωρα ε; ποπο χαρα στο κουραγιο σου, θα σερνεσαι..τουλαχιστον εχει περιοριστει αρκετα το κλαμα. Και εμενα το βραδυ σφιγγεται πιο πολυ κ αργει να κοιμηθει μετα απο καθε ταισμα, γι αυτο τον  βαζω κρεβατι διπλα μου καποια στιγμη τη νυχτα ωστε μετα την αγκαλια να τον βαλω πιο ευκολα κατω. Εμενα τον υπνο στην αγκαλια τον εχει περιορισει. Ισως ναι να περνατε το αλμα 8-9, αν κ δεν ειναι παντα στανταρ οι ημερομηνιες..εμενα χθες ενω κοιμοταν γενικα μεχρι το μςσημερι, μετα τον επιασε μια γκρινια, καθε μια ωρα τον εβαζα στηθος...θα περασει ο καιρος ηδη ειστε κ σεις καλυτερα, αλλα αυτο το βραδινο φιλη μαρτυριο!

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Καλά Μαριούλα μου, κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα το βράδυ με τον πρίγκιπά μου και τώρα ξυπνήσαμε και πίνουμε το γάλα μας! Κοιμήθηκε πάνω μου 7 ώρες σερί ο υπναράς μου! Εσείς πως είστε?

Καλημερα! Μπραααβο υπνος! Εσυ κοιμηθηκες καλα;; χαχα γιατι εγω κοινομουν ετσι 2 μηνες κ δεν ενιωθα αυχενα! Το πρωι φανταζομαι θα ειχε λυσαξει για γαλα μετα απο τοσο υπνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ναι σιγουρα το γαλα τα επιβαρυνει, αλλα τι να κανουμε κιολας πρεπει να φανε! Ανα μια ωρα ε; ποπο χαρα στο κουραγιο σου, θα σερνεσαι..τουλαχιστον εχει περιοριστει αρκετα το κλαμα. Και εμενα το βραδυ σφιγγεται πιο πολυ κ αργει να κοιμηθει μετα απο καθε ταισμα, γι αυτο τον  βαζω κρεβατι διπλα μου καποια στιγμη τη νυχτα ωστε μετα την αγκαλια να τον βαλω πιο ευκολα κατω. Εμενα τον υπνο στην αγκαλια τον εχει περιορισει. Ισως ναι να περνατε το αλμα 8-9, αν κ δεν ειναι παντα στανταρ οι ημερομηνιες..εμενα χθες ενω κοιμοταν γενικα μεχρι το μςσημερι, μετα τον επιασε μια γκρινια, καθε μια ωρα τον εβαζα στηθος...θα περασει ο καιρος ηδη ειστε κ σεις καλυτερα, αλλα αυτο το βραδινο φιλη μαρτυριο!

Καλημερα! Μπραααβο υπνος! Εσυ κοιμηθηκες καλα;; χαχα γιατι εγω κοινομουν ετσι 2 μηνες κ δεν ενιωθα αυχενα! Το πρωι φανταζομαι θα ειχε λυσαξει για γαλα μετα απο τοσο υπνο!

Ναι λύσσα όμως πραγματικά! Έφαγε από τις 9 μέχρι τις 9:30 και μόλις τον ξαναέβαλα στο στήθος.. όλη η ζωή του ένα βυζί χαχα! Παίζει να περνάμε το πρώτο άλμα, χθες ήταν στο στήθος απ το πρωί μέχρι το βράδυ με πολύ μικρά διαλείμματα..

Μια χαρά κοιμάμαι κι εγώ ευτυχώς, είναι βολικό το παιδάκι μου όπως τον βάζω κάθεται!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

@katerinaki 86 μας πολύχρονη!!! Πάντα γερή και ευτυχισμένη! :x

Κορίτσια αφήνω αυτό εδώ... (το είδα σε ένα μαμαδογκρούπ)

Πώς να ηρεμήσετε ένα μωρό που κλαίει: 1)σηκώνετε το παιδί στην αγκαλιά σας, 2)κρατήστε το εκεί για περίπου 5 χρόνια, μετά απαλά αφήστε το πάλι κάτω. :lol::lol::lol:

Σ'ευχαριστω πολυ Γιωτουλι μου!!!Χαχαχα...πολυ πετυχημενο το post!!!

9 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κατερινάκι μου γλυκό χρόνια σου πολλά και καλά ❤️

Κορίτσια μου η μπέμπα είναι μια χαρά όσο αφορά τη μύξα... Ορουλι μας είπε να βάζουμε κάτι που το έκανα ηδη... 

Το υπέρηχο για τα ισχια επίσης ήταν τέλειο δόξα το Θεό! 

Σ' ευχαριστω πολυ Μαριουλα μου!!Μπραβο!!Ολα super λοιπον με την μπεμπουλα την ομορφη!!

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

 

Κι εγώ για 39 με είχα αλλά έσπασαν στις 34!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια το ίδιο! Εύχομαι να μας χαρίσουν ένα διάστημα ηρεμίας μετά τους κολικούς πριν ξεκινήσουν τα δόντια!

@katerinaki 86 χρόνια μας πολλά! Κι εγώ Κατερινάκι του 86 είμαι! Ταυτίζομαι! Χεχε

Αααααααα....τελεια!!Και συνονοματη και συνομηλικη!!!Χρονια μας πολλα τοτε κοριτσακι μου!!:)

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Καλά Μαριούλα μου, κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα το βράδυ με τον πρίγκιπά μου και τώρα ξυπνήσαμε και πίνουμε το γάλα μας! Κοιμήθηκε πάνω μου 7 ώρες σερί ο υπναράς μου! Εσείς πως είστε?

Πωπω...7 ωρες!Μπραβο σας!!!Σαν ονειρο μου ακουγεται!!Εδω παρακαλαμε για κανενα 3ωρο και δεν  ερχεται ποτε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Καλά Μαριούλα μου, κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα το βράδυ με τον πρίγκιπά μου και τώρα ξυπνήσαμε και πίνουμε το γάλα μας! Κοιμήθηκε πάνω μου 7 ώρες σερί ο υπναράς μου! Εσείς πως είστε?

Ουυυ μια χαρά σας βρισκω❤️ μια χαρά είμαστε κ εμείς :) σήμερα δεν έστειλα τον μικρό σχολείο γτ νόμιζα θα έχει χάλια καιρό και τελικά είναι χαρά Θεού χαχαχ άλλο που δεν ήθελε ο δικός μου 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Giwtouli1990 said:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Καλά Μαριούλα μου, κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα το βράδυ με τον πρίγκιπά μου και τώρα ξυπνήσαμε και πίνουμε το γάλα μας! Κοιμήθηκε πάνω μου 7 ώρες σερί ο υπναράς μου! Εσείς πως είστε?

Ουάου! Μόνο αυτό έχω να πω!

Εμένα τις τελευταίες 2 μέρες κάνει 4ωρα και κάνω πάρτυ!

Προχθές λοιπόν έφαγε από το δεξί στήθος στις 12. Ξύπνησε 4.15 και έφαγε από το αριστερό και μετά ξύπνησα εγώ από τον πόνο στο δεξί στήθος στις 7.30. Δεν το είχα ξαναδεί τόσο τούμπανο. Πόναγε κιόλας και φοβήθηκα ότι θα κάνω μαστίτιδα. Προσπάθησα να βγάλω μόνη μου λίγο αλλά μόνο 5-6 σταγόνες κατάφερα και τελικά την ξύπνησα να θηλάσει αν και τη λυπόμουν. 

Εχθές ακολούθησα άλλη στρατηγική. Μετά από γκρίνια κοιμήθηκε τελικά 1 παρά έχοντας θηλάσει φουλ και από τα δύο. Ξύπνησε στις 5 και ενώ είχα σκοπό να τη βάλω από το δεξί, την έβαλα πρώτα για 5 λεπτά από το αριστερό και μετά όσο ήθελε από το δεξί. Κοιμήθηκε κατά τις 6 παρά και μέχρι τις 9 που ξύπνησε να φάει δεν είχα πρηστεί! Θα ακολουθήσω αυτήν την τακτική. Δεν πιστεύω να δημιουργώ θέμα με την παραγωγή...

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ουάου! Μόνο αυτό έχω να πω!

Εμένα τις τελευταίες 2 μέρες κάνει 4ωρα και κάνω πάρτυ!

Προχθές λοιπόν έφαγε από το δεξί στήθος στις 12. Ξύπνησε 4.15 και έφαγε από το αριστερό και μετά ξύπνησα εγώ από τον πόνο στο δεξί στήθος στις 7.30. Δεν το είχα ξαναδεί τόσο τούμπανο. Πόναγε κιόλας και φοβήθηκα ότι θα κάνω μαστίτιδα. Προσπάθησα να βγάλω μόνη μου λίγο αλλά μόνο 5-6 σταγόνες κατάφερα και τελικά την ξύπνησα να θηλάσει αν και τη λυπόμουν. 

Εχθές ακολούθησα άλλη στρατηγική. Μετά από γκρίνια κοιμήθηκε τελικά 1 παρά έχοντας θηλάσει φουλ και από τα δύο. Ξύπνησε στις 5 και ενώ είχα σκοπό να τη βάλω από το δεξί, την έβαλα πρώτα για 5 λεπτά από το αριστερό και μετά όσο ήθελε από το δεξί. Κοιμήθηκε κατά τις 6 παρά και μέχρι τις 9 που ξύπνησε να φάει δεν είχα πρηστεί! Θα ακολουθήσω αυτήν την τακτική. Δεν πιστεύω να δημιουργώ θέμα με την παραγωγή...

Ναι κι εγώ έχει τύχει κανα δυο φορές να τον βάλω να θηλάσει και απ τα 2! Εντάξει δε θέλετε να σας πω πως ήταν τα στήθη μου όταν ξύπνησα μετά τον 7ωρο ύπνο.. πιο τούμπανο δεν πάει! Πάλι στο βυζί είναι τώρα ο αλήτης μου, μ'έχει ξεζουμίσει!!!

  • Χαχα 5

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζουν θεε μου μερα με τη μερα;;; 48 ημερών παιδακι κ ηδη επικοινωνει... Ξυπνησε πριν κ εβγαλε μια φωνουλα αντι να κλαψει κ οταν με ειδε μου εσκασε ενα χαμόγελο.... Θεε μου τι ομορφο... Προχθες τον ειχα αγκαλια κ κοιμοταν κ εγω τον κοιταζα κ εκλαιγα απο ευτυχία... Κ αν καμια φορα δυσανασχετουμε απο αυπνιες κ κουραση, ενα χαμογελο φτανει να τα ξεχάσουμε ολα... Τι με επιασε 3μιση τα ξημερώματα... Ααα, επίσης εχω να δηλωσω πως έχουμε αδυναμια στον μικι μαους κ στα παντα... Αυτα... Καλο ξημέρωμα!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ Γιωτουλι μου!!!Χαχαχα...πολυ πετυχημενο το post!!!

Σ' ευχαριστω πολυ Μαριουλα μου!!Μπραβο!!Ολα super λοιπον με την μπεμπουλα την ομορφη!!

Αααααααα....τελεια!!Και συνονοματη και συνομηλικη!!!Χρονια μας πολλα τοτε κοριτσακι μου!!:)

Πωπω...7 ωρες!Μπραβο σας!!!Σαν ονειρο μου ακουγεται!!Εδω παρακαλαμε για κανενα 3ωρο και δεν  ερχεται ποτε!!!

Αγαπη χρόνια πολλά να χαίρεσαι το όνομα σου σήμερα μπήκα να ευχήθω ότι επιθυμείς με υγεία και ευτυχία παντα να είσαι καλά με το παιδάκι σου

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Πως αλλαζουν θεε μου μερα με τη μερα;;; 48 ημερών παιδακι κ ηδη επικοινωνει... Ξυπνησε πριν κ εβγαλε μια φωνουλα αντι να κλαψει κ οταν με ειδε μου εσκασε ενα χαμόγελο.... Θεε μου τι ομορφο... Προχθες τον ειχα αγκαλια κ κοιμοταν κ εγω τον κοιταζα κ εκλαιγα απο ευτυχία... Κ αν καμια φορα δυσανασχετουμε απο αυπνιες κ κουραση, ενα χαμογελο φτανει να τα ξεχάσουμε ολα... Τι με επιασε 3μιση τα ξημερώματα... Ααα, επίσης εχω να δηλωσω πως έχουμε αδυναμια στον μικι μαους κ στα παντα... Αυτα... Καλο ξημέρωμα!!!! :wub:

Και μένα Ολη την ώρα γελάει και παίζουμε λες και είναι μεγαλο παιδι

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλέ τι έγινε σήμερα; μπήκα κ λέω θα έχετε γράψει πολλά άλλα δεν γράψατε σχεδων τπτ... @tsilona @Farmakotriftena  καλέ που είστε;;; 

Εδώ παρούσα!! Με μαύρους κύκλους από την αϋπνία!!

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Πως αλλαζουν θεε μου μερα με τη μερα;;; 48 ημερών παιδακι κ ηδη επικοινωνει... Ξυπνησε πριν κ εβγαλε μια φωνουλα αντι να κλαψει κ οταν με ειδε μου εσκασε ενα χαμόγελο.... Θεε μου τι ομορφο... Προχθες τον ειχα αγκαλια κ κοιμοταν κ εγω τον κοιταζα κ εκλαιγα απο ευτυχία... Κ αν καμια φορα δυσανασχετουμε απο αυπνιες κ κουραση, ενα χαμογελο φτανει να τα ξεχάσουμε ολα... Τι με επιασε 3μιση τα ξημερώματα... Ααα, επίσης εχω να δηλωσω πως έχουμε αδυναμια στον μικι μαους κ στα παντα... Αυτα... Καλο ξημέρωμα!!!! :wub:

Αυτό αυτό... χθες δεν έλεγε να κοιμηθεί με τίποτα. Παλεύαμε στα σκοτάδια με το βυζι. Ώσπου άνοιξα το φως και με κοίταξε και μου έσκασε χαμόγελα... όση τσαντίλα είχα, χάθηκε με την μια!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Αγαπη χρόνια πολλά να χαίρεσαι το όνομα σου σήμερα μπήκα να ευχήθω ότι επιθυμείς με υγεία και ευτυχία παντα να είσαι καλά με το παιδάκι σου

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!Κι εσυ να εισαι γερη και να χαιρεσαι το αντρακι σου!!

Κι εμενα ο μικρουλης μου γελαει και κανει φωνουλες κι εγω λιωνω και φυσικα...ξεχναω τα παντα!!Επισης, εχω αρχισει να βλεπω μια μικρη βελτιωση με τα προβιοτικα κι εχω χαρει πολυ!Χθες το βραδυ εντωμεταξυ για πρωτη φορα κοιμηθηκε 3ωρο...πανω μου μεν αλλα κοιμηθηκαμε!Οταν ανοιξα τα ματια μου και ειδα την ωρα δεν το πιστευα...αν και η χαρα μου κοπηκε απο τον πονο στο αριστερο μου βυζι!!Πιο τουμπανο απο ποτε κι εμενα!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2019 at 12:21 ΜΜ, marioula1234 είπε:

 ❤️

Εδώ κορίτσια,ένα μόνιμο κουρέλι είμαι.δε βλέπω τι έχετε πει.μπαινω διαβάζω τα τελευταία μντα μόνο.ευελπιστω να κοιμηθώ ένα 6 ωρο τουλάχιστον να στανιαρω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

@tsilona ζόρια κι εσύ φίλη μου ε; 

Αλήθεια πόσες μεγαλώνουμε νυχτοπουλια;; εμενα κορίτσια όλη μέρα μέχρι τις 8 το βράδυ, δεν μένει ξύπνια πάνω από 15 λεπτά. Κ με το που πάει 20.00, ανοίγει το μάτι, γαρίδα κ δεν κοιμάται ως τις 01.00. Ξυπνάει πάλι μετά στις 3 και ξανά στις 5 κτλ. Πολύ δύσκολα... Έχω απηυδησει.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...