Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@tsilona ζόρια κι εσύ φίλη μου ε; 

Αλήθεια πόσες μεγαλώνουμε νυχτοπουλια;; εμενα κορίτσια όλη μέρα μέχρι τις 8 το βράδυ, δεν μένει ξύπνια πάνω από 15 λεπτά. Κ με το που πάει 20.00, ανοίγει το μάτι, γαρίδα κ δεν κοιμάται ως τις 01.00. Ξυπνάει πάλι μετά στις 3 και ξανά στις 5 κτλ. Πολύ δύσκολα... Έχω απηυδησει.

Ειναι δυσκολες οι νυχτες κοριτσια! Εμενα κοιμαται γυρω στις 11 κ μετα αλλες 3 φορες μεχρι το πρωι κυριως ανα 3ωρα μπορει κ 4ωρα πιο σπανια.

@katerinaki 86 και γω επιτελους ειδα βελτιωση, μονο οταν πινει γαλα καποιες φορες χτυπιεται αλλα οχι παντα κ οχι με την ιδια ενταση..για να δουμε. Εν τω μεταξυ μου εκανα μια γρατζουνια διπλα απο το ματι τοσο βαθεια παλι καλα που δεν εβγαλε το ματι, δε καθεται με τπτ να του κοψω τα νυχια! Γενικα ειναι υπερκινητικο, εχω φαει πολυ κλωτσια, που να περπατησει κιολας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι δυσκολες οι νυχτες κοριτσια! Εμενα κοιμαται γυρω στις 11 κ μετα αλλες 3 φορες μεχρι το πρωι κυριως ανα 3ωρα μπορει κ 4ωρα πιο σπανια.

@katerinaki 86 και γω επιτελους ειδα βελτιωση, μονο οταν πινει γαλα καποιες φορες χτυπιεται αλλα οχι παντα κ οχι με την ιδια ενταση..για να δουμε. Εν τω μεταξυ μου εκανα μια γρατζουνια διπλα απο το ματι τοσο βαθεια παλι καλα που δεν εβγαλε το ματι, δε καθεται με τπτ να του κοψω τα νυχια! Γενικα ειναι υπερκινητικο, εχω φαει πολυ κλωτσια, που να περπατησει κιολας! 

Εμενα μπορει να σφιχτει καμια φορα κατα το θηλασμο αλλα δεν κλαιει πλεον και γενικα εχουν αυξηθει οι ωρες μες στην ημερα που ειναι ηρεμος. Αν καταφερουμε να κοιμαται και μονος του θα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα!!Για να του κοψω τσ νυχια κι εγω δινω μαχη...συνηθως τα καταφερνω αν ειμαι τυχερη και τον πετυχω να κοιμαται βαθια, οποτε δεν παιρνει χαμπαρι!

Οντως τα βραδια ειναι δυσκολα!!Πραγματικα σας θαυμαζω οσα κοριτσια εχετε 2 και 3 παιδακια!!!Εγω δεν μπορω να φανταστω πως θα τα καταφερνα μ' ενα τοσο δυσκολο μωρο αν ειχα κι αλλο παιδακι!!Εμενα κατα τη διαρκεια της ημερας κοιμαται κατι μισαωρα μονο ή το πολυ 1 ωρα. Το βραδυ ευτυχως πετυχαινουμε ενιοτε τιποτα 2ωρους υπνους και πλεον που εχει σταματησει να κανει κακα σε καθε θηλασμο ειναι πιο ευκολες οι νυχτες. 

 


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εμενα μπορει να σφιχτει καμια φορα κατα το θηλασμο αλλα δεν κλαιει πλεον και γενικα εχουν αυξηθει οι ωρες μες στην ημερα που ειναι ηρεμος. Αν καταφερουμε να κοιμαται και μονος του θα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα!!Για να του κοψω τσ νυχια κι εγω δινω μαχη...συνηθως τα καταφερνω αν ειμαι τυχερη και τον πετυχω να κοιμαται βαθια, οποτε δεν παιρνει χαμπαρι!

Οντως τα βραδια ειναι δυσκολα!!Πραγματικα σας θαυμαζω οσα κοριτσια εχετε 2 και 3 παιδακια!!!Εγω δεν μπορω να φανταστω πως θα τα καταφερνα μ' ενα τοσο δυσκολο μωρο αν ειχα κι αλλο παιδακι!!Εμενα κατα τη διαρκεια της ημερας κοιμαται κατι μισαωρα μονο ή το πολυ 1 ωρα. Το βραδυ ευτυχως πετυχαινουμε ενιοτε τιποτα 2ωρους υπνους και πλεον που εχει σταματησει να κανει κακα σε καθε θηλασμο ειναι πιο ευκολες οι νυχτες. 

 

Ναι ευτυχως οι μερες πλεον ειναι πολυ καλες! Απλα ετσι οπως κανει καμια φορα στο θηλασμο με φοβιζει, κατι αποτομες κινησεις, το κεφαλι μπρος πισω, ποδια..το βραδυ ευτυχως ξυπναω 3 φορες κ 8.30 ωρα μου ξυπναει πλεον. Εμενα κακα ποτε δεν εκανε μετα απο καθε θηλασμο, κανει 3 φορες τη μερα περιπου..κ γω αυτο σκεφτομουν που λες, τι θα εκανα αν ειχα κ 2ο, χρειαζεται πολλη υπομονη κ αντοχη! Ειδικα αν ειναι κοντα σε ηλικια..Εμενα κοιμοταν χθες ενα 3ωρο συνεχομενο μες τη μερα κ τωρα κοιμαται καμια ωρα! Θα τον βγαλω βολτουλα σε λιγο.. @Dwroπως ειστε εσεις;;

Αααα επισης χθες μου εκανε μια γρατζουνια τεραστια κ βαθεξα διπλα απο το ματι, τι να κανω μετα απο τα νευρα μου τον εβαλα κατω κ του εκοψα τα νυχια, αλλα κ με κομμενα νυχια ποστευω ετσι οπως κανει ο δικος μου παλι μπορει να γρατζουνιστει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ευτυχως οι μερες πλεον ειναι πολυ καλες! Απλα ετσι οπως κανει καμια φορα στο θηλασμο με φοβιζει, κατι αποτομες κινησεις, το κεφαλι μπρος πισω, ποδια..το βραδυ ευτυχως ξυπναω 3 φορες κ 8.30 ωρα μου ξυπναει πλεον. Εμενα κακα ποτε δεν εκανε μετα απο καθε θηλασμο, κανει 3 φορες τη μερα περιπου..κ γω αυτο σκεφτομουν που λες, τι θα εκανα αν ειχα κ 2ο, χρειαζεται πολλη υπομονη κ αντοχη! Ειδικα αν ειναι κοντα σε ηλικια..Εμενα κοιμοταν χθες ενα 3ωρο συνεχομενο μες τη μερα κ τωρα κοιμαται καμια ωρα! Θα τον βγαλω βολτουλα σε λιγο.. @Dwroπως ειστε εσεις;;

Αααα επισης χθες μου εκανε μια γρατζουνια τεραστια κ βαθεξα διπλα απο το ματι, τι να κανω μετα απο τα νευρα μου τον εβαλα κατω κ του εκοψα τα νυχια, αλλα κ με κομμενα νυχια ποστευω ετσι οπως κανει ο δικος μου παλι μπορει να γρατζουνιστει!

Καλημερα κοριτσι μου και σε ολα τα κοριτσια εμεις εχουμε μια βελτιωση αλλα γενικα παλι υπαρχουν πονοι ειναι αναλογα τις μερες.Την ημερα κοιμαται αρκετα πανω μας το βραδυ ειναι μαρτυριο δεν κοιμαται κι οταν κοιμαται κανει πολυ ανησυχο υπνο.Κουνιεται συνεχεια ρουθουνιζει και σφιγγεται ξυπναει 3.30 τα χαραματα κ δεν κοιμαται αλλο.Μετα το παλευω να κοιμηθει αλλα τιποτα.Κοντευω να σαλεψω απο την αυπνια ασε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οι περισσότερες στην ίδια φαση είμαστε. Κ εγω εχω δει βελτίωση τα απογευματα από τους κολικους αλλα γενικα δεν στέκεται καθόλου μονος του κατω εκτός απο ελάχιστες στιγμές. Τουαλετα θέλω να παω κ τον βαζω κατω κ ουρλιαζει μέχρι να γυρίσω. Τη νυχτα συνήθως μετά τις 4 ξυπναει κ δεν ξανακοιμαται κανονικά. Κλείνει τα μάτια για λιγο, ρουθουνιζει, ψιλοκλαιει κ στην ωρα κλαιει απαρηγορητα... Μα τι εγινε στο φόρουμ μας; Ολες έχουμε ζωηρα ζουζουνακια;;; Εγω @Jennak83του φοραω γαντακια γιατι ολο γρατζουνιεται. Κ πριν απο λιγο του τα έβγαλα για να του κοψω τα νυχια κ προλαβε κ εκανε μια γρατζουνια αναμεσα στα ματια κ προς τα κατω σε ολη τη μυτη... Δεν τον προλαβαινω... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Εμάς έχει βελτιωθεί ο ύπνος. Θηλάζει και γκρινιάζει και ξαναθηλάζει κάθε βράδυ περίπου 9 με 12 αλλά μετα κάνει έναν 4ωρο ύπνο. Ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται άλλες 2 με 3 ώρες και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Ακόμα δεν χαμογελάει κανονικά αν και νιώθω ότι το προσπαθεί. Σα να είναι στα όρια. Μία φορά μόνο μου έσκασε μισό χαμόγελο! Το έπιασα και σε βίντεο!!! Δεν αγχώνομαι πολύ γιατί είναι και πρόωρη. 20 ημερών θα ήταν κανονικά από πητ και είναι 2 μηνών. Νομίζω τα πάει καλά! Διπλασίασε και το βάρος της σχεδόν. Γεννήθηκε 2160 και ήταν 4200 χθες. Τα 1400 τα πήρε τον τελευταίο μήνα. Τρέχει να προφτάσει το μπεμπάκι μου!

Σήμερα το πρωί μου έκανε ρουκέτα ενώ ήταν στο στήθος και θήλαζε και φρίκαρα... Δεν έχει ξανακάνει οπότε ηρέμησα.

Χθες πήγαμε βόλτα στο Νιάρχο! Ήταν υπέροχα! Πόσο βολικό  με το στήθος που έχουμε πάντα φαγητό στη σωστή θερμοκρασία. Πολύ βοηθητικό στις εξόδους...

Εσείς που θηλάζετε και δώσατε πιπίλα πως πήγε με το θηλασμό? Άλλαξε κάτι? Γιατί χθες στο αυτοκίνητο που έκλαιγε θα μας βοηθούσε πολύ. Ακόμα φοβάμαι για σύγχυση.

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?? Πως πάνε τα μπεμπακια..εμδνα η μικρή μου είναι 49 ημερών σήμερα κ έχει εμφανίσει αιμαγγείωμα στο βλέφαρο... Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά δεν καταλαβαίνω πως εμφανίστηκε και αν φεύγει... Έχω ραντεβού στο παίδων την Τρίτη.. Έχει τύχει σε κάποια κάτι ανάλογο να με βοηθήσει? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, [email protected] είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Πως πάνε τα μπεμπακια..εμδνα η μικρή μου είναι 49 ημερών σήμερα κ έχει εμφανίσει αιμαγγείωμα στο βλέφαρο... Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά δεν καταλαβαίνω πως εμφανίστηκε και αν φεύγει... Έχω ραντεβού στο παίδων την Τρίτη.. Έχει τύχει σε κάποια κάτι ανάλογο να με βοηθήσει? 

να σας ζησει η μπεμπα σας !! οπως ειχα γραψει και σε ενα αλλο θεμα, για το ματι δεν γνωριζω, ομως και η δικη μου εβγαλε αιμαγγειωμα ψηλα στη πλατη . δεν γνωριζω ποια μερα γιατι ηταν στην μενν, ενα μηνα, οταν την πηραμε σπιτι παντως στις 30 μερες το ειχε ηδη . την πηγα και εγω στο παιδων , και μου ειπαν να της δωσω καποιο φαρμακο να συρρικνωθει , ωστε μετα να το αφαιρεσουν . αλλα ο παιδιατρος δεν συμφωνησε , μου ειπε οτι καποιες φορες εχουν παρενεργειες, ριχνει την πιεση κτλ κ θελει πολυ παρακολουθηση . τελικως δεν καναμε τιποτα  .μου ειπαν επισης οτι θα μικρυνει. τωρα κοντευει τεσσαρων ετων, αλλα μεγεθος δεν εχει αλλαξει ακομα, ουτε μεγαλωσε αλλο ουτε μικρυνε.  το εχεις πει στον παιδιατρο σας,? εκεινος σου ειπε να πατε παιδων ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

να σας ζησει η μπεμπα σας !! οπως ειχα γραψει και σε ενα αλλο θεμα, για το ματι δεν γνωριζω, ομως και η δικη μου εβγαλε αιμαγγειωμα ψηλα στη πλατη . δεν γνωριζω ποια μερα γιατι ηταν στην μενν, ενα μηνα, οταν την πηραμε σπιτι παντως στις 30 μερες το ειχε ηδη . την πηγα και εγω στο παιδων , και μου ειπαν να της δωσω καποιο φαρμακο να συρρικνωθει , ωστε μετα να το αφαιρεσουν . αλλα ο παιδιατρος δεν συμφωνησε , μου ειπε οτι καποιες φορες εχουν παρενεργειες, ριχνει την πιεση κτλ κ θελει πολυ παρακολουθηση . τελικως δεν καναμε τιποτα  .μου ειπαν επισης οτι θα μικρυνει. τωρα κοντευει τεσσαρων ετων, αλλα μεγεθος δεν εχει αλλαξει ακομα, ουτε μεγαλωσε αλλο ουτε μικρυνε.  το εχεις πει στον παιδιατρο σας,? εκεινος σου ειπε να πατε παιδων ?

Ναι ο παιδίατρος μας είπε για ένα φαρμακο αλλά το φοβάμαι.. Είναι στο βλέφαρο κ φοβάμαι αν μεγαλώσει κ άλλο μην της κλείσει το ματάκι.. Διάβασα για λέιζερ αλλά είναι πολύ μωρό... Δεν ξέρω 

Ειλικρινα.. Έχω σκάσει από στενοχώρια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, [email protected] είπε:

Ναι ο παιδίατρος μας είπε για ένα φαρμακο αλλά το φοβάμαι.. Είναι στο βλέφαρο κ φοβάμαι αν μεγαλώσει κ άλλο μην της κλείσει το ματάκι.. Διάβασα για λέιζερ αλλά είναι πολύ μωρό... Δεν ξέρω 

Ειλικρινα.. Έχω σκάσει από στενοχώρια 

Μη στενωριεσαι!!! Για ολα βρισκεται λυση!!! Εμας δεν μεγαλωσε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Εμάς έχει βελτιωθεί ο ύπνος. Θηλάζει και γκρινιάζει και ξαναθηλάζει κάθε βράδυ περίπου 9 με 12 αλλά μετα κάνει έναν 4ωρο ύπνο. Ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται άλλες 2 με 3 ώρες και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Ακόμα δεν χαμογελάει κανονικά αν και νιώθω ότι το προσπαθεί. Σα να είναι στα όρια. Μία φορά μόνο μου έσκασε μισό χαμόγελο! Το έπιασα και σε βίντεο!!! Δεν αγχώνομαι πολύ γιατί είναι και πρόωρη. 20 ημερών θα ήταν κανονικά από πητ και είναι 2 μηνών. Νομίζω τα πάει καλά! Διπλασίασε και το βάρος της σχεδόν. Γεννήθηκε 2160 και ήταν 4200 χθες. Τα 1400 τα πήρε τον τελευταίο μήνα. Τρέχει να προφτάσει το μπεμπάκι μου!

Σήμερα το πρωί μου έκανε ρουκέτα ενώ ήταν στο στήθος και θήλαζε και φρίκαρα... Δεν έχει ξανακάνει οπότε ηρέμησα.

Χθες πήγαμε βόλτα στο Νιάρχο! Ήταν υπέροχα! Πόσο βολικό  με το στήθος που έχουμε πάντα φαγητό στη σωστή θερμοκρασία. Πολύ βοηθητικό στις εξόδους...

Εσείς που θηλάζετε και δώσατε πιπίλα πως πήγε με το θηλασμό? Άλλαξε κάτι? Γιατί χθες στο αυτοκίνητο που έκλαιγε θα μας βοηθούσε πολύ. Ακόμα φοβάμαι για σύγχυση.

Το πιο ωραίο, βολικο κ υπεροχο πράγμα είναι να έχεις το φαγητο τους παντα μαζι... Εγω προσπαθώ να δωσω πιπιλα απο εκει που ειχα τύψεις, αλλά δεν τη θέλει με τπτ. Την κρατάει καμια φορα με δυσκολία κ τη φτυνει γρήγορα... Με το θηλασμο κανένα πρόβλημα αλλα οπως λεω μπορεί να την κρατήσει μια φορα την ημερα κ για 5 λεπτά το πολυ... Μια χαρα ο υπνος σας. Εμενα προχθες βράδυ κοιμηθηκε κατι τριωρα αλλα συνήθως ξυπναει καθε ωρα απο τις 4 κ μετα. Καταλαβαινω οτι δεν χορταινει γιατί κοιμαται γρήγορα στο βυζι οποτε κόβει η κοιλιτσα γρήγορα πάλι... Ειναι κ λαιμαργος εμένα κ κουραζεται γρήγορα... Μια χαρα η μικρούλα σου μεγαλωνει... Μια χαρα το βαρος της... Ωραια θα ηταν η βολτουλα σας. Εγω επειδη δεν μενω κέντρο κ χρειάζεται να παρω αυτοκίνητο, δεν εχω τολμήσει ακόμα να βγω μονη απο το σπιτι. Φοβάμαι μην αρχίσει κ μου κλαιει πισω, μην μου πνιγει, μην πλανταξει στο κλαμα... Οποτε μονο σκ με τον αντρα μου... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Clue είπε:

Καλημέρα!

Εμάς έχει βελτιωθεί ο ύπνος. Θηλάζει και γκρινιάζει και ξαναθηλάζει κάθε βράδυ περίπου 9 με 12 αλλά μετα κάνει έναν 4ωρο ύπνο. Ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται άλλες 2 με 3 ώρες και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Ακόμα δεν χαμογελάει κανονικά αν και νιώθω ότι το προσπαθεί. Σα να είναι στα όρια. Μία φορά μόνο μου έσκασε μισό χαμόγελο! Το έπιασα και σε βίντεο!!! Δεν αγχώνομαι πολύ γιατί είναι και πρόωρη. 20 ημερών θα ήταν κανονικά από πητ και είναι 2 μηνών. Νομίζω τα πάει καλά! Διπλασίασε και το βάρος της σχεδόν. Γεννήθηκε 2160 και ήταν 4200 χθες. Τα 1400 τα πήρε τον τελευταίο μήνα. Τρέχει να προφτάσει το μπεμπάκι μου!

Σήμερα το πρωί μου έκανε ρουκέτα ενώ ήταν στο στήθος και θήλαζε και φρίκαρα... Δεν έχει ξανακάνει οπότε ηρέμησα.

Χθες πήγαμε βόλτα στο Νιάρχο! Ήταν υπέροχα! Πόσο βολικό  με το στήθος που έχουμε πάντα φαγητό στη σωστή θερμοκρασία. Πολύ βοηθητικό στις εξόδους...

Εσείς που θηλάζετε και δώσατε πιπίλα πως πήγε με το θηλασμό? Άλλαξε κάτι? Γιατί χθες στο αυτοκίνητο που έκλαιγε θα μας βοηθούσε πολύ. Ακόμα φοβάμαι για σύγχυση.

Μπραβο μια χαρα το μπεμπακι σου, μεγαλωνει τελεια! Κ σε αφηνει κ κοιμασαι κ σενα, κ μεις τα βραδια ξυπναμε ανα 3 ωρες περιπου οποτε δεν εχω παραπονο,θυμαμαι στις αρχες που ειχα φτασει στα ορια μου απο την αυπνια, σχεδον καθε μια ωρα ξυπνουσα! Κατα ενα περιεργο λογο δε θυμαμαι πολλα απο εκεινες τις μερες, εσεις; Ισως φταιει η αυπνια τι να πω..εγω εδωσα πιπιλα κ θηλαζω αποκκειστικα, κανενα προβλημα δεν εχω..τη δινω οταν πραγματικα τη χρειαζεται, αν νυσταζει πολυ ή πριν τον βραδινο υπνο κ αφου εχει φαει παντα. Κ γω φοβομουν γι αυτο αργησα να την ξεκινησω, κ δεν τηβ ηθελε καθολου στην αρχη ομως το προσπαθησα, του εδωσα καοτσουκ κ τη δεχτηκε καπως πιο ευκολα. Θα σωθεις αυτο σου λεω! Με το που την παιρνει γλαρωνει αμεσως!

1 ώρα πρίν, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσι μου και σε ολα τα κοριτσια εμεις εχουμε μια βελτιωση αλλα γενικα παλι υπαρχουν πονοι ειναι αναλογα τις μερες.Την ημερα κοιμαται αρκετα πανω μας το βραδυ ειναι μαρτυριο δεν κοιμαται κι οταν κοιμαται κανει πολυ ανησυχο υπνο.Κουνιεται συνεχεια ρουθουνιζει και σφιγγεται ξυπναει 3.30 τα χαραματα κ δεν κοιμαται αλλο.Μετα το παλευω να κοιμηθει αλλα τιποτα.Κοντευω να σαλεψω απο την αυπνια ασε.

Ποπο τι λες δε κοιμαστε απο τις 3.30 κ μετα;; μου θυμιζεις τον πρωτο μηνα, ποθ κοντευα να πηδηξω απο την αυπνια..Δυστυχως ολα τη νυχτα τα πιανει, μετα θα περασει κ αυτο θα δεις.. αλλα θελει υπομονη κ στηριξη. Ευτυχως εμεις εχουμε απαλλαχτει σχεδον απο το σφιξιμο, σημερα εκανε κ κακα χωρις να πολυσφιχτει. Τη μερα κοιμαται τελευταια αρκετα, κ γενικα ειναι ησυχος δε μπορω να πω καθεται κ μονος του στο καροτσι ή στο λικνο αναλογα τα κεφια του! Στο 3μηνο θα δεις τρομερη βελτιωση, αφου κοπηκαν τα πρωινα σφιξιματα θα εξασθενισουν σταδιακα θα δεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Πως πάνε τα μπεμπακια..εμδνα η μικρή μου είναι 49 ημερών σήμερα κ έχει εμφανίσει αιμαγγείωμα στο βλέφαρο... Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά δεν καταλαβαίνω πως εμφανίστηκε και αν φεύγει... Έχω ραντεβού στο παίδων την Τρίτη.. Έχει τύχει σε κάποια κάτι ανάλογο να με βοηθήσει? 

Κοριτσι καλησπερα..

Η μεγαλη μου κορη ειχε ενα εκ γεννετησ στην πλατη το οποιο κ εξαφανιστηκε πριν χρονισει..

Οι παιδιατροι.που μασ ειχαν δει κ ενασ παιδοχειρουργοσ( για αλλουσ λογουσ) μασ ειχαν πει ολοι πωσ συνηθωσ φευγει κ δεν κανουμε τιποτα..

Ευχομαι το ιδιο κ σε σασ

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσι καλησπερα..

Η μεγαλη μου κορη ειχε ενα εκ γεννετησ στην πλατη το οποιο κ εξαφανιστηκε πριν χρονισει..

Οι παιδιατροι.που μασ ειχαν δει κ ενασ παιδοχειρουργοσ( για αλλουσ λογουσ) μασ ειχαν πει ολοι πωσ συνηθωσ φευγει κ δεν κανουμε τιποτα..

Ευχομαι το ιδιο κ σε σασ

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ με ενθαρρύνεις απλά είναι στο βλέφαρο κ όσο το βλέπω στενοχωριεμαι είναι πιο κλειστό το αριστερό ματάκι... Είμαι σοκαρισμενη από όταν μ το. Είπε ο παιδίατρος ότι είναι αιμαγγείωμα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εσείς που θηλάζετε και δώσατε πιπίλα πως πήγε με το θηλασμό? Άλλαξε κάτι? Γιατί χθες στο αυτοκίνητο που έκλαιγε θα μας βοηθούσε πολύ. Ακόμα φοβάμαι για σύγχυση.

Εγω δεν εχω δει καποια διαφορα και τις τελευταιες μερες του την δινω ολο και περισσοτερο, κυριως οταν ειναι νυσταγμεος. Νομιζω οτι πλεον μπορεις να το δοκιμασεις. Ετσι κι αλλιως τη συγχυση, απ' ο,τι ξερω, δεν την παθαινουν απο τη μια στιγμη στην αλλη και με την πρωτη υποψια, της σταματας την πιπιλα. 

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...