Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα... Το αντιγριπικο εμβολιο εμεις που θηλαζουμε, πρεπει ή επιτρέπεται να το κανουμε; Το εκανε η μανα μου κ της ειπε η φαρμακοποιος πως πρέπει να το κάνουμε κ εμεις; Τι παιζει; Εσεις το εχετε κανει; Οι αντρες σας; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Το αντιγριπικο εμβολιο εμεις που θηλαζουμε, πρεπει ή επιτρέπεται να το κανουμε; Το εκανε η μανα μου κ της ειπε η φαρμακοποιος πως πρέπει να το κάνουμε κ εμεις; Τι παιζει; Εσεις το εχετε κανει; Οι αντρες σας; 

Καλημερούδια! Ναι εννοείται εγώ και ο άντρας μου το κάναμε το Σάββατο! Μας είχαν πει απ το νοσοκομείο τη μέρα που πήραμε εξιτήριο να το κάνουμε όλοι, το έκαναν και οι γονείς και τα πεθερικά μου.

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ με ενθαρρύνεις απλά είναι στο βλέφαρο κ όσο το βλέπω στενοχωριεμαι είναι πιο κλειστό το αριστερό ματάκι... Είμαι σοκαρισμενη από όταν μ το. Είπε ο παιδίατρος ότι είναι αιμαγγείωμα 

Το καταλαβαινω αυτο που λεσ..ειναι το σημειο που αγχωνει..

Συνηθωσ συρρικνωνονται παντωσ..

Να πανε ολα καλα..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Just now, winspert said:

Κορίτσια καλημέρα... Το αντιγριπικο εμβολιο εμεις που θηλαζουμε, πρεπει ή επιτρέπεται να το κανουμε; Το εκανε η μανα μου κ της ειπε η φαρμακοποιος πως πρέπει να το κάνουμε κ εμεις; Τι παιζει; Εσεις το εχετε κανει; Οι αντρες σας; 

Εμείς το κάναμε όλοι στο σπίτι και η μία γιαγιά. Την άλλη προσπαθώ να την πείσω ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημερούδια! Ναι εννοείται εγώ και ο άντρας μου το κάναμε το Σάββατο! Μας είχαν πει απ το νοσοκομείο τη μέρα που πήραμε εξιτήριο να το κάνουμε όλοι, το έκαναν και οι γονείς και τα πεθερικά μου.

 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Εμείς το κάναμε όλοι στο σπίτι και η μία γιαγιά. Την άλλη προσπαθώ να την πείσω ακόμα!

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις... Εγω τρομαξα να πεισω τη μανα μου να το κανει. Δεν ελεγε να καταλαβει το λογο. Μου ελεγε πως δεν ανηκει σε ομαδα υψηλου κινδύνου... Τελικα το εκανε σήμερα... Αλλη γιαγιά κ παππούδες, δεν υπαρχουν. Οποτε μαλλον θα το κάνω κ εγω... Δεν ήξερα αν επιτρέπεται κ δεν μου ειπε κ κανεις να το κανω... Κ φυσικα κ ο αντρας μου... Αλλα κλασικα υπήρχε έλλειψη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert said:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις... Εγω τρομαξα να πεισω τη μανα μου να το κανει. Δεν ελεγε να καταλαβει το λογο. Μου ελεγε πως δεν ανηκει σε ομαδα υψηλου κινδύνου... Τελικα το εκανε σήμερα... Αλλη γιαγιά κ παππούδες, δεν υπαρχουν. Οποτε μαλλον θα το κάνω κ εγω... Δεν ήξερα αν επιτρέπεται κ δεν μου ειπε κ κανεις να το κανω... Κ φυσικα κ ο αντρας μου... Αλλα κλασικα υπήρχε έλλειψη... 

Εμένα η μαμά μου λέει συνέχεια αν αρρωστήσω δεν θα έρχομαι. Νομίζω ότι φοβάται να το κάνει κι ό,τι κι αν της λέω δεν καταλαβαίνει...

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εμένα η μαμά μου λέει συνέχεια αν αρρωστήσω δεν θα έρχομαι. Νομίζω ότι φοβάται να το κάνει κι ό,τι κι αν της λέω δεν καταλαβαίνει...

Μα κ εμενα ετσι ελεγε κ της εξηγούσα οτι μεχρι μα νοσησει κ να το καταλάβει ισως εχει κολλησει το μωρο... Τωρα για παράδειγμα που κράτησε ενα παιδακι που κραταγε κ πριν, της εχω βαλει απαγορευτικο να έρχεται για καποιες μερες... Η ασφάλεια του μωρου πανω απ ολα... 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Το αντιγριπικο εμβολιο εμεις που θηλαζουμε, πρεπει ή επιτρέπεται να το κανουμε; Το εκανε η μανα μου κ της ειπε η φαρμακοποιος πως πρέπει να το κάνουμε κ εμεις; Τι παιζει; Εσεις το εχετε κανει; Οι αντρες σας; 

Καλημερα, ναι το καναμε ολοι κ ο αντρας μου κ οι παππουδες γιαγιαδες! Μας ειπε η παιδιατρος πως πρεπει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα, ναι το καναμε ολοι κ ο αντρας μου κ οι παππουδες γιαγιαδες! Μας ειπε η παιδιατρος πως πρεπει.

@winspert και εμείς το έχουμε κανει όλοι οικογενειακως εννοείται πως ναι

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμάς κορίτσια μου. Επέστρεψα στη δουλειά οπότε ο ελεύθερος χρόνος, όσος υπήρχε τέλος πάντων, εξαφανίστηκε εντελώς! Όσον αφορά το εμβόλιο τα πεθερικά και γονείς το έκαναν, εμεις όχι ακόμα! Αλλά θα το κάνουμε άμεσα! 

Σχετικά με τον ύπνο τα πάμε πολύ καλά, τρώει γύρω στις 9.30 με 10, ξυπνάει συνήθως 4.30 και μετά 8.30! Από νεογέννητο είχε σχετικά καλό πρόγραμμα. Βασικά μάλλον είμαι από τις τυχερές, ούτε κολικους κάναμε, μόνο κάποια στιγμή για 2 3 μέρες έκανε κάτι σφιξιματα τα απογεύματα αλλά όταν αεριζοταν ηρεμουσε. Αυτό που με αγχώνει εμένα είναι οι ρουκέτες, καμία φορά βγάζει αρκετό αλλά δε δείχνει να έχει ενόχληση, απλά βγάζει!.

Τώρα να σας πω την πιο μεγάλη ανήσυχια μου. Βρε κορίτσια εσάς το σχήμα του κρανίου είναι εντελώς στρογγυλό; σα να παρατηρώ η μία πλευρά να είναι λίγο πιο φουσκωτή από την άλλη και με έχει αγχώσει πολύ γιατί διαβάζω για κρανιοσυνοστεωση και έχω φρικάρει. Έχουμε γιατρό την Παρασκευή για το πρώτο εμβόλιο και θέλω να τη δει, φοβάμαι πολύ ρε γαμωτο! Το προσωπάκι είναι ολοστρογγυλο, αλλά το κεφαλάκι ειναι σα να είναι λίγο πιο σηκωμένο από τη μια! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Το αντιγριπικο εμβολιο εμεις που θηλαζουμε, πρεπει ή επιτρέπεται να το κανουμε; Το εκανε η μανα μου κ της ειπε η φαρμακοποιος πως πρέπει να το κάνουμε κ εμεις; Τι παιζει; Εσεις το εχετε κανει; Οι αντρες σας; 

Κι εμεις το καναμε και οι γιαγιαδες-παππουδες που ερχονται σε συχνη επαφη με το μωρο. Εμας μας το ειπε η παιδιατρος απο την πρωτη κιολας επισκεψη.

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Το καταλαβαινω αυτο που λεσ..ειναι το σημειο που αγχωνει..

Συνηθωσ συρρικνωνονται παντωσ..

Να πανε ολα καλα..

 

Ναι κλαίω κάθε μέρα π το βλέπω.... Δεν μπορώ να καταλάβω μια χαρα γεννήθηκε η ζουζου μ κ εμφανίστηκε αυτό.. Χάλια είμαι  ψυχολογικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Καλησπέρα κι από εμάς κορίτσια μου. Επέστρεψα στη δουλειά οπότε ο ελεύθερος χρόνος, όσος υπήρχε τέλος πάντων, εξαφανίστηκε εντελώς! Όσον αφορά το εμβόλιο τα πεθερικά και γονείς το έκαναν, εμεις όχι ακόμα! Αλλά θα το κάνουμε άμεσα! 

Σχετικά με τον ύπνο τα πάμε πολύ καλά, τρώει γύρω στις 9.30 με 10, ξυπνάει συνήθως 4.30 και μετά 8.30! Από νεογέννητο είχε σχετικά καλό πρόγραμμα. Βασικά μάλλον είμαι από τις τυχερές, ούτε κολικους κάναμε, μόνο κάποια στιγμή για 2 3 μέρες έκανε κάτι σφιξιματα τα απογεύματα αλλά όταν αεριζοταν ηρεμουσε. Αυτό που με αγχώνει εμένα είναι οι ρουκέτες, καμία φορά βγάζει αρκετό αλλά δε δείχνει να έχει ενόχληση, απλά βγάζει!.

Τώρα να σας πω την πιο μεγάλη ανήσυχια μου. Βρε κορίτσια εσάς το σχήμα του κρανίου είναι εντελώς στρογγυλό; σα να παρατηρώ η μία πλευρά να είναι λίγο πιο φουσκωτή από την άλλη και με έχει αγχώσει πολύ γιατί διαβάζω για κρανιοσυνοστεωση και έχω φρικάρει. Έχουμε γιατρό την Παρασκευή για το πρώτο εμβόλιο και θέλω να τη δει, φοβάμαι πολύ ρε γαμωτο! Το προσωπάκι είναι ολοστρογγυλο, αλλά το κεφαλάκι ειναι σα να είναι λίγο πιο σηκωμένο από τη μια! 

Εγω που γεννησα φυσιολογικα, αρχικα ηταν σαν μακροστενο το κεφαλακι του, μαλιστα οταν το ειδε ο αντρας μου εκεινη την ωρα φοβηθηκε αλλα του ειπε ο γιατρος οτι θα φτιαξει, προφανως απο την πιεση να βγει αλλαζει σχημα. Τωρα καπως εχει διορθωθει. Μηπως το βαζεις απο τη μια πλευρα να κοιμαται; γιατι θελει εναλλαγες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εγω που γεννησα φυσιολογικα, αρχικα ηταν σαν μακροστενο το κεφαλακι του, μαλιστα οταν το ειδε ο αντρας μου εκεινη την ωρα φοβηθηκε αλλα του ειπε ο γιατρος οτι θα φτιαξει, προφανως απο την πιεση να βγει αλλαζει σχημα. Τωρα καπως εχει διορθωθει. Μηπως το βαζεις απο τη μια πλευρα να κοιμαται; γιατι θελει εναλλαγες.

Μηπωσ πραγματι φταιει η θεση υπνου?? Μερικα κανουν πλαγιοκεφαλια..μηπωσ ειναι αυτο?? Εμασ η παιδιατροσ μασ ειχσ πει να αλλαζουμε πλευρα..

13 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Ναι κλαίω κάθε μέρα π το βλέπω.... Δεν μπορώ να καταλάβω μια χαρα γεννήθηκε η ζουζου μ κ εμφανίστηκε αυτό.. Χάλια είμαι  ψυχολογικά 

Να μην εισαι χαλια..

Ειναι ενα προβληματακι που συνηθωσ φευγει απο μονο του..κ αν δεν φυγει αντιμετωπιζεται..μην το κανεισ πιο τραγικο απο οσο πρεπει.. δεν ειναι κατι σοβαρο..

Δεν σε μαλωνω..καταλαβαινεισ πωσ το λεω ελπιζω..

Το παιδακι σου ειναι μια χαρα δοξα το θεο..

Αυτο θα φυγει ειτε απο μονο του..ειτε με βοηθεια...

Ολα θα πανε καλα..

Στειλε μασ τι θα σου πουν στο παιδων..

Δεν θελω να στεναχωριεσαι..θα φυγει..μ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , tzeni82 είπε:

Μηπωσ πραγματι φταιει η θεση υπνου?? Μερικα κανουν πλαγιοκεφαλια..μηπωσ ειναι αυτο?? Εμασ η παιδιατροσ μασ ειχσ πει να αλλαζουμε πλευρα..

Να μην εισαι χαλια..

Ειναι ενα προβληματακι που συνηθωσ φευγει απο μονο του..κ αν δεν φυγει αντιμετωπιζεται..μην το κανεισ πιο τραγικο απο οσο πρεπει.. δεν ειναι κατι σοβαρο..

Δεν σε μαλωνω..καταλαβαινεισ πωσ το λεω ελπιζω..

Το παιδακι σου ειναι μια χαρα δοξα το θεο..

Αυτο θα φυγει ειτε απο μονο του..ειτε με βοηθεια...

Ολα θα πανε καλα..

Στειλε μασ τι θα σου πουν στο παιδων..

Δεν θελω να στεναχωριεσαι..θα φυγει..μ

Κοριτσάκι μου ξέρω ότι δεν με μαλώνεις.. Καταλαβαίνεις  πως νιώθω.. Βλέπω το ματάκι της πιο κλειστό κ με πιάνει... Ο άντρας μ λέει να μην κάνω έτσι γτ το νιώθει κ η μικρή.. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...