Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Καλησπερα σας γυρισαμε απο τον γιατρο ο οποιος ειπε οτι ειναι παλλινδρομηση τελικα.Μου ειπε οσο μεγαλωνει θα ειναι καλυτερα και θα περασει στην εναρξη των στερεων τροφων.Ειπε θα εδινε σιροπι αλλα ακουγονται διαφορα και θελει να το αποφυγει.Αν ομως δεν βελτιωνεται σιγα σιγα σε μια δυο εβδομαδες να τον παρω τηλ να μας δωσει κατι.Ο μικρος πηρε 1100 σε ουτε ενα μηνα παει πολυ καλα ειπε.Μου εδωσε οδηγιες για τα γευματα και ειπε να τον εχω ορθιο οσο μπορω.Αυτα τα νεα μας.

Μπραβο, παρα πολυ καλα ειδες που λεγαμε με τα 5 λεπτα που τρωνε αν θα παχαινουν; κ με το παραπανω τελικα, αυτα ξερουν ποσο να φανε αλλωστε εξαρταται κ απο την θηλαστικη κινηση κ το ποσο ρουφανε. Οσο για την παλινδρομηση, εχει να κανει κ με τα πονακια που εχει ή ειναι ασχετο; το βραδυ προσπαθησε να το εχεις στο πλαι το κεφαλακι του αν κ ειναι δυσκολο πια αν κρινω απο τον δικο μου που η σφηνα πια δε του κανει τιποτα. Εγω θα κοιμομουν μαζι του στη θεση σου στο κρεβατι για να τον εχω διπλα μου κ να τον παρακολουθω αν δε το κανεις ηδη. Πιστευω στο 3μηνο να υποχωρησει για οι στερεες μπαινουν 5ο αν δε κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 29 λεπτά , winspert είπε:

Πολλα μωρακια εχουν κοριτσακι μου... Ολα καλα θα πανε κ οσο μεγαλωνει θα ειναι κ καλυτερα το μωρακι σου... Πολυ ωραια με το βάρος του... Κ εμενα ο δικος μου τις τελευταίες μέρες βγαζει πολλες γουλιες μεσα στη μερα κ εγω εχω ανησυχησει... Σημερα εχουμε κ εμεις παιδιατρο οποτε θα της το πω... Βεβαια ξερω οτι εμενα τρωει πολυ κ λαιμαργα κ γενικα δε ρευεται ιδιαίτερα, οποτε... Θα δουμε... 

Σε ευχαριστω αγαπη μακρι να μεγαλωσουν γρηγορα τα μπεμπακια μας να ειναι γερα.Ευχομαι ολα καλα να πανε με τον παιδιατρο.

πρίν από 27 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εμένα βγάζει παααρα πολλές γουλιές. Της φοράω μόνιμα σαλιαρες αλλάζω 3 την ημέρα που γίνονται μούσκεμα συν τα ρούχα της στο λαιμό κι αυτό μέσα στα γάλατα είναι. Κι αν φάει λίγο παραπάνω κάνει εμετό. (Αποκλειστικός  θηλασμος)... κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι γύρω στον 5ο μήνα θα δω αισθητή διαφορά και ότι για το σιρόπι θέλει να περιμένει γιατί την ρανιτιδινη την απέσυραν και την ξανά έφεραν στο εμπόριο και θέλει να δει τι γίνεται... Πάντως ενημερωτικά να ξέρεις πως το σιρόπι δεν θεραπεύει την ΓΟΠ απλά βοηθάει να μην έχει τόσο έντονη ενόχληση το μωρο. Είναι όπως όταν παίρνουμε εμείς zandac δεν θα θεραπεύει απλά μας βοηθάει να μην έχουμε έντονες καουρες.

το βράδυ κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι και της έχω ένα κουβαρτακι κάτω από το κεφάλι και ωμοπλατη οπότε είναι πιο ψηλά το κεφάλι της.

2 φορές έκανε εμετό στον ύπνο της τινάχτηκα από την τρομάρα μου από τον ήχο που έβγαλε... 

Οπως τα λες αγαπη μου τα εξηγησε ο παιδιατρος ακριβως.Ξερω για το σιροπι μας τα αναλυσε ολα.Του ειπα για το βραδυ που πνιγοταν κ μου ειπε οσο μεγαλωνει κ εχει κλιση το κρεβατιι δυσκολα θα παθει κατι.Παντως σε καταλαβαινω απολυτα

πρίν από 18 λεπτά , Jennak83 είπε:

Μπραβο, παρα πολυ καλα ειδες που λεγαμε με τα 5 λεπτα που τρωνε αν θα παχαινουν; κ με το παραπανω τελικα, αυτα ξερουν ποσο να φανε αλλωστε εξαρταται κ απο την θηλαστικη κινηση κ το ποσο ρουφανε. Οσο για την παλινδρομηση, εχει να κανει κ με τα πονακια που εχει ή ειναι ασχετο; το βραδυ προσπαθησε να το εχεις στο πλαι το κεφαλακι του αν κ ειναι δυσκολο πια αν κρινω απο τον δικο μου που η σφηνα πια δε του κανει τιποτα. Εγω θα κοιμομουν μαζι του στη θεση σου στο κρεβατι για να τον εχω διπλα μου κ να τον παρακολουθω αν δε το κανεις ηδη. Πιστευω στο 3μηνο να υποχωρησει για οι στερεες μπαινουν 5ο αν δε κανω λαθος.

Ναι του ειπα τα συμπτωματα ολα ειπε γοπ.Εχω λικνο ακριβως διπλα μου αλλα πολλες φορες τον παιρνω κοντα μου.Απλα εκει το λικνο εχει μεγαλη κλιση κ βοηθαει.Τελευταια τον βαζω στο πλαι αριστερα στον καναπε και ανακουφιζεται απλα δεν κοιμαμαι κανω βαρδιες με τον αντρα μου το βραδυ οταν δεν δουλευει και τον προσεχουμε μηπως γυρισει μπρουμυτα και σκασει.Αλλα ετσι τον βοηθαει.Δεν ξερω ομως ποσο θα αντεξουμε αυπνοι.Φοβαμαι μηπως απο την κουραση πνιγει και δεν τον ακουσω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Σε ευχαριστω αγαπη μακρι να μεγαλωσουν γρηγορα τα μπεμπακια μας να ειναι γερα.Ευχομαι ολα καλα να πανε με τον παιδιατρο.

Οπως τα λες αγαπη μου τα εξηγησε ο παιδιατρος ακριβως.Ξερω για το σιροπι μας τα αναλυσε ολα.Του ειπα για το βραδυ που πνιγοταν κ μου ειπε οσο μεγαλωνει κ εχει κλιση το κρεβατιι δυσκολα θα παθει κατι.Παντως σε καταλαβαινω απολυτα

Ναι του ειπα τα συμπτωματα ολα ειπε γοπ.Εχω λικνο ακριβως διπλα μου αλλα πολλες φορες τον παιρνω κοντα μου.Απλα εκει το λικνο εχει μεγαλη κλιση κ βοηθαει.Τελευταια τον βαζω στο πλαι αριστερα στον καναπε και ανακουφιζεται απλα δεν κοιμαμαι κανω βαρδιες με τον αντρα μου το βραδυ οταν δεν δουλευει και τον προσεχουμε μηπως γυρισει μπρουμυτα και σκασει.Αλλα ετσι τον βοηθαει.Δεν ξερω ομως ποσο θα αντεξουμε αυπνοι.Φοβαμαι μηπως απο την κουραση πνιγει και δεν τον ακουσω.

Κ γω λικνο εχω διπλα μου, με κλιση αλλα τη νυχτα μετα τον πρωτο θηλασμο τον παιρνω διπλα μου για να μη ξυπναει, λεμε τωρα..ο γιατρος σας ειπε ειναι οκ να τον βαζετε πλαι; πιστευω οτι η κλιση θα βοηθησει ειτε στο λικνο ειτε οπως ειπε η φαρμακοτριφτενα πιο πανω διπλα σου με κατι απο κατω κ ετσι δε θα εχεις το αγχος μη γυρισει μπρουμητα. Πρεπει να ξεκουραζεσαι κ εσυ γιατι δε βγαινπυν οι μερες χωρις υπνο..εγω πιστευω ανασκελα με καφαλακι πλαι κ κλιση θα ειναι μια χαρα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω λικνο εχω διπλα μου, με κλιση αλλα τη νυχτα μετα τον πρωτο θηλασμο τον παιρνω διπλα μου για να μη ξυπναει, λεμε τωρα..ο γιατρος σας ειπε ειναι οκ να τον βαζετε πλαι; πιστευω οτι η κλιση θα βοηθησει ειτε στο λικνο ειτε οπως ειπε η φαρμακοτριφτενα πιο πανω διπλα σου με κατι απο κατω κ ετσι δε θα εχεις το αγχος μη γυρισει μπρουμητα. Πρεπει να ξεκουραζεσαι κ εσυ γιατι δε βγαινπυν οι μερες χωρις υπνο..εγω πιστευω ανασκελα με καφαλακι πλαι κ κλιση θα ειναι μια χαρα παντως.

Στο πλαι ειπε οτι τον βοηθαει αλλα μου ειπε προσοχη μην γυρισει μπρουμυτα του ειπα οταν τον βαζω ετσι δεν κοιμαμαι ειπε οκ.Εχω κλιση στο λικνο του αλλα παλι φοβαμαι ακομα κ στο κρεβατι μου αν απο την κουραση δεν τον ακουσω.Δες οταν κοιμαμαι παντα ανασκελα τον εχω.Το κεφαλακι του το βολευει εκεινος.Βεβαια αυτος θελει να κοιμαται πανω μου οποτε πολλες φορες την βγαζουμε κι ετσι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Στο πλαι ειπε οτι τον βοηθαει αλλα μου ειπε προσοχη μην γυρισει μπρουμυτα του ειπα οταν τον βαζω ετσι δεν κοιμαμαι ειπε οκ.Εχω κλιση στο λικνο του αλλα παλι φοβαμαι ακομα κ στο κρεβατι μου αν απο την κουραση δεν τον ακουσω.Δες οταν κοιμαμαι παντα ανασκελα τον εχω.Το κεφαλακι του το βολευει εκεινος.Βεβαια αυτος θελει να κοιμαται πανω μου οποτε πολλες φορες την βγαζουμε κι ετσι.

 

 

Εγω 1 μηνα και ετσι κοιμομουν, με τον μπεμπη πανω μου..αλλα δεν αντεχα σωματικα ομως λογω κολικων ετσι βολευοταν..τωρα πχ δε καθεται γυρναει το κεφαλι ολο αριστερα κ δεξια. Αν αντεχεις να κανεις λιγο υπομονη τι να πω κοιμιζε τον ετσι..αν τον ανακουφιζει κ ειναι πιο ασφαλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες τις ξενυχτισμενες ή και μη μανουλες!!Εμεις σημερα τρελαθηκαμε στο σφιξιμο..τωρα νομιζω οτι αρχιζει να χαλαρωνει επιτελους...εννοειται οτι απο το βραδυ μεχρι και τωρα εχουμε βρει παρηγορια στην αγκαλια της μανουλας και θηλαζουμε ανελλιπως καθε 1 ωρα!!Ουτε ρολοι να ειχε καταπιει τετοια ακριβεια!!

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2019 at 11:05 ΜΜ, winspert είπε:

Αυτο που λες οτι μασάει κατι το κάνει κ εμενα. Εχω προσέξει ομως πως οταν βγάζει γουλιες που βγαζει πολλες τις τελευταίες μερες, ανεβαίνει κ χωνεμενο γαλα που ειναι κομματακια κ αυτο τον ενοχλει κ κανει σα να μασαει... 

Κ μενα κανει σαν να μασαει κπ φορεσ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλημερα σε ολες τις ξενυχτισμενες ή και μη μανουλες!!Εμεις σημερα τρελαθηκαμε στο σφιξιμο..τωρα νομιζω οτι αρχιζει να χαλαρωνει επιτελους...εννοειται οτι απο το βραδυ μεχρι και τωρα εχουμε βρει παρηγορια στην αγκαλια της μανουλας και θηλαζουμε ανελλιπως καθε 1 ωρα!!Ουτε ρολοι να ειχε καταπιει τετοια ακριβεια!!

Τα χουμε περασει κ μεις αυτα, υπομονη..εμεις στους 2μιση μηνες στρωσαμε αρκετα! Υπηρχαν μερες που σφιγγοταν ολη μερα κ τη νυχτα, εγω αγχωμενη φουλ, ειχα απελπιστει..θα περασει ομως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Τα χουμε περασει κ μεις αυτα, υπομονη..εμεις στους 2μιση μηνες στρωσαμε αρκετα! Υπηρχαν μερες που σφιγγοταν ολη μερα κ τη νυχτα, εγω αγχωμενη φουλ, ειχα απελπιστει..θα περασει ομως...

Αγάπη εσάς σας εχουν περάσει τελείως εμας ακόμη όχι τον πιάνουν καθε μέρα αλλά καποιες ώρες και τα βραδια κοιμάται εσενα;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Αγάπη εσάς σας εχουν περάσει τελείως εμας ακόμη όχι τον πιάνουν καθε μέρα αλλά καποιες ώρες και τα βραδια κοιμάται εσενα;

Εμενα την ημερα δεν σφιγγεται πια ειναι μια χαρα, μονο οταν θηλαζει μπορει να τεντωθει καμια φορα..κ το βραδυ αρκετα καλα ελαχιστες φορες πια κ πολυ πιο ηπια δοξα τω Θεω..τα βραδια καθε 2 ή 3 ωρες ξυπναει γενικα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμενα την ημερα δεν σφιγγεται πια ειναι μια χαρα, μονο οταν θηλαζει μπορει να τεντωθει καμια φορα..κ το βραδυ αρκετα καλα ελαχιστες φορες πια κ πολυ πιο ηπια δοξα τω Θεω..τα βραδια καθε 2 ή 3 ωρες ξυπναει γενικα..

Δεν ξέρω εμένα χτυπιέται και ακούγεται το έντερο δεν θα επρεπε να έχουν υποχωρήσει δεν λεω καμια σχέση με πριν 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Δεν ξέρω εμένα χτυπιέται και ακούγεται το έντερο δεν θα επρεπε να έχουν υποχωρήσει δεν λεω καμια σχέση με πριν 

Θα υποχωρησουν, καθε παιδι ειναι διαφορετικο πχ εμενα δεν εκλαιγε ποτε βογγαγε απιστευτα κ σφιγγοταν ολη μερα..δινω ακομα προβιοτικο εγω δε ξερω εσυ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Θα υποχωρησουν, καθε παιδι ειναι διαφορετικο πχ εμενα δεν εκλαιγε ποτε βογγαγε απιστευτα κ σφιγγοταν ολη μερα..δινω ακομα προβιοτικο εγω δε ξερω εσυ. 

Τι εννοεις προβιοτικο;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...