Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Τι εννοεις προβιοτικο;

Ειναι σταγονες που βοηθουν πολυ το εντερο, εγω δινω τις biogaia με ενα διαλειμμα 20 ημερων δυστυχως, απο καλος καθοδηγηση της παιδιατρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι σταγονες που βοηθουν πολυ το εντερο, εγω δινω τις biogaia με ενα διαλειμμα 20 ημερων δυστυχως, απο καλος καθοδηγηση της παιδιατρου.

Ναι καλέ έδινα τόσο καιρό αλλά της κοψαμε σκατουλες κανει χαχαχχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι καλέ έδινα τόσο καιρό αλλά της κοψαμε σκατουλες κανει χαχαχχαχα

Μπορει, αλλα ισως σε βαθος χρονου κανει καποια δουλεια..αγνωστο! Παντως εγω ενα τελευταιο μπουκαλακι το πηρα! Γενικα τιποτα δεν κανει θαυματα εδω κ τωρα, θελει το χρονο του να περασει δυστυχως. Πως εισαι εσυ με την υγεια σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Μπορει, αλλα ισως σε βαθος χρονου κανει καποια δουλεια..αγνωστο! Παντως εγω ενα τελευταιο μπουκαλακι το πηρα! Γενικα τιποτα δεν κανει θαυματα εδω κ τωρα, θελει το χρονο του να περασει δυστυχως. Πως εισαι εσυ με την υγεια σου;

Καλά αγάπη προσέχω την διατροφή μου και περιμένω το χειρουργείο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Τα χουμε περασει κ μεις αυτα, υπομονη..εμεις στους 2μιση μηνες στρωσαμε αρκετα! Υπηρχαν μερες που σφιγγοταν ολη μερα κ τη νυχτα, εγω αγχωμενη φουλ, ειχα απελπιστει..θα περασει ομως...

Αααααχ μου δινεις πολυ κουραγιο να ξερεις γιατι θυμαμαι οτι κι εσεις περασατε πολυ δυσκολα...εμεις την αλλη εβδομαδα γινομαστε 2 μηνων, οποτε ευχομαι να πλησιαζει η στιγμη που θα σταματησουν τα σφιξιματα!!

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι σταγονες που βοηθουν πολυ το εντερο, εγω δινω τις biogaia με ενα διαλειμμα 20 ημερων δυστυχως, απο καλος καθοδηγηση της παιδιατρου.

Κι εμεις με προβιοτικα το παλευουμε πλεον. Εγω του δινω τις biolact. Μια μικρη βελτιωση υπαρχει, αφου δε σφιγγεται 24 ωρες το 24ωρο οπως πριν; αλλα εχουμε δρομο μπροστα μας... Κι εμενα παντως, οπωςκι ο δικος σου δεν κλαιει, βογγαει μονο και χτυπιεται.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Αααααχ μου δινεις πολυ κουραγιο να ξερεις γιατι θυμαμαι οτι κι εσεις περασατε πολυ δυσκολα...εμεις την αλλη εβδομαδα γινομαστε 2 μηνων, οποτε ευχομαι να πλησιαζει η στιγμη που θα σταματησουν τα σφιξιματα!!

Κι εμεις με προβιοτικα το παλευουμε πλεον. Εγω του δινω τις biolact. Μια μικρη βελτιωση υπαρχει, αφου δε σφιγγεται 24 ωρες το 24ωρο οπως πριν; αλλα εχουμε δρομο μπροστα μας... Κι εμενα παντως, οπωςκι ο δικος σου δεν κλαιει, βογγαει μονο και χτυπιεται.

Δεν εχεις δει βελτιωση; πχ να ειναι τουλαχιστον καλυτερα τη μερα; Στο θηλασμο επισης ενοχλειται, σαν να ποναει; Πιστευω μετα τους 2 θα αρχισεις να βλεπεις διαφορα μεγαλη, βεβαια εμεις σε μια εβδομαδα γινομαστε 3 μηνων! Ομως η καλυτερευση εχει αρχισει αρχες 2ου αν δε κανω λαθος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Δεν εχεις δει βελτιωση; πχ να ειναι τουλαχιστον καλυτερα τη μερα; Στο θηλασμο επισης ενοχλειται, σαν να ποναει; Πιστευω μετα τους 2 θα αρχισεις να βλεπεις διαφορα μεγαλη, βεβαια εμεις σε μια εβδομαδα γινομαστε 3 μηνων! Ομως η καλυτερευση εχει αρχισει αρχες 2ου αν δε κανω λαθος. 

Μια μικρη καλυτερευση κατα τη διαρκεια της ημερας την εχω δει. Υπαρχουν καποιες ωρες που ειναι καλα και πλεον στο θηλασμο δεν ενοχλειται οπως πριν, τραβιεται και σφιγγεται που και που αλλα δεν κλαιει. Παραλληλα ομως εχουν δυσκολεψει τα βραδια αφου μονο στην αγκαλια μου ηρεμει και κοιμαται...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βροχερές καλημέρες μανούλες και μπεμπάκια!!! 

Καιρός για χουχούλα κορίτσια μου.. Είμαστε σκεπασμένοι στο κρεβατάκι μας απ'το πρωί με τον πρίγκιπά μου αγκαλίτσα! Μαμ, κακά και νάνι σήμερα και οι 2 μας!χαχα αρνούμαι να κάνω το οτιδήποτεεε

  • Χαχα 4

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, πολυ κρυο σημερα! Εμενα ο μπουμπουκος μου μιλαει κ με εχει τρελανει! Εν τω μεταξυ απο χθες το βραδυ εχει μπουκωμα κ μου εχει βηξει κ καμια 10 αρια φορες σημερα. Του καναμε ορο πρωι πρωι εβγαλε διαφανη, δε θα αντεξω να εχει κολλησει αλλη ιωση, να ειναι απο την ξηρη ατμοσφαιρα, κλειστο το ειχα χθες το κλιματιστικο στο δωματιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/12/2019 at 11:01 ΜΜ, Dwro είπε:

Ναι ετσι εκανε απλα ειχε και αναγουλες.Σημερα ολο γκρινια καπου ποναει τωρα που δεν ξερω.Η κοιλια του ο οισοφαγος δεν ξερω ακουω γκλου γουλιες που ανεβοκατεβαινουν .Εχω πανικοβληθει επισης κανει σαν να μασαει κατι.

Μήπως είναι πιχτο γάλατακι από γουλιτσες αυτό που μασάει; 

On 2/12/2019 at 12:03 ΠΜ, Jennak83 είπε:

Και γω αυτο ελεγα πως θελω! Χαχα διπλα απο το γυναικολογο μου εχει μασαζ εν τω μεταξυ! Πονανε τα κοκαλα μου ρε κοριτσια, εσας; γονατα, χερια, ποδια ολα!

Ακριβως κ μενα αυτο κανει, απο τα ασπρακια που ανεβαινουν με τις γουλιες ειναι. 

Βρε αγάπη πονάω συχνά τα πόδια μου στις αρθρώσεις... Να ναι από τι θηλάσμο; δεν παίρνω κ καμία βιταμίνη... Εσείς; 

On 2/12/2019 at 12:34 ΠΜ, Dwro είπε:

Γουλιες απο οτι καταλαβαινω ολα βγαζουν.Ο γιατρος μου ειχε πει οτι 1 στα 2 μωρα εχουν ηπια παλλινδρομηση λογω ανωριμου πεπτικου.Αυριο θα εχω περισσοτερα νεα θα παμε για το πρωτο εμβολιο.Ελπιζω να μην εχει κατι σοβαρο το μπεμπακι μου.Αλλα αυτο που πνιγοταν στον υπνο του ακομα να συνερθω σημερα να δω πως θα κοιμηθουμε.

Η αληθεια ειναι πολύ ασχημο να πνίγονται στον ύπνο τους κ έμενα μου το έχει πάθει 

On 2/12/2019 at 11:37 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Πραγματικα ετσι νιωθω κι εγω...ειδικα τα πρωινα που εχουν περασει τοσες ωρες με τον μπεμπη πανω μου με το ζορι καταφερνω να σηκωσω τα χερια μου!!Υπομονη κοριτσια...δειτε τη θετικη πλευρα...μπορει να ποναμε αλλα παραλληλα δουλευουν και οι μυες μας χωρις να πηγαινουμε γυμναστηριο!!Εγω εντωμεταξυ ελεγα οτι απο το νεο ετος θα πηγαινα γυμναστηριο για να σφιξει παλι το σωμα...γελαω πραγματικα!!Για φυσικοθεραπειες με βλεπω να πηγαινω τελικα!!

Καλημερα κοριτσια!!Παω στο γιατρο τωρα να με δει και ειναι η πρωτη φορα που αφηνω τον μικρουλη!!Εχω απολυτη εμπιστοσυνη στη μαμα μου αλλα το αγχος ειναι τρελο...Περναει και μια φαση που θελει να θηλαζει συνεχεια και σκεφτομαι αν θα φτασει το γαλα που αφησα, το οποιο παρεπιμπτοντως καταφερα με πολυ κοπο να μαζεψω με τον μπεμπη που ηθελε εδω και 2 μερες να ειναι συνεχεια στο στηθος μου!Απο την αλλη βεβαια, φοραω επιτελους τακουνια μετα απο τοσους μηνες και βαφτηκα μετα απο πολλεεεεες μερες, οποτε νιωθω μετα απο καιρο οτι εχω ανθρωπισει...αν καταφερω βεβαια καποια στιγμη να βαψω κι αυτο το ερμο το μαλλι μου θα ειμαι super!

Τακουνάκι ε; μια χαρά ααα :) ε το μαλλί περίμενε ακόμα λίγο να ναι φρέσκο τις γιορτες

On 2/12/2019 at 5:14 ΜΜ, Dwro είπε:

Καλησπερα σας γυρισαμε απο τον γιατρο ο οποιος ειπε οτι ειναι παλλινδρομηση τελικα.Μου ειπε οσο μεγαλωνει θα ειναι καλυτερα και θα περασει στην εναρξη των στερεων τροφων.Ειπε θα εδινε σιροπι αλλα ακουγονται διαφορα και θελει να το αποφυγει.Αν ομως δεν βελτιωνεται σιγα σιγα σε μια δυο εβδομαδες να τον παρω τηλ να μας δωσει κατι.Ο μικρος πηρε 1100 σε ουτε ενα μηνα παει πολυ καλα ειπε.Μου εδωσε οδηγιες για τα γευματα και ειπε να τον εχω ορθιο οσο μπορω.Αυτα τα νεα μας.

Παλινδρομηση τελικά κοπέλα μου, όρθιο λοιπόν το μωράκι όσο μπορείς κ υπομονή θα φύγει σύντομα 

On 2/12/2019 at 6:06 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Κι εμένα βγάζει παααρα πολλές γουλιές. Της φοράω μόνιμα σαλιαρες αλλάζω 3 την ημέρα που γίνονται μούσκεμα συν τα ρούχα της στο λαιμό κι αυτό μέσα στα γάλατα είναι. Κι αν φάει λίγο παραπάνω κάνει εμετό. (Αποκλειστικός  θηλασμος)... κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι γύρω στον 5ο μήνα θα δω αισθητή διαφορά και ότι για το σιρόπι θέλει να περιμένει γιατί την ρανιτιδινη την απέσυραν και την ξανά έφεραν στο εμπόριο και θέλει να δει τι γίνεται... Πάντως ενημερωτικά να ξέρεις πως το σιρόπι δεν θεραπεύει την ΓΟΠ απλά βοηθάει να μην έχει τόσο έντονη ενόχληση το μωρο. Είναι όπως όταν παίρνουμε εμείς zandac δεν θα θεραπεύει απλά μας βοηθάει να μην έχουμε έντονες καουρες.

το βράδυ κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι και της έχω ένα κουβαρτακι κάτω από το κεφάλι και ωμοπλατη οπότε είναι πιο ψηλά το κεφάλι της.

2 φορές έκανε εμετό στον ύπνο της τινάχτηκα από την τρομάρα μου από τον ήχο που έβγαλε... 

Εγω θα πω συγχαρητήρια που κατάφερες με την επιμονή σου να θηλάζεις αποκλειστικά φαρμακοτριφτενα μου!!! 

1 ώρα πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Βροχερές καλημέρες μανούλες και μπεμπάκια!!! 

Καιρός για χουχούλα κορίτσια μου.. Είμαστε σκεπασμένοι στο κρεβατάκι μας απ'το πρωί με τον πρίγκιπά μου αγκαλίτσα! Μαμ, κακά και νάνι σήμερα και οι 2 μας!χαχα αρνούμαι να κάνω το οτιδήποτεεε

Αχ τελειαααα μια χαρά σας βρισκω!   ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασβεστιο μονο κ οποτε το θυμαμαι δυστυχως! Κ μενα οι αρθρωσεις με πεθαινουν! Αλλα μαλλον τελικα ολες μας το εχουμε απο την κουραση κ τον οχι καλο υπνο κ τα βαρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ασβεστιο μονο κ οποτε το θυμαμαι δυστυχως! Κ μενα οι αρθρωσεις με πεθαινουν! Αλλα μαλλον τελικα ολες μας το εχουμε απο την κουραση κ τον οχι καλο υπνο κ τα βαρη.

Δεν φταίει κ ο θηλασμός; εγώ πίστευα πως ευθύνεται κ αυτός 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Α δεν εχω ιδεα, δε το γνωριζα αυτο! Ισχυει;

Αγάπη μου το γάλα μας είναι τόσο πλούσιο σε ασβέστιο, αντισώματα κ πολλά πολλά άλλα... Απο που τα βρισκει το γάλα όλα αυτά; από εμάς δεν τα παίρνει;;; δεν μου το είπε κανείς αλλά η λογική μου αυτό λέει... Δεν ξέρω μην λέω κ βλακειες χαχαχ 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...