Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Ελα ντε που πηγαν ολες σημερα;; Εμεις ολη μερα μεσα φυσικα με αυτον τον καιρο κ αυριο ετσι προβλεπεται..τωρα τον εχω διπλα μου, κλεινουν τα ματια του, αλλα δε κοιμαται κανονικα το προσπαθει..παντως θα το ξαναπω η πιπιλα κανει θαυματα! Σημερα ειχε γκρινιτσα ολη μερα ηθελε αγκαλια..ειναι κ λιγο μπουκωμενος, γιατο γενικα καθεται κ μονος του καροτσι η λικνο για λιγη ωρα. Την αλλη βδομαδα παμε για το 2ο εμβολιο..αυτα απο εμας! Καλα ξενυχτια κ αποψε να χουμε!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ελα ντε που πηγαν ολες σημερα;; Εμεις ολη μερα μεσα φυσικα με αυτον τον καιρο κ αυριο ετσι προβλεπεται..τωρα τον εχω διπλα μου, κλεινουν τα ματια του, αλλα δε κοιμαται κανονικα το προσπαθει..παντως θα το ξαναπω η πιπιλα κανει θαυματα! Σημερα ειχε γκρινιτσα ολη μερα ηθελε αγκαλια..ειναι κ λιγο μπουκωμενος, γιατο γενικα καθεται κ μονος του καροτσι η λικνο για λιγη ωρα. Την αλλη βδομαδα παμε για το 2ο εμβολιο..αυτα απο εμας! Καλα ξενυχτια κ αποψε να χουμε!

Χαίρομαι που σας βοήθησε η πιπίλα καλή μου :) εμένα τελικά δεν την έπιασε.... Με το να είχα κ τύψεις δεν το προσπαθήσα ιδιαίτερα τώρα πάει τις έδωσα στην ανηψια μου κ τις δύο πιπιλες τις είχε κ άχτι να τις πιπιλισει οπότε τις έβλεπε λυσσαγε χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Εμεις πηγαμε παιδιατρο τη Δευτέρα. Ειμαατε 60 εκατοστα κ βαρος 4900...Στις 10 Οκτωβρίου γινόμαστε 2 μηνων... Το πρώτο μας εμβολιο είπε να το αφήσουμε για μετά τις γιορτές... Κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθηκα... Το παιδι κοιμηθηκε απο τις 9μιση μεχρι τις 3μιση κ το ξυπνησα εγω να φαει κ μετα ξυπνησε παλι στις 7...τελεια... Δεν ξερω αν ξαναγινει αλλα το ευχαριστηθηκα... Φυσικα τα στηθη ειναι τουμπανο, πετρα κ πονανε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εμεις πηγαμε παιδιατρο τη Δευτέρα. Ειμαατε 60 εκατοστα κ βαρος 4900...Στις 10 Οκτωβρίου γινόμαστε 2 μηνων... Το πρώτο μας εμβολιο είπε να το αφήσουμε για μετά τις γιορτές... Κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθηκα... Το παιδι κοιμηθηκε απο τις 9μιση μεχρι τις 3μιση κ το ξυπνησα εγω να φαει κ μετα ξυπνησε παλι στις 7...τελεια... Δεν ξερω αν ξαναγινει αλλα το ευχαριστηθηκα... Φυσικα τα στηθη ειναι τουμπανο, πετρα κ πονανε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... Χαχαχα 

Συγχαρητήρια για το ύψος και το βάρος είστε σούπερ!!! Όσο για τον ύπνο γιατί το ξύπνησες το νινι καλέ; ελπίζω να σου κρατήσει αυτό το προγραμμα

Καλημέρα κορίτσια μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

4 hours ago, winspert said:

Καλημέρα κορίτσια... Εμεις πηγαμε παιδιατρο τη Δευτέρα. Ειμαατε 60 εκατοστα κ βαρος 4900...Στις 10 Οκτωβρίου γινόμαστε 2 μηνων... Το πρώτο μας εμβολιο είπε να το αφήσουμε για μετά τις γιορτές... Κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθηκα... Το παιδι κοιμηθηκε απο τις 9μιση μεχρι τις 3μιση κ το ξυπνησα εγω να φαει κ μετα ξυπνησε παλι στις 7...τελεια... Δεν ξερω αν ξαναγινει αλλα το ευχαριστηθηκα... Φυσικα τα στηθη ειναι τουμπανο, πετρα κ πονανε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... Χαχαχα 

Ουάου! Τι ωραία όλα! Τα πάτε υπέροχα! Και ύψος και βάρος και ύπνος! Όλα σούπερ!

Κι εμάς έχει φτιάξει κάπως το πρόγραμμα. Κάθε βράδυ κοιμάται κατά τις 11 με 12 και κοιμάται σερί 4.5 με 5 ώρες, τρώει και μετά κοιμάται άλλες 3 σερί. Το στήθος προσαρμόστηκε κι όλα καλά!

Τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού για τα πρώτα εμβόλια! Να δούμε και πως τα πάμε γενικά!

Έχουν φτιάξει λίγο τα αέρια νομίζω

 Σφίγγεται αρκετά μέσα στη μέρα αλλά πολλές φορές όταν βγαίνουν τελικά τα αέρια σχεδόν χαμογελάει! Γενικά με το χαμόγελο δεν το έχει κατακτήσει ακόμα. Φωτίζεται όλο της το πρόσωπο και νιώθεις ότι θα το σκάσει το χαμόγελο αλλά μένουμε στο σχεδόν ακόμα... 1-2 φορές τη μέρα σκάει το μισό μόνο από τη μία πλευρά χεχε

Ανυπομονώ να περάσει η περίοδος με τις ιώσεις για να τη φορτώνομαι και να βγαίνουμε άφοβα. Πόσο γύρω γύρω στη γειτονιά να την κάνω??? Βαρέθηκα! Είναι κι άρρωστες οι γιαγιάδες και η αδερφή μου και δε βλέπω άνθρωπο...

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Συγχαρητήρια για το ύψος και το βάρος είστε σούπερ!!! Όσο για τον ύπνο γιατί το ξύπνησες το νινι καλέ; ελπίζω να σου κρατήσει αυτό το προγραμμα

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ευχαριστούμε.... Τον ξυπνησα γιατί μου φανηκαν πολλες οι ωρες κ φοβηθηκα μηπως στεγνώσει... Ισως δεν έπρεπε κ λογικά οταν πεινανε ξυπνανε απο μονα τους... Δικη μου ανασφάλεια... Χαχαχα Κ εγω το ελπιζω να κρατήσει το πρόγραμμα αυτο.. Αν κ εγινε μονο μια φορα... 

 

Just now, Clue είπε:

Ουάου! Τι ωραία όλα! Τα πάτε υπέροχα! Και ύψος και βάρος και ύπνος! Όλα σούπερ!

Σε ευχαριστουμε κοπέλα μου... Ναι, παμε πολυ καλα... Τρωει καλα, μεγαλωνει σωστα... Εμεις ειμαστε καλύτερα απο κολικους. Τον πιανει βέβαια ωρες ωρες αλλα οχι απαραίτητα απόγευμα οπως πριν.... Κ οταν κανει πριτσ κ ξελαφρωσει συνηθως μετα κοιμαται.... Χαλαρωνει πολυ αμέσως μετά... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εμεις πηγαμε παιδιατρο τη Δευτέρα. Ειμαατε 60 εκατοστα κ βαρος 4900...Στις 10 Οκτωβρίου γινόμαστε 2 μηνων... Το πρώτο μας εμβολιο είπε να το αφήσουμε για μετά τις γιορτές... Κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθηκα... Το παιδι κοιμηθηκε απο τις 9μιση μεχρι τις 3μιση κ το ξυπνησα εγω να φαει κ μετα ξυπνησε παλι στις 7...τελεια... Δεν ξερω αν ξαναγινει αλλα το ευχαριστηθηκα... Φυσικα τα στηθη ειναι τουμπανο, πετρα κ πονανε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... Χαχαχα 

Μπραβο, τελειος ειναι ο μικρος! Εμεις στις 10 γινομαστε 3ων κ παμε για το 2ο εμβολιο την αλλη εβδομαδα! Μωρε μπραβο υπνο!!! Ευχομαι να κοιμαται ετσι ησυχος καθε μερα! Τι ανακουφιση μετα ε, με τον θηλασμο! Εγω το ευχαριστιομουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο, τελειος ειναι ο μικρος! Εμεις στις 10 γινομαστε 3ων κ παμε για το 2ο εμβολιο την αλλη εβδομαδα! Μωρε μπραβο υπνο!!! Ευχομαι να κοιμαται ετσι ησυχος καθε μερα! Τι ανακουφιση μετα ε, με τον θηλασμο! Εγω το ευχαριστιομουν!

Ναι το μωρο μου... Μεγαλωνει πολυ ωραια... Εχουμε ακριβώς 1 μηνα διαφορά δλδ... Πραγματικα ειναι πολυ μεγαλη απόλαυση κ ανακούφιση οταν θηλαζει μετα απο τουμπανιαση... Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εμεις πηγαμε παιδιατρο τη Δευτέρα. Ειμαατε 60 εκατοστα κ βαρος 4900...Στις 10 Οκτωβρίου γινόμαστε 2 μηνων... Το πρώτο μας εμβολιο είπε να το αφήσουμε για μετά τις γιορτές... Κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθηκα... Το παιδι κοιμηθηκε απο τις 9μιση μεχρι τις 3μιση κ το ξυπνησα εγω να φαει κ μετα ξυπνησε παλι στις 7...τελεια... Δεν ξερω αν ξαναγινει αλλα το ευχαριστηθηκα... Φυσικα τα στηθη ειναι τουμπανο, πετρα κ πονανε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... Χαχαχα 

Τελεια κοριτσακι μου!!Super ο μπεμπουλης!!Για μπασκετμπολιστα τον κοβω!!Καλα...για τον υπνο δεν το συζητω...ονειρο!!Ευχομαι να το καθιερωσει αυτο το προγραμμα!!Εμενα, εκτος του οτι κλασικα κοιμαται πανω μου λογω των κολικων και ανα 1 βια 2 ωρες πειναει, πριν τις 12 με 1 δεν κοιμαται με τιποτα το νυχτοπουλι μου...γαριδα το ματι!!Εμεις στις 11 γινομαστε 2 και θα παμε τοτε για τα πρωτα εμβολια.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια δεν ξέρω έχει εδώ και μια εβδομαδα πλεον παλι ξεκινησαμε με την κοιλιά εκεί που ειχαμε ησυχάσει αν θα κοιμηθεί θα κοιμηθεί μονο το βράδυ απο τις 10 το βράδυ π.χ μέχρι 4:30 και μετα απο 5 το πρωι μέχρι 8:30 το πρωι και μετα παλι τα ίδια Ολη μερα αυπνο και μονο το βράδυ ύπνο πλεον για 2.5 μηνών κοντά στους τρεις δνε ξέρω αν είναι φυσιολογικο ολο αυτό;; είναι ύπνος αυτό για μωρο;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Τελεια κοριτσακι μου!!Super ο μπεμπουλης!!Για μπασκετμπολιστα τον κοβω!!Καλα...για τον υπνο δεν το συζητω...ονειρο!!Ευχομαι να το καθιερωσει αυτο το προγραμμα!!Εμενα, εκτος του οτι κλασικα κοιμαται πανω μου λογω των κολικων και ανα 1 βια 2 ωρες πειναει, πριν τις 12 με 1 δεν κοιμαται με τιποτα το νυχτοπουλι μου...γαριδα το ματι!!Εμεις στις 11 γινομαστε 2 και θα παμε τοτε για τα πρωτα εμβολια.

Τελεια τα παιδακια μας... Καλα να ειναι... Μη νομίζεις... Κ εμενα μια φορα μου έκανε τη χαρη να κοιμηθω... Λες να μου βγει ψηλο το παιδι μου;;; Αν κ δεν έχει να πάρει απο καπου... Χαχαχα... Ευχομαι να στρωσει κ εσας ο ύπνος σας... Οσο για θηλασμο την ημερα τρωει συνέχεια... Ειναι η προεκταση μου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω έχει εδώ και μια εβδομαδα πλεον παλι ξεκινησαμε με την κοιλιά εκεί που ειχαμε ησυχάσει αν θα κοιμηθεί θα κοιμηθεί μονο το βράδυ απο τις 10 το βράδυ π.χ μέχρι 4:30 και μετα απο 5 το πρωι μέχρι 8:30 το πρωι και μετα παλι τα ίδια Ολη μερα αυπνο και μονο το βράδυ ύπνο πλεον για 2.5 μηνών κοντά στους τρεις δνε ξέρω αν είναι φυσιολογικο ολο αυτό;; είναι ύπνος αυτό για μωρο;

Δεν κοιμάται καθόλου μες τη μέρα;;; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...