Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Δεν πιστεύω πως έπαθαν κάτι τα εμβρυακια,δεν έχεις θρομβοφιλια απ'οσο είπες.Εκανες πολύ καλά που θα πας να μιλήσεις με την αιματολογο,θα δεις που θα σε καθησυχάσει.Παντως το πότε θα ξεκινήσει κάποια έγκυος να κάνει ενέσεις,δεν είναι στάνταρ.Οταν ήμουν έγκυος τις είχα ξεκινήσει εκεί γύρω στην αυχενική,ήμουν και 37.Τωρα είμαι 39 και τις ξεκίνησα από την επόμενη ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Παιζει ρόλο και η ηλικία.Σαλοσπιρ σου έδωσε?

      Ναι έκανα τεστ,είναι θετικό,το έβαλα στο προφίλ ❤️Έχω συγκρατημένη χαρά,θέλω να δω τι θα γίνει με τη χοριακη,ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις 

      Ούτε Σαλοσπίρ. Τίποτα μου λέει ο γυναικολόγος πως δεν χρειάζομαι.. γενικα βλέπω συχνά και καφετιά και ο γυναικολόγος υποστηρίζει πως με μια ενδεχόμενη αντιπηκτική που δεν χρειάζομαι και θα πάρω προληπτικά μπορεί να επιδεινώσει αυτό το θέμα και να έχω καμία αιμορραγία. Όποτε θα το αναφέρω αύριο κ αυτό το δεδομένο στην αιματολόγο. Εσυ στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί ξεκίνησες στην αυχενική; Είδαν κάτι; Έκανες κάποιες εξετάσεις; Κι εγω 37 είμαι. 
      μια χαρά θα είναι η χοριακη σου καλε! Πήγαινε με χαρά και θάρρος να την κανεις μεθαύριο!! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ❤️ περάσαμε υπέροχα!  Πάει γέρασα κ εγώ τα τελευταία μου γενέθλια πριν τα πρώτα μ Άντα χχχαχ έγινα 29! 

On 8/12/2019 at 8:52 ΜΜ, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Εχω πολυ καιρο να μπω....κοντευουν 2 μηνες, ομως τα εχω βρει πολυ δυσκολα με τα δυο μωρα κι εχω σταματησει να ασχολουμαι με το κινητο μου. Να σας θυμισω οτι ο "μεγαλος" μου ειναι 19 μηνων τωρα και η μπεμπα 2. Ειμαστε πολυ καλα...αλλα τα χερια μου ειναι παντα απασχολημενα με δουλειες αλλα ευτυχως και η αγκαλια μου παντα γεματη! Οση κουραση εχω, τοση ειναι και η ευτυχια μου.

Προλαβα και διαβασα μονο την τελευταια σελιδα. Εγω και σχεδόν ολος μου ο περίγυρος (αδερφες και φιλες) ειναι εκπαιδευτικοι καθως και ο συζυγος που κανει προπονηση σε παιδια, δεν ειμαι καθολου μιζερη. Τα παιδια και τα βγαζω, και δέχομαι τους παντες σπιτι μου, και παιρνουν αγκαλια το μωρο...δεν εχει παθει τίποτα.  Αλλα φυσικα ειναι απολυτα σεβαστο η καθεμια να κανει οτι νιωθει....

Θα προσπαθησω να μπαινω πιο συχνα. Πειτε μου νεα σας!

Καλως το κορίτσι μας :) φαίνεσαι τόσο ευτυχισμένη μπράβο αγάπη μου μια χαρά φαίνεται πως τα καταφέρνεις με δύο μικρακια είναι τόσο μικρό και το πρώτο σου παιδάκι να στε πάντα καλά ❤️ να μπαίνεις πιο συχνά! Για πε πως πάτε από ύπνο; ο μικρούλης πως είναι; 

18 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εμένα κορίτσια ήδη μου κόλλησε από τα άλλα δύο. Την προηγούμενη βδομάδα είχε μυξες και συνεχι η καημένη αλλα ηταν οκ. Ουτε τον θηλασμο διέκοψε ουτε γκρινια ειχε. Τωρα η μεγάλη απο χθες ειναι με πυρετο και ο μεσαιος δεν ειναι και τοσο καλα. Ολη μερα κοιμαται μαλλον θα ειναι ο επομενος. Και τα δυο εχουν αγκαλιασει το μωρό οσο και αν το αποφευγω...κι εμεις εμβόλια δεν έχουμε κάνει ακόμα. Το Σάββατο θα κα ούμε το πρώτο. Πολύ άγχος.. πάρα πολύ άγχος!!

Ωχ ωχ περαστικουλια βρε αγάπη! 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

6 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Περαστικα στα μωρουλια τα συναχωμενα! Ταλαιπωρουνται κι αυτα κι εμεις...εμενα ευτυχως η πεθερά ειναι μακριά.... @Farmakotriftena πηρα κι εγω διπλο καροτσι. Πώς τα πας?

Αχαχχα ζόρικο ε;; εμενα πιο πολυ με ταλαιπωρεί το γεγονός ότι δε χωράει στο ασανσέρ οπότε είναι ένα δράμα... το κλείνω και έχω μωρά και καρότσι στα χέρια για να μπω/βγω από το ασανσέρ . Εξω αποφεύγω να την μετακίνηση σε στενά με το διπλο βγαίνω σε κεντρικούς δρόμους που εχουμε μεγαλα ανετα πεζοδρομια και είμαι μια χαρά.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ❤️ περάσαμε υπέροχα!  Πάει γέρασα κ εγώ τα τελευταία μου γενέθλια πριν τα πρώτα μ Άντα χχχαχ έγινα 29! 

Καλως το κορίτσι μας :) φαίνεσαι τόσο ευτυχισμένη μπράβο αγάπη μου μια χαρά φαίνεται πως τα καταφέρνεις με δύο μικρακια είναι τόσο μικρό και το πρώτο σου παιδάκι να στε πάντα καλά ❤️ να μπαίνεις πιο συχνά! Για πε πως πάτε από ύπνο; ο μικρούλης πως είναι; 

Ωχ ωχ περαστικουλια βρε αγάπη! 

Σιγά μωρή που γερασες τι να πω και εγώ πάω 31 σε ενα μήνα περίπου

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ❤️ περάσαμε υπέροχα!  Πάει γέρασα κ εγώ τα τελευταία μου γενέθλια πριν τα πρώτα μ Άντα χχχαχ έγινα 29! 

Να τα εκατοστησεις γλυκια μου!!Να εισαι πσντα ευτυχισμενη και να χαιρεσαι την υπεροχη οικογενεια σου!!Ως προς τα γεραματα, το αφηνω ασχολιαστο γιατι τοτε καποιες απο την παρεα θα επρεπε να εχουμε ηδη κανει εγγραφη στο ΚΑΠΗ της περιοχης μας!!:D

  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Penny... είπε:

Σιγά μωρή που γερασες τι να πω και εγώ πάω 31 σε ενα μήνα περίπου

Εμεις τι να πουμρ δηλ που κλεισαμε τα 36;; χαχαχ

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια μη μιλατε καθόλου για ηλικιες... Ειμαι 36μισο...θα σεβεστε.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

Εμεις ειμαστε μαζι, 36 και γω κλεισμενα τον Σεπτεμβρη!

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εν τω μεταξύ τσουπριτσες νομίζω ανακάλυψα κι άλλη στο φβ.... Το νου σας!!! Χαχαχα 

Καλε πως τις βρισκεις? Χαχαχ

Κοριτσις ειχαμε παιδιατρο εμεις σημερα, καναμε το 3ο εμβολιο για πνευμονιοκοκο, ακριβως 3μηνων σημερα.. αυτο το εμβολιο μπορει να ανεβασει κ πυρετο μας ειπε. Ειμαστε 61 ποντους κ 5520 γρ. Η αληθεια ειναι ο περιμενα να ειναι λιγο παραπανω ο μικρος, πριν ενα μηνα ηταν 4960. Με ειχε συνηθισει να παιρνει τουλαχιστον κιλο, βεβαια ειχε γεννηθει κ μικρουλης κ επαιρνε πολυ γρηγορα. Στις καμπυλες παντως ειμαστε μια χαρα. Τωρα τελος γεναρη ξανα.

Αγορομανες, για τα πουλακια τους εχετε ρωτησει; εγω σημερα ρωτησα κ μου ειπε ισα που θα το κατεβαζω ελαχιστα για να το πλενω! Κ δε μπορωωω καθολου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις τι να πουμρ δηλ που κλεισαμε τα 36;; χαχαχ

Εμεις ειμαστε μαζι, 36 και γω κλεισμενα τον Σεπτεμβρη!

Καλε πως τις βρισκεις? Χαχαχ

Κοριτσις ειχαμε παιδιατρο εμεις σημερα, καναμε το 3ο εμβολιο για πνευμονιοκοκο, ακριβως 3μηνων σημερα.. αυτο το εμβολιο μπορει να ανεβασει κ πυρετο μας ειπε. Ειμαστε 61 ποντους κ 5520 γρ. Η αληθεια ειναι ο περιμενα να ειναι λιγο παραπανω ο μικρος, πριν ενα μηνα ηταν 4960. Με ειχε συνηθισει να παιρνει τουλαχιστον κιλο, βεβαια ειχε γεννηθει κ μικρουλης κ επαιρνε πολυ γρηγορα. Στις καμπυλες παντως ειμαστε μια χαρα. Τωρα τελος γεναρη ξανα.

Αγορομανες, για τα πουλακια τους εχετε ρωτησει; εγω σημερα ρωτησα κ μου ειπε ισα που θα το κατεβαζω ελαχιστα για να το πλενω! Κ δε μπορωωω καθολου!!!

Εγώ το κάνω εδώ και καιρό με το πουλί του παιδιου χαχαχαχαχαχαχαχα μπορω δεν μπορω απο εκεί που δεν θα μπορεί να κατουρησει χι χι χι εκλεισες τα 36 μπουμπούκι είσαι λέμε ....  Χαχαχχαψχαψα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Εγώ το κάνω εδώ και καιρό με το πουλί του παιδιου χαχαχαχαχαχαχαχα μπορω δεν μπορω απο εκεί που δεν θα μπορεί να κατουρησει χι χι χι εκλεισες τα 36 μπουμπούκι είσαι λέμε ....  Χαχαχχαψχαψα

Και που να με δεις κιολας! Χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Jennak83 είπε:

Εμεις τι να πουμρ δηλ που κλεισαμε τα 36;; χαχαχ

Εμεις ειμαστε μαζι, 36 και γω κλεισμενα τον Σεπτεμβρη!

Καλε πως τις βρισκεις? Χαχαχ

Κοριτσις ειχαμε παιδιατρο εμεις σημερα, καναμε το 3ο εμβολιο για πνευμονιοκοκο, ακριβως 3μηνων σημερα.. αυτο το εμβολιο μπορει να ανεβασει κ πυρετο μας ειπε. Ειμαστε 61 ποντους κ 5520 γρ. Η αληθεια ειναι ο περιμενα να ειναι λιγο παραπανω ο μικρος, πριν ενα μηνα ηταν 4960. Με ειχε συνηθισει να παιρνει τουλαχιστον κιλο, βεβαια ειχε γεννηθει κ μικρουλης κ επαιρνε πολυ γρηγορα. Στις καμπυλες παντως ειμαστε μια χαρα. Τωρα τελος γεναρη ξανα.

Αγορομανες, για τα πουλακια τους εχετε ρωτησει; εγω σημερα ρωτησα κ μου ειπε ισα που θα το κατεβαζω ελαχιστα για να το πλενω! Κ δε μπορωωω καθολου!!!

Κ εγω το κατεβαζω ισα που κ με μια γαζουλα μου ειπε  να το καθαριζω η παιδιατρος... 

Κορίτσια σήμερα εμεις γιναμε 2 μηνων. Εδω κ δυο τρεις μερες μου κανει το εξης... Οταν τρωει είναι πολύ ανησυχος, τιναζει χερια ποδια, βγαζει κ πιανει τη θηλη ξανα κ ξανα κ κλαιει... Τι γίνεται; Εχει να κανει με τους κολικους κ το γεγονός οτι πέφτει το γαλα κ ποναει; περναει αλμα;;; με εχει πεθανει... Ποναει το στηθος μου πολυ ετσι οπως κάνει 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εμεις τι να πουμρ δηλ που κλεισαμε τα 36;; χαχαχ

Εμεις ειμαστε μαζι, 36 και γω κλεισμενα τον Σεπτεμβρη!

Καλε πως τις βρισκεις? Χαχαχ

Κοριτσις ειχαμε παιδιατρο εμεις σημερα, καναμε το 3ο εμβολιο για πνευμονιοκοκο, ακριβως 3μηνων σημερα.. αυτο το εμβολιο μπορει να ανεβασει κ πυρετο μας ειπε. Ειμαστε 61 ποντους κ 5520 γρ. Η αληθεια ειναι ο περιμενα να ειναι λιγο παραπανω ο μικρος, πριν ενα μηνα ηταν 4960. Με ειχε συνηθισει να παιρνει τουλαχιστον κιλο, βεβαια ειχε γεννηθει κ μικρουλης κ επαιρνε πολυ γρηγορα. Στις καμπυλες παντως ειμαστε μια χαρα. Τωρα τελος γεναρη ξανα.

Αγορομανες, για τα πουλακια τους εχετε ρωτησει; εγω σημερα ρωτησα κ μου ειπε ισα που θα το κατεβαζω ελαχιστα για να το πλενω! Κ δε μπορωωω καθολου!!!

Δε το κάνω επίτηδες πίστεψε με χαχαχα

Τυγχάνει να γράφουν ακριβώς τα ίδια πράγματα με εδώ δε μαμαδογκρουπ και τις καταλαβαίνω... ή αν όχι τα ίδια πράγματα γράφουν με τον ίδιο τρόπο γραφής... Συν ότι αναφέρουν πληροφορίες πχ το μωρό μου είναι τόσων μηνών οπότε για μένα κάνει λίγο μπαμ... 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω 38 σας Ρίχνω αχχαχαχαχ

Ρε ασωτε υιέ δόξα σοι ξανά έγραψες χαχαχαχαχα

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ουου!χαχαχα 

Τι 36 τι 37..εσυ εχεις 2 παιδακια ομως;

Εγώ είμαι η μικρότερη δηλαδή μετά την Ελπίδα ε;

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε το κάνω επίτηδες πίστεψε με χαχαχα

Τυγχάνει να γράφουν ακριβώς τα ίδια πράγματα με εδώ δε μαμαδογκρουπ και τις καταλαβαίνω... ή αν όχι τα ίδια πράγματα γράφουν με τον ίδιο τρόπο γραφής... Συν ότι αναφέρουν πληροφορίες πχ το μωρό μου είναι τόσων μηνών οπότε για μένα κάνει λίγο μπαμ... 

Ρε ασωτε υιέ δόξα σοι ξανά έγραψες χαχαχαχαχα

Εγώ είμαι η μικρότερη δηλαδή μετά την Ελπίδα ε;

γράφω καλε  αλλα όχι συχνά ....ειμαι ασωτη ναι αχχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...