Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/4/2024 at 11:09 ΜΜ, Wish_soon είπε:

      Καλησπέρα σας, τη 3η μέρα καθυστέρησης έκανα χοριακη και ήταν 14 μονάδες . Ήθελα να ρωτήσω έχει καμία παρόμοια εμπειρία και αν έχει εξελιχθεί καλά η εγκυμοσύνη της ; 

      Καλησπέρα, εγώ με δυο μέρες καθυστέρηση ειχα χοριακη 12. Τώρα ειμαι σχεδόν 8 εβδομάδων. Πήγα πριν λίγες μέρες στο γιατρό και είδαμε το μωρό!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Αγάπη μ σε ευχαριστώ κ σένα πάρα πολύ..μα μ φιλήσεις τον άντρα σ τον κουκλί...

Αυτο πηγα να πω.....υπαρχουν γαμπροι εδω μεσα να ξερεις εεε, οι καλυτεροι!!!

Just now, tzeni82 είπε:

2 κοριτσια!!!

Μια χαρα καλε, εμεις ειμαστε στο πρωτο ακομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ❤️ περάσαμε υπέροχα!  Πάει γέρασα κ εγώ τα τελευταία μου γενέθλια πριν τα πρώτα μ Άντα χχχαχ έγινα 29! 

Καλως το κορίτσι μας :) φαίνεσαι τόσο ευτυχισμένη μπράβο αγάπη μου μια χαρά φαίνεται πως τα καταφέρνεις με δύο μικρακια είναι τόσο μικρό και το πρώτο σου παιδάκι να στε πάντα καλά ❤️ να μπαίνεις πιο συχνά! Για πε πως πάτε από ύπνο; ο μικρούλης πως είναι; 

Ωχ ωχ περαστικουλια βρε αγάπη! 

Δεν το εχουμε βρει ακομα με τον υπνο. Η μπεμπα κοιμαται το βραδυ χωρις να ξυπνησει αλλα ολη την υπολοιπη μερα ειναι ξυπνια.  Θελει βυζι, χαλρωνει λιγο στην αγκαλια μου και οταν τη βαζω στην κουνια ξυπναει κι αρχιζει τη γκρινια. Εχω και τον μικρο  που ζηλευει και αρχιζει τις σκανταλιες καθε φορα που εχω τη μικρη αγκαλια...ναι ειμαι ευτυχισμενη αλλα ταυτοχρονα και πολυ κουρασμενη...κι εχω και τον αντρα μου να θελει και τριτο μολις χρονισει λεει αυτο να βαλουμε μπρος. Θα παρω τα βουνα, σας το λεω...αληθεια υπαρχει τριπλο καρότσι? Χαχα! Γελαω για να μη βαλω τα κλαμματα. Και αυτη τη στιγμη που σας γραφω εχω τη μπεμπα αγκαλια που ενω κοιμαται, σηκωνει ξαφνικα την κεφαλα της και με κοιταει μες στο σκοταδι μες στα ματια...

11 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αχαχχα ζόρικο ε;; εμενα πιο πολυ με ταλαιπωρεί το γεγονός ότι δε χωράει στο ασανσέρ οπότε είναι ένα δράμα... το κλείνω και έχω μωρά και καρότσι στα χέρια για να μπω/βγω από το ασανσέρ . Εξω αποφεύγω να την μετακίνηση σε στενά με το διπλο βγαίνω σε κεντρικούς δρόμους που εχουμε μεγαλα ανετα πεζοδρομια και είμαι μια χαρά.

Ζορι τα πεζοδρομια, στα μισα μαγαζια δεν χωραμε να μπουμε απο την πορτα, στις καφετεριες δεν χωραμε γενικα...τωρα θα μου πεις, τι τις θες τις καφετεριες ρε κοπελια?

4 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ενταξει ειστε ολεσ μικρομανεσ..χαχα..

Εγω 37..

Κι εγω 37. Νομιζω ειμαστε οι μεγαλυτερες της παρεας. Τι μηνα εισαι? Εγω Οκτωβρη.

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εμενα μεχρι στιγμης μου εχει πει η παιδιατρος μα μην το πειραζω καθολου. Αυριο που θα παμε για τα εμβολια θα την ξαναρωτησω ομως.

Κι εγω καθολου δεν το πειραζα στο πρωτο...και ειναι 19 μηνων και τωρα αρχιζει να ανοιγει μονο του. Ο παιδιατρος ειναι της γνωμης οτι για να συμβαινει αυτο η φυση εχει προνοησει για κατι....

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλέ δεν διαβάζεις καλά φιλη μ...αχαχχαχαχαχα δεν πειράζει όμως...ήρθε το θαύμα μ κιολας ....Ένας κοριτσαρος νααααααα κ ζόρικος....Είμαι ειδη 5 μηνών κ ......

Αχ μπραβο βρε κοριτσαρα!!!! Με το καλο να την κρατησεις αγκαλιτσα τη ζουζουνα σου!!!

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

δηλ δεν με καρασυμπαθξτε τωρα.??? αχχαχαχαχα πλάκα κνω φυσικά...τι να πω καλε...τη μ ιστορία μ την θυμάστε....βάλαμε αυγό μας βγήκε παιδί...αχαχαχα αα...

Με το καλο!!!

4 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Αυτο πηγα να πω.....υπαρχουν γαμπροι εδω μεσα να ξερεις εεε, οι καλυτεροι!!!

Μια χαρα καλε, εμεις ειμαστε στο πρωτο ακομα!

Θεληση να υπαρχει...

Εγω εμεινα εγκυοσ οταν η μεγαλη ηταν 17 μηνων..ςχουν 2 χρονια κ 10 μερεσ διαφορα

Εχει απο το απογευμα ριχνει καρεκλεσ....6 το πρωι ειναι τωρα ππυ γραφω..

Κοριτσια εχουν περασει 44 μερεσ απο τη γεννα..κ η κοιλια υπαεχει ακομη..οσεσ γεννησατε με καισαρικη σασ εμεινε καιρo; 

Στην 1η εγκυμοσθμυνη ειχα παρει 12 κιλα μονο κ δεν ειχα θεμα..

Τωρα με 22.κιλα βλεπω να εχωω θεμα...τα 10 με 11 φυγαν μονο...με βλεπω να παω σε διατροφολογο ..αν κ δεν τρωω πολυ βρε κοριτσια..αλλα για να πω την αμαρτια νου ενω δεν ειμαι του γλυκου..ηταν μερςσ που αν δεν ετρωγα νομιζα θα πεσω κατω..αλλα δικαιολογειται διαβασα λογω αυπνιασ κ κουρασησ..το ζηταςι ο οργανισμοσ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 said:

Με το καλο!!!

Θεληση να υπαρχει...

Εγω εμεινα εγκυοσ οταν η μεγαλη ηταν 17 μηνων..ςχουν 2 χρονια κ 10 μερεσ διαφορα

Εχει απο το απογευμα ριχνει καρεκλεσ....6 το πρωι ειναι τωρα ππυ γραφω..

Κοριτσια εχουν περασει 44 μερεσ απο τη γεννα..κ η κοιλια υπαεχει ακομη..οσεσ γεννησατε με καισαρικη σασ εμεινε καιρo; 

Στην 1η εγκυμοσθμυνη ειχα παρει 12 κιλα μονο κ δεν ειχα θεμα..

Τωρα με 22.κιλα βλεπω να εχωω θεμα...τα 10 με 11 φυγαν μονο...με βλεπω να παω σε διατροφολογο ..αν κ δεν τρωω πολυ βρε κοριτσια..αλλα για να πω την αμαρτια νου ενω δεν ειμαι του γλυκου..ηταν μερςσ που αν δεν ετρωγα νομιζα θα πεσω κατω..αλλα δικαιολογειται διαβασα λογω αυπνιασ κ κουρασησ..το ζηταςι ο οργανισμοσ..

Καλημέρα! Εγώ γέννησα με φτ και 2.5 μήνες μετά έχω ακόμα κοιλιά σα να είμαι έγκυος. Είχα πάρει 7 έχασα τα 5 μετά τη γέννα κι έχω πάρει πίσω τα 4! Τρώω, ειδικά γλυκά, σα να μην υπάρχει αύριο! Δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Με τα γλυκά με πιάνει μανία. Και γενικά δεν τρώω πολύ καλά. Δεν κάνω 5 γεύματα κι αυτά που τρώω είναι υψηλής θερμιδικής αξίας μάλλον για να αντέχω αλλά καταλήγω και να παίρνω. Είναι και που μου είπε ο παιδίατρος όχι σε όσπρια, μπρόκολα, κουνουπίδια κλπ, μειωμένα γαλακτοκομικά οπότε τρώω μακαρόνια, κρέας, ρύζι, ψάρι κλπ για μεσημέρι και την υπόλοιπη μέρα ντόνατς, σοκολάτεε κλπ

Θεωρώ ότι παιρνάω φάση. Και ψυχολογική. Είμαι λίγο αποκομμένη από τους ανθρώπους. Θρηνώ ακόμα το απότομο και πρώιμο τέλος της εγκυμοσύνης μου. Μου λείπει πολύ! Χωρίς να σημαίνει ότι δεν είμαι τρισευτιχισμένη με το μωρό μου.  Θεωρώ πως θα το ρυθμίσω σιγά σιγά.. Ή θα ξεφύγω τελείως και θα με τσουλάνε στις κατηφόρες. Θα δείξει!χεχε


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Εγώ γέννησα με φτ και 2.5 μήνες μετά έχω ακόμα κοιλιά σα να είμαι έγκυος. Είχα πάρει 7 έχασα τα 5 μετά τη γέννα κι έχω πάρει πίσω τα 4! Τρώω, ειδικά γλυκά, σα να μην υπάρχει αύριο! Δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Με τα γλυκά με πιάνει μανία. Και γενικά δεν τρώω πολύ καλά. Δεν κάνω 5 γεύματα κι αυτά που τρώω είναι υψηλής θερμιδικής αξίας μάλλον για να αντέχω αλλά καταλήγω και να παίρνω. Είναι και που μου είπε ο παιδίατρος όχι σε όσπρια, μπρόκολα, κουνουπίδια κλπ, μειωμένα γαλακτοκομικά οπότε τρώω μακαρόνια, κρέας, ρύζι, ψάρι κλπ για μεσημέρι και την υπόλοιπη μέρα ντόνατς, σοκολάτεε κλπ

Θεωρώ ότι παιρνάω φάση. Και ψυχολογική. Είμαι λίγο αποκομμένη από τους ανθρώπους. Θρηνώ ακόμα το απότομο και πρώιμο τέλος της εγκυμοσύνης μου. Μου λείπει πολύ! Χωρίς να σημαίνει ότι δεν είμαι τρισευτιχισμένη με το μωρό μου.  Θεωρώ πως θα το ρυθμίσω σιγά σιγά.. Ή θα ξεφύγω τελείως και θα με τσουλάνε στις κατηφόρες. Θα δείξει!χεχε

Κοριτσακι μου καλημέρα... Σιγουρα είναι φαση ολο αυτο που περνας... Εγω ειχα παρει 14 κιλα κ οταν γεννησα μου ειχαν μείνει μόνο 3.Τωρα εχω 1 ακόμα για να φτασω τα πριν την εγκυμοσύνη αλλα αν εχω φιλότιμο θα έπρεπε να χασω αλλα 5 για να ειμαι καλα ..Κοιλιτσα φαίνεται ακομα σα να ειμαι 2 με 3 μηνων εγκυος... Κ εγω δυστυχώς σκέφτομαι πολυ το οτι εκανα καισαρικη κ γενικα ολα αυτα που έγιναν εκείνη τη μερα κ στενοχωριεμαι... Κ εγω ειμαι τρισευτυχισμενη με τον μπεμπουλη μου αλλα δεν το ελεγχω παντα κ τα ξαναθυμαμαι... Κ εγω δεν τρωω όσπρια κ τροφες που προκαλούν αερια αλλα λιγη μερεντουλα καθε μερα τη χτυπαω... Τι να κανω; Την εχω ανάγκη... 

Ρε κοριτσια, πολυ ενταση ο μπεμπης μου... Τι γίνεται ρε γαμωτο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες! Ανήκω στην παρέα των μανουλων του Ιανουαρίου,αλλά θα ήθελα την εμπειρία σας! Θυμάστε σε ποια εβδομάδα είχατε σταματήσει το συμπλήρωμα μαγνησίου; Καταλάβατε σύντομα διαφορά στην ένταση των συσπάσεων; Μου σύστησε ο γιατρός να το σταματήσω τώρα στην 36η εβδομάδα και έχω λίγη αγωνία. 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα σε ολες! Ανήκω στην παρέα των μανουλων του Ιανουαρίου,αλλά θα ήθελα την εμπειρία σας! Θυμάστε σε ποια εβδομάδα είχατε σταματήσει το συμπλήρωμα μαγνησίου; Καταλάβατε σύντομα διαφορά στην ένταση των συσπάσεων; Μου σύστησε ο γιατρός να το σταματήσω τώρα στην 36η εβδομάδα και έχω λίγη αγωνία. 

Καλημερα κοπελα μου... Με το καλο το μωρακι σου... Απ οτι θυμάμαι κ εγω 1 μηνα πριν το ειχα σταματήσει. Να μην αγχώνεσαι. Πρέπει να το σταματήσεις ωστε αν δεν εχεις ακόμα να ξεκινησουν οι συσπασουλες οι απαραίτητες για να να προετοιμαζεται η μητρα σου.. Εγω πολυ μεγαλη διαφορά δεν ειδα. Ειχα κ λιγο νωριτερα συσπασεις... Μην ανησυχείς καθόλου. 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Με το καλο!!!

Θεληση να υπαρχει...

Εγω εμεινα εγκυοσ οταν η μεγαλη ηταν 17 μηνων..ςχουν 2 χρονια κ 10 μερεσ διαφορα

Εχει απο το απογευμα ριχνει καρεκλεσ....6 το πρωι ειναι τωρα ππυ γραφω..

Κοριτσια εχουν περασει 44 μερεσ απο τη γεννα..κ η κοιλια υπαεχει ακομη..οσεσ γεννησατε με καισαρικη σασ εμεινε καιρo; 

Στην 1η εγκυμοσθμυνη ειχα παρει 12 κιλα μονο κ δεν ειχα θεμα..

Τωρα με 22.κιλα βλεπω να εχωω θεμα...τα 10 με 11 φυγαν μονο...με βλεπω να παω σε διατροφολογο ..αν κ δεν τρωω πολυ βρε κοριτσια..αλλα για να πω την αμαρτια νου ενω δεν ειμαι του γλυκου..ηταν μερςσ που αν δεν ετρωγα νομιζα θα πεσω κατω..αλλα δικαιολογειται διαβασα λογω αυπνιασ κ κουρασησ..το ζηταςι ο οργανισμοσ..

Εγω να δεις τον πρωτο καιρο που η αυπνια ειχε βαρεσει κοκκινο, σηκωνομουν το πρωι κ επεφτα με τα μουτρα στο γλυκο του κουταλιου, γιατι δεν μπορουσα να φαω σοκολατα πολυ λογω κολικων..ειναι λογικο, θελουμε κατι να μας τονωσει λογω κουρασης! 

Τωρα για την κοιλια δε ξερω αν παιζει ρολο εγω γεννησα φυσιοκογικα κ στις 40 περιπου ειχε επανελθει εντελως αλλα ειχα παρει κ λιγοτερα κιλα οποτε σιγουρα παιζει ρολο, μην ανησυχεις ειναι νωρις ακομα, θα επανελθεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

δηλ δεν με καρασυμπαθξτε τωρα.??? αχχαχαχαχα πλάκα κνω φυσικά...τι να πω καλε...τη μ ιστορία μ την θυμάστε....βάλαμε αυγό μας βγήκε παιδί...αχαχαχα αα...

Μα το αντίθετο ακριβώς εννοώ μαρή τρελή!!
ότι επειδή σε καρασυμπαθούμε θέλουμε λεπτομέρειες μιάς που δεν το ζήσαμε εξαρχής μαζί σουυυ!!! :D:D:D:D

11 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ποποπο τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα! Καλα καταχαρηκα δε φανταζεσαι ποσο! Με το καλο αγαπη μου, εισαι υπεροχος ανθρωπος σου αξιζουν τα καλυτερα, σε ειχα κ γω πολυ στο μυαλο μου παρα πολυ! Κλαιω κ γω με τη μαμασιτα καλε! 

Σε ευχαριστώ γιατί με πέρασα για παλαβή στιγμιαία χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...