Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Ουτε με κυαλια!!!

Πραγματικα πώς περασε..και εγω στις 29 εκανα το τεστ! Ποσα αγχη περασαμε, εξετασεις, ακινησιες, αγωνιες, κλαμματα..κ ολες εδω να κραταμε γερα μωρακια..ο νεος χρονος ευχομαι να μας βρει γερες εμας κ τις οικογενειες μας, με νεες εγκυμοσυνες γιατι οχι για οσες το επιθυμουν κ πολλες φρουτοκρεμες κ οχι μονο! Ειναι το επομενο σταδιο συζητησης, αφου αναλυσαμε πανες, κολικους , γαλατα, βυζια κλπ!

Ξεχασες να αναφερεις τις απειρες συζητησεις για το περιβόητο κουλι... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

Πραγματικά περασαν τοσοι μηνες κ ειμαστε ολες εδω με τα θαυματακια μας αγκαλια... Με νεες ανησυχιες κ πολλη χαρα βλεποντας τα μωρα μας... Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που παντα ο, τι απορια κ αν ειχα ησασταν κ είστε εδω να με βοηθησετε. Οταν ειχα αναγκη απλα να πω κατι, να μοιραστω κατι ήσασταν εδω να με ακουσετε κ ειστε ακόμα... Χαιρομαι που το περναμε ολο αυτο μαζι... Ειναι υπεροχο που χωρις να γνωριζόμαστε, νοιαζομαστε τοσο πολυ η μια για την αλλη... :wub:

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Ξεχασες να αναφερεις τις απειρες συζητησεις για το περιβόητο κουλι... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

Πραγματικά περασαν τοσοι μηνες κ ειμαστε ολες εδω με τα θαυματακια μας αγκαλια... Με νεες ανησυχιες κ πολλη χαρα βλεποντας τα μωρα μας... Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που παντα ο, τι απορια κ αν ειχα ησασταν κ είστε εδω να με βοηθησετε. Οταν ειχα αναγκη απλα να πω κατι, να μοιραστω κατι ήσασταν εδω να με ακουσετε κ ειστε ακόμα... Χαιρομαι που το περναμε ολο αυτο μαζι... Ειναι υπεροχο που χωρις να γνωριζόμαστε, νοιαζομαστε τοσο πολυ η μια για την αλλη... :wub:

Ακριβως αυτο, σας νιωθω ολες φιλες μου πραγματικες κ ας μη σας ξερω κ εχω σκεφτει πολλες φορες ποσο θα ηθελα να σας γνωρισω!

Φαντασου ποσο μακρινη αναμνηση ειναι για μενα το κουλι που ουτε να το αναφερω δε θυμηθηκα! Χαχαχ

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και SOS. Εννοείται θα πάρω την παιδίατρο σε λίγο αλλά θέλω τα φώτα σας. Κοιμόμουν με το μωρό μου στον καναπέ. Ξαφνικά ακούω δυνατό κλάμα ξυπνάω άδειος ο καναπές και η μπέμπα μπρούμυτα στο πάτωμα. Την σήκωσα την ηρέμησα έκανα να δω αν έχει κάτι στο προσωπάκι της τίποτα αλλά ακόμα τρέμω!!! Ξανά κοιμήθηκε τώρα βέβαια αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ Παναγία μου!! Πείτε μου ότι δεν είμαι μια άθλια μαμά :confused:


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και SOS. Εννοείται θα πάρω την παιδίατρο σε λίγο αλλά θέλω τα φώτα σας. Κοιμόμουν με το μωρό μου στον καναπέ. Ξαφνικά ακούω δυνατό κλάμα ξυπνάω άδειος ο καναπές και η μπέμπα μπρούμυτα στο πάτωμα. Την σήκωσα την ηρέμησα έκανα να δω αν έχει κάτι στο προσωπάκι της τίποτα αλλά ακόμα τρέμω!!! Ξανά κοιμήθηκε τώρα βέβαια αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ Παναγία μου!! Πείτε μου ότι δεν είμαι μια άθλια μαμά :confused:

Τα μωρακια δεν παθαινουν κατι τοσο ευκολα εχουν ανθεκτικοτητα για να αντεχουν! Δεν εισαι αθλια μαμα ουτε καν ολες ομως μας εχουν πεσει τα μωρα το εχουμε σκεφτει! Παρακολουθησε την για ενα 24ωρο για εμετο ή ληθαργο δηλ αν σου κοιμαται ολη την ωρα κ δεν ξυπναει ουτε για φαγητο γτ σε ενα τοσο μικρο μωρο ειναι δυσκολο να καταλαβεις αν ειναι ληθαργικο γτ κοιμουνται συνεχεια! Εμενα μ επεσε 5-6φορες ουτε θυμαμαι ακριβως η πρωτη ηταν τραγικη εκλαιγα πολυ ωρα ενω η μικρη εκλαψε 1λεπτο γτ τρομαξε ηταν 6μηνων τοτε! Καποιες απο αυτες π επεσε δεν εκλαιγε καν επαιζε με την κουρτινα που βρεθηκε μπροστα της!Καλυτερα ομως να μην κοιμαστε σε καναπε ή αν κοιμαστε βαλε κατω μαξιλαρες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και SOS. Εννοείται θα πάρω την παιδίατρο σε λίγο αλλά θέλω τα φώτα σας. Κοιμόμουν με το μωρό μου στον καναπέ. Ξαφνικά ακούω δυνατό κλάμα ξυπνάω άδειος ο καναπές και η μπέμπα μπρούμυτα στο πάτωμα. Την σήκωσα την ηρέμησα έκανα να δω αν έχει κάτι στο προσωπάκι της τίποτα αλλά ακόμα τρέμω!!! Ξανά κοιμήθηκε τώρα βέβαια αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ Παναγία μου!! Πείτε μου ότι δεν είμαι μια άθλια μαμά :confused:

καλα τι αθλια μαμα λες παιδι μου γινονται αυτα εμενα μου ειχε πεσει απο τον θερμο μια καυτη σταγονα νερο στο ποδι του μωρου του εκανα φουσκαλα τι μου λες εσυ εκλαιγα για ωρες ουτε να το θυμαμαι δεν θελω παρακολουθησετο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια οντως συμβαίνουν πολλα... @elpida20τι αθλια μαμα.....;;;; Εγω του εκοβα τα νυχια με το νυχοκοπτη κ προφανως του τσιμπησα λιγη πετσουλα κ πλανταξε στο κλαμα κ μαζι του κ εγω.... Δεν του έκανα ζημια αλλα πονεσε κ εγω πονεσα περισσότερο.... Απο τοτε τρεμω καθε φορα.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

@elpida20 σε καμία περίπτωση δεν είσαι άθλια μαμά! Πάρε τον παιδίατρο και παρακολούθησέ το όπως είπε και η @ΒαλεντιναΧρηστος και προσπάθησε να έχεις στο μου σου ότι μπορεί να συμβεί άρα να αποφεύγεις να κοιμάσαι έτσι με το μωρό αν δεν έχεις πάρει μέτρα ασφαλείας.

Κι εγώ όπως η @winspert της έκοψα και λίγο δαχτυλάκι μαζί με το νύχι κι έκλαιγα όλη μέρα κι αυτομαστιγωνόμουν. Και σκέφτομαι ότι αυτά δεν είναι τίποτα. Έχουνε να χτυπήσουνε τα παιδάκια μας πολλές φορές. Όσο και να τα προσέχουμε δυστυχώς δεν θα το αποφύγουμε. Απλά όπου μπορούμε θα παίρνουμε μέτρα ασφαλείας. Πχ. Εσύ θα βάζεις μαξιλάρια ή δεν θα κοιμάσαι στον καναπέ  κι εγώ δεν θα της ξανακόψω τα νύχια! Χαχαχαχαχα πολύ απλό!

  • Χαχα 5

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια ποιο μπανακι χρησιμοποιειτε για να μωρακια σας;

Καλημερα κοριτσακι μου... Εγω εχω παρει ενα μεγαλο μπανιερο της cangaroo με βαση κ ενσωματωμένο θερμόμετρο κ μεσα εχω βαλει ενα υπεροχο πραγματικά μαξιλαρακι οπου επιπλεει αλλα στην πλατουλα περναει νερο κ ο μικρος μου δε θελει να βγαινει απο εκει μεσα... Το ευχαριστιεται τοσο πολυ, κουναει χερακια, ποδαρακια, χαλαρωνει κ δεν κινδυνευει να χτυπήσει κιολας στο πλαστικό. Φθηνο κ μακραν η καλύτερη αγορα που καναμε... Χαχαχα, για το μαξιλαρι ολα αυτα αλλα ετσι ειναι.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Εγω εχω παρει ενα μεγαλο μπανιερο της cangaroo με βαση κ ενσωματωμένο θερμόμετρο κ μεσα εχω βαλει ενα υπεροχο πραγματικά μαξιλαρακι οπου επιπλεει αλλα στην πλατουλα περναει νερο κ ο μικρος μου δε θελει να βγαινει απο εκει μεσα... Το ευχαριστιεται τοσο πολυ, κουναει χερακια, ποδαρακια, χαλαρωνει κ δεν κινδυνευει να χτυπήσει κιολας στο πλαστικό. Φθηνο κ μακραν η καλύτερη αγορα που καναμε... Χαχαχα, για το μαξιλαρι ολα αυτα αλλα ετσι ειναι.... 

Ααα τι τελειο, γιατι κ μενα το πλαστικο με προβληματιζε..μπορεις να μου στειλεις το λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια σήμερα ειχαμε παιδίατρο μας βρήκε εξαιρετικούς λέμε στηριζουμε το κεφάλι καλά το στηριζαμε απο ημερών εμείς αλλά τώρα δεν θα το κρατάμε είμαστε 5200 και πολύ ψιλοί επίσης κολικοι τέλος επιτέλους θα άνοιξω σαμπάνια σήμερα χαχαχαχαχαχαχαχα πάμε για κουλι συντροφια

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια σήμερα ειχαμε παιδίατρο μας βρήκε εξαιρετικούς λέμε στηριζουμε το κεφάλι καλά το στηριζαμε απο ημερών εμείς αλλά τώρα δεν θα το κρατάμε είμαστε 5200 και πολύ ψιλοί επίσης κολικοι τέλος επιτέλους θα άνοιξω σαμπάνια σήμερα χαχαχαχαχαχαχαχα πάμε για κουλι συντροφια

Μπραβο κοπέλα μου... Τελειο το νινι σας... Για τους κολικους πως κ λες τέλος; Ειδε κατι ο παιδιατρος ή σιγα σιγα σταματησαν; Βλέπω οτι ειστε 3 μηνων... Εγινε σταδιακα ή πιο απότομα; 

Βρε κορίτσια, υπάρχει καποιο μωρακι που δεν ήθελε με τπτ να κοιμάται κατω παρα μονο αγκαλια κ αλλαξε αυτο; Γίνεται καθως μεγαλωνει ή θέλει προσπάθεια απο μέρους μας; Το προσπαθω αλλα δε θελω να τον αφηνω να κλαιει... Εν τω μεταξύ είμαι παιδαγωγος κ στην ταξη μου παντα ειχα πειθαρχία αλλα σε ενα βρεφακι τι πειθαρχία κ κουραφεξαλα; Θελω να τον εχω αγκαλια αλλα ειναι κ δυσκολος πολυ κ βαρυνε κ ποναω. Δε γίνεται να ακούμε μουσικη κ να τον κουναω συνέχεια... Πιανομαι... Κ ανησυχω οτι δεν ισιωνει κ το κορμακι του ποτε... Τη νυχτα για λιγο κοιμαται κ κυριως στην καλαθουνα του... Τη βοήθειά σας παρακαλώ,!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Μπραβο κοπέλα μου... Τελειο το νινι σας... Για τους κολικους πως κ λες τέλος; Ειδε κατι ο παιδιατρος ή σιγα σιγα σταματησαν; Βλέπω οτι ειστε 3 μηνων... Εγινε σταδιακα ή πιο απότομα; 

Βρε κορίτσια, υπάρχει καποιο μωρακι που δεν ήθελε με τπτ να κοιμάται κατω παρα μονο αγκαλια κ αλλαξε αυτο; Γίνεται καθως μεγαλωνει ή θέλει προσπάθεια απο μέρους μας; Το προσπαθω αλλα δε θελω να τον αφηνω να κλαιει... Εν τω μεταξύ είμαι παιδαγωγος κ στην ταξη μου παντα ειχα πειθαρχία αλλα σε ενα βρεφακι τι πειθαρχία κ κουραφεξαλα; Θελω να τον εχω αγκαλια αλλα ειναι κ δυσκολος πολυ κ βαρυνε κ ποναω. Δε γίνεται να ακούμε μουσικη κ να τον κουναω συνέχεια... Πιανομαι... Κ ανησυχω οτι δεν ισιωνει κ το κορμακι του ποτε... Τη νυχτα για λιγο κοιμαται κ κυριως στην καλαθουνα του... Τη βοήθειά σας παρακαλώ,!!!! 

χα χα χα αvοιξες ωραιο θεμα. κ εμεvα δεv κοιμοταv κατω με τιποτα . οσο μεγαλωvει θα κοιματε πιο βαθια κ θα μπορεις vα τοv ακουμπας στηv κουvια. συvηθως τα πρωτα 10 λεπτα του υπvου ειvαι πιο ευκολο. επισης το βραδυ ειvαι πιο ευκολο κοιματε πιο βαθια.βεβαια οσο ειvαι λιγοv μηvωv δεv υπαρχει εκπαιδευση .

μηv αvησυχεις τα μωρα ειvαι φτιαγμεvα για αγκαλια δεv παθαιvουv τιποτα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...