Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, τι κανετε; εμεις σημερα ολη μερα μεσα με την υγρασια που ειχε, φοβηθηκα να τον βγαλω γιατι ειναι λιγο μπουκωμενος..κ εχω σκυλοβαρεθει! Περιμενω τον αντρα μου να γυρισει κ να πεταχτω εξω για κατι ψωνια..εν τω μεταξυ φτιαξαμε κουραμπιεδες κ μελομακαρονα κ εχω φαει σημερα 2 μελομακαρονα 1 τουλουμπακι κ λιγο προφιτερολ! Φοβαμαι μη πειραξει το παιδι η τοση ζαχαρη! Αυριο βραδυ εχει τραπεζι η μαμα μου κ μεθαυριο η πεθερα μου αλλα εκει θα ειμαστε εμεις κ εμεις. Αααα εμεις μεθαυριο γινομαστε 3μιση μηνων! Αυτα τα νεα μου! 

Αχ μπραβο..του δωσεσ κ καταλαβε..εγω φοβαμαι να φαω πολλα γαλακτοκομικα..κ τρωω μελομακαρονα...

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, τι κανετε; εμεις σημερα ολη μερα μεσα με την υγρασια που ειχε, φοβηθηκα να τον βγαλω γιατι ειναι λιγο μπουκωμενος..κ εχω σκυλοβαρεθει! Περιμενω τον αντρα μου να γυρισει κ να πεταχτω εξω για κατι ψωνια..εν τω μεταξυ φτιαξαμε κουραμπιεδες κ μελομακαρονα κ εχω φαει σημερα 2 μελομακαρονα 1 τουλουμπακι κ λιγο προφιτερολ! Φοβαμαι μη πειραξει το παιδι η τοση ζαχαρη! Αυριο βραδυ εχει τραπεζι η μαμα μου κ μεθαυριο η πεθερα μου αλλα εκει θα ειμαστε εμεις κ εμεις. Αααα εμεις μεθαυριο γινομαστε 3μιση μηνων! Αυτα τα νεα μου! 

Τι ωραια!!Και του χρονου!!Εμενα μου αρεσει παρα πολυ να φτιαχνω γλυκα και ειδικα τα μελομακαρονα ειναι η "σπεσιαλιτε" μου αλλα φετος με τον μπεμπη συνεχεια ειτε στα χερια ειτε στο στηθος δεν το επιχειρησα!Ασε που δεν εχω φαει ακομα κανενα...περιμενω να φτιαξει η μαμα μου γιατι τα αγοραστα δε με ξετρελαινουν για ν' αρχισω...ειναι να μην αρχισω βεβαια γιατι μετα δε με σταματαει τιποτα!!

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , tzeni82 είπε:

Αχ μπραβο..του δωσεσ κ καταλαβε..εγω φοβαμαι να φαω πολλα γαλακτοκομικα..κ τρωω μελομακαρονα...

 

Ε μα στερηση εδω στερηση εκει!!! Φτανει πια! Απελευθερωθηκα μαζι με το τελος των κολικων! Στην εγκυμοσυνη πιο καλα περναγα, ετρωγα τα παντα  κ δε με πειραζε τπτ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κι εμείς 3ων μηνών την Παρασκευή!

Εμείς φτιάξαμε μπισκότα κι έχω φάει πάνω από τα μισά. Τα μπισκότα με τζίντζερ του άκη! Έχω εθιστεί! Όποτε περνάω από την κουζίνα τρώω 1-2!

Σήμερα ένιωθα λες και πήρα ρεπό! Το παιδί μου μετά από 3 μέρες χωρίς καθόλου ύπνο μέσα στη μέρα σήμερα κοιμόταν όλη μέρα! Θήλαζε και ξανακοιμόταν! Ελπίζω να κοιμηθεί και το βράδυ βέβαια.

Έχετε ιδέα πως θα πρέπει να μετράω τα άλματα? Τώρα 3 μέρες ήταν ξεκάθαρα άλμα αλλά ποιο? Είναι 12 εβδομάδες από γέννηση και 6 από πητ. Δεν ξέρω αν έχει περάσει άλλο άλμα γιατί με τους κολικούς όλα ένα άλμα φαίνονται... Άρα δεν αποκλείεται να έίναι το 5ης εβδομάδας αλλά μπορέί και το 8-9. Όλα 2-3 μέρες κρατάνε ή μπορεί και παραπάνω? Δλδ το 15-19 είναι ένα μήνα άλμα??? Ή κάποια στιγμή σε αυτό το διάστημα?

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλα και ομορφα Χριστουγεννα να εχουμε ολες μας με τα παιδακια μας ο Θεος και η Παναγια να μας φερνει υγεια και ευτυχια να ευχηθω σε ολες τις κοπελες του φορουμ με το καλο οσες περιμενετε τα μωρακια σας και οσες προσπαθουν να εχουν ενα παιδακι να τους το φερει η Παναγια

  • Μου αρέσει 7

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Penny... είπε:

κοριτσακια μου καλα και ομορφα Χριστουγεννα να εχουμε ολες μας με τα παιδακια μας ο Θεος και η Παναγια να μας φερνει υγεια και ευτυχια να ευχηθω σε ολες τις κοπελες του φορουμ με το καλο οσες περιμενετε τα μωρακια σας και οσες προσπαθουν να εχουν ενα παιδακι να τους το φερει η Παναγια

Τι ωραιεσ ευχεσ!!!

Καλεσ γιορτεσ σε ολεσ!!!

15 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ε μα στερηση εδω στερηση εκει!!! Φτανει πια! Απελευθερωθηκα μαζι με το τελος των κολικων! Στην εγκυμοσυνη πιο καλα περναγα, ετρωγα τα παντα  κ δε με πειραζε τπτ. 

@Jennak83 ευγενια εισαι σαν εμενα?? Αν ναι χρονια μασ πολλα...

Κοριτσια οι κενωσεισ των μωρων σασ πωσ ειναι?? Εμασ διαρροικεσ κ πρασινιζουν συνηθωσ..η καφετιζουν...κιτρινεσ παντωσ σπανια

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Αγάπη μαζί σου σε όλα!!! Να το κάνει ο μικρούλης σου! Εντάξει το πιο τραγικό που διάβασα είναι ότι τον κοροϊδεύουν μεγάλοι άνθρωποι...αίσχος!!!!

Γλυκούλες τι κάνετε? Τα νινάκια σας? Εμείς γίναμε 2 μηνών σήμερα! Του πήραμε και δωράκια του πριγκιπάκου μου και στολή να τον ντύσουμε αγιοβασιλάκο αύριο χαχα

Αχ πόσο τέλεια να τον ντύστε και να βγάλετε πολλές πολλές φώτο! ❤️ Φέτος τα Χριστούγεννα είναι διαφορετικά ❤️❤️❤️

20 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, τι κανετε; εμεις σημερα ολη μερα μεσα με την υγρασια που ειχε, φοβηθηκα να τον βγαλω γιατι ειναι λιγο μπουκωμενος..κ εχω σκυλοβαρεθει! Περιμενω τον αντρα μου να γυρισει κ να πεταχτω εξω για κατι ψωνια..εν τω μεταξυ φτιαξαμε κουραμπιεδες κ μελομακαρονα κ εχω φαει σημερα 2 μελομακαρονα 1 τουλουμπακι κ λιγο προφιτερολ! Φοβαμαι μη πειραξει το παιδι η τοση ζαχαρη! Αυριο βραδυ εχει τραπεζι η μαμα μου κ μεθαυριο η πεθερα μου αλλα εκει θα ειμαστε εμεις κ εμεις. Αααα εμεις μεθαυριο γινομαστε 3μιση μηνων! Αυτα τα νεα μου! 

Καλέ σιγά την πολλή ζάχαρη Χαχαχ δεν φανταζεσαι τι τρώω αγάπη μου! ❤️ 

16 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ε μα στερηση εδω στερηση εκει!!! Φτανει πια! Απελευθερωθηκα μαζι με το τελος των κολικων! Στην εγκυμοσυνη πιο καλα περναγα, ετρωγα τα παντα  κ δε με πειραζε τπτ. 

Τελείωσαν τελείως οι κολικοι; το μωράκι είναι πλέον ήρεμο; αντε Παναγία μου τέλεια!!! Για πες έγινε σιγά σιγά όλο αυτό;εσεις είχατε εντονους κολικους βρε αγάπη 

Just now, tzeni82 είπε:

Τι ωραιεσ ευχεσ!!!

Καλεσ γιορτεσ σε ολεσ!!!

@Jennak83 ευγενια εισαι σαν εμενα?? Αν ναι χρονια μασ πολλα...

Κοριτσια οι κενωσεισ των μωρων σασ πωσ ειναι?? Εμασ διαρροικεσ κ πρασινιζουν συνηθωσ..η καφετιζουν...κιτρινεσ παντωσ σπανια

Αγάπη μου χρόνια σου πολλά και καλά ❤️ 

Οι κενώσεις μας είναι νερουλες μουσταρδι χρωμα

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε;;;; 

Λοιπόν εγώ χθες έβγαλα φρύδι και μουστάκι και σήμερα πήγα κομμωτήριο να χτενισω μαλλί αχ τελειαααα!!! 

Ό μικρός μου πήγε πρωί πρωί μ είπε τα κάλαντα στη γειτονιά με τους φίλους του χάρηκε πάρα πολύ όπως κάθε χρόνο ❤️ η μικρή έχει 4 νύχτες που δε ξύπνα για να φάει είμαι να σκάσω πφφφ θέλω να τρώει έστω μια φορά μες τη νύχτα... 

Καλά Χριστούγεννα κοριτσαρες μου, να μαστε πάντα καλά να μεγαλώσουμε όμορφα τα παιδάκια μας, υγεία, αγάπη, ευτυχία με άτομα που μας αγαπάνε πάντα δίπλα μας και του χρόνου ❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , tzeni82 είπε:

Κοριτσια οι κενωσεισ των μωρων σασ πωσ ειναι?? Εμασ διαρροικεσ κ πρασινιζουν συνηθωσ..η καφετιζουν...κιτρινεσ παντωσ σπανια

Χρονια σου πολλα!!Να χαιρεσαι το μικρακι σου και να εχετε υγεια κι ευτυχια στο σπιτακι σας!!

Εμας ειναι μουσταρδι, αλλοτε πιο ανοιχτοχρωμα αλλοτε πιο σκουρα και κατα βαση νερουλα.

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου χρόνια σου πολλά και καλά ❤️ 

Οι κενώσεις μας είναι νερουλες μουσταρδι χρωμα

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε;;;; 

Λοιπόν εγώ χθες έβγαλα φρύδι και μουστάκι και σήμερα πήγα κομμωτήριο να χτενισω μαλλί αχ τελειαααα!!! 

Ό μικρός μου πήγε πρωί πρωί μ είπε τα κάλαντα στη γειτονιά με τους φίλους του χάρηκε πάρα πολύ όπως κάθε χρόνο ❤️ η μικρή έχει 4 νύχτες που δε ξύπνα για να φάει είμαι να σκάσω πφφφ θέλω να τρώει έστω μια φορά μες τη νύχτα... 

Καλά Χριστούγεννα κοριτσαρες μου, να μαστε πάντα καλά να μεγαλώσουμε όμορφα τα παιδάκια μας, υγεία, αγάπη, ευτυχία με άτομα που μας αγαπάνε πάντα δίπλα μας και του χρόνου ❤️

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε!!Να εχουν υγεια τα παιδακια μας και να μας χαριζουν πολλες στιγμες ευτυχιας!!

Εγω την προηγουμενη εβδομαδα εβαψα κι εκοψα μαλλι κι εβγαλα φρυδι και μουστακι...μιλαμε για αναβαθμιση!!Επρεπε να εχω βγαλει φωτο το πριν και το μετα...ανετα θα επαιζε σε διαφημιση ινστιτουτου ομορφιας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αχ πόσο τέλεια να τον ντύστε και να βγάλετε πολλές πολλές φώτο! ❤️ Φέτος τα Χριστούγεννα είναι διαφορετικά ❤️❤️❤️

Καλέ σιγά την πολλή ζάχαρη Χαχαχ δεν φανταζεσαι τι τρώω αγάπη μου! ❤️ 

Τελείωσαν τελείως οι κολικοι; το μωράκι είναι πλέον ήρεμο; αντε Παναγία μου τέλεια!!! Για πες έγινε σιγά σιγά όλο αυτό;εσεις είχατε εντονους κολικους βρε αγάπη 

Αγάπη μου χρόνια σου πολλά και καλά ❤️ 

Οι κενώσεις μας είναι νερουλες μουσταρδι χρωμα

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε;;;; 

Λοιπόν εγώ χθες έβγαλα φρύδι και μουστάκι και σήμερα πήγα κομμωτήριο να χτενισω μαλλί αχ τελειαααα!!! 

Ό μικρός μου πήγε πρωί πρωί μ είπε τα κάλαντα στη γειτονιά με τους φίλους του χάρηκε πάρα πολύ όπως κάθε χρόνο ❤️ η μικρή έχει 4 νύχτες που δε ξύπνα για να φάει είμαι να σκάσω πφφφ θέλω να τρώει έστω μια φορά μες τη νύχτα... 

Καλά Χριστούγεννα κοριτσαρες μου, να μαστε πάντα καλά να μεγαλώσουμε όμορφα τα παιδάκια μας, υγεία, αγάπη, ευτυχία με άτομα που μας αγαπάνε πάντα δίπλα μας και του χρόνου ❤️

Απολαυυσε αυτεσ τισ μερεσ που κοιμαται σερι...γιατι μπορει παλι να τησ χαλασεισ το προγραμμα του υπνου κ να λεσ τι εκανα??? Θα το μετανιωσεισ...

Απο την αλλη μπορει να ειναξ μια φαση...κ παλι να το αλλαξει το πριγραμμα τησ μονη τησ...οταν θα αρχισουν κ τα δοντακια μασ βλεπω να ξυπναμε πιο συχνα...

Εφοσον ειναι καλα με το βαροσ τησ μην την ενοχλεισ..εμενα  ο γιατροσ μεχρι τισ 40 μερεσ μου λεγε να την ξυπναω στισ 4.3 ωρεσ γθα να μην παθει υπογλυκαιμια...απο εκει κ επειτα δςν υπαρζςι φοβοσ...μην το ξυπνασ τπ παιδι..ςσυ μονο να προσεχεισ το στηθοσ σου εφοσον βεβαια θηλαζεισ..

Χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά Χριστούγεννα!!!

22 hours ago, tzeni82 said:

Τι ωραιεσ ευχεσ!!!

Καλεσ γιορτεσ σε ολεσ!!!

@Jennak83 ευγενια εισαι σαν εμενα?? Αν ναι χρονια μασ πολλα...

Κοριτσια οι κενωσεισ των μωρων σασ πωσ ειναι?? Εμασ διαρροικεσ κ πρασινιζουν συνηθωσ..η καφετιζουν...κιτρινεσ παντωσ σπανια

Εμάς κίτρινο, μουσταρδί συνήθως και νερουλά.

21 hours ago, marioula1234 said:

Αχ πόσο τέλεια να τον ντύστε και να βγάλετε πολλές πολλές φώτο! ❤️ Φέτος τα Χριστούγεννα είναι διαφορετικά ❤️❤️❤️

Καλέ σιγά την πολλή ζάχαρη Χαχαχ δεν φανταζεσαι τι τρώω αγάπη μου! ❤️ 

Τελείωσαν τελείως οι κολικοι; το μωράκι είναι πλέον ήρεμο; αντε Παναγία μου τέλεια!!! Για πες έγινε σιγά σιγά όλο αυτό;εσεις είχατε εντονους κολικους βρε αγάπη 

Αγάπη μου χρόνια σου πολλά και καλά ❤️ 

Οι κενώσεις μας είναι νερουλες μουσταρδι χρωμα

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε;;;; 

Λοιπόν εγώ χθες έβγαλα φρύδι και μουστάκι και σήμερα πήγα κομμωτήριο να χτενισω μαλλί αχ τελειαααα!!! 

Ό μικρός μου πήγε πρωί πρωί μ είπε τα κάλαντα στη γειτονιά με τους φίλους του χάρηκε πάρα πολύ όπως κάθε χρόνο ❤️ η μικρή έχει 4 νύχτες που δε ξύπνα για να φάει είμαι να σκάσω πφφφ θέλω να τρώει έστω μια φορά μες τη νύχτα... 

Καλά Χριστούγεννα κοριτσαρες μου, να μαστε πάντα καλά να μεγαλώσουμε όμορφα τα παιδάκια μας, υγεία, αγάπη, ευτυχία με άτομα που μας αγαπάνε πάντα δίπλα μας και του χρόνου ❤️

Δε χρειάζεται να την ξυπνάς. Εμένα πλέον κάνει 7ωρα. Συνήθως 12 με 7, τρώει και κοιμάται αλλες 2 ωρίτσες. Μην αγχώνεσαι. Είναι ολόκληρη κοπέλα τώρα! Ξέρει πότε πεινάει!

Εμένα μέσα στη μέρα αγχώνομαι αν κοιμηθεί πολύ

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλά Χριστούγεννα!!!

Εμάς κίτρινο, μουσταρδί συνήθως και νερουλά.

Δε χρειάζεται να την ξυπνάς. Εμένα πλέον κάνει 7ωρα. Συνήθως 12 με 7, τρώει και κοιμάται αλλες 2 ωρίτσες. Μην αγχώνεσαι. Είναι ολόκληρη κοπέλα τώρα! Ξέρει πότε πεινάει!

Εμένα μέσα στη μέρα αγχώνομαι αν κοιμηθεί πολύ

Κοριτσι με θηλασμο κανει τετοιυσ υπνουσ? Φτου φτου μην σασ ματιασουμε..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια, υγεία στα σπίτια μας!!! Ήρθε χτες ο άντρας μου,φεύγει Σάββατο πάλι... Πφφφ.. τι να κάνουμε....

Εμένα ξυπνάει 2 φορές τη νύχτα.κουρελι ειμαι

On 22/12/2019 at 7:39 ΜΜ, Penny... είπε:

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 12:36 ΠΜ, tzeni82 είπε:

Εμενα μου λειπει που κλωσταγανε..το παθα κ στισ 2 μου κορεσ αυτο..

Γιατι κστα τα αλλα η κοιλια μου υπαρχει ακομη..

Βρε κοριτσια ειναξ φουσκωμενη οπωσ στον 6ο μηνα...κ εχω χασει 11 κιλα απο τα 23 που πηρα..εχει κολλησει εκει η ζυγαρια εδω κ μερεσ..εχει καμμια 45αρια μερεσ που γεννησα..

@Dwro πωσ παει το μωρο??κ εγω ειδα στη μπεμπα μου ιχνοσ απο αιματακι..ξσκινησα απο μονη μοθ αποχη στα γαλακτοκομ αν κ ειναι νωρισ να μιλαμε για αλλεργια..παιζει κ γαστρεντερκτιδα...αλλα πολυ φοβαμαι.πωσ κ αυτη εχει θεμα στα γαλακτοκομικα.

Επισησ ειμαστσ οικογενειακωσ με μυξεσ..για το μωρο φοβαμαι.

Κορίτσια Χρόνια Πολλά Καλά Χριστούγεννα σε όλες με υγεία και χαρά στις οικογένειες σας και στα γλυκά σας μπεμπακια!Χάθηκα λίγο τρέχαμε με το μωρό!Πήγαμε σε παιδογαστρερολογο για την γοπ ευτυχώς δεν χρειάζεται φάρμακο! Όμως έκανε αίμα στα κακα του και έχει έντονους πόνους στην κοιλιά του ειδικά μόλις τρώει καημένος!Προχθές έκλαιγα όλη μέρα νιώθω τύψεις που έτρωγα και χειροτερεύε!Βέβαια εδώ και δύο μήνες η αλήθεια είναι δεν τρώω γαλακτοκομικά τίποτα  φοβάμαι να φάω και έκοψα ποσά από μόνη μου!Βασικά έτρωγα μόνο πέντε φαγητά ούτε όξινα τίποτα και τελικά είχα φάει έξω μια μέρα αρνί και το Θέτιδα το μωρό μου έκανε πρασινωπό εμετό και άρχισε να πονάει πολύ!Ώσπου έκανα το λάθος και έφαγα ελιές που δεν ήξερα ότι είχα ξύδι και αποτελείωσε το μωρό  έκανε αίμα στα κακα διαροοιες και πεθαίνει στον πόνο το μωρό ειδικά μετά το γάλα!Τώρα άρχισα ολοσωστη αποχή με βάση την ομάδα στο φβ θηλασμός και αλλεργία αλλά άντε να δούμε θα στρώσει ποτέ!Είπε πολύ στεναχωρημένη και απογοητευμένη και είναι και πολύ μικρό για να δούμε αν όντως έχει αλλεργία κάπου!Αυτά τα νέα μου!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσι με θηλασμο κανει τετοιυσ υπνουσ? Φτου φτου μην σασ ματιασουμε..

Εμένα με αποκλειστικό θηλασμό κοιμάται 9ωρα πλέον! (Μη με μισήσετε) :P:P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...