Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@Penny... Τι ωραίες οι ευχές σου κοπέλα μου σε ευχαριστούμε που σκέφτηκες και εμάς τις ήδη κοιλούμπες να σαι καλά κορίτσι υγεία στο σπιτικό σου και σε όλα τα σπίτια μόνο υγεία και αγάπη και αληθινοί άνθρωποι :)

Κορίτσια σας εύχομαι ένα υπέροχο 2020!!!

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

14 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κορίτσια Χρόνια Πολλά Καλά Χριστούγεννα σε όλες με υγεία και χαρά στις οικογένειες σας και στα γλυκά σας μπεμπακια!Χάθηκα λίγο τρέχαμε με το μωρό!Πήγαμε σε παιδογαστρερολογο για την γοπ ευτυχώς δεν χρειάζεται φάρμακο! Όμως έκανε αίμα στα κακα του και έχει έντονους πόνους στην κοιλιά του ειδικά μόλις τρώει καημένος!Προχθές έκλαιγα όλη μέρα νιώθω τύψεις που έτρωγα και χειροτερεύε!Βέβαια εδώ και δύο μήνες η αλήθεια είναι δεν τρώω γαλακτοκομικά τίποτα  φοβάμαι να φάω και έκοψα ποσά από μόνη μου!Βασικά έτρωγα μόνο πέντε φαγητά ούτε όξινα τίποτα και τελικά είχα φάει έξω μια μέρα αρνί και το Θέτιδα το μωρό μου έκανε πρασινωπό εμετό και άρχισε να πονάει πολύ!Ώσπου έκανα το λάθος και έφαγα ελιές που δεν ήξερα ότι είχα ξύδι και αποτελείωσε το μωρό  έκανε αίμα στα κακα διαροοιες και πεθαίνει στον πόνο το μωρό ειδικά μετά το γάλα!Τώρα άρχισα ολοσωστη αποχή με βάση την ομάδα στο φβ θηλασμός και αλλεργία αλλά άντε να δούμε θα στρώσει ποτέ!Είπε πολύ στεναχωρημένη και απογοητευμένη και είναι και πολύ μικρό για να δούμε αν όντως έχει αλλεργία κάπου!Αυτά τα νέα μου!

Κοριτσι μη στεναχωριεσαι...αν κ στην ομαδα ειναι πολυ ενημερωμενεσ( κ εγω στη μεγαλη μου κορη την δικη υουσ διατροφη ακολουθουσα) γιατι δεν ζητησεσ κ τη συμβουλη του παιδογαστρεντερολογου που πηαγτε για την γοπ??? Εξετασεισ ουρων κ κοπρανων να φανταστω εχετε κανει απο την αρχη ετσι? Γιατι αν ειναι λιγο το αιματακι το δικαιολογει κ μια γαστρεντεριτιδα...αν ειναι αρκετο τοτς μιλαμε για αλλεργια..

Παντωσ εφοσον μιλαμε για αλλεργια απο δω κ περα προσεχεισ τα παντα..κοιτασ ετικετεσ..ειδεσ πωσ την πατησεσ με τισ ελιεσ..θα εισαι υποψιασμεη για τα παντα...το μικρουλι σου εχει ταλαιπωρηθει λιγακι..θα δεισ πωσ οταν θα τα κανεισ ολοσωστα μεσα σε 10 μερεσ θα γποχωρησουν τα συμπτωματα...

Εξω θα πασ μονο σε μαγαζια που εμπιστευεσαι...εγω πχ οταν καναμε γαμοβαφτιση για το δικο μου πιατο ειχα παει δικο μου κρεασ ελευεθερασ..κ τα συνοδευυικα τα ετοιμασαν με δικεσ μου οδηγιεσ...

Κ οταν πηγαιναμε εξω για φαγητο πηγαινα σε ταβερνεσ φιλων..κ τα ζητουσα οπωσ ηθελα..ηξεραν κ με προσεχαν..

Κατι εκανεσ λαθοσ με την αποχη.γιι αυτο συνεχιζαν..

Κ εγω παντωσ εχω κοψει προληπτικα τα φανερα γαλακτοκομικα γιατι ειδα κουκιδεσ με αιμα (σε 4 πανεσ σε διαστημα 10μημερων) κ τουλαχιστον βλεπω βελτιωση στα πονακια...το παρακολουθω στενα αν κ ο γιατροσ λεει με κουκιδες δεν ειναι αλλεργια εγω το χω λιγο αγχοσ πωσ μπορει κ να ειναι.. 

Οπωσ κ να χει κ αλλεργια να ειναι..θα κοψω κ τα υπολοιπα κ θα γινει ησυχια στην τελικη..

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2019 at 6:30 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Τι ωραιεσ ευχεσ!!!

Καλεσ γιορτεσ σε ολεσ!!!

@Jennak83 ευγενια εισαι σαν εμενα?? Αν ναι χρονια μασ πολλα...

Κοριτσια οι κενωσεισ των μωρων σασ πωσ ειναι?? Εμασ διαρροικεσ κ πρασινιζουν συνηθωσ..η καφετιζουν...κιτρινεσ παντωσ σπανια

Ναι! Χρονια μας πολλα κοριτσακι μου, υγεια στις οικογενειες μας, να χαιρομαστε τα μωρακια μας!

Κ μενα πολυ υγρα ειναι, αλλα κιτρινα, πρασινα ποτε ισως μια 2 φορες να ηταν λιγο πιο σκουρα κιτρινα.

On 24/12/2019 at 7:30 ΜΜ, marioula1234 είπε:

Αχ πόσο τέλεια να τον ντύστε και να βγάλετε πολλές πολλές φώτο! ❤️ Φέτος τα Χριστούγεννα είναι διαφορετικά ❤️❤️❤️

Καλέ σιγά την πολλή ζάχαρη Χαχαχ δεν φανταζεσαι τι τρώω αγάπη μου! ❤️ 

Τελείωσαν τελείως οι κολικοι; το μωράκι είναι πλέον ήρεμο; αντε Παναγία μου τέλεια!!! Για πες έγινε σιγά σιγά όλο αυτό;εσεις είχατε εντονους κολικους βρε αγάπη 

Αγάπη μου χρόνια σου πολλά και καλά ❤️ 

Οι κενώσεις μας είναι νερουλες μουσταρδι χρωμα

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε;;;; 

Λοιπόν εγώ χθες έβγαλα φρύδι και μουστάκι και σήμερα πήγα κομμωτήριο να χτενισω μαλλί αχ τελειαααα!!! 

Ό μικρός μου πήγε πρωί πρωί μ είπε τα κάλαντα στη γειτονιά με τους φίλους του χάρηκε πάρα πολύ όπως κάθε χρόνο ❤️ η μικρή έχει 4 νύχτες που δε ξύπνα για να φάει είμαι να σκάσω πφφφ θέλω να τρώει έστω μια φορά μες τη νύχτα... 

Καλά Χριστούγεννα κοριτσαρες μου, να μαστε πάντα καλά να μεγαλώσουμε όμορφα τα παιδάκια μας, υγεία, αγάπη, ευτυχία με άτομα που μας αγαπάνε πάντα δίπλα μας και του χρόνου ❤️

Χρονια πολλα κοριτσακια μου, να εχουμε υγεια κ να χαιρομαστε τα μωρακια μας.

Ναι οι κολικοι ειναι παρελθον απο τον 2ο μηνα σχεδον, υποχωρουσαν σιγα σιγα, τωρα πλεον αν σφιχτει λιγο ειναι οταν εχει αερια αλλα καμια σχεση! Δοξα τω Θεω ολα καλα, δε πιστευα οτι θα ερχοταν αυτη η μερα! @Dwroεχω καιρο να δω νεα σου, πως ειστε;

Κατα τα αλλα απο τραπεζι σε τραπεζι παμε, παραμονη στη μαμα μου Χριστουγεννα στην πεθερα μου κ σημερα παλι στη μαμα μου! Το βραδυ ισως ερθουν καποιοι φιλοι σπιτι. Χθες το βραδυ βλεπαμε  με τον αντρα μου μια χριστουγεννιατικη σειρα, κ σημερα ετοιμαζει μια ταινια..δε φτανει που δε κοιμαμαι θελω κ ξενυχτια! 

On 24/12/2019 at 12:58 ΠΜ, Clue είπε:

Καλησπέρα! Κι εμείς 3ων μηνών την Παρασκευή!

Εμείς φτιάξαμε μπισκότα κι έχω φάει πάνω από τα μισά. Τα μπισκότα με τζίντζερ του άκη! Έχω εθιστεί! Όποτε περνάω από την κουζίνα τρώω 1-2!

Σήμερα ένιωθα λες και πήρα ρεπό! Το παιδί μου μετά από 3 μέρες χωρίς καθόλου ύπνο μέσα στη μέρα σήμερα κοιμόταν όλη μέρα! Θήλαζε και ξανακοιμόταν! Ελπίζω να κοιμηθεί και το βράδυ βέβαια.

Έχετε ιδέα πως θα πρέπει να μετράω τα άλματα? Τώρα 3 μέρες ήταν ξεκάθαρα άλμα αλλά ποιο? Είναι 12 εβδομάδες από γέννηση και 6 από πητ. Δεν ξέρω αν έχει περάσει άλλο άλμα γιατί με τους κολικούς όλα ένα άλμα φαίνονται... Άρα δεν αποκλείεται να έίναι το 5ης εβδομάδας αλλά μπορέί και το 8-9. Όλα 2-3 μέρες κρατάνε ή μπορεί και παραπάνω? Δλδ το 15-19 είναι ένα μήνα άλμα??? Ή κάποια στιγμή σε αυτό το διάστημα?

Το 15-19 ειναι ενα μηνα αλμα κ μαλιστα βαρβατο απο οτι εχω ακουσει, βεβαια εμεις που μπηκαμε προς το παρον καμια αλλαγη, μη σου πω κ καλυτερα απο πριν! Τι να πω μακαρι να μην μας πιασει αργοτερα γιατι κ μεις γεννηθηκαμε 20 μερες νωριτερα!

1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

Εμένα με αποκλειστικό θηλασμό κοιμάται 9ωρα πλέον! (Μη με μισήσετε) :P:P

Σε μισωωωω!!!!! Χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, tzeni82 said:

Κοριτσι με θηλασμο κανει τετοιυσ υπνουσ? Φτου φτου μην σασ ματιασουμε..

Ναι με αποκλειστικό θηλασμό.Μη μας ματιάσετε!

Πήρε και 3.400 μέσα σε 3 μήνες!!! Έφτασε τα 5.5 κιλά και παρόλο που είναι 1.5 μήνα πρόωρη είναι στις μεσαίες καμπύλες των τελειόμηνων! Αύριο κλείνει 3 μήνες το μπεμπάκι μου! Πρόλαβε κι έκανε catch up!

Εχθέ μου τα χάλασε λίγο με τον ύπνο. Ταλαιπωρήθηκε μάλλον με τις επισκέψεις στις γαγιάδες 2 μέρες τώρα και μου κοιμήθηκε από τις 5. Ξύπνησε 9.30, έφαγε και ξανακοιμήθηκε ως τις 12.30. Μετά όλο το βράδυ ξύπναγε ανά 2 ώρες... Από την ταλαιπώρια και την υπερένταση λέτε ή μήπως μας ματιάσατε??? Χεχε

@Giwtouli1990 να προσέχεις...! Χαχα

Πέρα από την πλάκα υποθέτω δεν θα μείνει μόνιμα έτσι.... λίγο τα δόντια λίγο τα άλματα θα αλλάζουν κατά καιρούς το πρόγραμμα τα μωρά μας!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια, υγεία στα σπίτια μας!!! Ήρθε χτες ο άντρας μου,φεύγει Σάββατο πάλι... Πφφφ.. τι να κάνουμε....

Εμένα ξυπνάει 2 φορές τη νύχτα.κουρελι ειμαι

 

Χρονια πολλα!!!!

Κ εγω μια απο τα ιδια, 2 φορες σιγουρα τη νυχτα, κ απο τις 8 το πρωι περιπου σηκωνεται! Σημερα στις 7, κ λεω δε μπορει! Τον αφησα, ειδε κ απο ειδε κ κοιμηθηκε ως τις 10! Ποναω παντου στο σωμα μου, νιωθω λες κ ειμαι 100 χρονων!

Ειναι δυσκολο να ζειτε χωριστα, αλλα δυστυχως ετσι οπως μας εκαναν το εξωτερικο ειναι μια λυση. Εχεις σκεφτει να πας μαζι του να μεινεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Jennak83 @tzeni82  Ρεεε χρόνια σας πολλά!!! Υγεία και απεριόριστηηηη αγάπη στα σπίτια σας!! Να σας χαίρονται τα ζουζούνια σας και οι σύζυγοι!!! 

Just now, Clue είπε:

Ναι με αποκλειστικό θηλασμό.Μη μας ματιάσετε!

Πήρε και 3.400 μέσα σε 3 μήνες!!! Έφτασε τα 5.5 κιλά και παρόλο που είναι 1.5 μήνα πρόωρη είναι στις μεσαίες καμπύλες των τελειόμηνων! Αύριο κλείνει 3 μήνες το μπεμπάκι μου! Πρόλαβε κι έκανε catch up!

Εχθέ μου τα χάλασε λίγο με τον ύπνο. Ταλαιπωρήθηκε μάλλον με τις επισκέψεις στις γαγιάδες 2 μέρες τώρα και μου κοιμήθηκε από τις 5. Ξύπνησε 9.30, έφαγε και ξανακοιμήθηκε ως τις 12.30. Μετά όλο το βράδυ ξύπναγε ανά 2 ώρες... Από την ταλαιπώρια και την υπερένταση λέτε ή μήπως μας ματιάσατε??? Χεχε

@Giwtouli1990 να προσέχεις...! Χαχα

Πέρα από την πλάκα υποθέτω δεν θα μείνει μόνιμα έτσι.... λίγο τα δόντια λίγο τα άλματα θα αλλάζουν κατά καιρούς το πρόγραμμα τα μωρά μας!

Ναι είμαι σίγουρη!! Γι'αυτό χαίρομαι τώρα όσο μπορώ και ξεκουράζομαι με το παιδάκι μου που είναι τόσο ήσυχο γιατί με τα δοντάκια θα έχουμε πολλή γκρίνια λογικά.. Πάντως μπορεί να μου κοιμάται σερί τη νύχτα αλλά τη μέρα θηλάζει φουλλλλ!!

Τέλεια τα κιλάκια σας, φτου φτου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ναι με αποκλειστικό θηλασμό.Μη μας ματιάσετε!

Πήρε και 3.400 μέσα σε 3 μήνες!!! Έφτασε τα 5.5 κιλά και παρόλο που είναι 1.5 μήνα πρόωρη είναι στις μεσαίες καμπύλες των τελειόμηνων! Αύριο κλείνει 3 μήνες το μπεμπάκι μου! Πρόλαβε κι έκανε catch up!

Εχθέ μου τα χάλασε λίγο με τον ύπνο. Ταλαιπωρήθηκε μάλλον με τις επισκέψεις στις γαγιάδες 2 μέρες τώρα και μου κοιμήθηκε από τις 5. Ξύπνησε 9.30, έφαγε και ξανακοιμήθηκε ως τις 12.30. Μετά όλο το βράδυ ξύπναγε ανά 2 ώρες... Από την ταλαιπώρια και την υπερένταση λέτε ή μήπως μας ματιάσατε??? Χεχε

@Giwtouli1990 να προσέχεις...! Χαχα

Πέρα από την πλάκα υποθέτω δεν θα μείνει μόνιμα έτσι.... λίγο τα δόντια λίγο τα άλματα θα αλλάζουν κατά καιρούς το πρόγραμμα τα μωρά μας!

Μπραβο υο κοριτσι σου!!!

Just now, Giwtouli1990 είπε:

@Jennak83 @tzeni82  Ρεεε χρόνια σας πολλά!!! Υγεία και απεριόριστηηηη αγάπη στα σπίτια σας!! Να σας χαίρονται τα ζουζούνια σας και οι σύζυγοι!!! 

Ναι είμαι σίγουρη!! Γι'αυτό χαίρομαι τώρα όσο μπορώ και ξεκουράζομαι με το παιδάκι μου που είναι τόσο ήσυχο γιατί με τα δοντάκια θα έχουμε πολλή γκρίνια λογικά.. Πάντως μπορεί να μου κοιμάται σερί τη νύχτα αλλά τη μέρα θηλάζει φουλλλλ!!

Τέλεια τα κιλάκια σας, φτου φτου!!! 

Ευχριστουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσι μη στεναχωριεσαι...αν κ στην ομαδα ειναι πολυ ενημερωμενεσ( κ εγω στη μεγαλη μου κορη την δικη υουσ διατροφη ακολουθουσα) γιατι δεν ζητησεσ κ τη συμβουλη του παιδογαστρεντερολογου που πηαγτε για την γοπ??? Εξετασεισ ουρων κ κοπρανων να φανταστω εχετε κανει απο την αρχη ετσι? Γιατι αν ειναι λιγο το αιματακι το δικαιολογει κ μια γαστρεντεριτιδα...αν ειναι αρκετο τοτς μιλαμε για αλλεργια..

Παντωσ εφοσον μιλαμε για αλλεργια απο δω κ περα προσεχεισ τα παντα..κοιτασ ετικετεσ..ειδεσ πωσ την πατησεσ με τισ ελιεσ..θα εισαι υποψιασμεη για τα παντα...το μικρουλι σου εχει ταλαιπωρηθει λιγακι..θα δεισ πωσ οταν θα τα κανεισ ολοσωστα μεσα σε 10 μερεσ θα γποχωρησουν τα συμπτωματα...

Εξω θα πασ μονο σε μαγαζια που εμπιστευεσαι...εγω πχ οταν καναμε γαμοβαφτιση για το δικο μου πιατο ειχα παει δικο μου κρεασ ελευεθερασ..κ τα συνοδευυικα τα ετοιμασαν με δικεσ μου οδηγιεσ...

Κ οταν πηγαιναμε εξω για φαγητο πηγαινα σε ταβερνεσ φιλων..κ τα ζητουσα οπωσ ηθελα..ηξεραν κ με προσεχαν..

Κατι εκανεσ λαθοσ με την αποχη.γιι αυτο συνεχιζαν..

Κ εγω παντωσ εχω κοψει προληπτικα τα φανερα γαλακτοκομικα γιατι ειδα κουκιδεσ με αιμα (σε 4 πανεσ σε διαστημα 10μημερων) κ τουλαχιστον βλεπω βελτιωση στα πονακια...το παρακολουθω στενα αν κ ο γιατροσ λεει με κουκιδες δεν ειναι αλλεργια εγω το χω λιγο αγχοσ πωσ μπορει κ να ειναι.. 

Οπωσ κ να χει κ αλλεργια να ειναι..θα κοψω κ τα υπολοιπα κ θα γινει ησυχια στην τελικη..

 

Ζήτησα την συμβουλή της παιδογαστρερολογου αλλά μου είπε είμαι οκ να μην τρώω άλλα πράγματα και μου έκοψε συν σουσάμι και σαρδέλα!Είδα μια φορά μόνο αίμα τριχιτσες ήταν ελάχιστο αλλά έχει πονακια το καημένο!Άρχισα να τρώω λαχανικά που είχα κομμένα από το μυαλό μου και κάνω τώρα σωστά προσέχω και κρέατα και παίρνω ελεύθερας και ζυμωνω ψωμι!Όχι εξετάσεις ουρά και κόπρανα δεν κάναμε δεν μας ειπαν

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι! Χρονια μας πολλα κοριτσακι μου, υγεια στις οικογενειες μας, να χαιρομαστε τα μωρακια μας!

Κ μενα πολυ υγρα ειναι, αλλα κιτρινα, πρασινα ποτε ισως μια 2 φορες να ηταν λιγο πιο σκουρα κιτρινα.

Χρονια πολλα κοριτσακια μου, να εχουμε υγεια κ να χαιρομαστε τα μωρακια μας.

Ναι οι κολικοι ειναι παρελθον απο τον 2ο μηνα σχεδον, υποχωρουσαν σιγα σιγα, τωρα πλεον αν σφιχτει λιγο ειναι οταν εχει αερια αλλα καμια σχεση! Δοξα τω Θεω ολα καλα, δε πιστευα οτι θα ερχοταν αυτη η μερα! @Dwroεχω καιρο να δω νεα σου, πως ειστε;

Κατα τα αλλα απο τραπεζι σε τραπεζι παμε, παραμονη στη μαμα μου Χριστουγεννα στην πεθερα μου κ σημερα παλι στη μαμα μου! Το βραδυ ισως ερθουν καποιοι φιλοι σπιτι. Χθες το βραδυ βλεπαμε  με τον αντρα μου μια χριστουγεννιατικη σειρα, κ σημερα ετοιμαζει μια ταινια..δε φτανει που δε κοιμαμαι θελω κ ξενυχτια! 

Το 15-19 ειναι ενα μηνα αλμα κ μαλιστα βαρβατο απο οτι εχω ακουσει, βεβαια εμεις που μπηκαμε προς το παρον καμια αλλαγη, μη σου πω κ καλυτερα απο πριν! Τι να πω μακαρι να μην μας πιασει αργοτερα γιατι κ μεις γεννηθηκαμε 20 μερες νωριτερα!

Σε μισωωωω!!!!! 

Δύσκολα είμαστε αγάπη δες τα νέα μου έγραψα στην προηγούμενη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ζήτησα την συμβουλή της παιδογαστρερολογου αλλά μου είπε είμαι οκ να μην τρώω άλλα πράγματα και μου έκοψε συν σουσάμι και σαρδέλα!Είδα μια φορά μόνο αίμα τριχιτσες ήταν ελάχιστο αλλά έχει πονακια το καημένο!Άρχισα να τρώω λαχανικά που είχα κομμένα από το μυαλό μου και κάνω τώρα σωστά προσέχω και κρέατα και παίρνω ελεύθερας και ζυμωνω ψωμι!Όχι εξετάσεις ουρά και κόπρανα δεν κάναμε δεν μας ειπαν

Ουρων κ κοπρανων κανουν για να αποκλεισουν ουρολοιμωξη κ γαστρεντεριτιδα..γιατι κ αυτα εχουν συμπτωματα με αιματακι..σε σασ αποκλειεται πλεον να ειναιν γιατι αν ειχατε κατι απο τα 2 τοσο καιρο θα σασ ειχε ξετιναξει...

Απορω με τη σαρδελα..ξερω πχ οτι απαγιρευουν τα ιχθυοτροφειουμ.αλλα την σαρδελα γιατi;; ελευθερασ ειναι...

Τι να πω βρε παιδακι μου..1000 πραγνατα εχςισ ακουσει.Οσο μεγαλωνει θα του περναει...αυτο να σκςφτεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Ουρων κ κοπρανων κανουν για να αποκλεισουν ουρολοιμωξη κ γαστρεντεριτιδα..γιατι κ αυτα εχουν συμπτωματα με αιματακι..σε σασ αποκλειεται πλεον να ειναινκατι τετοοιο γιατι αν ειχατε κατι απο τα 2 τοσο καιρο θα σασ ειχε ξετιναξει...

Απορω με τη σαρδελα..ξερω πχ οτι απαγιρευουν τα ιχθυοτροφειουμ.αλλα την σαρδελα γιατi;; ελευθερασ ειναι...

Τι να πω βρε παιδακι μου..1000 πραγνατα εχςισ ακουσει.Οσο μεγαλωνει θα του περναει...αυτο να σκςφτεσαι...

Τρελά η κατάσταση πάντως με έκαναν να θέλω να κόψω τον θηλασμό ενώ έχω πολύ γάλα!Δεν την άκουσα θα φάω σαρδέλα!Πάντως με είχαν φέρει σε σημείο να τρώω ρύζι πατάτες μακαρόνια κοτόπουλο φασολάκια αυτά!Το μωρό έχει ταλαιπωρηθεί πολύ κάνει διαρροιες που δείχνει ταλαιπωρημένο Έντερο!Τώρα μου είπαν τα κορίτσια ότι κι η βιταμινη d που πήρε το μωρό δεν είναι καθαρή αλλά δεν μπορώ να την αλλάξω μόνη πρέπει να ρωτήσω τον παιδίατρο!Κουράστηκα και όσο πονάει κλαίω και εγώ μαζί του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Dwro είπε:

Τρελά η κατάσταση πάντως με έκαναν να θέλω να κόψω τον θηλασμό ενώ έχω πολύ γάλα!Δεν την άκουσα θα φάω σαρδέλα!Πάντως με είχαν φέρει σε σημείο να τρώω ρύζι πατάτες μακαρόνια κοτόπουλο φασολάκια αυτά!Το μωρό έχει ταλαιπωρηθεί πολύ κάνει διαρροιες που δείχνει ταλαιπωρημένο Έντερο!Τώρα μου είπαν τα κορίτσια ότι κι η βιταμινη d που πήρε το μωρό δεν είναι καθαρή αλλά δεν μπορώ να την αλλάξω μόνη πρέπει να ρωτήσω τον παιδίατρο!Κουράστηκα και όσο πονάει κλαίω και εγώ μαζί του

Εγω αυτην τη d ολο ξεχναω να την δωσω..κ ειχα καθυστερησεξ κ να την ξεκινησω..κ τωρα που τοβσκεφτομαι..οταν την ξεκινησα μετα απο λιγεσ μερς ειχε τα κοκκιναδια η μπεμπα μου...παντωσ δεν την θεωρουν ολοι απαραιτητη...

Κ εγω αν δεισ ρωταω για τισ κενωσεισ...κ τισ δικεσ μασ δεν τισ λεσ φυσιολογικεσ...οι πιο πολλεσ ειναι διαρροια..αλλα τα πονακια που εχει η μπεμπα μου ειναι νορμαλ..εκτοσ απο μερι

Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω αυτην τη d ολο ξεχναω να την δωσω..κ ειχα καθυστερησεξ κ να την ξεκινησω..κ τωρα που τοβσκεφτομαι..οταν την ξεκινησα μετα απο λιγεσ μερς ειχε τα κοκκιναδια η μπεμπα μου...παντωσ δεν την θεωρουν ολοι απαραιτητη...

Κ εγω αν δεισ ρωταω για τισ κενωσεισ...κ τισ δικεσ μασ δεν τισ λεσ φυσιολογικεσ...οι πιο πολλεσ ειναι διαρροια..αλλα τα πονακια που εχει η μπεμπα μου ειναι νορμαλ..εκτοσ απο μερι

Τι να πω..

Εσείς στο πρώτο παιδάκι σου είχε αλλεργία η ήταν απλά ανώριμο εντέρο?Εμένα μου είπε η γιατρός όταν ξεκινήσετε στέρεες τροφές θα καταλάβεις εάν έχει κάτι!Αποχή πόσο καιρό εκανες τοτε? Βιταμίνη d δεν μπορώ να την αλλάξω μόνη μου αν δεν συμφωνήσει ο παιδίατρος και είμαι σίγουρη ότι θα με πει υπερβολική!Βουνό μου φαίνεται όλο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου χρόνια πολλά κ απο μενα... Υγεια, ευτυχία κ μονο χαρες στα σπιτια μας!!!! Τα πιο ομορφα Χριστούγεννα περασαμε φετος!!! Καθε χρόνο εκλαιγα απο στενοχωρια... Φετος εκλαιγα απο χαρα... Εμεις απο κολικους εχουμε λιγο στρωσει μπορω να πω. Κ ο ύπνος αλλες μερες καλα, αλλες ετσι κ ετσι. Για παράδειγμα εχθες το βραδυ κοιμηθηκε 10 κ μιση κ ξυπνησε στις 5 να φαει. Βέβαια μετα τις 5 δεν κοιμάται σχεδον καθόλου. Ξυπναει ανα μισαωρο κ γενικα κατι του φταιει. Εκεινες τις ωρες πλεον σφιγγεται κ εχει αερια... Τρωει κ εκνευριζεται, θελει αγκαλια, κουνημα, χορο, μουσικη κ παλι ζοριζεται... Συνεχίζουμε να μη θελουμε να καθομαστε κατω, κλαιει εντονα. Κ το καινούργιο που κάνουμε ειναι οτι πλεον οταν νυσταξει αν δε βολευεται κλαιει πολυ. Δεν κοιμάται ευκολα μεσα στη μερα αλλα αν κοιμηθει, κοιμάται για ωρες, ιδιως πανω στο μπαμπά του!!! Γενικα συνεχίζει κ ειναι ζορικο το αντρακι μας αλλα γελαει τοσο πολυ κ μιλαει που τρελαίνομαι σας λεω!!! Μου εχει παρει το μυαλο!!! 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Dwro είπε:

Εσείς στο πρώτο παιδάκι σου είχε αλλεργία η ήταν απλά ανώριμο εντέρο?Εμένα μου είπε η γιατρός όταν ξεκινήσετε στέρεες τροφές θα καταλάβεις εάν έχει κάτι!Αποχή πόσο καιρό εκανες τοτε? Βιταμίνη d δεν μπορώ να την αλλάξω μόνη μου αν δεν συμφωνήσει ο παιδίατρος και είμαι σίγουρη ότι θα με πει υπερβολική!Βουνό μου φαίνεται όλο το θεμα

Εφοσον δεν υπαρχει εξεταση που να το αποδεικνυει,κανεισ δεν μπορει να σου    μιλησει 100% για αλλεργια...στο ανωριμο οεπτικο οφεικετσι η σλλερφια...το ιδιο πραγμα ειναι. Κ η διαγνωση γινεται με βαση τα συμπτωματα..εμεισ ειχαμε αιμα..μπολικο...κ κολικουσ εντονουσ

55 ημερων ηταν η μπεμπα.μου τοτε..κ απο ξεκινησα αποχη..στην αρχη δεν ηταν σωστη..μετα απο.καποιεσ μερεσ κ αφου βρηκα την ομαδα εκανα ολοσωστη..μονο στο ψωμι εκανα παρασπονδια..δεν την ενοχλουσε του εμποριου

Αλλεργια μου παν ολοι οι γιαττοι που μασ ειδαν( μασ ειχαν δει παρα πολλοι) το ιδιο κ η καρανικα..

Αποχη εκανα απο τον 2ο μηνα εωσ περιπυ ττον 12ο..οταν εγινε 7 μηνωμ δοκιμασα μοσχαρι κ αφου καναμε τα ραστ τεστ κ βγηκαν αρνητικα αρζισα να τρωω εγω γαλακτοκομ κ θηλαζα...

Μην σογ φαινεταξ βουνο. δεν ειναι..στην αρχη ετρωγα κ εγβ μονο συγκελριμενα πραγματα..μετα εμαθα κ εκανα παραλλαγεσ..

Δεσ.ποιεσ d προτεινουν στην ομαδα κ ρωτα τον γιατρο..φθλαγε τα ρουχα σου για να χεισ τα μισα λενε..εφοσον υπαρχει εναλλακτικη γιατι να σκεφτεσαι πωσ μπορει η d να το πειραζει το παιδι;;.κ ασ πει οτι θελει ο παιδιατροσ..το θεμα ειναξ να νιωθεισ πωσ κανεισ το σωστο...βρεσ d aπο την ομαδα κ ρωτα τον αν μπρεισ να την αντικαταστησεισ...

1 hour ago, winspert είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά κ απο μενα... Υγεια, ευτυχία κ μονο χαρες στα σπιτια μας!!!! Τα πιο ομορφα Χριστούγεννα περασαμε φετος!!! Καθε χρόνο εκλαιγα απο στενοχωρια... Φετος εκλαιγα απο χαρα... Εμεις απο κολικους εχουμε λιγο στρωσει μπορω να πω. Κ ο ύπνος αλλες μερες καλα, αλλες ετσι κ ετσι. Για παράδειγμα εχθες το βραδυ κοιμηθηκε 10 κ μιση κ ξυπνησε στις 5 να φαει. Βέβαια μετα τις 5 δεν κοιμάται σχεδον καθόλου. Ξυπναει ανα μισαωρο κ γενικα κατι του φταιει. Εκεινες τις ωρες πλεον σφιγγεται κ εχει αερια... Τρωει κ εκνευριζεται, θελει αγκαλια, κουνημα, χορο, μουσικη κ παλι ζοριζεται... Συνεχίζουμε να μη θελουμε να καθομαστε κατω, κλαιει εντονα. Κ το καινούργιο που κάνουμε ειναι οτι πλεον οταν νυσταξει αν δε βολευεται κλαιει πολυ. Δεν κοιμάται ευκολα μεσα στη μερα αλλα αν κοιμηθει, κοιμάται για ωρες, ιδιως πανω στο μπαμπά του!!! Γενικα συνεχίζει κ ειναι ζορικο το αντρακι μας αλλα γελαει τοσο πολυ κ μιλαει που τρελαίνομαι σας λεω!!! Μου εχει παρει το μυαλο!!! 

Αχ βρε κοριτσι..πολυ χαιρομαι που φετοσ ειναι διαφορετικεσ οι γιορτεσ σασ.  

Τον ξερω αυτο τον πονο..ευτυχως εμενα δεν μου κρατησε πολυ..αλλα ηταν 7 μαρτυρικοι μηνεσ μςχρι να δω θςτικο τςστ εγκυμοσυνησ..7 μηνεσ τρελασ..αλκα συτυχωσ ολα καλα.. τωρα εχω 2 αγγελουδια...

Μακαρι ολεσ οι γυναικεσ που προσπαθουν να σταθουν τυχερεσ οπωσ εμεισ.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Χρονια πολλα!!!!

Κ εγω μια απο τα ιδια, 2 φορες σιγουρα τη νυχτα, κ απο τις 8 το πρωι περιπου σηκωνεται! Σημερα στις 7, κ λεω δε μπορει! Τον αφησα, ειδε κ απο ειδε κ κοιμηθηκε ως τις 10! Ποναω παντου στο σωμα μου, νιωθω λες κ ειμαι 100 χρονων!

Ειναι δυσκολο να ζειτε χωριστα, αλλα δυστυχως ετσι οπως μας εκαναν το εξωτερικο ειναι μια λυση. Εχεις σκεφτει να πας μαζι του να μεινεις;

Φυσικά,αλλά πρέπει να ξεπεταχτεί το μωρό γτ χωρίς να μπαίνουν 2μισθοι δε φτάνει για το νοίκι σε νορμάλ σπίτι

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...