Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλη χρονιά κοριτσια μου,με υγεία, αγάπη κ πολλά παιδικα χαμόγελα...Να χαιρομαστε τα μπεμπακια μας κ με το καλό οι εγκυουλες...Κ εμεις σπιτι μας καναμε πρωτοχρονιά οι τρεις μας.Δεν ήθελα να του χαλασω το πρόγραμμα... Έχουμε κ λιγη γκρίνια λογω δοντιων κ γενικα περναει φαση που οταν θέλει να κοιμηθεί κλαίει πολυ...Το 19 μας εφερε το καλύτερο δώρο...Ηταν η αρχη μιας ομορφης κ ολοκληρωμενης οικογενειακής ζωης . Σας φιλω γλυκα ολες...

  • Μου αρέσει 6

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλη χρονια κοριτσια μου!!Γεματη υγεια και πολλα χαμογελα!!Να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!Κι εμεις σπιτι αλλαξαμε χρονο οι 3 μας γιατι και σε μερη που εχει κοσμο δεν τον παμε λογω ιωσεων και ειναι γενικα λιγο δυσκολες ακομα οι βραδινες ωρες λογω κολικων, οποτε ειπαμε να μεινουμε μεσα. Ο καινουριος χρονος με βρηκε με τον μπεμπακο να κοιμαται στην αγκαλια μου...δε θα μπορουσα να ζητησω τιποτα καλυτερο!!Του επεσε και το φλουρι του μικρουλη μου!!Φιλια σε ολες:wub:

  • Μου αρέσει 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κοριτσάρες!!! Υγεία και αγάπη στα σπίτια μας!!! Κι εμείς στο σπιτάκι μας αλλάξαμε χρόνο οι 3 μας αγκαλιασμένοι.. Μακάρι του χρόνου να είμαστε 4!!χαχα

  • Μου αρέσει 8

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου καλή χρονιά και πάλι! Πως είμαστε σήμερα τρώμε ακόμα;;;; χαχαχ

Χαχαχα...ασ' τα!!Τωρα προστεθηκε στο μενου και η βασιλοπιτα...αν δεν τελειωσουν τα γλυκα δε σωνομαστε με τιποτα!!

  • Χαχα 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ευχαριστω! Ωχ το 2ο εμβολιο εκανε για πνευμονιοκοκο; κ σε μενα ειχε βαμει τοτε 37.8..την αλλη μερα ομως ηταν μια χαρα.

Κόλλησε η παράθεση.μιλαμε θα σκάσω απτα γλυκά.

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...ασ' τα!!Τωρα προστεθηκε στο μενου και η βασιλοπιτα...αν δεν τελειωσουν τα γλυκα δε σωνομαστε με τιποτα!!

 

Just now, tsilona είπε:

Κόλλησε η παράθεση.μιλαμε θα σκάσω απτα γλυκά.

Κορίτσια σαβουροεφαγα πάρα πολύ αυτές τις μέρες η μικρή βγάζει αμέτρητες γουλιες κ ποσότητα πηχτό γάλα κ πνίγεται να φταίει η άσχημη διατροφή μου; 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

Κορίτσια σαβουροεφαγα πάρα πολύ αυτές τις μέρες η μικρή βγάζει αμέτρητες γουλιες κ ποσότητα πηχτό γάλα κ πνίγεται να φταίει η άσχημη διατροφή μου; 

Καλημέρα κοριτσακι μου...Δε νομιζω οτι εχει να κανει με τη διατροφη σου...Μηπως τρωει πιο λαιμαργα ή πιο πολύ;Εμενα απο αυτο το παθαινει...

Επίσης κοριτσια επεσε κ στον δικο μας μπεμπουλη το φλουρι φετος...:wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

Κορίτσια σαβουροεφαγα πάρα πολύ αυτές τις μέρες η μικρή βγάζει αμέτρητες γουλιες κ ποσότητα πηχτό γάλα κ πνίγεται να φταίει η άσχημη διατροφή μου; 

Κι εγω δεν το νομιζω...Κι εμενα παντως ο δικος μου σαν της @winspert οταν τρωει λαιμαργα το παθαινει αυτο. Μηπως της ανοιξε και της μπεμπουλας η ορεξη?!!Σου λεει..ολοι τρωνε...εγω??:rolleyes:

  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλη χρονια κοριτσια μου!!Γεματη υγεια και πολλα χαμογελα!!Να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!Κι εμεις σπιτι αλλαξαμε χρονο οι 3 μας γιατι και σε μερη που εχει κοσμο δεν τον παμε λογω ιωσεων και ειναι γενικα λιγο δυσκολες ακομα οι βραδινες ωρες λογω κολικων, οποτε ειπαμε να μεινουμε μεσα. Ο καινουριος χρονος με βρηκε με τον μπεμπακο να κοιμαται στην αγκαλια μου...δε θα μπορουσα να ζητησω τιποτα καλυτερο!!Του επεσε και το φλουρι του μικρουλη μου!!Φιλια σε ολες:wub:

@winspertκαι εμας ετσι μας βρηκε, αγκαλια με μπεμπη..δεν ηθελα κ γω να του χαλασω το προγραμμα αναγκαστικα θα πηγαινα αλλα μιας κ αρρωστησα μειναμε μεσα οι 3 μας, αυτο που ηθελα δηλαδη! Και σε μας το φλουρι στον μπεμπη επεσε! Χαχα

Εδω κ 3 μερες βεβαια εχει χαλασει ο βραδινος υπνος, ξυπναει πιο συχνα κ μετα κανει ανησυχο υπνο δηλ γυρναει το κεφαλι μια απο δω μια απο κει σαν κατι να τον ενοχλει να πω; κολικοι δεν ειναι τους περασαμε..κ τη μερα ειναι πιο ανησυχος πλεον. Δε κοιμαται οσο πριν κ δυσκολευεται ενω μπορει να νυσταζει. Επισης μπορει να πινει γαλα κ να αφηνει το στηθος να γκρινιαζει ή το αφηνει κ το ξαναπιανει λες κ παιζει! Η αληθεια ειναι οτι μπηκαμε στο αλμα 15-19 που ειναι βαρβατο..ελπιζω να ειναι αυτο κ να μην ποναει καπου..βεβαια τωρα κοιμαται στο καροτσι ηρεμα..το βραδυ μου τα κανει κυριως αυτα. Χθες πρωτη φορα κοιμηθηκε με τα χιλια ζορια στη 1 τη νυχτα, βεβαια ειχε κοιμηθει αργα κ αναγκαστικα τον σηκωσαμε να τον παμε μεσα κατα τις 9.30 κ ξυπνησε..κ μετα ειχε μια ανησυχια, μια υπερδιεργεση να πω, κουναγε χερια ποδια! Κ μενα βγαζει σαλια κ εχει τα χερια στο στομα συνεχεια αλλα δε νομιζω να ειναι δοντι ακομα, θα μας πει κ η παιδιατρος σε 10 μερες. Αφου χθες του εδωσα ντεπον μηπως καπου ποναει κ δεν κοιμαται..εν τω μεταξυ δε ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα νιωθω οτι θα αδιαθετησω, μπας κ αυτο τον επηρεαζει μαζι με ολα τα αλλα;πφφφ

 

13 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Καλή χρονιά κοριτσάρες!!! Υγεία και αγάπη στα σπίτια μας!!! Κι εμείς στο σπιτάκι μας αλλάξαμε χρόνο οι 3 μας αγκαλιασμένοι.. Μακάρι του χρόνου να είμαστε 4!!χαχα

Μακαρι αγαπη μου, στο ευχομαι! Κ γω θα το ηθελα εστω να μεινω εγκυος γιατι με αγχωνει η αληθεια ειναι η τοσο μικρη διαφορα ηλικιας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

@winspertκαι εμας ετσι μας βρηκε, αγκαλια με μπεμπη..δεν ηθελα κ γω να του χαλασω το προγραμμα αναγκαστικα θα πηγαινα αλλα μιας κ αρρωστησα μειναμε μεσα οι 3 μας, αυτο που ηθελα δηλαδη! Και σε μας το φλουρι στον μπεμπη επεσε! Χαχα

Εδω κ 3 μερες βεβαια εχει χαλασει ο βραδινος υπνος, ξυπναει πιο συχνα κ μετα κανει ανησυχο υπνο δηλ γυρναει το κεφαλι μια απο δω μια απο κει σαν κατι να τον ενοχλει να πω; κολικοι δεν ειναι τους περασαμε..κ τη μερα ειναι πιο ανησυχος πλεον. Δε κοιμαται οσο πριν κ δυσκολευεται ενω μπορει να νυσταζει. Επισης μπορει να πινει γαλα κ να αφηνει το στηθος να γκρινιαζει ή το αφηνει κ το ξαναπιανει λες κ παιζει! Η αληθεια ειναι οτι μπηκαμε στο αλμα 15-19 που ειναι βαρβατο..ελπιζω να ειναι αυτο κ να μην ποναει καπου..βεβαια τωρα κοιμαται στο καροτσι ηρεμα..το βραδυ μου τα κανει κυριως αυτα. Χθες πρωτη φορα κοιμηθηκε με τα χιλια ζορια στη 1 τη νυχτα, βεβαια ειχε κοιμηθει αργα κ αναγκαστικα τον σηκωσαμε να τον παμε μεσα κατα τις 9.30 κ ξυπνησε..κ μετα ειχε μια ανησυχια, μια υπερδιεργεση να πω, κουναγε χερια ποδια! Κ μενα βγαζει σαλια κ εχει τα χερια στο στομα συνεχεια αλλα δε νομιζω να ειναι δοντι ακομα, θα μας πει κ η παιδιατρος σε 10 μερες. Αφου χθες του εδωσα ντεπον μηπως καπου ποναει κ δεν κοιμαται..εν τω μεταξυ δε ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα νιωθω οτι θα αδιαθετησω, μπας κ αυτο τον επηρεαζει μαζι με ολα τα αλλα;πφφφ

 

Πω πω σα να μας περιγραφεις.... Ακριβώς οπως τα λες...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

Κορίτσια σαβουροεφαγα πάρα πολύ αυτές τις μέρες η μικρή βγάζει αμέτρητες γουλιες κ ποσότητα πηχτό γάλα κ πνίγεται να φταίει η άσχημη διατροφή μου; 

Κ εγω εχω τυψεισ που το παρακανα ειδικα χτεσ κ σημερα...κ φοβαμαι μην μου κσνει κολικουσ...ευτυχωσ χτεσ τη γλιτωσαμε...γισ μετα κ το σημερινο φαγοποτι δεν ξερω...

Η διατροφη μασ δυστυχωσ τα επηρεαζει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , winspert είπε:

Πω πω σα να μας περιγραφεις.... Ακριβώς οπως τα λες...

Ναι ε; Και εσεις τα ιδια; Τωρα παλι που τον εβαλα λιγο στο στηθος μπας κ χαλαρωσει λιγο κ κοιμηθει, χωρις να πειναει γιατι ειχε πιει ξανα πιο πριν, μετα απο καποια ωρα το αφηνε εκλαιγε το ξαναπιανε κ παλι το ιδιο! Τι ειναι αυτο ρε κοριτσια; Απο νυστα; Συγχιση δυσκολο να επαθε κοντα 4 μηνων, αλλωστε δε το χει κανει ολη μερα αλλη φορα σημερα.. 

Κ σενα κοριτσι μου κανει ανησυχο υπνο;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ε; Και εσεις τα ιδια; Τωρα παλι που τον εβαλα λιγο στο στηθος μπας κ χαλαρωσει λιγο κ κοιμηθει, χωρις να πειναει γιατι ειχε πιει ξανα πιο πριν, μετα απο καποια ωρα το αφηνε εκλαιγε το ξαναπιανε κ παλι το ιδιο! Τι ειναι αυτο ρε κοριτσια; Απο νυστα; Συγχιση δυσκολο να επαθε κοντα 4 μηνων, αλλωστε δε το χει κανει ολη μερα αλλη φορα σημερα.. 

Κ σενα κοριτσι μου κανει ανησυχο υπνο;; 

Πολυ ανησυχο...Εγω εχω καταλάβει πως πολυ απλα εχουμε περασει απο τους κολικούς στα δόντια...Οταν τον πιανουν ξαφνικα κλαματα κ του δωσω το δαχτυλο μου κλειστό το δαγκώνει κ ηρεμεί... Έχει κ πολλα σαλια...Οταν νυσταζει δε βολευεται ευκολα ,κλαιει πολυ μεχρι να αποκοιμηθει κ κοκκινιζουν τα ματια του...Τη νυχτα κοιμάται καποιες ωρες αλλα τον ακουω συνεχεια να βγαζει φωνουλες,βογκητα,να στριφογυρναει...Κ καποιες φορές οταν ξεκιναει να φαει,αρχιζει το κλαμα κ πιανει κ αφηνει το στηθος...Κ δεν αποκοιμιεται τοσο ευκολα πλεον στο στηθος...Αλλαζει συνήθειες,αυτο βλεπω...Κ σιγουρα χαμογελάει κ γελαει περισσότερο κ ανταποκρίνεται στα παιχνιδια...

Εμεις γινομαστε 3 στις 10 του μηνα...Εχει δωσει καποια κοπελα μασητικο στο μωρο της; Σκέφτομαι να του δωσω...Εχετε να προτείνετε κάποιο καλο; Ή ειναι κ αυτο σαν τις πιπιλες; Το καθε μωρο εχει κ αλλη προτίμηση;;;...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2019 at 7:23 PM, boukitsa123 said:

Κορίτσια συγγνώμη που πετάγομαι ήθελα να ρωτήσω όσες δίνετε σκόνη τι σκόνη δίνετε αυτή που έδωσαν στο μαιευτήριο ή αυτή που σας πρότεινε ο παιδίατρος σας; Σκέφτομαι να δώσω frezylac gold αλλά έχω δει και τα hipp bio και nan bio ευχαριστώ πολύ 

Χρόνια πολλά!!! Η δική μου γίνεται 16 εβδομάδων τη Δευτέρα. Δεν μπόρεσα να τη θηλάσω σχεδόν καθόλου. Από 40 ημερών πίνει hipp, και είμαι πολύ ευχαριστημένη γενικά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τις τελευταίες μέρες πίνει 5 των 210, σήμερα πάει για 6 γεύματα των 210, φαίνεται να ζητάει 240, και ο οδηγός λέει 6 των 180...

Στις 14 εβδομάδες ήταν 6.800, 64,5 εκατοστά. Σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να την ξεκινήσω πριν τον 6ο στέρεες τροφές...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...