Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 14/1/2020 at 3:39 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσια γεια σας...Οσες κανατε καισαρικη ,σας τρωει η τομη; Είναι λιγο κοκκινη κ με τρωει... Είναι φυσιολογικό;Ειπα να ρωτησω εσας πρωτα μην ενοχλω το γιατρό προς το παρόν...

Αγάπη κόκκινη είναι κ με μένα από εμπειρία ξέρω πως θα ασπρισει μετά... Φαγούρα όχι δεν εχω

2 ώρες πρίν, Penny... είπε:

 

Κορίτσια βγήκα απο το χειρουργείο όλα καλά 17 πέτρες μου έβγαλαν

Αγάπη μου περαστικά και γρήγορα ελπίζω να μην πονας

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@Penny...Σιδερένια κορίτσι μου, καλή ανάρρωση!!! @marioula1234 τι κάνει ο μικρός σου;

Πως είστε κορίτσια μου, πως πάτε; Εμένα η κοκκινομουρα έκανε την εμφάνισή της, τι ξενερα έφαγα.. Είχα ξεσυνηθισει! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

@Penny...Σιδερένια κορίτσι μου, καλή ανάρρωση!!! @marioula1234 τι κάνει ο μικρός σου;

Πως είστε κορίτσια μου, πως πάτε; Εμένα η κοκκινομουρα έκανε την εμφάνισή της, τι ξενερα έφαγα.. Είχα ξεσυνηθισει! 

Πωπω ξενερα όντως στον μικρό μ 7 μήνες τον θήλασα 7 μήνες δεν είχα περίοδο... Μακάρι κ τώρα για όσο θηλάζω να μην έρθει! 

Γογουλι μου ο μικρός είναι μια χαρά σήμερα θα πάμε ξανά για αλλαγή στην επέμβαση καλά το αποτέλεσμα είναι συγκλονιστικο... 

  • Μου αρέσει 5

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Penny... είπε:

 

Κορίτσια βγήκα απο το χειρουργείο όλα καλά 17 πέτρες μου έβγαλαν

Σιδερένια κορίτσι μου, καλή ανάρρωση!!! Λίγο υπομονή ακόμα το επόμενο διάστημα με τη διατροφή και μετά δωσ'του να καταλάβει! 

8 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

@Penny...Σιδερένια κορίτσι μου, καλή ανάρρωση!!! @marioula1234 τι κάνει ο μικρός σου;

Πως είστε κορίτσια μου, πως πάτε; Εμένα η κοκκινομουρα έκανε την εμφάνισή της, τι ξενερα έφαγα.. Είχα ξεσυνηθισει! 

Εμείς είμαστε πολύ καλά, κοιμήθηκε ένα 6ωρο ο αλητάκος μου και τώρα ξύπνησε με κλάματα για ζυζί.. Θηλάζει και θα κάνουμε λίγο ακόμα νάνι αγκαλίτσα! Ρε συ εγώ πριν μία βδομάδα είδα μετά από τσίσα ροζ στο χαρτί 2 φορές απανωτά.. Λέω πάει ήρθε αυτό ήταν και έβαλα σερβιέτα αλλά τίποτα.. Μόνο αυτές οι 2 φορές.. Έτυχε σε κάποια άλλη? Δεν τηλεφώνησα και στο γιατρό η χαζή, το άφησα..

Just now, marioula1234 είπε:

Πωπω ξενερα όντως στον μικρό μ 7 μήνες τον θήλασα 7 μήνες δεν είχα περίοδο... Μακάρι κ τώρα για όσο θηλάζω να μην έρθει! 

Γογουλι μου ο μικρός είναι μια χαρά σήμερα θα πάμε ξανά για αλλαγή στην επέμβαση καλά το αποτέλεσμα είναι συγκλονιστικο... 

Συγκλονιστικό διαβάζω.. Μπράβο ρε!!!! Χαίρομαι τόσο πολύ για το παιδάκι σου.. Πως αντέδρασε όταν βγάλατε τις γάζες??

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2020 at 3:39 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσια γεια σας...Οσες κανατε καισαρικη ,σας τρωει η τομη; Είναι λιγο κοκκινη κ με τρωει... Είναι φυσιολογικό;Ειπα να ρωτησω εσας πρωτα μην ενοχλω το γιατρό προς το παρόν...

Κοκκινη ειναι κ μενα.αλλα δεν με φαγουριζει..η προηγουμενη τομη μου ειχε κανει χειλοειδεσ..σαν εξογκωμα καταμηκοσ τησ τομησ. Κ αυτην την φορα μου κανε πλαστικη κ μου πε να βαζω frezykeld γοατι εχω ευαισθητο δερμα..

Μην κολλασ..ρωτα για την φαγουρα. Αλλα δεν νονιζω να ναι κατι..

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Σιδερένια κορίτσι μου, καλή ανάρρωση!!! Λίγο υπομονή ακόμα το επόμενο διάστημα με τη διατροφή και μετά δωσ'του να καταλάβει! 

Εμείς είμαστε πολύ καλά, κοιμήθηκε ένα 6ωρο ο αλητάκος μου και τώρα ξύπνησε με κλάματα για ζυζί.. Θηλάζει και θα κάνουμε λίγο ακόμα νάνι αγκαλίτσα! Ρε συ εγώ πριν μία βδομάδα είδα μετά από τσίσα ροζ στο χαρτί 2 φορές απανωτά.. Λέω πάει ήρθε αυτό ήταν και έβαλα σερβιέτα αλλά τίποτα.. Μόνο αυτές οι 2 φορές.. Έτυχε σε κάποια άλλη? Δεν τηλεφώνησα και στο γιατρό η χαζή, το άφησα..

Συγκλονιστικό διαβάζω.. Μπράβο ρε!!!! Χαίρομαι τόσο πολύ για το παιδάκι σου.. Πως αντέδρασε όταν βγάλατε τις γάζες??

Στισ 40 μερεσ που ηταν να παω στον γυναικολογο το επαθα κ εγω..με μικροπονακια περιοδου κιολασ..ημουν ετοιμη να ακυρωσω το ραντεβου αλλα δεν κρατησε πανω απο 3 μερεσ..ο γιατροσ ειδε πωσ ειχα ενα μικρο ωαριο αλλα μου πε δεν προκαιεται να μου ρθει περιοδοσ κ ετσι κ εγινε..δεν ρωτησα για παραπανω αναλυση..

Παντωσ ειδε κ ενδομητριο..μαλλον θα μου ρθει πιο συντομς σ αυτη τη γεννα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

@Penny... καλή ανάρρωση!!! Άντε να απολαύσεις λίγο φαγητό!

@marioula1234 πως νιώθει ο μικρός? Είναι χαρούμενος με το αποτέλεσμα?

Εγώ κορίτσια είχα την 3η μου περίοδο τώρα! Αν και ο κύκλος είναι άστατος. Μία 27 μία 38 μέρες.

Τον σταματήσαμε τον σίδηρο κι έχουν αρχίσει να φτιάχνουν τα κακά της. Έφτιαξε το χρώμα και η μυρωδιά (δεν παλευόταν. Ενώ τώρα μυρίζουν άγριο τριαντάφυλλο!χεχε). Βλέννα έχουν ακόμα αλλά ευελπιστώ πως θα μειωθεί στο επόμενο διάστημα κι αυτή.

Έχει αρχίσει να πιάνει παιχνιδάκια, ελέγχει καλύτερα τα χεράκια της και τα βάζει στο στόμα! Είναι όλο και πιο επικοινωνιακή! Απίστευτο πως μεγαλώνουν...

Εχθές είδε εφιάλτη. Έκλαιγε στον ύπνο της και τελικά ξύπνησε κλαίγοντας. Τι μπορεί να βλέπουν τα μικράκια μας...?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue said:

Καλησπέρα!

@Penny... καλή ανάρρωση!!! Άντε να απολαύσεις λίγο φαγητό!

@marioula1234 πως νιώθει ο μικρός? Είναι χαρούμενος με το αποτέλεσμα?

Εγώ κορίτσια είχα την 3η μου περίοδο τώρα! Αν και ο κύκλος είναι άστατος. Μία 27 μία 38 μέρες.

Τον σταματήσαμε τον σίδηρο κι έχουν αρχίσει να φτιάχνουν τα κακά της. Έφτιαξε το χρώμα και η μυρωδιά (δεν παλευόταν. Ενώ τώρα μυρίζουν άγριο τριαντάφυλλο!χεχε). Βλέννα έχουν ακόμα αλλά ευελπιστώ πως θα μειωθεί στο επόμενο διάστημα κι αυτή.

Έχει αρχίσει να πιάνει παιχνιδάκια, ελέγχει καλύτερα τα χεράκια της και τα βάζει στο στόμα! Είναι όλο και πιο επικοινωνιακή! Απίστευτο πως μεγαλώνουν...

Εχθές είδε εφιάλτη. Έκλαιγε στον ύπνο της και τελικά ξύπνησε κλαίγοντας. Τι μπορεί να βλέπουν τα μικράκια μας...?

Η δικιά μου 2 μέρες μετά τα πρώτα της εμβόλια ξύπνησε μες στη νύχτα βγάζοντας μια τσιριδα πανομοιότυπη με εκείνη του εμβολίου... Υποθέσαμε ότι είναι πιθανό να είδε στον ύπνο της το εμβόλιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! Θα ηθελα τα φώτα σας μιας και εχετε ζησει οι περισσοτερες το πρωτο τριμηνο ζωης με τα μωρακια σας. Εχω διδυμακια 9 1/2 εβδομάδων (διορθωμένη 6 εβδομάδες) αγόρι - κορίτσι. 

Και τα δυο τα τελευταια βραδυα ειναι πολύ ανήσυχα. Την προηγουμενη βδομαδα καναμε το πρωτο εμβολιο. Η εβδομαδα που καναμε το εμβολιο ήταν και η 5 εβδομαδα (διορθωμένη) οπότε πιθανολογώ ότι περάσαμε και το πρώτο άλμα ή το περναμε ακόμη και τώρα.

Η μικρή έχει και κολικούς και κλαιει γοερά.

Ο μικρός το περνάει πιο ελαφριά αλλά ενα τριωρο το βραδυ είναι παρα πολύ ανησυχος αν και συνηθως ειναι ενα ήσυχο μωράκι και ζητάει συνεχεια γάλα. Εκανα το λάθος και έδωσα γαλα ενω ειχε φαει πριν 1 1/2 ωρα και έκανε εμετό.

Περνάει το βραδυ και κοιμουνται 1-2 μετα τα μεσανυχτα και κατακοπα καθως ειναι δεν ξυπνανε να φανε μετά 3ωρο ή τετραωρο. Το δε πρωι αφου πιουν το γαλα τους πεφτουν ψόφια υποθετω επειδή το ξενυχτι, οι πονοι κλπ τα εχουν εξαντλήσει. Ειναι φυσιολογικά όλα αυτά?

Επίσης η μικρή μας δεν ρευεται ευκολα και  τις μισες φορες από όσες τρωει καταπίνει πολύ αέρα με αποτελεσμα να σταματαει το γαλα στα μισα του μπουκαλιου, μαζευεται σαν κουβαρι (ζορίζεται πολυ) και κοιμαται όρθια. Θα πρεπει να της αλλαξω την πανα ή να την αφήσω να τεντωθεί λιγο στο κρεβατι για να ξυπνησει. Αν καταφερει και ρευτεί καλώς, τότε συνεχίζει και πινει το γαλα της. Καποιες φορες όμως δεν ξυπναει με αποτελεσμα να πινει το μισο μπουκάλι. Να πω ότι δεν είναι από τα μωρά που κοιμουνται όταν τρωνε οπότε το να κοιμάται δεν ειναι φυσιολογικό για αυτό το μωρό. Εχετε μηπως καμια ιδέα τί να κανουμε; Να φταιει το γαλα; το μπουκάλι; Εχετε δοκιμασει τα dr Brown μηπως ? ειναι αποτελεσματικα με τον αερα?  Μηπως εχετε παρόμοια εμπειρία ή καποια ιδέα του τί να κανω; Αλλάξαμε ήδη γαλα και δεν θα ηθελα να κανω και αλλη αλλαγη προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Η μικρή μου ξύπνησε με βηχαλακι, πηρα την παιδίατρο κσι η γραμματεία είπε ότι θα με πάρει αυτή πίσω, είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Τη βλέπω έτσι μικρούλα να βήχει και να βραχνιαζει και σφίγγεται η ψυχη μου. Έπαθε καμία κάτι αντίστοιχο; Σας έδωσε κατι ο παιδιατρος; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Η μικρή μου ξύπνησε με βηχαλακι, πηρα την παιδίατρο κσι η γραμματεία είπε ότι θα με πάρει αυτή πίσω, είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Τη βλέπω έτσι μικρούλα να βήχει και να βραχνιαζει και σφίγγεται η ψυχη μου. Έπαθε καμία κάτι αντίστοιχο; Σας έδωσε κατι ο παιδιατρος; 

Πόσο είναι η μικρή σου??? Εμείς το πάθαμε 2μηνων! Στην αρχή είχε μπούκωμα και βηχαλακι μας είπε όρο την μυτούλα και Ντεπόν ανά 8ωρο! Κ μετά που την εξέτασε σε 3μερες είχε κάνει βρογχιολιτιδα(μαζεύτηκαν οι μυξουλες στα πνευμόνια κ έκανε χουρχουρισμα στο στήθος! Πήραμε αντιβίωση και εισπνοές με μάσκα κ στην μύτη εκτός από ορο και το ισότονο της frezyderm το frezymar με θαλασσινό νερο! Με όλα αυτά γίναμε καλά 3μηνων!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πόσο είναι η μικρή σου??? Εμείς το πάθαμε 2μηνων! Στην αρχή είχε μπούκωμα και βηχαλακι μας είπε όρο την μυτούλα και Ντεπόν ανά 8ωρο! Κ μετά που την εξέτασε σε 3μερες είχε κάνει βρογχιολιτιδα(μαζεύτηκαν οι μυξουλες στα πνευμόνια κ έκανε χουρχουρισμα στο στήθος! Πήραμε αντιβίωση και εισπνοές με μάσκα κ στην μύτη εκτός από ορο και το ισότονο της frezyderm το frezymar με θαλασσινό νερο! Με όλα αυτά γίναμε καλά 3μηνων!

3μιση είναι η μπέμπα! Μου είπε να καθαρίζω τη μυτούλα με ορο και να πάρω από φαρμακείο μίξη otrivin και tobradex για τη μυτούλα! Αν δω ότι αύριο συνεχίζει ο βήχας να δώσω 1.5 ml asthmotrat ανα 8ωρο, και να την παρακολουθώ! Αν δω ότι συνεχίζει λέω να την πάω Δευτέρα να τη δει, ο βήχας της είναι ξερός! Και σα να έχει αλλάξει η φωνούλα της. Δε βήχει πολύ, βήχει λίγο ανά μισή με μια ώρα, εννοώ δεν είναι συνεχόμενος, αλλά ήθελα να προλάβω τα χειρότερα! Εσάς πως ήταν; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...