Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

3 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ρε κοριτσαρες για πειτε περιπου τι ωρα κοιμιζετε το βραδυ τα μωρουλια σας??

Γεια σου γιωτουλα...Εγω συνηθως ξεκιναω διαδικασία υπνου κατα τις 8μιση ώστε να εχει κοιμηθεί μέχρι τις 9 οπου τον παω στην κούνια του...Εχει τυχει να κοιμηθεί κ νωρίτερα κ αργότερα βεβαια...Αλλα συνηθως στις 9...Κ θα ξυπνησει κατα τις 3 κ παλι κατα τις 5 κ παλι κατα τις 6...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ρε κοριτσαρες για πειτε περιπου τι ωρα κοιμιζετε το βραδυ τα μωρουλια σας??

Καλά εμένα δεν κοιμάται με τίποτα νωρίς. Το πιο νωρίς που έχει κοιμηθεί είναι 12 παρά το βράδυ. Τις πιο πολλές φορές κοιμάται 2 παρά....

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Giwtouli1990 said:

Ρε κοριτσαρες για πειτε περιπου τι ωρα κοιμιζετε το βραδυ τα μωρουλια σας??

Κι εμένα μέσος όρος που κοιμάται είναι 9.30. Άλλες φορές 9 κι άλλες 10. Λίγο καιρό πριν κοιμόταν κατά τις 7.30. Αλλάζει συνέχεια. Χθες επιστρέψαμε στο κανονικό μας πρόγραμμα. Ύπνος στις 9.30, ξύπνημα στις 4.30 και μετά 7! Ξανακοιμήθηκε 9.30 με 10.30 το πρωί. Με είχε ξετινάξει 4 μέρες με αφύπνιση ανά μία ώρα...

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikoleta... είπε:

Καλά εμένα δεν κοιμάται με τίποτα νωρίς. Το πιο νωρίς που έχει κοιμηθεί είναι 12 παρά το βράδυ. Τις πιο πολλές φορές κοιμάται 2 παρά....

Ρε συ κι εμενα μια απ τα ιδια, κοιμαται μαζι μας γυρω στη 1 με 1:30.. εγινα προσφατα μελος στην ενσυναισθηση στο fb και διαβασα οτι ιδανικα πρεπει να κοιμουνται μεταξυ 7-8 και να ξυπνανε στις 7 το πρωι! Εχω προβληματιστει αρκετα, θελω να μου κοιμαται μεχρι τις 10 αντε 11 στη χειροτερη και οχι στη 1! Για την αυξητικη ορμονη το λεω καθαρα.. 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε συ κι εμενα μια απ τα ιδια, κοιμαται μαζι μας γυρω στη 1 με 1:30.. εγινα προσφατα μελος στην ενσυναισθηση στο fb και διαβασα οτι ιδανικα πρεπει να κοιμουνται μεταξυ 7-8 και να ξυπνανε στις 7 το πρωι! Εχω προβληματιστει αρκετα, θελω να μου κοιμαται μεχρι τις 10 αντε 11 στη χειροτερη και οχι στη 1! Για την αυξητικη ορμονη το λεω καθαρα.. 

Πετάγομαι κι εγώ...χαχααχα!εμένα ο δικός μου από ημερών ήταν νυχτοπουλι..2-2.30 ,μέχρι να φτάσουμε 5 μηνών το πήγαμε με τα χίλια ζόρια 1 η ώρα κ με το που έκλεισε τον 6ο ως δια μαγείας έφτιαξε μόνος του το πρόγραμμα κ κοιμάται 9.30 με 9.30 το πρωί!

Στο υπόλοιπο της ημέρας πως κοιμάται;γιατί εμάς κοιμόταν μια ώρα ορωι,θα ώρα μεσημέρι κ μια ώρα απόγευμα..εεε μετά το βράδυ που να κοιμηθεί..του κόψαμε τον απογευματινό ύπνο κ από τις 9 κουτουλαει;-) είναι τώρα στην φάση που αλλάζουν το πρόγραμμα όλης της ημέρας,οπότε πειραματισου κι εσύ κ θα το βρεις σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ρε κοριτσαρες για πειτε περιπου τι ωρα κοιμιζετε το βραδυ τα μωρουλια σας??

Εμεις τωρα τελευταια ειχαμε καταφερει να κοιμαται 8 το πολυ 9.30..ομως ο κυριος εδω κ 3 μερες το εχει κανει 11 με πολυ κουνημα καροτσι..χθες βεβαια κοιμηθηκε 8 παρα γιατι ηταν με μια ωρα υπνο ολγ μερα! Το κακο ειναι οτι μου ξυπναει τις νυχτες συχνα πλεον κ κανει να κοιμηθει 2 ωρες μπορει κ 3! Μιλαμε απελπισια...δε ξερω γιατι συμβαινει αυτο, δεν πειναει να παιξει θελει..κ μετα οταν κουραζεται κλαιει..Η παιδιατρος μου ειπε να βαλω ενα πορτοκαλι φωτακι για αρχη, ετσι ειχε πει μια συμβουλος υπνου σε μια πελατισα της κ πολλα αλλα φυσικα κ σωθηκαν. 180 ευρω η επισκεψη βεβαια, τραγικο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!! Μεσα στη μερα φαντασου οτι κοιμαται καθε 3 ωρες περιπου.. πρεπει κι εγω να του κοψω τον απογευματινο υπνο για να κουτουλαει απ τις 9!χαχα για να δουμεεεε


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!! Μεσα στη μερα φαντασου οτι κοιμαται καθε 3 ωρες περιπου.. πρεπει κι εγω να του κοψω τον απογευματινο υπνο για να κουτουλαει απ τις 9!χαχα για να δουμεεεε

Κι εμένα έτσι ήταν!κάθε τρεις ώρες,έτρωγε κ νάνι..ναι για δες το:-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις τωρα τελευταια ειχαμε καταφερει να κοιμαται 8 το πολυ 9.30..ομως ο κυριος εδω κ 3 μερες το εχει κανει 11 με πολυ κουνημα καροτσι..χθες βεβαια κοιμηθηκε 8 παρα γιατι ηταν με μια ωρα υπνο ολγ μερα! Το κακο ειναι οτι μου ξυπναει τις νυχτες συχνα πλεον κ κανει να κοιμηθει 2 ωρες μπορει κ 3! Μιλαμε απελπισια...δε ξερω γιατι συμβαινει αυτο, δεν πειναει να παιξει θελει..κ μετα οταν κουραζεται κλαιει..Η παιδιατρος μου ειπε να βαλω ενα πορτοκαλι φωτακι για αρχη, ετσι ειχε πει μια συμβουλος υπνου σε μια πελατισα της κ πολλα αλλα φυσικα κ σωθηκαν. 180 ευρω η επισκεψη βεβαια, τραγικο...

180 ε? Πω πω τραγικουλιιιι οντως!

Ναι αυτο ξερω κι εγω ή πορτοκαλι ή κοκκινο φωτακι! Και οχι οθονες 2 ωρες πριν τον υπνο του πχ τηλεοραση και κινητα! 

Σαν θεωρια ολα καλα αυτα, αλλα στην πραξη δυσκολευομαστε! :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/4/2020 at 7:18 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Ρε κοριτσαρες για πειτε περιπου τι ωρα κοιμιζετε το βραδυ τα μωρουλια σας??

Καλα...εμενα ειναι γνωστα τα προβληματα υπνου που αντιμετωπιζουμε...Μες στην ημερα κοιμαται καθε 2 ωρες περιπου για μιση ωρα (με το ρολοι ομως...δεν υπαρχει!!). Κανει συνηθως 4-5 μισαωρους υπνακους. Για βραδυ κοιμαται καποια στιγμη μεταξυ των ωρων 9-11 αναλογως τι ωρα εχει κανει τον τελευταιο υπνακο και ξυπναει (για τελευταια φορα γιατι κατα τη διαρκεια της νυχτας δεν κανει κι αλλη δουλεια!) στις 8-8:30.

Χθες το βραδυ το τερματισε παλι...4:00 η ωρα προσπαθουσε για κανενα μισαωρο μισοκοιμισμενος να νανουριστει θηλαζοντας ωστε να ξανακοιμηθε, μεχρι που δεν την παλεψα αλλο και ειπα να τον παρω αγκαλια αλλα μολις τον επιασα ξυπνησε ενω ειδα οτι ειχε βραχει στο πλαι (αλλη πονεμενη ιστορια!!) οποτε επρεπε να αλλαξουμε...Αποτελεσμα: 5 παρα το πρωι ηθελε παιχνιδια και μιλουσε, γελουσε και κουνουσε χερια και ποδια ασταματητα!Δεν περιγραφω αλλοοοοο....:blink:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ εδώ και δύο μέρες αντιμετωπίζω μια ενόχληση στον κοκκυγικη περιοχή κάθε φορά που αθλουμαι(πχ όταν κάνω κοιλιακούς και τέτοια)...δεν πονάω ,απλά με ενοχλεί λίγο το κοκκαλακι..φταίει το σκληρό δάπεδο;

(Δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη ,αλλά δεν εβρισκα στο φόρουμ παρόμοιο θέμα..)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλα...εμενα ειναι γνωστα τα προβληματα υπνου που αντιμετωπιζουμε...Μες στην ημερα κοιμαται καθε 2 ωρες περιπου για μιση ωρα (με το ρολοι ομως...δεν υπαρχει!!). Κανει συνηθως 4-5 μισαωρους υπνακους. Για βραδυ κοιμαται καποια στιγμη μεταξυ των ωρων 9-11 αναλογως τι ωρα εχει κανει τον τελευταιο υπνακο και ξυπναει (για τελευταια φορα γιατι κατα τη διαρκεια της νυχτας δεν κανει κι αλλη δουλεια!) στις 8-8:30.

Χθες το βραδυ το τερματισε παλι...4:00 η ωρα προσπαθουσε για κανενα μισαωρο μισοκοιμισμενος να νανουριστει θηλαζοντας ωστε να ξανακοιμηθε, μεχρι που δεν την παλεψα αλλο και ειπα να τον παρω αγκαλια αλλα μολις τον επιασα ξυπνησε ενω ειδα οτι ειχε βραχει στο πλαι (αλλη πονεμενη ιστορια!!) οποτε επρεπε να αλλαξουμε...Αποτελεσμα: 5 παρα το πρωι ηθελε παιχνιδια και μιλουσε, γελουσε και κουνουσε χερια και ποδια ασταματητα!Δεν περιγραφω αλλοοοοο....:blink:

 

Τι ειναι αυτο βρε κοριτσια με το πορτοκαλι κ κοκκινο φωτακι??

Εμεισ παντωσ κοιμομαστε απο τισ 8.3 μεχρι το πολυ στισ 9.3 κ κανουμε πολλα ξυπνηματα για θηλασμουσ κατα τη διαρκεια τησ νυχτασ.( ευτυχωσ οχι μαραθωνιουσ)κ καμμια φορα μενει  για ωρεσ ξυπνια κ θελει παιχνιδια..

Μεσα στη μερα κοιμαται σλλεσ 2 φορεσ σιγουρα με μεγαλη διαρκεια..απο 1 ωρα ωσ κ 3ωρο...

Ειναι 5 μηνων..

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλα...εμενα ειναι γνωστα τα προβληματα υπνου που αντιμετωπιζουμε...Μες στην ημερα κοιμαται καθε 2 ωρες περιπου για μιση ωρα (με το ρολοι ομως...δεν υπαρχει!!). Κανει συνηθως 4-5 μισαωρους υπνακους. Για βραδυ κοιμαται καποια στιγμη μεταξυ των ωρων 9-11 αναλογως τι ωρα εχει κανει τον τελευταιο υπνακο και ξυπναει (για τελευταια φορα γιατι κατα τη διαρκεια της νυχτας δεν κανει κι αλλη δουλεια!) στις 8-8:30.

Χθες το βραδυ το τερματισε παλι...4:00 η ωρα προσπαθουσε για κανενα μισαωρο μισοκοιμισμενος να νανουριστει θηλαζοντας ωστε να ξανακοιμηθε, μεχρι που δεν την παλεψα αλλο και ειπα να τον παρω αγκαλια αλλα μολις τον επιασα ξυπνησε ενω ειδα οτι ειχε βραχει στο πλαι (αλλη πονεμενη ιστορια!!) οποτε επρεπε να αλλαξουμε...Αποτελεσμα: 5 παρα το πρωι ηθελε παιχνιδια και μιλουσε, γελουσε και κουνουσε χερια και ποδια ασταματητα!Δεν περιγραφω αλλοοοοο....:blink:

 

Μηπωσ θελετε μεγαλυτερο νουμερο παμπερσ??μην κοιτασ τα κιλα που γραφουν..αν σου βρεχεται συχνα θελει μεγαλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Μηπωσ θελετε μεγαλυτερο νουμερο παμπερσ??μην κοιτασ τα κιλα που γραφουν..αν σου βρεχεται συχνα θελει μεγαλυτερο

Δυστυχως, το θεμα αυτο το εχουμε απ' οταν ηταν νεογεννητο...ανεξαρτητα απο νουμερα και μαρκες!Η παιδιατρος μου εχει πει οτι συμβαινει αυτο σε μερικα αγορακια. Ο δικος μου, παροτι παντα του βαζω το πουλακι προς τα κατω και κλεινω πολυυυυ προσεκτικα την πανα, εχει την ταση να κατουραει προς τα πανω και αριστερα, οποτε συχνα οταν ειναι ξαπλωμενος βρεχεται ψηλα στο πλαι στο υψος των πλευρων. Γι' αυτο και αν και κανουμε συγκοιμηση, του στρωνω παντα πανω απο το σεντονι μας ενα σελτεδακι κι ενα δικο του σεντονακι, ωστε να μπορω να τα αλλαζω.Ασε..εχει τυχει να συμβει και 2 φορες μεσα στο ιδιο βραδυ...δραμα!Μια ολοσωμη πανα θα μας εσωζε η αληθεια ειναι χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ρε συ κι εμενα μια απ τα ιδια, κοιμαται μαζι μας γυρω στη 1 με 1:30.. εγινα προσφατα μελος στην ενσυναισθηση στο fb και διαβασα οτι ιδανικα πρεπει να κοιμουνται μεταξυ 7-8 και να ξυπνανε στις 7 το πρωι! Εχω προβληματιστει αρκετα, θελω να μου κοιμαται μεχρι τις 10 αντε 11 στη χειροτερη και οχι στη 1! Για την αυξητικη ορμονη το λεω καθαρα.. 

Τα δικά μας κοιμούνται πιο αργά απ' όλα τ' άλλα μωράκια βλέπω. Χθες και προχθές κοιμήθηκε 1:30. Σκέψου το τελευταίο γεύμα με το γάλα το πίνει στις 11 το βράδυ. Ξυπνάει κατά τις 9 το πρωί. Βέβαια χθες κοιμόταν το απόγευμα από τις 7 μέχρι τις 8μιση που τον ξύπνησα. Ίσως δεν πρέπει να κοιμάται απόγευμα όπως λέει και η κοπέλα παρακάτω. Αλλά μετά θα γκρινιάζει.

Κι εγώ για την αυξητική ορμόνη θέλω να κοιμάται έστω 11 το αργότερο.

9 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Δυστυχως, το θεμα αυτο το εχουμε απ' οταν ηταν νεογεννητο...ανεξαρτητα απο νουμερα και μαρκες!Η παιδιατρος μου εχει πει οτι συμβαινει αυτο σε μερικα αγορακια. Ο δικος μου, παροτι παντα του βαζω το πουλακι προς τα κατω και κλεινω πολυυυυ προσεκτικα την πανα, εχει την ταση να κατουραει προς τα πανω και αριστερα, οποτε συχνα οταν ειναι ξαπλωμενος βρεχεται ψηλα στο πλαι στο υψος των πλευρων. Γι' αυτο και αν και κανουμε συγκοιμηση, του στρωνω παντα πανω απο το σεντονι μας ενα σελτεδακι κι ενα δικο του σεντονακι, ωστε να μπορω να τα αλλαζω.Ασε..εχει τυχει να συμβει και 2 φορες μεσα στο ιδιο βραδυ...δραμα!Μια ολοσωμη πανα θα μας εσωζε η αληθεια ειναι χαχαχα!

Χαχαχα ακριβώς τα ίδια κι εγώ. Βρέχεται στ' αριστερά πάντα. Στις αρχές που ήταν νεογέννητο και τον έβαζα να κοιμάται στο πλάι γινόταν κάθε μέρα αυτό. Έβαζα ένα σελτεδάκι από κάτω από το σεντόνι και ένα από πάνω που το άλλαζα συνέχεια. Τώρα που κοιμάται ανάσκελα δεν βρέχεται, μόνο αν γεμίσει πολύ η πάνα.

Παλιά έβαζα το πουλάκι του προς τα κάτω. Πλέον όχι, γιατί πάλι λερωνόταν. Και σιγά το μεγάλο πουλί που έχει το μωρό για να το κρατήσει κάτω η πάνα και να μη σηκωθεί. Αφού άμα ανοίξεις την πάνα από το πλάι έχει κενό στο σημείο που είναι το πουλάκι τους. Δεν μπορεί να το συγκρατήσει κάτω.

10 ώρες πρίν, ChrisAm είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ εδώ και δύο μέρες αντιμετωπίζω μια ενόχληση στον κοκκυγικη περιοχή κάθε φορά που αθλουμαι(πχ όταν κάνω κοιλιακούς και τέτοια)...δεν πονάω ,απλά με ενοχλεί λίγο το κοκκαλακι..φταίει το σκληρό δάπεδο;

(Δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη ,αλλά δεν εβρισκα στο φόρουμ παρόμοιο θέμα..)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Γειά σου!!! Όταν κάθεσαι στην καρέκλα σε πονάει καθόλου ο κόκκυγας; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...