Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα ακριβώς τα ίδια κι εγώ. Βρέχεται στ' αριστερά πάντα. Στις αρχές που ήταν νεογέννητο και τον έβαζα να κοιμάται στο πλάι γινόταν κάθε μέρα αυτό. Έβαζα ένα σελτεδάκι από κάτω από το σεντόνι και ένα από πάνω που το άλλαζα συνέχεια. Τώρα που κοιμάται ανάσκελα δεν βρέχεται, μόνο αν γεμίσει πολύ η πάνα.

Παλιά έβαζα το πουλάκι του προς τα κάτω. Πλέον όχι, γιατί πάλι λερωνόταν. Και σιγά το μεγάλο πουλί που έχει το μωρό για να το κρατήσει κάτω η πάνα και να μη σηκωθεί. Αφού άμα ανοίξεις την πάνα από το πλάι έχει κενό στο σημείο που είναι το πουλάκι τους. Δεν μπορεί να το συγκρατήσει κάτω.

Χαχαχα...συναδελφος!!Ασε...και να τους το δεναμε πιστευω θα εβρισκαν τροπο να κατουρηθουν :D!Ναι, κι εμενα τωρα που κοιμαται ανασκελα ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα πολλες φορες γυριζει πλαι στον υπνο του, οποτε συνεχιζεται το θεμα κι εννοειται και το πρωι που εχει γεμισει πολυ η πανα αλλα τουλαχιστον τοτε σηκωνομαστε ετσι κι αλλιως και δε με πειραζει. Τα μεταμεσονυχτια κατουρηματα δεν αντεχω!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...συναδελφος!!Ασε...και να τους το δεναμε πιστευω θα εβρισκαν τροπο να κατουρηθουν :D!Ναι, κι εμενα τωρα που κοιμαται ανασκελα ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα πολλες φορες γυριζει πλαι στον υπνο του, οποτε συνεχιζεται το θεμα κι εννοειται και το πρωι που εχει γεμισει πολυ η πανα αλλα τουλαχιστον τοτε σηκωνομαστε ετσι κι αλλιως και δε με πειραζει. Τα μεταμεσονυχτια κατουρηματα δεν αντεχω!

Εμένα ακόμα δεν γυρίζει στο πλάι όταν κοιμάται. Κι εγώ τα μεταμεσονύχτια δεν μπορώ. Ευτυχώς τώρα γίνεται σπάνια. Παλιά συνέχεια γινόταν. Γίνεται σε όλα τ' αγοράκια άραγε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα ακόμα δεν γυρίζει στο πλάι όταν κοιμάται. Κι εγώ τα μεταμεσονύχτια δεν μπορώ. Ευτυχώς τώρα γίνεται σπάνια. Παλιά συνέχεια γινόταν. Γίνεται σε όλα τ' αγοράκια άραγε αυτό;

Γεια σας κορίτσια...Εμενα δεν μου κατουριεται...Οσο για τα μεσονυκτια...αφηστε το...Συνηθως ξυπναει κατα τις 3μιση με 4μιση να φαει,κοιμαται κ στο καπακι κανει κακα, οπότε αλλαζουμε πανα κ ξανακαθομαστε να φαει κ φυσικα του φευγει η νυστα κ δωστου απ την αρχή...Εμεις αυριο ξεκιναμε φαγητουλι...Αντε να δουμε τι θα γίνει...Παντως δειχνει ενδιαφέρον για το φαγητό...

Αληθεια αγορομανες,με τα πουλακια των μωρων σας τι κανετε;Σας εχει πει η παιδιατρος να το κατεβαζετε λιγο;Το κατεβαζει εκεινος/η στην επισκεψη;Εμενα λογω ουρολοίμωξης μου εχει πει κ το κατεβαζω λιγο αλλα κυριως εκεινη...Πρεπει μέχρι το χρόνο μου ειπε να εχει κατεβει...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σας κορίτσια...Εμενα δεν μου κατουριεται...Οσο για τα μεσονυκτια...αφηστε το...Συνηθως ξυπναει κατα τις 3μιση με 4μιση να φαει,κοιμαται κ στο καπακι κανει κακα, οπότε αλλαζουμε πανα κ ξανακαθομαστε να φαει κ φυσικα του φευγει η νυστα κ δωστου απ την αρχή...Εμεις αυριο ξεκιναμε φαγητουλι...Αντε να δουμε τι θα γίνει...Παντως δειχνει ενδιαφέρον για το φαγητό...

Αληθεια αγορομανες,με τα πουλακια των μωρων σας τι κανετε;Σας εχει πει η παιδιατρος να το κατεβαζετε λιγο;Το κατεβαζει εκεινος/η στην επισκεψη;Εμενα λογω ουρολοίμωξης μου εχει πει κ το κατεβαζω λιγο αλλα κυριως εκεινη...Πρεπει μέχρι το χρόνο μου ειπε να εχει κατεβει...

Εμένα έχει από νεογέννητο  να φάει στις 4 τα ξημερώματα. Αλλά γενικά όμως ξυπνάει τη νύχτα και κλαίει. Μην αγχωθείς αν δε σου τρώει αμέσως. Εμένα μετά από 1 βδομάδα ξεκίνησε να τρώει.

Εμένα η παιδίατρος μου είπε την τελευταία φορά που ήρθε να το κατεβάζω για να βγει το κεφαλάκι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σας κορίτσια...Εμενα δεν μου κατουριεται...Οσο για τα μεσονυκτια...αφηστε το...Συνηθως ξυπναει κατα τις 3μιση με 4μιση να φαει,κοιμαται κ στο καπακι κανει κακα, οπότε αλλαζουμε πανα κ ξανακαθομαστε να φαει κ φυσικα του φευγει η νυστα κ δωστου απ την αρχή...Εμεις αυριο ξεκιναμε φαγητουλι...Αντε να δουμε τι θα γίνει...Παντως δειχνει ενδιαφέρον για το φαγητό...

Αληθεια αγορομανες,με τα πουλακια των μωρων σας τι κανετε;Σας εχει πει η παιδιατρος να το κατεβαζετε λιγο;Το κατεβαζει εκεινος/η στην επισκεψη;Εμενα λογω ουρολοίμωξης μου εχει πει κ το κατεβαζω λιγο αλλα κυριως εκεινη...Πρεπει μέχρι το χρόνο μου ειπε να εχει κατεβει...

Εμενα ευτυχως τα βραδινα κακα τα εχει σταματησει, οποτε απο αυτο εχουμε γλιτωσει. Και τωρα με τις στερεες εχουν σφιξει κιολας κι εχουμε γλιτωσει το λερωμα γιατι εμας ηταν πολυ εκρηκτικα τα κακα μας και μετα επρεπε να αλλαξουμε τα παντα....οπως καταλαβαινετε μονιμως πλενω και σιδερωνω μ' αυτο το παιδι!!!Καλη αρχη με το φαγητουλι!!Εμεις καλα παμε οσο περνουν οι μερες. Τρωει αρκετα και πινει και νερακι. Χθες καταφερε πρωτη φορα να πιει με το ποτηρακι (το 360) κι εχει ενθουσιαστει...μου το βουταει απο το χερι και πινει μανιωδως χαχαχα!!Οσο για το πουλακι, η παιδιατρος μου εχει πει να μην το πειραζω και το βλεπει εκεινη μονο στην επισκεψη. Το ιδιο μου ειχε πει κι η προηγουμενη παιδιατρος.

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα ακόμα δεν γυρίζει στο πλάι όταν κοιμάται. Κι εγώ τα μεταμεσονύχτια δεν μπορώ. Ευτυχώς τώρα γίνεται σπάνια. Παλιά συνέχεια γινόταν. Γίνεται σε όλα τ' αγοράκια άραγε αυτό;

Εμενα κανει πολυ ατσαλο υπνο και γυρναει και πλαι και μπρουμυτα. Τις περισσοτερες φορες γυρναει πλαι και ψαχνει ειτε βυζι ειτε να με ακουμπησει με το χερι του και μετα συνεχιζει τον υπνο του ετσι. Οσο για το κατουρημα, δεν το παθαινουν ολα, εχει να κανει με τον τροπο που κατουρανε...εμεις ειμαστε απο τις "τυχερες" κι εχουμε τρελαθει στο αλλαγμα και στο πλυσιμο-σιδερωμα!!:P

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πω κάτι κορίτσια και πάρτε το ως συμβουλή ακόμη και αν σας λέει ι παιδίατρος να κατεβάζετε το πουλάκι στο μωρο δεν θα το κάνετε θα σας πω το γιατί ο παιδίατρος ξέρει να κανει την κινηση για να κατεβάζει το πουλάκι εμείς Οχι και μπορεί να θέλουμε να κάνουμε κάτι απο καλό και να κάνουμε ζημια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Θα πω κάτι κορίτσια και πάρτε το ως συμβουλή ακόμη και αν σας λέει ι παιδίατρος να κατεβάζετε το πουλάκι στο μωρο δεν θα το κάνετε θα σας πω το γιατί ο παιδίατρος ξέρει να κανει την κινηση για να κατεβάζει το πουλάκι εμείς Οχι και μπορεί να θέλουμε να κάνουμε κάτι απο καλό και να κάνουμε ζημια

Καλημέρα κοπελα μου...Δεν εχεις αδικο αλλα εμενα απο τη μια επισκεψη στην αλλη , επειδή ηταν κλειστό το πουλάκι του,μου εκανε ουρολοίμωξη κ φυσικα πηρε αντιβιωση...Μου εχει δειξει να το κανω λιγο κ να βαζω κρεμουλα κ εκεινη το κανει περισσότερο...Κ μια φιλη που εχει γιατρό τον παπαβεντση,μου ειπε πως εκεινος λεει να μην το πειράζουμε καθολου κ κανεις..ουτε ο παιδιατρος...Κ οτι θα το κανει το παιδι μονο του οσο μεγαλωνει...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κοπελα μου...Δεν εχεις αδικο αλλα εμενα απο τη μια επισκεψη στην αλλη , επειδή ηταν κλειστό το πουλάκι του,μου εκανε ουρολοίμωξη κ φυσικα πηρε αντιβιωση...Μου εχει δειξει να το κανω λιγο κ να βαζω κρεμουλα κ εκεινη το κανει περισσότερο...Κ μια φιλη που εχει γιατρό τον παπαβεντση,μου ειπε πως εκεινος λεει να μην το πειράζουμε καθολου κ κανεις..ουτε ο παιδιατρος...Κ οτι θα το κανει το παιδι μονο του οσο μεγαλωνει...

Αγάπη όχι εμένα μου έχει πει να μην το πειράζω καθόλου, το βλέπει ο παιδίατρος μόνο όταν τον πάμε!

15 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εμένα ακόμα δεν γυρίζει στο πλάι όταν κοιμάται. Κι εγώ τα μεταμεσονύχτια δεν μπορώ. Ευτυχώς τώρα γίνεται σπάνια. Παλιά συνέχεια γινόταν. Γίνεται σε όλα τ' αγοράκια άραγε αυτό;

Εγώ είμαι απ τις τυχερές, δε μου κατουριέται ποτέ! Μόνο 2-3 φορές είχε γίνει όταν ήταν νεογέννητο.

14 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εμενα ευτυχως τα βραδινα κακα τα εχει σταματησει, οποτε απο αυτο εχουμε γλιτωσει. Και τωρα με τις στερεες εχουν σφιξει κιολας κι εχουμε γλιτωσει το λερωμα γιατι εμας ηταν πολυ εκρηκτικα τα κακα μας και μετα επρεπε να αλλαξουμε τα παντα....οπως καταλαβαινετε μονιμως πλενω και σιδερωνω μ' αυτο το παιδι!!!Καλη αρχη με το φαγητουλι!!Εμεις καλα παμε οσο περνουν οι μερες. Τρωει αρκετα και πινει και νερακι. Χθες καταφερε πρωτη φορα να πιει με το ποτηρακι (το 360) κι εχει ενθουσιαστει...μου το βουταει απο το χερι και πινει μανιωδως χαχαχα!!Οσο για το πουλακι, η παιδιατρος μου εχει πει να μην το πειραζω και το βλεπει εκεινη μονο στην επισκεψη. Το ιδιο μου ειχε πει κι η προηγουμενη παιδιατρος.

Εμενα κανει πολυ ατσαλο υπνο και γυρναει και πλαι και μπρουμυτα. Τις περισσοτερες φορες γυρναει πλαι και ψαχνει ειτε βυζι ειτε να με ακουμπησει με το χερι του και μετα συνεχιζει τον υπνο του ετσι. Οσο για το κατουρημα, δεν το παθαινουν ολα, εχει να κανει με τον τροπο που κατουρανε...εμεις ειμαστε απο τις "τυχερες" κι εχουμε τρελαθει στο αλλαγμα και στο πλυσιμο-σιδερωμα!!:P

Αλήθεια Κατερινάκι μου σας βόλεψε το 360? Του το έχω παραγγείλει από ένα μαγαζί μαζί με κάτι άλλα πραγματάκια και τα περιμένω να μου έρθουν από μέρα σε μέρα! Έχω πάρει και ένα κυπελλάκι με σκληρό στόμιο για να δω ποιο θα τον βολέψει καλύτερα..

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αλήθεια Κατερινάκι μου σας βόλεψε το 360? Του το έχω παραγγείλει από ένα μαγαζί μαζί με κάτι άλλα πραγματάκια και τα περιμένω να μου έρθουν από μέρα σε μέρα! Έχω πάρει και ένα κυπελλάκι με σκληρό στόμιο για να δω ποιο θα τον βολέψει καλύτερα..

Κι εγω του εχω παρει και τα 2 αλλα αυτο με το σκληρο στομιο ουτε καν...Στην αρχη δεν το πετυχαινε ουτε με το 360 αλλα ξεκινησα να του δινω με το κουταλακι μεσα απο το ποτηρακι. Του αρεσε και εκανε και τη συνδεση στο μυαλο του οτι αυτο που κραταω εχει μεσα νερο και καποια στιγμη εκει που του εδινα με το κουταλακι, εβαλα το καπακι και του το εδωσα....αυτο ηταν!!Τωρα του δινω κατευθειαν το ποτηρι και το καταφερνει μια χαρα. Βεβαια, δεν πινει τρελες ποσοτητες...γυρω στα 25ml αλλα ετσι κι αλλιως να το συνηθιζουν θελουμε απλα, αλλιως μια χαρα ενυδατωνονται απο το γαλατακι!Τωρα, θελω καποια στιγμη να δοκιμασω να του βαλω και γαλα μου μεσα για να δω αν θα το πιει...

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Γειά σας κορίτσια πως είστε; 

Καλως το Ελπιδακι μας!! Ολα καλα κοριτσι μου, περιμενουμε να τελειωσει αυτη η τρελα να βγουμε βολτες με τα ζουζουνια μας τωρα που ζεσταινει ο καιρος! Εγω ειχα κανονισει γαμοβαφτιση για 21 Ιουνιου αλλα θα το μεταφερω, τι να κανουμε.. Γραψε μας νεα σας, πως ειναι η μπεμπουλα σου?

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια μου.. Κι εγω και η μικρή.. Έχω κλείσει και εγώ 21 Ιουνίου αλλα δεν το μετέφερα. Τι ονοματάκι έχετε εσείς; η μπέμπα μου έχει γίνει μια κούκλα. Ίδια ο μπαμπάς! Γαλάζια ματάκια μακρύ μαλλάκι 10 κιλά χαχαχα και 90 πόντους. Ένα μικρό ελεφαντακι!! Εσείς πως πάτε;; 

  • Μου αρέσει 6

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες! Τι κάνετε πως ειστε; και του χρόνου μας! Ελπίζω του χρόνου να ευχαριστήσουμε Πάσχα γιατί φέτος δεν το καταλάβαμε καθόλου... Υπό άλλες συνθήκες τωρα θα ήμασταν στην εκκλησία... Πφφφ

Κατά τα άλλα είμαστε καλά! Η μικρή τρώει πολύ πολύ ευχάριστα τη σουπιτσα της επίσης ξεκίνησε να τρώει κ κρεμουλα που δεν έτρωγε κ βρήκα επιτέλους πως θέλει τα φρούτα! Τα θέλει ζεστά μαζί με βρώμη χαχαχ 

Τα αγοράκια σας κατουρανε ε;;; χαχαχ κ μένα έτσι ήταν ο γιος μου όταν ήταν ήταν μωράκι σχεδων κάθε βράδυ κατουριοταν χαχαχαχ

Ελπίδα μου δέκα κιλά η μπουμπούκα; καλέ κ θεωρώ τη δική μ χοντρουλα που είναι σχεδων 8 χαχαχαχ να τη χαίρεσαι ❤️

  • Μου αρέσει 6

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες! Τι κάνετε πως ειστε; και του χρόνου μας! Ελπίζω του χρόνου να ευχαριστήσουμε Πάσχα γιατί φέτος δεν το καταλάβαμε καθόλου... Υπό άλλες συνθήκες τωρα θα ήμασταν στην εκκλησία... Πφφφ

Κατά τα άλλα είμαστε καλά! Η μικρή τρώει πολύ πολύ ευχάριστα τη σουπιτσα της επίσης ξεκίνησε να τρώει κ κρεμουλα που δεν έτρωγε κ βρήκα επιτέλους πως θέλει τα φρούτα! Τα θέλει ζεστά μαζί με βρώμη χαχαχ 

Τα αγοράκια σας κατουρανε ε;;; χαχαχ κ μένα έτσι ήταν ο γιος μου όταν ήταν ήταν μωράκι σχεδων κάθε βράδυ κατουριοταν χαχαχαχ

Ελπίδα μου δέκα κιλά η μπουμπούκα; καλέ κ θεωρώ τη δική μ χοντρουλα που είναι σχεδων 8 χαχαχαχ να τη χαίρεσαι ❤️

Ναι είμαστε φαγανες αλλά δεν μας φαίνεται χάχα γεροδεμένο παιδάκι λέει η παιδίατρος. Και να χαίρεσαι τα ζουζουνια σου

  • Ευχαριστώ 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...