Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Γειά σας και από μας κορίτσια μου! Η μπέμπα πριν μια βδομάδα που έκλεισε τον 6ο ήταν 71 εκ και 8750. Όπως καταλαβαίνετε το τρώει καλά το φαγητακι της! Ευτυχώς δεν έχουμε πρόβλημα ούτε με τα φρούτα ούτε με το μεσημεριανό, είναι εύκολο μωρό και με βοηθάει κι εμένα με τις εισαγωγές, δεν έχει τύχει δλδ να της κάνω κάτι και να μην το φάει! Στο multi που τα αλεθω και γράφει ml συνήθως είναι κοντά στα 250 και το τρώει όλο. 

Η γιατρός είδε τα κάτω ουλακια ότι πρηστηκαν λίγο, αλλά ακόμα δε μου έχει κάνει κλάματα και ξεσπάσματα για να πω ότι ζορίζεται. Βέβαια ξέρετε, όλα στο στόμα. Επίσης έχει αρχίσει τα "μαμαμα" καθαρά. Δεν ξέρει τι λέει αλλά εγώ πεθαίνω σας λέω η μάνα χαχααχα! 

Καλο Πάσχα να έχουμε κορίτσια μου. Θα είναι ένα πολύ διαφορετικό Πάσχα, αλλά τουλάχιστον έχουμε τα μωράκια μας. Να είμαστε γεροί όλοι να το ευχαριστηθουμε του χρόνου! 

 

  • Μου αρέσει 6

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 12/4/2020 at 2:19 ΠΜ, elpida20 είπε:

Καλά κορίτσια μου.. Κι εγω και η μικρή.. Έχω κλείσει και εγώ 21 Ιουνίου αλλα δεν το μετέφερα. Τι ονοματάκι έχετε εσείς; η μπέμπα μου έχει γίνει μια κούκλα. Ίδια ο μπαμπάς! Γαλάζια ματάκια μακρύ μαλλάκι 10 κιλά χαχαχα και 90 πόντους. Ένα μικρό ελεφαντακι!! Εσείς πως πάτε;; 

Γυναικαρα η κορη σου Ελπιδακι!!! Δεν το εχω μεταφερει ακομα ουτε εγω, ελπιζω μηπως εστω και την τελευταια στιγμη προλαβω να τα ετοιμασω ολα.. θα δουμε.. εμεις θα τον βγαλουμε Παναγιωτη του πεθερου μου και θα τον φωναζουμε Πανο! Ιδιος εγω ειναι ο αλητακος μου! :x

  • Μου αρέσει 5

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 said:

Κοριτσια τι φρουτα δινετε στα μωρακια σασ??

Καλησπέρα... Η οδηγία του παιδιάτρου ήταν μισό μήλο, μισή μπανάνα, μισό αχλάδι και χυμό από μισό πορτοκάλι... Επειδή τα αχλαδακια που έχω πετύχει μέχρι στιγμής είναι μικρά της βάζω ένα αχλάδι και χυμό από 1 πορτοκάλι. Επίσης μου είπε μέχρι το χρόνο καθόλου χνουδωτά φρούτα (πχ ροδάκινα, βερίκοκα) και καθόλου φρούτα με σπόρια (πχ φράουλες).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Γειά σας και από μας κορίτσια μου! Η μπέμπα πριν μια βδομάδα που έκλεισε τον 6ο ήταν 71 εκ και 8750. Όπως καταλαβαίνετε το τρώει καλά το φαγητακι της! Ευτυχώς δεν έχουμε πρόβλημα ούτε με τα φρούτα ούτε με το μεσημεριανό, είναι εύκολο μωρό και με βοηθάει κι εμένα με τις εισαγωγές, δεν έχει τύχει δλδ να της κάνω κάτι και να μην το φάει! Στο multi που τα αλεθω και γράφει ml συνήθως είναι κοντά στα 250 και το τρώει όλο. 

Η γιατρός είδε τα κάτω ουλακια ότι πρηστηκαν λίγο, αλλά ακόμα δε μου έχει κάνει κλάματα και ξεσπάσματα για να πω ότι ζορίζεται. Βέβαια ξέρετε, όλα στο στόμα. Επίσης έχει αρχίσει τα "μαμαμα" καθαρά. Δεν ξέρει τι λέει αλλά εγώ πεθαίνω σας λέω η μάνα χαχααχα! 

Καλο Πάσχα να έχουμε κορίτσια μου. Θα είναι ένα πολύ διαφορετικό Πάσχα, αλλά τουλάχιστον έχουμε τα μωράκια μας. Να είμαστε γεροί όλοι να το ευχαριστηθουμε του χρόνου! 

 

Μια χαρά η ζουζουνιτσα❤️

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι φρουτα δινετε στα μωρακια σασ??

Αγάπη εγώ μέχρι στιγμής έχω δώσει μπανάνα, μήλο, αχλάδι, αβοκάντο, μάνγκο, πορτοκαλί, φράουλα... Οι περισσότεροι παιδίατροι λένε φράουλα μετά το έτος για τυχόν αλλεργιες

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι φρουτα δινετε στα μωρακια σασ??

Εγω μεχρι στιγμης του εχω δωσει μηλο, αχλαδι και μπανανα και μου ειπε οτι τωρα που μπηκαμε στον 6ο μπορω να δοκιμασω να του δωσω ο,τι φρουτο εποχης θελω εκτος απο φραουλα και ακτινιδιο. 

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι φρουτα δινετε στα μωρακια σασ??

Εγω έχω δώσει μήλο, αχλάδι, μπανάνα, πορτοκάλι, αβοκάντο και μάνγκο! Από αύριο θα βάλω και ανανά! Από λαχανικά πατάτα, γλυκοπατάτα, καρότο, κολοκύθα, σέλινο, αρακά και μπρόκολο! 

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...Βλεπω οι περισσότερες απο εσας εχετε προχωρησει αρκετα...τρωτε αρκετά πράγματα...Εμεις ξεκινησαμε 9 του μηνα...Μεχρι τώρα εχει φαει πατάτα καρότο κ αυριο θα βάλουμε κ κολοκυθακι κ λαδακι...Το παμε ανα τρεις μερες...Δεν τρελενεται με το φαγητό...Εχθες εφαγε βεβαια λιγο καλύτερα...περιπου 5 με 6 κουταλιτσες...Με πολλα καραγκιοζιλικια απο εμας για να φαει...χαχαχα...Δεν με πειράζει φυσικα γιατί πινει συνέχεια γαλατακι...Απο την ενατη μερα θα ξεκινήσουμε κ φρουτα...Μηλο,αχλαδι κ μπανανα ανα τρεις μερες κ αυτα...

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα μωρακια σας τρωνε ευκολα?Εμενα ενω αρχισε καλα να τρωει τελευταια δεν θελει καθολου να φαει.Ξεκιναει κλαμα κ κλεινει το στομα του και γυρναει απο την αλλη.Τι να κανω καθε φορα δινω αγωνα να φαει 5 κουταλακια κι ετσι εχω καθυστερησει και τις εισαγωγες.Μπορει καποια να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσια τα μωρακια σας τρωνε ευκολα?Εμενα ενω αρχισε καλα να τρωει τελευταια δεν θελει καθολου να φαει.Ξεκιναει κλαμα κ κλεινει το στομα του και γυρναει απο την αλλη.Τι να κανω καθε φορα δινω αγωνα να φαει 5 κουταλακια κι ετσι εχω καθυστερησει και τις εισαγωγες.Μπορει καποια να βοηθησει?

Κι εμενα δυσκολος ειναι και στο φαι οπως σε ολα του...Στην αρχη τρωει μερικες κουταλιτσες και μετα μου σουφρωνει τα χειλη και κλεινει ερμητικα το στομα κι αν καταφερω να περασω καμια κουταλια κανει μππππππ και εκτοξευονται ολα!!Μεχρι στιγμης τον θηλαζα κατευθειαν μετα το γευμα, σημερα αλλαξα λιγο τακτικη και πηγε πολυ καλυτερα. Το πρωι στη φρουτοκρεμα μετα απο 5 κουταλιες δεν ηθελε αλλο, τον αφησα και μεσα στο επομενο μισαωρο δοκιμαζα ανα διαστηματα να του ξαναδωσω μεχρι που ξαναηθελε και εφαγε ετσι τα 2/3 και μετα θηλασε. Το μεσημερι επιχειρησα την ιδια τακτικη αλλα τιποτα...αυτο που επιασε τελικα ηταν να φαμε παρεα!!Ενω δεν ηθελε με τιποτα, οταν πηρα το πιατο μου κι αρχισα να τρωω κι εγω, ξαφνικα αρχισε να μου ανοιγει το στομα του. Ετσι το πηγαμε κουταλια εκεινος, πηρουνια εγω μεχρι που στο τελος το εφαγε σχεδον ολο!!!Αν εχεις εξαντλησει τα παντα σε παιχνιδακια, τραγουδακια κτλ θα σου ελεγα να κανεις μια αποπειρα να βλεπει κι εσενα εκεινη την ωρα να τρως μηπως το παρει με αλλο ματι.

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Γεια σας κοριτσια...Βλεπω οι περισσότερες απο εσας εχετε προχωρησει αρκετα...τρωτε αρκετά πράγματα...Εμεις ξεκινησαμε 9 του μηνα...Μεχρι τώρα εχει φαει πατάτα καρότο κ αυριο θα βάλουμε κ κολοκυθακι κ λαδακι...Το παμε ανα τρεις μερες...Δεν τρελενεται με το φαγητό...Εχθες εφαγε βεβαια λιγο καλύτερα...περιπου 5 με 6 κουταλιτσες...Με πολλα καραγκιοζιλικια απο εμας για να φαει...χαχαχα...Δεν με πειράζει φυσικα γιατί πινει συνέχεια γαλατακι...Απο την ενατη μερα θα ξεκινήσουμε κ φρουτα...Μηλο,αχλαδι κ μπανανα ανα τρεις μερες κ αυτα...

Υπομονη κοριτσακι μου...νομιζω οτι κατα βαση τα μωρα που θηλαζουν δεν τρελαινονται με το φαγητο...στην αρχη τουλαχιστον!!Κι εμεις εναν αγωνα τον δινουμε την ωρα του φαγητου, ενω μια χαρα πινει το γαλατακι της μανουλας μετα!!Κι εμεις οσα ειπες εχουμε φαει μεχρι στιγμης και σημερα δοκιμασαμε πρωτη φορα και μοσχαρακι. Γενικα ολα τα αντιμετωπιζει το ιδιο βεβαια, ουτε προτιμηση δειχνει σε κατι, ουτε κανενα ιδιαιτερο ενδιαφερον στο φαι γενικοτερα.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! Δε σας διάβασα ,ο εγκλεισμός με έχει χαζεψει... είμαστε καλά! Σας φιλώ! Όταν μπορέσω θα γράψω ! 

Τρώμε καλά πάντως το φαγητό μας!

Μεγάλωσε και μου φαίνεται περίεργο! Φεύγει η μυρωδιά μωρουδιλας σιγά σιγα

  • Μου αρέσει 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα δυσκολος ειναι και στο φαι οπως σε ολα του...Στην αρχη τρωει μερικες κουταλιτσες και μετα μου σουφρωνει τα χειλη και κλεινει ερμητικα το στομα κι αν καταφερω να περασω καμια κουταλια κανει μππππππ και εκτοξευονται ολα!!Μεχρι στιγμης τον θηλαζα κατευθειαν μετα το γευμα, σημερα αλλαξα λιγο τακτικη και πηγε πολυ καλυτερα. Το πρωι στη φρουτοκρεμα μετα απο 5 κουταλιες δεν ηθελε αλλο, τον αφησα και μεσα στο επομενο μισαωρο δοκιμαζα ανα διαστηματα να του ξαναδωσω μεχρι που ξαναηθελε και εφαγε ετσι τα 2/3 και μετα θηλασε. Το μεσημερι επιχειρησα την ιδια τακτικη αλλα τιποτα...αυτο που επιασε τελικα ηταν να φαμε παρεα!!Ενω δεν ηθελε με τιποτα, οταν πηρα το πιατο μου κι αρχισα να τρωω κι εγω, ξαφνικα αρχισε να μου ανοιγει το στομα του. Ετσι το πηγαμε κουταλια εκεινος, πηρουνια εγω μεχρι που στο τελος το εφαγε σχεδον ολο!!!Αν εχεις εξαντλησει τα παντα σε παιχνιδακια, τραγουδακια κτλ θα σου ελεγα να κανεις μια αποπειρα να βλεπει κι εσενα εκεινη την ωρα να τρως μηπως το παρει με αλλο ματι.

Υπομονη κοριτσακι μου...νομιζω οτι κατα βαση τα μωρα που θηλαζουν δεν τρελαινονται με το φαγητο...στην αρχη τουλαχιστον!!Κι εμεις εναν αγωνα τον δινουμε την ωρα του φαγητου, ενω μια χαρα πινει το γαλατακι της μανουλας μετα!!Κι εμεις οσα ειπες εχουμε φαει μεχρι στιγμης και σημερα δοκιμασαμε πρωτη φορα και μοσχαρακι. Γενικα ολα τα αντιμετωπιζει το ιδιο βεβαια, ουτε προτιμηση δειχνει σε κατι, ουτε κανενα ιδιαιτερο ενδιαφερον στο φαι γενικοτερα.

Εχω δοκιμασει τα παντα ακομα κ να φαω μαζι του δυστυχως δεν τρωει.Κλαματα κακο χαμος γινεται ενω ειχε αρχισε καλα τις πρωτες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Εχω δοκιμασει τα παντα ακομα κ να φαω μαζι του δυστυχως δεν τρωει.Κλαματα κακο χαμος γινεται ενω ειχε αρχισε καλα τις πρωτες ημερες.

Κοριτσι μου, υπομονη τοτε!!Μπορει να ειναι καποια φαση και να επανελθει...Κι εμενα παντως στην αρχη δεν ηθελε καθολου, μετα αρχισε να τρωει με ευχαριστηση και μετα δεν ηθελε παλι να τρωει με τιποτα μεχρι που απο χθες τα εχουμε παει τελεια με τον τροπο που σου ειπα. Μην απελπιζεσαι παντως!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσι μου, υπομονη τοτε!!Μπορει να ειναι καποια φαση και να επανελθει...Κι εμενα παντως στην αρχη δεν ηθελε καθολου, μετα αρχισε να τρωει με ευχαριστηση και μετα δεν ηθελε παλι να τρωει με τιποτα μεχρι που απο χθες τα εχουμε παει τελεια με τον τροπο που σου ειπα. Μην απελπιζεσαι παντως!

Σε ευχαριστω για την υποστηριξη το χρειαζομουν.Δεν ξερω αν φταινε και τα δοντακια εχουν ασπρισει τα ουλα του και γενικα ξενυχταμε παλι συνεχεια δεν κοιμαται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Σε ευχαριστω για την υποστηριξη το χρειαζομουν.Δεν ξερω αν φταινε και τα δοντακια εχουν ασπρισει τα ουλα του και γενικα ξενυχταμε παλι συνεχεια δεν κοιμαται.

Κορίτσι μου μήπως είναι δοντάκια; η μηπως περνάει άλμα; μην αγχώνεσαι, σιγα σιγά θα συνηθίσει, υπομονή!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...