Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Για τα φρουτα(και καποια λαχανικα) του πηρα ενα τελειο gadgetακι, fresh food feeder λεγεται! Ανοιγεις το καπακι και βαζεις μεσα ολοκληρο κομματι και εχει διχτακι απ την αλλη πλευρα που τρωει το παιδι δεν μπορει να φυγει ουτε κομματι ουτε κουκουτσι τιποτα, ειναι τελειο και οικονομικο! 

Με το καλο να βαφτισουμε τα θαυματακια μας ολες!!!

Ναι,το γνωριζω αυτο το διχτακι...ειναι καλο... Σκεφτομαι να του το παρω λιγο πιο μετα ...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 18 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Εχω κλεισει γαμοβαφτιση για 21 Ιουνιου, ελεγα να την ακυρωσω αλλα θα γινει κανονικα με 40-50 ατομα! Εγω θα την κανω και οποιος ερθει.. 

Κοριτσια τι κανετεεεε? Ειχαμε εμβολιο σημερα, αυριο γινεται 6 μηνων το αγορακι μου! Ειναι 7.700kg και 70cm! Θ'αφησω να περασουν κανα δυο μερες απ το εμβολιο και ξεκιναμε κι εμεις τις στερεες επιτελους!

Με καροτακι θ'αρχισουμε, εγω νομιζα πατατα αλλα μου ειπε ο γιατρος πατατα καλυτερα απ τον 7ο και μετα γιατι εχει πολυ αμυλο κι ετσι θα φαμε γλυκοπατατα και κολοκυθι μετα το καροτο..

Μου προτεινε να αρχισουμε με blw εγω θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα ο αντρας μου ουτε να το ακουσει, φοβαται πολυ! Οποτε θα τα βραζω στον ατμομαγειρα και μετα κατευθειαν στο multi.

Για πειτε μου για το νερο εμφιαλωμενο τους δινετε ή βρυσης? Και οσες δινετε βρυσης το βραζετε?

Βρυσησ αλλα με φιλτρο..

Ετσι μου πε ο παιδιατροσ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσια Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη.Πειτε βρε αγαπες κανενα τρικ για το αλεσμα του κρεατος αφηνει ινες και δεν το θελει με τιποτα ετσι πως να το αλεσω σαν αλοιφη.Το κανω και στην ραβδο και παλι αφηνει.

Στο γιο μ δεν ήξερα κ όλο ίνες είχε κ δεν το ήθελε το παιδί... Μου είπε η παιδίατρος να βάζω περισσότερη πατάτα κ όντως... Όταν το κρέας είναι σε μεγάλη ποσότητα σε σχεση με τα λαχανικά θέλει λιγο ακόμα πατατουλα, η κολοκύθα.. Επίσης όταν το νερό είναι πολύ πάλι κάνει ίνες.. Θελει πατάτα να θυμάσαι για να γίνει πουρές... Πριν λίγες μέρες η πατάτα βγήκε λίγη κ το μοσχάρι ήταν φουλ ίνες έβαλα δύο κουταλιές ρυζάλευρο αντί πατάτα το άλεσα πάλι κ βγήκε κρεμουλα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2020 at 3:58 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!!! Χριστός Ανέστη!!! Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!!!!

Να σας ρωτήσω ο παιδίατρος σας είπε κάθε μέρα να τρώνε τα μωρά κρέας (κοτόπουλο ή μοσχάρι); Ή κάποιες μέρες τη βδομάδα θα τρώνε μόνο λαχανικά;

Επίσης μαγειρεύετε το φαγητό για 2 μέρες και την 2η μέρα το φυλάτε στο ψυγείο;

Και αν το κρατάτε στο ψυγείο το έχετε πολτοποιήσει από την προηγούμενη μέρα το φαγητό;

Εγώ δίνω 1 αχλάδι, μισό μήλο και μισή μπανάνα.

Εγώ δίνω αποκλειστικά ξένο γάλα. Εμένα γενικά τρώει, αλλά δυστυχώς μόνο άμα βλέπει παιδικά στην τηλεόραση εκείνη την ώρα. Μην ανησυχείς κι εμένα στην αρχή δεν έτρωγε και είχα απογοητευτεί. Συνέχισε την προσπάθεια και σιγά σιγά θα το συνηθίσει.

Χρονια πολλα! Εμας μας εχει πει 4 φορες τη βδομαδα κοκκινο κρεας, οποτε φτιαχνω 2 κοτοπουλο, 4 μοσχαρι κ μια σκετη χορτοσουπα. Πρεπει να κανω εισαγωγη κ σε αλλα κρεατακια σιγα σιγα.. εγω μαγειρευω για 2 μερες κ το βαζω αλλιωτο φυσικα στο ψυγειο.

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2020 at 4:39 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Εχω κλεισει γαμοβαφτιση για 21 Ιουνιου, ελεγα να την ακυρωσω αλλα θα γινει κανονικα με 40-50 ατομα! Εγω θα την κανω και οποιος ερθει.. 

Κοριτσια τι κανετεεεε? Ειχαμε εμβολιο σημερα, αυριο γινεται 6 μηνων το αγορακι μου! Ειναι 7.700kg και 70cm! Θ'αφησω να περασουν κανα δυο μερες απ το εμβολιο και ξεκιναμε κι εμεις τις στερεες επιτελους!

Με καροτακι θ'αρχισουμε, εγω νομιζα πατατα αλλα μου ειπε ο γιατρος πατατα καλυτερα απ τον 7ο και μετα γιατι εχει πολυ αμυλο κι ετσι θα φαμε γλυκοπατατα και κολοκυθι μετα το καροτο..

Μου προτεινε να αρχισουμε με blw εγω θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα ο αντρας μου ουτε να το ακουσει, φοβαται πολυ! Οποτε θα τα βραζω στον ατμομαγειρα και μετα κατευθειαν στο multi.

Για πειτε μου για το νερο εμφιαλωμενο τους δινετε ή βρυσης? Και οσες δινετε βρυσης το βραζετε?

Καλη αρχη και σ' εσας!!Εγω βρυσης του δινω χωρις να το βρασω. Υπαρχουν πολλες θεωριες γυρω απο το νερο η αληθεια ειναι....Παιζει ρολο και η περιοχη που μενεις αλλα το νερο της Αττικης τουλαχιστον θεωρειται καταλληλο για μωρα, οποτε εγω του το δινω κανονικα εδω κι ενα μηνα και ολα μια χαρα μεχρι στιγμης!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκινήσαμε επιτέλους!! Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκε με το καρότο, ξινιζε τη μουριτσα αλλα ό,τι επεφτε στη σαλιαρα το έτρωγε! Με αυτο που ξετρελαθηκε ομως ηταν το νερακι, τον άφησα να πιει λιγο και οταν του πηρα το ποτηρακι εκλαιγε γιατι ηθελε κι αλλο..

Του εχω αποθηκεύσει σε ενα γυαλινο ταπερακι στο ψυγειο καρότο και για αυριο! Κοριτσια ο φουρνος μικροκυμάτων ειναι απαγορευτικός ε? Εσεις πως τους τα ζεσταίνετε? 

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ξεκινήσαμε επιτέλους!! Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκε με το καρότο, ξινιζε τη μουριτσα αλλα ό,τι επεφτε στη σαλιαρα το έτρωγε! Με αυτο που ξετρελαθηκε ομως ηταν το νερακι, τον άφησα να πιει λιγο και οταν του πηρα το ποτηρακι εκλαιγε γιατι ηθελε κι αλλο..

Του εχω αποθηκεύσει σε ενα γυαλινο ταπερακι στο ψυγειο καρότο και για αυριο! Κοριτσια ο φουρνος μικροκυμάτων ειναι απαγορευτικός ε? Εσεις πως τους τα ζεσταίνετε? 

Εγω εχω ταπερ το βγάζω απο λίγο πριν και βάζω ενα μπολ με ζεστό νερό και βαζω το τάπερ μεσα και ζεσταίνεται

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Εγω εχω ταπερ το βγάζω απο λίγο πριν και βάζω ενα μπολ με ζεστό νερό και βαζω το τάπερ μεσα και ζεσταίνεται

Ωραία ιδέα ρε συ! Αυτό θα κάνω κι εγώ, ευχαριστώ! 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ωραία ιδέα ρε συ! Αυτό θα κάνω κι εγώ, ευχαριστώ! 

Εγω το ζεσταίνω στο μάτι της κουζίνας, σε μια μικρή γαλατιέρα! 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ωραία ιδέα ρε συ! Αυτό θα κάνω κι εγώ, ευχαριστώ! 

Καλή σας αρχή κιόλας κορίτσι μου! 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το μικροκυμάτων το χρησιμοποίησα κάνα δυο φορές... Δεν έπρεπε ε; 

Επίσης έχω να δηλώσω το εξής... Απο εκεί που ξεκίνησε κ έτρωγε τώρα δεν τρωει τπτ απολύτως... Απο στερεές εννοώ! 

Κάναμε την τρίτη δοση των εμβολίων μας.. Η μπέμπα είναι 7800 και 67 πόντους. Μια χαεα βρίσκει η παιδίατρος την ανάπτυξη μας... Μου είπε να μην αγχώνομαι για τις στερεές να τρώει όσο θέλει ΑΝ θέλει... Να μην την πιέζω καθόλου γτ θα έχω αντίθετα αποτέλεσματα αυτά κορίτσια μου 

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια το μικροκυμάτων το χρησιμοποίησα κάνα δυο φορές... Δεν έπρεπε ε; 

Επίσης έχω να δηλώσω το εξής... Απο εκεί που ξεκίνησε κ έτρωγε τώρα δεν τρωει τπτ απολύτως... Απο στερεές εννοώ! 

Κάναμε την τρίτη δοση των εμβολίων μας.. Η μπέμπα είναι 7800 και 67 πόντους. Μια χαεα βρίσκει η παιδίατρος την ανάπτυξη μας... Μου είπε να μην αγχώνομαι για τις στερεές να τρώει όσο θέλει ΑΝ θέλει... Να μην την πιέζω καθόλου γτ θα έχω αντίθετα αποτέλεσματα αυτά κορίτσια μου 

Για δυο φορες δεν πειράζει αγάπη απλα μην το ξαναβαλεις δεν επιτρέπεται δεν έγινε κάτι τώρα Οσο για τίς στερεες ε κάποια στιγμη θα σου φαει που θα παει τώρα τι τρώει απλά ξέρεις τι τις βιταμίνες και τις πρωτεΐνες απο που θα τις παιρνει 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , marioula1234 είπε:

Κορίτσια το μικροκυμάτων το χρησιμοποίησα κάνα δυο φορές... Δεν έπρεπε ε; 

Επίσης έχω να δηλώσω το εξής... Απο εκεί που ξεκίνησε κ έτρωγε τώρα δεν τρωει τπτ απολύτως... Απο στερεές εννοώ! 

Κάναμε την τρίτη δοση των εμβολίων μας.. Η μπέμπα είναι 7800 και 67 πόντους. Μια χαεα βρίσκει η παιδίατρος την ανάπτυξη μας... Μου είπε να μην αγχώνομαι για τις στερεές να τρώει όσο θέλει ΑΝ θέλει... Να μην την πιέζω καθόλου γτ θα έχω αντίθετα αποτέλεσματα αυτά κορίτσια μου 

Μπήκα και την είδα, τι θεά είναι αυτή Μαριούλα μου? Φτου φτου! Και τι όμορφα που τη ντύνεις! Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου για τις στερεές, προσπάθησε να τρώτε μαζί να βλέπει κι εσένα εκείνη την ώρα να τρως!

11 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Εγω το ζεσταίνω στο μάτι της κουζίνας, σε μια μικρή γαλατιέρα! 

Καλή σας αρχή κιόλας κορίτσι μου! 

Ρε αγάπη μου γιόρταζες πω πω τι γαϊδουρίτσες είμαστε.. Πολύχρονη Γωγούλα μου, να είσαι γερή να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Πάντα υγεία και αγάπη στο σπίτι σας!!

  • Ευχαριστώ 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Ρε αγάπη μου γιόρταζες πω πω τι γαϊδουρίτσες είμαστε.. Πολύχρονη Γωγούλα μου, να είσαι γερή να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Πάντα υγεία και αγάπη στο σπίτι σας!!

Ωχ ναι... @gogouli_!!Χρονια πολλα κοριτσι μου και ο,τι επιθυμεις!!Υγεια κι ευτυχια σ' εσενα και την οικογενεια σου!!

18 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ξεκινήσαμε επιτέλους!! Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκε με το καρότο, ξινιζε τη μουριτσα αλλα ό,τι επεφτε στη σαλιαρα το έτρωγε! Με αυτο που ξετρελαθηκε ομως ηταν το νερακι, τον άφησα να πιει λιγο και οταν του πηρα το ποτηρακι εκλαιγε γιατι ηθελε κι αλλο..

Του εχω αποθηκεύσει σε ενα γυαλινο ταπερακι στο ψυγειο καρότο και για αυριο! Κοριτσια ο φουρνος μικροκυμάτων ειναι απαγορευτικός ε? Εσεις πως τους τα ζεσταίνετε? 

Χαχαχα...μια χαρα με το ποτηρακι!!Εμενα ενω στην αρχη τρελαινοταν με το νερο, τωρα με το ζορι...του δινω το ποτηρακι που του αρεσε και τιποτα, οποτε εχω καταληξει να του δινω παλι λιγο με το κουταλακι. Απο την αλλη, ενω δε μου ετρωγε, τωρα εχει αρχισει να τρωει μια χαρα!Ο,τι να 'ναι αυτα τα παιδια...μια ετσι μια αλλιως χαχα!!Εγω σε κατσαρολιτσα του το ζεσταινω. Τωρα αρχισα να το φυλαω κι εγω χωρις να το εχω αλεσει με το ζουμακι του και το βαζω οπως ειναι να ζεσταθει και μετα το αλεθω. Δοκιμασα να το αλεσω πρωτα και μετα να το ζεστανω αλλα οταν ειναι κρυο νομιζω οτι δε λιωνει τοσο καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Για δυο φορες δεν πειράζει αγάπη απλα μην το ξαναβαλεις δεν επιτρέπεται δεν έγινε κάτι τώρα Οσο για τίς στερεες ε κάποια στιγμη θα σου φαει που θα παει τώρα τι τρώει απλά ξέρεις τι τις βιταμίνες και τις πρωτεΐνες απο που θα τις παιρνει 

Αχ δεν ξέρω... Μήπως να φταίει ο πολύ θηλασμός; θέλει στήθος... Πόση ώρα να την αφήνω χωρίς στήθος; 

πρίν από 46 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Μπήκα και την είδα, τι θεά είναι αυτή Μαριούλα μου? Φτου φτου! Και τι όμορφα που τη ντύνεις! Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου για τις στερεές, προσπάθησε να τρώτε μαζί να βλέπει κι εσένα εκείνη την ώρα να τρως!

Ρε αγάπη μου γιόρταζες πω πω τι γαϊδουρίτσες είμαστε.. Πολύχρονη Γωγούλα μου, να είσαι γερή να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Πάντα υγεία και αγάπη στο σπίτι σας!!

Σε ευχαριστω πολύ αγάπη μου... Αχ θα βάλω νέα φώτο να τη δείτε ❤️❤️❤️

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ωχ ναι... @gogouli_!!Χρονια πολλα κοριτσι μου και ο,τι επιθυμεις!!Υγεια κι ευτυχια σ' εσενα και την οικογενεια σου!!

Χαχαχα...μια χαρα με το ποτηρακι!!Εμενα ενω στην αρχη τρελαινοταν με το νερο, τωρα με το ζορι...του δινω το ποτηρακι που του αρεσε και τιποτα, οποτε εχω καταληξει να του δινω παλι λιγο με το κουταλακι. Απο την αλλη, ενω δε μου ετρωγε, τωρα εχει αρχισει να τρωει μια χαρα!Ο,τι να 'ναι αυτα τα παιδια...μια ετσι μια αλλιως χαχα!!Εγω σε κατσαρολιτσα του το ζεσταινω. Τωρα αρχισα να το φυλαω κι εγω χωρις να το εχω αλεσει με το ζουμακι του και το βαζω οπως ειναι να ζεσταθει και μετα το αλεθω. Δοκιμασα να το αλεσω πρωτα και μετα να το ζεστανω αλλα οταν ειναι κρυο νομιζω οτι δε λιωνει τοσο καλα.

Ναι όντως όταν είναι κρύο δεν λιώνει τόσο καλά... 

Χρόνια πολλά στις γεωργιτσες μας ❤️❤️❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ωχ ναι... @gogouli_!!Χρονια πολλα κοριτσι μου και ο,τι επιθυμεις!!Υγεια κι ευτυχια σ' εσενα και την οικογενεια σου!!

Χαχαχα...μια χαρα με το ποτηρακι!!Εμενα ενω στην αρχη τρελαινοταν με το νερο, τωρα με το ζορι...του δινω το ποτηρακι που του αρεσε και τιποτα, οποτε εχω καταληξει να του δινω παλι λιγο με το κουταλακι. Απο την αλλη, ενω δε μου ετρωγε, τωρα εχει αρχισει να τρωει μια χαρα!Ο,τι να 'ναι αυτα τα παιδια...μια ετσι μια αλλιως χαχα!!Εγω σε κατσαρολιτσα του το ζεσταινω. Τωρα αρχισα να το φυλαω κι εγω χωρις να το εχω αλεσει με το ζουμακι του και το βαζω οπως ειναι να ζεσταθει και μετα το αλεθω. Δοκιμασα να το αλεσω πρωτα και μετα να το ζεστανω αλλα οταν ειναι κρυο νομιζω οτι δε λιωνει τοσο καλα.

Χαχαχα είναι τρέλα τα μωρούλια μας και μας χορεύουν στο ταψί!! :lol::lol:

Ρε κορίτσια η Ραφαέλα να γέννησε? Πότε είχε πει ότι έχει πητ?


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...