Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Μπραβο!Μια χαρα τα πατε!!!Εμενα ως max ποσοτητα μου εχει πει η παιδιατρος τα 150 ml και τις τελευταιες μερες τα τρωει ολα και απ' ο,τι φαινεται χορταινει γιατι μετα δεν καθεται στο στηθος. Εχω κι εγω θεμα με το στηθος αλλα καθε μερα παει και καλυτερα. 2 φορες βεβαια εχω παιδευτει με πονο και σκληρυνσεις αλλα με τη διαδικασια ζεστο- μασαζ - θηλασμος-κρυο καταφερα και το αντιμετωπισα. Ελπιζω να προσαρμοστει απο εδω και περα...Βεβαια, ολο το βραδυ συνεχιζει να θηλαζει φουλ. Ο δικος μου φωναζει συνεχεια, χαρουμενος ομως...Παιζει με τη φωνη του και κανει ολη μερα σαν τον παπαγαλο χαχαχα!!Δοντακια εσκασαν τα 2 κατω την Κυριακη του Πασχα!Γενικα, παιδευοταν το καημενουλι με τα ουλα του καιρο κι εκεινη την ημερα τον επιασε σε καποια φαση γοερο κλαμα...τρομαξα η αληθεια ειναι αλλα αφου τον ζουληξα παντου για να ειμαι σιγουρη οτι δεν ποναει καπου αλλου, του εδωσα depon και χαλαρωσε!!Κοιμηθηκαμε 2 ωριτσες το απογευμα μετα απ' ολα αυτα και οταν ξυπνησαμε, ειχαν πεταχτει τα δοντακια!!!

Ελα ρε συ,τελεια....τα βγαλατε τα πρωτα δοντακια.   Μπράβο.... Εμενα γενικα εχει βρει τροπο κ ανακουφιζεται με τα χερακια του κ δεν γκρινιαζει γι αυτο... Ή ετσι νομιζω τουλάχιστον...Προφανως για να φωναζει κατι τον ενοχλει αλλα ποιος ξερει τι...Το βράδυ εννοείται φουλ θηλασμος...Κ μετα το φαγητό μπορεί να θηλασει...οποτε θελησει...χαχαχα. Εμενα γενικα ειναι χαχανουλης ετσι τον λεω...Αλλα δύο μερες τωρα φωνάζει,οπως σου εγραψα... Ποιος ξερει μπορεί να δοκιμαζει κ τη φωνη του...

Τρομαριτσα μου,θα πονεσε φαίνεται εκεινη τη στιγμή,γι αυτο έκλαψε ετσι...Ειναι μια ταλαιπωρία κ αυτη αλλα αναγκαια....

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ελα ρε συ,τελεια....τα βγαλατε τα πρωτα δοντακια.   Μπράβο.... Εμενα γενικα εχει βρει τροπο κ ανακουφιζεται με τα χερακια του κ δεν γκρινιαζει γι αυτο... Ή ετσι νομιζω τουλάχιστον...Προφανως για να φωναζει κατι τον ενοχλει αλλα ποιος ξερει τι...Το βράδυ εννοείται φουλ θηλασμος...Κ μετα το φαγητό μπορεί να θηλασει...οποτε θελησει...χαχαχα. Εμενα γενικα ειναι χαχανουλης ετσι τον λεω...Αλλα δύο μερες τωρα φωνάζει,οπως σου εγραψα... Ποιος ξερει μπορεί να δοκιμαζει κ τη φωνη του...

Τρομαριτσα μου,θα πονεσε φαίνεται εκεινη τη στιγμή,γι αυτο έκλαψε ετσι...Ειναι μια ταλαιπωρία κ αυτη αλλα αναγκαια....

Ναι, μωρε, τα καημενουλια, πονανε πολυ!!Ευτυχως, εμας κρατησε λιγο ο πονος και βγηκαν και τα 2 μαζι ωστε να μην ταλαιπωρειται διπλα...Ειναι στην ηλικια τωρα που τσιριζουν, οποτε μαλλον κι ο δικος σου θελει να ακουει τη φωνη του. Εγω λεω οτι οι γειτονες θα αναρωτιουνται τι πουλι ειναι αυτο που κανει ετσι...πιανει και πολυ ψηλες νοτες!Αμα σου λεω εγω οτι ειναι ζωδιακο!!Κι ο δικος μου ειναι πολυ γελαστο μωρακι και συνεχεια ξεκαρδιζεται αμα του κανεις παιχνιδακια!!Εγω Χαλκ τον λεω γιατι οταν τον βαλεις να καθισει ή να ξαπλωσει αρχιζει και μουγκριζει και τεντωνεται ολοκληρος για να σηκωθει σε τετοιο βαθμο που μου θυμιζει τον Χαλκ οταν μεταμορφωνεται...χαχαχα!!

  • Χαχα 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ναι, μωρε, τα καημενουλια, πονανε πολυ!!Ευτυχως, εμας κρατησε λιγο ο πονος και βγηκαν και τα 2 μαζι ωστε να μην ταλαιπωρειται διπλα...Ειναι στην ηλικια τωρα που τσιριζουν, οποτε μαλλον κι ο δικος σου θελει να ακουει τη φωνη του. Εγω λεω οτι οι γειτονες θα αναρωτιουνται τι πουλι ειναι αυτο που κανει ετσι...πιανει και πολυ ψηλες νοτες!Αμα σου λεω εγω οτι ειναι ζωδιακο!!Κι ο δικος μου ειναι πολυ γελαστο μωρακι και συνεχεια ξεκαρδιζεται αμα του κανεις παιχνιδακια!!Εγω Χαλκ τον λεω γιατι οταν τον βαλεις να καθισει ή να ξαπλωσει αρχιζει και μουγκριζει και τεντωνεται ολοκληρος για να σηκωθει σε τετοιο βαθμο που μου θυμιζει τον Χαλκ οταν μεταμορφωνεται...χαχαχα!!

ΧαχχαΧαχχαχαχχαχαχχαχαχαχχαψαα Εχω πεθάνει στα γέλια έτσι κανει ο δικός μου ρε τσιριζει κανει διάφορα που λέω κάποια φορά αν είναι λογικό μουγκρίζει κανει συνομιλίες με τους τοίχους με τα κάδρα με τα λουλούδια με τις φωτογραφίες με το ψυγείο και με ότι άλλο θες κανει σαν κοτα μερικές φορες όταν χαίρεται και τον λέμε κοτουλα μου αν και αγόρι χαχαχαχαχαχαχαχα Εχω πεθάνει σας λέω 

  • Χαχα 5

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πολλη πλακα βρε κοριτσια...Το αλλο που μου εχει κανει εντύπωση εμενα ειναι η υπερβολικη δυναμη που εχει...Αληθεια σας λεω,οπου με πιανει κ με πιεσει με πεθαινει...Τι πράγμα είναι αυτό; Επισης την ωρα της αλλαγης δίνουμε μάχη καθως σηκωνει τον κωλαρινο του συνεχεια κ φευγει η πανα κ το ευχαριστιεται...εχει πολυ γελιο...Φυσικα θελει να τα πιασει ολα μα ολα κ το καλύτερο του ειναι το μπανιο οπου καταφερνει κ κανει μουσκεμα κ τους 6 τοιχους ...Πλεον τον κανουμε μπανιο σχεδον με το βρακι γιατί γινόμαστε παπια...χαχαχα ανυπομονω για θαλασσιτσα....

Ααα, εγώ τον λεω παπακι γιατι όταν γελάει κανει τα χειλακια του σαν παπακι..:wub:

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως κορίτσια μου ακόμα δεν βγάλαμε δοντάκια... Ο γιος μ είχε βγάλει το πρώτο δοντάκι 8 μηνών... Και η μπέμπα μας τώρα κάπου εκεί την κόβω να βγάζει δοντάκι... Τώρα είναι 7 μηνών... Σε κάνα μήνα θα πεταχτεί το δοντάκι που θα πάει... 

Ανακεφαλεωση... Ποια μωράκια έβγαλαν ήδη; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Εμείς πάντως κορίτσια μου ακόμα δεν βγάλαμε δοντάκια... Ο γιος μ είχε βγάλει το πρώτο δοντάκι 8 μηνών... Και η μπέμπα μας τώρα κάπου εκεί την κόβω να βγάζει δοντάκι... Τώρα είναι 7 μηνών... Σε κάνα μήνα θα πεταχτεί το δοντάκι που θα πάει... 

Ανακεφαλεωση... Ποια μωράκια έβγαλαν ήδη; 

Εμένα 14 Μαρτίου έβγαλε τα πρώτα 2 κάτω δοντάκια. Ήταν 5 μηνών και 1 βδομάδα.

Μην ανησυχείς δε βγάζουν όλα τα μωρά στην ίδια ηλικία δοντάκια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Εμείς πάντως κορίτσια μου ακόμα δεν βγάλαμε δοντάκια... Ο γιος μ είχε βγάλει το πρώτο δοντάκι 8 μηνών... Και η μπέμπα μας τώρα κάπου εκεί την κόβω να βγάζει δοντάκι... Τώρα είναι 7 μηνών... Σε κάνα μήνα θα πεταχτεί το δοντάκι που θα πάει... 

Ανακεφαλεωση... Ποια μωράκια έβγαλαν ήδη; 

Απο τους περισσοτερους γυρω μου παντως ακουω οτι γυρω στος 8 μηνες βγηκαν τα πρωτα δοντακια, οποτε νομιζω οτι αυτο ειναι πιο συνηθισμενο τελικα. Εμεις βγαλαμε τα 2 κατω 19 Απριλιου, 6 μηνων και 1 εβδομαδας. :)

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzeni82 είπε:

Καλο μηνα...

Καλα δεν αντισταθηκα..μπηκα κ ειδα τον κοριτσαρο σου!!!για δαγκωμα ειναι...

Καλέ γιατί να αντισταθείς; γιαυτό την έβαλα για να τη δείτε χαχαχ ❤️καλό μήνα :)

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια μου με υγεία, υγεία και παααλι υγεία!!! 

Ξεκινάω επιτέλους τις ετοιμασίες για τη γαμοβάφτιση! 21 Ιουνίου θα γίνει και θα είμαστε 50 άτομα..

Έχετε επιλέξει θέμα για τη βάφτιση? Εμείς διαλέξαμε τα στρουμφάκια!

  • Μου αρέσει 5

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 11:33 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Μπραβο!Μια χαρα τα πατε!!!Εμενα ως max ποσοτητα μου εχει πει η παιδιατρος τα 150 ml και τις τελευταιες μερες τα τρωει ολα και απ' ο,τι φαινεται χορταινει γιατι μετα δεν καθεται στο στηθος.

Σου είπε το πολύ 150ml να τρώει τώρα στις αρχές που ξεκινήσατε στερεές; Γιατί εμένα τρώει 200ml φρουτόκρεμα και καμιά φορά πάνω από 250ml κρεατοχορτόσουπα. Θα ρωτήσω την παιδίατρο μήπως δεν κάνει. Μήπως γι' αυτό μου βγάζει μετά από κάποια ώρα λίγη ποσότητα φαγητού.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σου είπε το πολύ 150ml να τρώει τώρα στις αρχές που ξεκινήσατε στερεές; Γιατί εμένα τρώει 200ml φρουτόκρεμα και καμιά φορά πάνω από 250ml κρεατοχορτόσουπα. Θα ρωτήσω την παιδίατρο μήπως δεν κάνει. Μήπως γι' αυτό μου βγάζει μετά από κάποια ώρα λίγη ποσότητα φαγητού.

Έτσι ξέρω κι εγώ Νικολέτα μου ότι μέχρι το χρόνο, που βασική τροφή τους είναι το γάλα, κάθε γεύμα στερεών συνιστάται να είναι γύρω στα 125 με 150 ml!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Έτσι ξέρω κι εγώ Νικολέτα μου ότι μέχρι το χρόνο, που βασική τροφή τους είναι το γάλα, κάθε γεύμα στερεών συνιστάται να είναι γύρω στα 125 με 150 ml!

Ωχ ναι; Δεν το ήξερα. Άρα να μην επιμένω να φάει κι άλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...