Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Εγω ρωτησα κοριτσακι μου τον γιατρό κ μου είπε ακομα κ ηπιες αν είναι οι κινησεις ειμαστε εντάξει, απλα μου είπε ανα 3 ώρες να εχω τον νου μου να νιωθω κατι. Χθες ανησυχούσα κ εγω κ κατα τις 11 το βραδυ εφαγα το πορτοκάλι που τρωω καθε μερα προ ύπνου κ μου εριξε 2-3" καλες κ ηρεμησα. Δοκιμασε να φας κατι που ξέρεις οτι θα αντιδρασει η μπέμπα. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. ναι θα δοκιμάσω ... μπας κ κουνηθεί πιο ζωηρά... Νιώθω έτσι από κάτι λίγο... Σαν να κάνει ένα βήμα στον Άρη ..τόσο αργή κίνηση.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evi89 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. ναι θα δοκιμάσω ... μπας κ κουνηθεί πιο ζωηρά... Νιώθω έτσι από κάτι λίγο... Σαν να κάνει ένα βήμα στον Άρη ..τόσο αργή κίνηση.. 

Έτσι ακριβως ηταν κ ο δικος μου χθες κοριτσάκι μου κ σκεψου οτι ο δικος μου μερα παρα μερα είναι έτσι. Θελει να με εχει στην τσιτα απο τώρα χαχαχα. 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Έτσι ακριβως ηταν κ ο δικος μου χθες κοριτσάκι μου κ σκεψου οτι ο δικος μου μερα παρα μερα είναι έτσι. Θελει να με εχει στην τσιτα απο τώρα χαχαχα. 

Κ εμένα μου το έχει ξανακάνει άλλες 2-3 φορές είναι η αλήθεια... Εντάξει είναι λογικό κάθε μέρα να μην είναι το ίδιο. . εμένα αλλάζει κ θέση συνέχεια οποτε φαντάζομαι παίζει κ αυτό... Απλά μας έχουν λίγο στην τσίτα όπως λες :grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κ εμένα μου το έχει ξανακάνει άλλες 2-3 φορές είναι η αλήθεια... Εντάξει είναι λογικό κάθε μέρα να μην είναι το ίδιο. . εμένα αλλάζει κ θέση συνέχεια οποτε φαντάζομαι παίζει κ αυτό... Απλά μας έχουν λίγο στην τσίτα όπως λες :grin:

Ετσι ακριβώς!! Κ εμένα αλλαζει θέση καθε μέρα, λεω τι πραγμα είναι αυτό!! Σταματημό δεν έχει! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Μar.da μου μπράβο πολύ ωραία! Ο μικρός πολύ καλός! Τράχηλο έχουμε τον ίδιο τόσο μου τον μέτρησε κ εμενα από 1,6 που ήταν...κ μένα μου είπε να σταματήσω την βασκλορ 3-4 μέρες πριν μπω στο μήνα μου.

Κορίτσια διαβάζω ότι κ εσάς τα μωράκια σας μερικές μέρες είναι πολύ ήσυχα ... Εμένα σήμερα είναι αρκετά ήσυχη σε σχέση με άλλες μέρες..την έχω καταλάβει μέσα στη μέρα ... Αλλά οι κινήσεις είναι πιο νωχελικες κ κάποια ελαφριά σπρωξίματα... Ανησυχησα λιγάκι γιατί γενικά ειναι αρκετά δραστήρια όλη μέρα.... Έφαγα ένα παγωτακι το μεσημέρι κ έφαγα 2 κλωτσιτσες ελαφριές...τι να πω ...προτιμώ να με πονάει από τις κλωτσιες παρά αυτή η ησυχία.  

Καλημεραα!εβακι χτες στον υπερηχο ειδα ποσο στριμωγμενος ειναι ο μικρος οποτε καταλαβα οτι αναλογα πως εχουν κατσει και τι εχουμε φαει καθοριζουν τις κινησεις τους.εμεις βεβαια θελουμε αν ηταν δυνατον να μας κλωτσανε ολη μερα αλλα τα μπεμπακια μας θελουν και ξεκουραση.

Εγω ανυπομονω να σταματησω την προγεστερονη γιατι τη βαζω απο 23 εβδομαδων και κουραστηκα ειναι η αληθεια.βεβαια εκανε πολυ καλη δουλεια και καταφεραμε να φτασουμε στις εβδομαδες που πρεπει.το θεμα μας ηταν οτι ο εσω τραχηλος ηταν λιγο ανοιχτος και επρεπε να τον κρατησουμε σταθερο.δοξα το θεο ολα καλα εχουν ερθει και ειμαι σιγουρη οτι θα τελειωσουν και ολα καλα:-D.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημεραα!εβακι χτες στον υπερηχο ειδα ποσο στριμωγμενος ειναι ο μικρος οποτε καταλαβα οτι αναλογα πως εχουν κατσει και τι εχουμε φαει καθοριζουν τις κινησεις τους.εμεις βεβαια θελουμε αν ηταν δυνατον να μας κλωτσανε ολη μερα αλλα τα μπεμπακια μας θελουν και ξεκουραση.

Εγω ανυπομονω να σταματησω την προγεστερονη γιατι τη βαζω απο 23 εβδομαδων και κουραστηκα ειναι η αληθεια.βεβαια εκανε πολυ καλη δουλεια και καταφεραμε να φτασουμε στις εβδομαδες που πρεπει.το θεμα μας ηταν οτι ο εσω τραχηλος ηταν λιγο ανοιχτος και επρεπε να τον κρατησουμε σταθερο.δοξα το θεο ολα καλα εχουν ερθει και ειμαι σιγουρη οτι θα τελειωσουν και ολα καλα:-D.

Γειά σας κορίτσια. Έκλεισα κ γω αισίως τ 34η.Ειμαι ξάπλα με συσπάσεις από τ 20η.Στ 33η ο μικρός ήταν 2200.Απλα με προβληματιζουν δύο πράγματα. Πρώτον η γιατρος δεν μου εξετάζει το μήκος του τραχήλου γιατί λέει δ θέλει να πειράζει από κάτω. Άρα δ ξέρω που βρισκόμαστε. Επίσης την τελευταία φορά στ χαρτί έγραφε πλακουντας grade 3.αυτη μ είπε όλα καλά αλλά ανησυχώ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έκλεισα κ γω αισίως τ 34η.Ειμαι ξάπλα με συσπάσεις από τ 20η.Στ 33η ο μικρός ήταν 2200.Απλα με προβληματιζουν δύο πράγματα. Πρώτον η γιατρος δεν μου εξετάζει το μήκος του τραχήλου γιατί λέει δ θέλει να πειράζει από κάτω. Άρα δ ξέρω που βρισκόμαστε. Επίσης την τελευταία φορά στ χαρτί έγραφε πλακουντας grade 3.αυτη μ είπε όλα καλά αλλά ανησυχώ. 

Γεια σου σοφακι!μπορει να μη μετραει το μηκος του τραχηλου ισως γιατι δεν υπαρχει προβλημα,οι συσπασεις δεν σημαινουν απαραιτητα οτι τον κοντενουν.ο πλακουντας στο grade 3 μπορει να σε παει και ως το τελος.εξαλλου σε 2 εβδομαδες κλεινεις τις 36 οποτε εισαι σε ασφαλη εβδομαδα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο.

Σήμερα και εμένα ο μπέμπης μου δεν είναι ιδιαίτερα δραστήριος. Ναι μεν τον καταλαβαίνω που κουνιέται κυρίως όταν ξαπλώνω, αλλά αργές κινήσεις,νωχελικες. Ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι αλλάζω και εβδομάδα σήμερα τι να πω.. θέλω να πιστεύω ότι απλώς έτυχε έτσι σήμερα. Βέβαια μου το έχει ξανακάνει αυτό.

Αλλά φαντάζομαι ότι και όσο περνά ο καιρός ο χώρος περιορίζεται. Εγώ έκλεισα την 35η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σου σοφακι!μπορει να μη μετραει το μηκος του τραχηλου ισως γιατι δεν υπαρχει προβλημα,οι συσπασεις δεν σημαινουν απαραιτητα οτι τον κοντενουν.ο πλακουντας στο grade 3 μπορει να σε παει και ως το τελος.εξαλλου σε 2 εβδομαδες κλεινεις τις 36 οποτε εισαι σε ασφαλη εβδομαδα.

Κοριτσια εμένα πάντως μου φαίνεται ότι δεν παίρνουν με τίποτα αυτές οι δύο εβδομάδες για να ηρεμήσω. Έχετε και σεις περισσότερες συσπάσεις τώρα; η έχουν μείνει σταθερές; 

Link to comment
Share on other sites

@Sophiav εγώ πού και πού έχω πονακια περιόδου, φυσιολογικα για την εβδομάδα που είμαστε. Πλέον μου ελάττωσε η γιατρός το μαγνησιο σε 1 την ημέρα από 3 που έπαιρνα από την αρχή της κύησης και από την Τρίτη το σταματώ τελείως. Πρέπει όπως μου είπε να αρχίσω να έχω λίγες συσπάσεις.

Οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Όλα είναι στο πρόγραμμα.

Σήμερα το μωράκι σου είναι πιο δραστήριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Sophiav εγώ πού και πού έχω πονακια περιόδωνου, φυσιολογικα για την εβδομάδα που είμαστε. Πλέον μου ελάττωσε η γιατρός το μαγνησιο σε 1 την ημέρα από 3 που έπαιρνα από την αρχή της κύησης και από την Τρίτη το σταματώ τελείως. Πρέπει όπως μου είπε να αρχίσω να έχω λίγες συσπάσεις.

Οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Όλα είναι στο πρόγραμμα.

Σήμερα το μωράκι σου είναι πιο δραστήριο;

Εγω να σας πω σήμερα μασουλάω από το πρωί και όλο κουνιεται. Από ποια εβδομάδα θα σε βάλει καρδιοτοκογραφο; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Κοριτσια εμένα πάντως μου φαίνεται ότι δεν παίρνουν με τίποτα αυτές οι δύο εβδομάδες για να ηρεμήσω. Έχετε και σεις περισσότερες συσπάσεις τώρα; η έχουν μείνει σταθερές; 

Εχω περισσοτερες συσπασεις εδω και 3 μερες,μαγνησιο 2 την ημερα ως τις 36 εβδομαδες και μετα το σταματαω.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Sophiav εγώ σήμερα 35+2 πήρα το τελευταίο μαγνησιο.

Χθες βράδυ είχα κάποια πονακια περιόδου. Καρδιοτοκογραφο έχω κάνει ήδη 2 φορές. Σήμερα ο μπέμπης πάλι είναι ήσυχος, ενώ χθες ήταν αρκετά δραστήριος. Δεν ξέρω που οφείλονται αυτές οι εναλλαγές στη διάθεση του. Εσύ πώς είσαι;

 

@Mar.da καλημερα, καλή εβδομάδα

Σήμερα είναι ήσυχος ο μπέμπης. Ενώ χθες δεν ήταν. Μια έτσι μια αλλιώς είναι. Σήμερα είμαι 35+2 εβδομάδων. Εσύ πώς είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...