Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια

@Katerina88πως είσαι; πήγες στο γιατρό;

@Sophiav κορίτσι μου πώς είσαι; Τι γίνεται με τις συσπάσεις;

Καλημερα! Ηρέμησαν λίγο! Μια με πιάνουν μια μ αφήνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια

@Katerina88πως είσαι; πήγες στο γιατρό;

@Sophiav κορίτσι μου πώς είσαι; Τι γίνεται με τις συσπάσεις;

Καλημερα!!

Just now, Sophiav είπε:

Καλημερα! Ηρέμησαν λίγο! Μια με πιάνουν μια μ αφήνουν. 

Καλημερα Σοφακι!αφου ηρεμησαν πιστευω θα παρεις μερες,καθε ποτε εχεις συσπασεις σημερα?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ τα ξημερώματα πονακια περιόδου. Εσύ @Sophiavτι άλλο νιώθεις παράλληλα;; Να μείνεις ξαπλωμένη κορίτσι μου να κερδίσεις μέρες.

@Mar.da πώς τα πας.με την ζέστη;;ο μπέμπης σου τι κάνει;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Είχα και εγώ τα ξημερώματα πονακια περιόδου. Εσύ @Sophiavτι άλλο νιώθεις παράλληλα;; Να μείνεις ξαπλωμένη κορίτσι μου να κερδίσεις μέρες.

@Mar.da πώς τα πας.με την ζέστη;;ο μπέμπης σου τι κάνει;

 

@Mampa @Mar.da κορίτσια έχω κάνα 2-3 το μισάωρο. Αλλά τόσες έχω εδώ κ ένα μισή μήνα. Πονακια περιόδου μ πιάνουν κ μένα αλλά νομίζω είναι προπαρασκευαστικα. Αυτό π νιώθω διαφορετικα και νομίζω ότι πλησιαζω είναι οι πόνοι σε μέση πλάτη λεκάνη και έχω έντονο πόνο ανάμεσα στα πόδια. Εσείς πως είστε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Sophiav σήμερα είμαι 35+3 εβδομάδων. Είχα πονακια όπως σου είπα τα ξημερώματα. Μπορεί η γιατρός να λέει ότι είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις αλλά εμένα με τρομάζουν. 

Ξαναειχες αίμα; Πότε θα πας στο γιατρό να σε δει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav σήμερα είμαι 35+3 εβδομάδων. Είχα πονακια όπως σου είπα τα ξημερώματα. Μπορεί η γιατρός να λέει ότι είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις αλλά εμένα με τρομάζουν. 

Ξαναειχες αίμα; Πότε θα πας στο γιατρό να σε δει; 

Οχι αιμα δεν είχα. Δε ήταν ροή κ χθες.Σαν να σκάει σπυράκια. Αγγεια από τον τραχηλο είναι που σπάνε από την πίεση. Μου έκανε εξεταση με το χέρι για να δει τον τραχηλο κ ούτε εκεί έβγαλα αιμα. Τα πονακια σ είναι συνεχόμενα; η έρχονται κ φεύγουν; γιατρό τ Τρίτη αν δ γίνει κάτι έκτακτο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Είχα και εγώ τα ξημερώματα πονακια περιόδου. Εσύ @Sophiavτι άλλο νιώθεις παράλληλα;; Να μείνεις ξαπλωμένη κορίτσι μου να κερδίσεις μέρες.

@Mar.da πώς τα πας.με την ζέστη;;ο μπέμπης σου τι κάνει;

 

Ειμαι αγκαλια με το αιρκοντισιον δε γινεται αλλιως.καλα ειναι ο μπεμπουλης δινει την παρουσια του:D.

Just now, Sophiav είπε:

@Mampa @Mar.da κορίτσια έχω κάνα 2-3 το μισάωρο. Αλλά τόσες έχω εδώ κ ένα μισή μήνα. Πονακια περιόδου μ πιάνουν κ μένα αλλά νομίζω είναι προπαρασκευαστικα. Αυτό π νιώθω διαφορετικα και νομίζω ότι πλησιαζω είναι οι πόνοι σε μέση πλάτη λεκάνη και έχω έντονο πόνο ανάμεσα στα πόδια. Εσείς πως είστε; 

Σοφακι μου πονακια μες στην ημερα εχω κι εγω,συσπασεις μια-δυο καθε 5 με 6 ωρες.πονο εχω στην ηβικη χωρα αλλα ειναι αναμενομενο γιατι προετοιμαζεται το σωμα μας σιγα σιγα.

Οι πονοι της γεννας απ οσο θυμαμαι απο τις κορες ξεκιναγαν απο τη μεση και κατεληγαν στο μερος της κοιλιας αλλα ηταν πολυ πιο συχνοι απο 2-3 το μισαωρο.

Ολο αυτο που νιωθεις μπορει να κρατησει και μερες και να νιωθεις οτι θα γεννησεις απο ωρα σε ωρα και τελικα να μη γινει ετσι.να δεις που θα μπεις στο μηνα σου τελικα και θα πανε ολα μια χαρα.απ οτι ειπες ο τραχηλος σου ειναι κλειστος οποτε κι αυτο ειναι σημαντικο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ειμαι αγκαλια με το αιρκοντισιον δε γινεται αλλιως.καλα ειναι ο μπεμπουλης δινει την παρουσια του:D.

Σοφακι μου πονακια μες στην ημερα εχω κι εγω,συσπασεις μια-δυο καθε 5 με 6 ωρες.πονο εχω στην ηβικη χωρα αλλα ειναι αναμενομενο γιατι προετοιμαζεται το σωμα μας σιγα σιγα.

Οι πονοι της γεννας απ οσο θυμαμαι απο τις κορες ξεκιναγαν απο τη μεση και κατεληγαν στο μερος της κοιλιας αλλα ηταν πολυ πιο συχνοι απο 2-3 το μισαωρο.

Ολο αυτο που νιωθεις μπορει να κρατησει και μερες και να νιωθεις οτι θα γεννησεις απο ωρα σε ωρα και τελικα να μη γινει ετσι.να δεις που θα μπεις στο μηνα σου τελικα και θα πανε ολα μια χαρα.απ οτι ειπες ο τραχηλος σου ειναι κλειστος οποτε κι αυτο ειναι σημαντικο.

Προσεύχομαι να αντέξω μια βδομάδα τουλάχιστον. Αλλά οι μέρες περνάνε βασανιστικά. Καλή ευκολία να χουμε όλες. Τρώμε κ όλη τη ζέστη και είναι χειρότερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια

@Katerina88πως είσαι; πήγες στο γιατρό;

@Sophiav κορίτσι μου πώς είσαι; Τι γίνεται με τις συσπάσεις;

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Στις 5 κ μιση εχω γιατρό!!

 

Καλησπέρα κ στα κορίτσια!! Ειχαμε διακοπη ρευματος 2,5 ωρες κοντεψα να βγαλω τη μπεμπελη μα τω Θεώ!! 

Just now, Sophiav είπε:

Προσεύχομαι να αντέξω μια βδομάδα τουλάχιστον. Αλλά οι μέρες περνάνε βασανιστικά. Καλή ευκολία να χουμε όλες. Τρώμε κ όλη τη ζέστη και είναι χειρότερα! 

Σοφία μου θα αντέξεις, κανε θετικες σκέψεις κ θα κρατηθεις λίγες ημέρες ακόμα!! 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Στις 5 κ μιση εχω γιατρό!!

 

Καλησπέρα κ στα κορίτσια!! Ειχαμε διακοπη ρευματος 2,5 ωρες κοντεψα να βγαλω τη μπεμπελη μα τω Θεώ!! 

Σοφία μου θα αντέξεις, κανε θετικες σκέψεις κ θα κρατηθεις λίγες ημέρες ακόμα!! 

Καλά αποτελέσματα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Sophiav τα πονακια δεν είναι συνεχόμενα. Απλώς όταν με πιάνουν είμαι ξάπλα μετά. Σε πόσες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου;; 

@Mar.da και εσύ πονακια περιόδου έχεις κατά τη διάρκεια της ημέρας;;

Βρε κορίτσια να ρωτήσω... εγώ είμαι 35+3 διανύω δηλαδή την 36η εβδομάδα;;;

@Katerina88 να μας ενημερώσεις για τα νέα σου.. καλή επιτυχία!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav τα πονακια δεν είναι συνεχόμενα. Απλώς όταν με πιάνουν είμαι ξάπλα μετά. Σε πόσες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου;; 

@Mar.da και εσύ πονακια περιόδου έχεις κατά τη διάρκεια της ημέρας;;

Βρε κορίτσια να ρωτήσω... εγώ είμαι 35+3 διανύω δηλαδή την 36η εβδομάδα;;;

 

@Katerina88 να μας ενημερώσεις για τα νέα σου.. καλή επιτυχία!! :)

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! 


 

Link to comment
Share on other sites

@Mampa νομίζω ναι είσαι στις 36.εμενα π είμαι 34κ4 η γιατρος χθες έλεγε ότι είμαι στ 35η εβδομάδα. Εγώ έχω μπερδευτεί με το πότε μπαίνουμε στο μήνα μας. Το πάμε με βάση την Πητ η με βάση τις εβδομάδες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...