Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τελείωσα! Το μωρο είναι 1804!Ολα πολυ καλα μου ειπε ο γιατρός. Ρωτησα κ για το εμβολιο του κοκκυτη γιατί εχω ακουσει οτι το κανουν γενικα στην εγκυμοσυνη, το κανουν στην Ελλαδα κ αν θελω μπορώ να το κανω γιατί δεν εχει παρενέργεια κ περνανε τα αντισώματα στο μωρό.Η αποφαση είναι δικη μου. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

@katerina88 εμένα μου έχει πει κάτι, το χειμώνα που είχα ρωτήσει αν μπορώ να κάνω το εμβόλιο της γρίπης μου είπε ότι αν θέλω να το κάνω με δική μου ευθύνη, όχι ότι είναι εναντίον των εμβολίων, απλώς δεν θέλει στην εγκυμοσύνη!

Πολύ καλό το μωράκι σου μπράβο..με το καλό

Συγνώμη εννοούσα ότι δεν μου έχει πει κάτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@katerina88 εμένα μου έχει πει κάτι, το χειμώνα που είχα ρωτήσει αν μπορώ να κάνω το εμβόλιο της γρίπης μου είπε ότι αν θέλω να το κάνω με δική μου ευθύνη, όχι ότι είναι εναντίον των εμβολίων, απλώς δεν θέλει στην εγκυμοσύνη!

Πολύ καλό το μωράκι σου μπράβο..με το καλό

Συγνώμη εννοούσα ότι δεν μου έχει πει κάτι

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!! Κ εγω βλεπω οτι το γνωριζουν το εμβολιο του κοκκιτη αλλα οι εγκυες φοβουνται να το κανουν. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav τα πονακια δεν είναι συνεχόμενα. Απλώς όταν με πιάνουν είμαι ξάπλα μετά. Σε πόσες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου;; 

@Mar.da και εσύ πονακια περιόδου έχεις κατά τη διάρκεια της ημέρας;;

Βρε κορίτσια να ρωτήσω... εγώ είμαι 35+3 διανύω δηλαδή την 36η εβδομάδα;;;

 

@Katerina88 να μας ενημερώσεις για τα νέα σου.. καλή επιτυχία!! :)

Ναι πονακια περιοδου εχω,πολυ λιγα αλλα εχω.

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τελείωσα! Το μωρο είναι 1804!Ολα πολυ καλα μου ειπε ο γιατρός. Ρωτησα κ για το εμβολιο του κοκκιτη γιατί εχω ακουσει οτι το κανουν γενικα στην εγκυμοσυνη κ μου ειπε οτι τωρα στις εβδομαδες που ειμαι το κανουν στην Ελλαδα κ αν θελω μπορώ να το κανω γιατί δεν εχει παρενέργεια κ περνανε τα αντισώματα στο μωρό.Εσας σας εχει πει ο γιατρος σας γιαυτο το εμβολιο? 

Μια χαρα τα νεα σου κατερινακι μου!!εμενα δε μου χει πει κατι για το εμβολιο του κοκκυτη.δε ξερω αν θα θελα να το κανω να πω την αληθεια,ουτε ντεπον δεν εχω παρει.

Κοριτσια για να μη μπερδευομαι ο γιατρος μου χει πει οτι στις 15 ιουλιου μπαινω στο μηνα μου που παει με βαση την πητ.τις 36 εβδομαδες τις κλεινω στις 18 ιουλιου.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Ναι πονακια περιοδου εχω,πολυ λιγα αλλα εχω.

Μια χαρα τα νεα σου κατερινακι μου!!εμενα δε μου χει πει κατι για το εμβολιο του κοκκυτη.δε ξερω αν θα θελα να το κανω να πω την αληθεια,ουτε ντεπον δεν εχω παρει.

Κοριτσια για να μη μπερδευομαι ο γιατρος μου χει πει οτι στις 15 ιουλιου μπαινω στο μηνα μου που παει με βαση την πητ.τις 36 εβδομαδες τις κλεινω στις 18 ιουλιου.

Αγαπη να σου πω την αλήθεια κ εγω φοβάμαι. Φαντασου εγω ρωτησα τον γιατρό κ μου ειπε οτι η απόφαση είναι δικη μου. 

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;  Εγώ τις τελευταίες ημέρες έχω κατάπτωση κι έχω κι εγώ πονακια τύπου περιόδου. Τι είναι αυτό ρε αγάπες;

Ελα κοριτσακι μου!!! Προπαρασκευαστικες συσπάσεις λογικά! Πως είσαι? Ο μπεμπης σου? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Αγαπη να σου πω την αλήθεια κ εγω φοβάμαι. Φαντασου εγω ρωτησα τον γιατρό κ μου ειπε οτι η απόφαση είναι δικη μου. 

Ελα κοριτσακι μου!!! Προπαρασκευαστικες συσπάσεις λογικά! Πως είσαι? Ο μπεμπης σου? 

Βαραινω Κατερινάκι μου και ζεσταίνομαι πολύ πάρα το κλιματιστικό. Το μωράκι καλά είναι κουνιέται λιγότερο συχνά αλλά πιο έντονα. Εσύ είδα έχεις πολύ καλά νεακια. Πως ειναι ο μικρούλης σου; Κουνιέται; Για το εμβόλιο κοκκιτη δεν έχω ακούσει κάτι. Γιατί σου το πρότεινε;

Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα για υπέρηχο. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Βαραινω Κατερινάκι μου και ζεσταίνομαι πολύ πάρα το κλιματιστικό. Το μωράκι καλά είναι κουνιέται λιγότερο συχνά αλλά πιο έντονα. Εσύ είδα έχεις πολύ καλά νεακια. Πως ειναι ο μικρούλης σου; Κουνιέται; Για το εμβόλιο κοκκιτη δεν έχω ακούσει κάτι. Γιατί σου το πρότεινε;

Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα για υπέρηχο. 

Αγαπη δεν μου το πρότεινε! Εγω ρωτησα απο περιέργεια! Τι κάθομαι κ τα σκαλιζω κ αγχώνομαι ε?? Χαχα! Ο μπεμπης βαριέται σημερα, δηλ ευτυχως που τον ειδα στον υπέρηχο! Πρωτα ο Θεος ενας μηνας μου έμεινε!! Κανε κουραγιο κοριτσάκι μου!! Κ εγω δεν την παλεύω με τη ζέστη κ εχω συνεχεια ταχυπαλμια. 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Αγαπη δεν μου το πρότεινε! Εγω ρωτησα απο περιέργεια! Τι κάθομαι κ τα σκαλιζω κ αγχώνομαι ε?? Χαχα! Ο μπεμπης βαριέται σημερα, δηλ ευτυχως που τον ειδα στον υπέρηχο! Πρωτα ο Θεος ενας μηνας μου έμεινε!! Κανε κουραγιο κοριτσάκι μου!! Κ εγω δεν την παλεύω με τη ζέστη κ εχω συνεχεια ταχυπαλμια. 

Άντε κοριτσάκι μου με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου και να επανελθεις σιγά σιγά. Νομίζω ότι το χειρότερο είναι να περνάς τους τελευταίους μήνες με καύσωνα. Χαμός. Για τα εμβόλια μην το σκαλίζεις βρε αγάπη τώρα καλοκαιριατικα. Δεν έχει και νόημα. 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rinaki88 είπε:

Άντε κοριτσάκι μου με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου και να επανελθεις σιγά σιγά. Νομίζω ότι το χειρότερο είναι να περνάς τους τελευταίους μήνες με καύσωνα. Χαμός. Για τα εμβόλια μην το σκαλίζεις βρε αγάπη τώρα καλοκαιριατικα. Δεν έχει και νόημα. 

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Με το καλό κ σε εσένα!!! Έχεις δίκιο μονη μου κάθομαι κ αγχώνομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;  Εγώ τις τελευταίες ημέρες έχω κατάπτωση κι έχω κι εγώ πονακια τύπου περιόδου. Τι είναι αυτό ρε αγάπες;

Καλως το ρινακι!σε χασαμε!

Ετοιμαζεται το σωμα μας σιγα σιγα γι αυτο εχουμε πονακια.

Just now, Katerina 88 είπε:

Αγαπη να σου πω την αλήθεια κ εγω φοβάμαι. Φαντασου εγω ρωτησα τον γιατρό κ μου ειπε οτι η απόφαση είναι δικη μου. 

Ελα κοριτσακι μου!!! Προπαρασκευαστικες συσπάσεις λογικά! Πως είσαι? Ο μπεμπης σου? 

Κατερινα το χειμωνα παντως το εμβολιο της γριπης μου ειπε να μη το κανω.

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da σου έχει πει και εσένα ο γιατρός σου ότι στο εξής θα έχεις πονακια περιόδου και ότι θα είναι φυσιολογικά;

Έχεις ΠΗΤ 15/08;;

Ναι μου το ειπε ο γιατρος αλλα το θυμαμαι και απο τα προηγουμενα παιδια μου.

Ναι 15/8 εχω πητ.αν και νομιζω ως αρχες θα γεννησω,ετσι νιωθω μπορει να πεφτω εξω θα δειξει...


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλως το ρινακι!σε χασαμε!

Ετοιμαζεται το σωμα μας σιγα σιγα γι αυτο εχουμε πονακια.

Κατερινα το χειμωνα παντως το εμβολιο της γριπης μου ειπε να μη το κανω.

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου! 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...