Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

εγω κοριτσια ειδικα τη τελευταια εβδομαδα τρωω πολυ λιγο. με το ζορι μεσημεριανο και φρουτο το βραδυ ( εχω μεγαλο θεμα.με τις καουρες) και τωρα που ειμαι 37+3 η μπεμπα μου πηρε 300γρ σε μια εβδομαδα... προσπαθείτε να τρωτε ξηρους καρπους (αναλατους κατα προτιμηση λογω κατακρατησης) κανουν πολυ καλο. 

 

  • Μου αρέσει 2

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κ από μένα! 34+4 σήμερα κ μόλις γύρισα από το γιατρό κ είμαι απίστευτα απογοητευμένη... στον υπέρηχο το Doppler του ενός μωρού δεν ήταν καλό. Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά η πρόβλεψη είναι να τα πάρουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή αν όχι πιο πριν. Κ είναι μόλις 1970 το ένα κ 2050 το άλλο. Έχω φρικάρει τελείως!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα! 34+4 σήμερα κ μόλις γύρισα από το γιατρό κ είμαι απίστευτα απογοητευμένη... στον υπέρηχο το Doppler του ενός μωρού δεν ήταν καλό. Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά η πρόβλεψη είναι να τα πάρουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή αν όχι πιο πριν. Κ είναι μόλις 1970 το ένα κ 2050 το άλλο. Έχω φρικάρει τελείως!!

Κοριτσι μου δεν γίνεται να αυξησετε δοση στην αντιπηκτικη ενεση μηπως κ βελτιωθει το ντοπλερ? 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα! 34+4 σήμερα κ μόλις γύρισα από το γιατρό κ είμαι απίστευτα απογοητευμένη... στον υπέρηχο το Doppler του ενός μωρού δεν ήταν καλό. Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά η πρόβλεψη είναι να τα πάρουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή αν όχι πιο πριν. Κ είναι μόλις 1970 το ένα κ 2050 το άλλο. Έχω φρικάρει τελείως!!

Ποπο γιατί τι θέμα είχες στο Ντόπλερ ; τι φαίνεται οτι δνε αιματωνεται

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/11/2019 at 11:04 PM, Mar.da said:

Νομιζω επιτρεπεται να ειναι μεσα,σε εμας επιτρεπεται αλλα σκεφτομαι οτι δε γινεται να ειναι μονα τους τα κοριτσια μου οσο θα περιμενουν,πιο καλα να ειναι και ο μπαμπας τους μαζι.ποπο οποτε το κανω εικονα βουρκωνω.

Κοριτσακι μου εισαι σπιτι ή στο μαιευτηριο?σου εχει δωσει κατι η γιατρος σου?κανε υπομονη οσο μπορεις καταλαβαινω και το αγχος και την αγωνια σου.

Καλα ειμαι,σημερα δροσισε κι ολας οποτε μια χαρα.η πιεση δεν επεσε σημερα:D.απο συσπασεις παντως εχω κι εγω πιο συχνα αλλα δεν ξεπερναω το φυσιολογικο.

Ε ναι θα έχουν αγωνία και τα κορίτσια κρίμα να μείνουν μόνες. Θα περιμένουν όλοι μαζί το νέο μέλος της οικογένειας. Χιχι.

9 hours ago, Eleni2512 said:

καλημερα κοριτσια!!! :D τοσο καιρο βρισκομουν στις μανουλες του Ιουλιου γιατι εχω πητ στις 30/7 αλλα παιζει να πιασω και λιγο απο Αυγουστο. τα κοριτσια.εκει ηδη εχουν γεννησει τα περισσοτερα οποτε ειπα να.ερθω μια βολτα και απο εδω αφου ειμαστε πανω κατω τα ιδια :D

 

Καλώς το κορίτσι. Με το καλό εύχομαι όποτε γεννηθεί το μωράκι σου. Γερό και καλοτυχο. 

Just now, Rita1976 said:

Καλησπέρα κ από μένα! 34+4 σήμερα κ μόλις γύρισα από το γιατρό κ είμαι απίστευτα απογοητευμένη... στον υπέρηχο το Doppler του ενός μωρού δεν ήταν καλό. Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά η πρόβλεψη είναι να τα πάρουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή αν όχι πιο πριν. Κ είναι μόλις 1970 το ένα κ 2050 το άλλο. Έχω φρικάρει τελείως!!

Τι ένδειξη είχες κορίτσι μου; Μήπως στην επανάληψη φανεί κάτι διαφορετικό καμία φορά νομίζω δεν βολεύει και η στάση των μωρών. Υπομονή και δύναμη.

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα! 34+4 σήμερα κ μόλις γύρισα από το γιατρό κ είμαι απίστευτα απογοητευμένη... στον υπέρηχο το Doppler του ενός μωρού δεν ήταν καλό. Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά η πρόβλεψη είναι να τα πάρουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή αν όχι πιο πριν. Κ είναι μόλις 1970 το ένα κ 2050 το άλλο. Έχω φρικάρει τελείως!!

Γεια ριτακι.την Παρασκευη θα εισαι σχεδον 36 εβδομαδων οποτε σαν βδομαδες ειναι καλα για προωρα.το βαρος για διδυμα δεν ειναι κακο παντως.ο ανηψιος μου γεννηθηκε 38 εβδομαδων 1900 εμεινε 20 μερες θερμοκοιτιδα και τον πηραν 2200.τωρα να σου πουμε να μην αγχωνεσαι?δε γινεται και ειναι λογικο,οσο μπορεις να ηρεμησεις και ολα θα ειναι καλα.λιγο θα ταλαιπωρηθητε αλλα ειναι για καλο.σου ευχομαι απο καρδιας την καλυτερη εκβαση!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Διαβάζω συχνά τα νέα σας,δε συμμετέχω καθώς ο χρόνος είναι περιορισμένος!

Τώρα όμως ξεκινάει η άδειά μου(ελπίζω δηλαδή!!!)Είμαι 34 με πητ 25/7 και ανυπομονώ!

Να ρωτήσω γιατί ετοιμάζομαισιγά σιγά,από ρουχαλάκια τι τους φοράμε;;Μακρύ μανικακι;με πόδια η χωρίς;;Τι έχετε πάρει;;Εγώ πήρα λίγα κοντομανικα χωρίς πόδια και μακρυμανικα περισσότερα..(Δεν τα γράφω ζιπουνακια-φορμακια,μπερδεύομαι)

Άντε με το καλό σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Mar.da said:

Γεια ριτακι.την Παρασκευη θα εισαι σχεδον 36 εβδομαδων οποτε σαν βδομαδες ειναι καλα για προωρα.το βαρος για διδυμα δεν ειναι κακο παντως.ο ανηψιος μου γεννηθηκε 38 εβδομαδων 1900 εμεινε 20 μερες θερμοκοιτιδα και τον πηραν 2200.τωρα να σου πουμε να μην αγχωνεσαι?δε γινεται και ειναι λογικο,οσο μπορεις να ηρεμησεις και ολα θα ειναι καλα.λιγο θα ταλαιπωρηθητε αλλα ειναι για καλο.σου ευχομαι απο καρδιας την καλυτερη εκβαση!!

Σε ευχαριστώ!! Προσπαθώ να το δω όσο πιο ψύχραιμα γίνεται. Γενικά μας είπαν ότι το ένα μωρό δεν τρέφεται πλέον σωστά κ ζορίζεται οποτε είναι ασφαλέστερο να τα βγάλουν πιο νωρίς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Evaki!! Σου εύχομαι με το καλό κοπέλα μου. Εγώ έβαλα 5 ζιπουνακια κοντομανικα και 4 μακρυμάνικα ολόσωμα. Όσο να ναι νεογέννητο θα είναι και είπα ας έχω και από τα δύο.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!Ναι,νομίζω είναι καλά..

Κατάλαβα έχεις ετοιμάσει βαλίτσα ε;;Εγώ ακόμα τίποτα,μόνο λίγο τα ρούχα του κάνω τώρα!Θα τρέχω λες;;

Εντωμεταξύ δροσισε λίγο και είμαστε πολύ καλύτερα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Προσπαθώ να το δω όσο πιο ψύχραιμα γίνεται. Γενικά μας είπαν ότι το ένα μωρό δεν τρέφεται πλέον σωστά κ ζορίζεται οποτε είναι ασφαλέστερο να τα βγάλουν πιο νωρίς...

Οτι καλυτερο για τα μωρακια Ριτακι,οτι πει ο γιατρος.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα! 34+4 σήμερα κ μόλις γύρισα από το γιατρό κ είμαι απίστευτα απογοητευμένη... στον υπέρηχο το Doppler του ενός μωρού δεν ήταν καλό. Επανάληψη τη Δευτέρα αλλά η πρόβλεψη είναι να τα πάρουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή αν όχι πιο πριν. Κ είναι μόλις 1970 το ένα κ 2050 το άλλο. Έχω φρικάρει τελείως!!

Δεν είχα διαβάσει αυτή τη δημοσίευση..Νομίζω δεν χρειάζεται να φρικάρεις..Τα μωρά σου θα χρειαστούν απλά λίγη φροντίδα παραπάνω!Και μιας φίλης λιγότερο από δύο κιλά ήταν και τα δύο μωρά της όταν γεννήθηκαν και όλα πήγαν τέλεια!!Δύσκολο να μην αγχώνεσαι,καταλαβαίνω,όμως αλήθεια πιστεύω δεν υπάρχει λόγος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Rita1976 ήρεμα και με ψυχραιμία όλα θα γίνουν. Όλα θα πάνε καλά. Η Παναγία μαζί σου εύχομαι

@Evaki!! Ναι έκανα βαλίτσα. Ας είμαι έτοιμη. Την έκανα πολύ γρήγορα. Μην αγχώνεσαι θα την τακτοοιησεις. Κάνε μια.λιστα από τώρα και μετά θα γίνει πολύ εύκολα. Σε ποια εβδομάδα είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evaki!! είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Διαβάζω συχνά τα νέα σας,δε συμμετέχω καθώς ο χρόνος είναι περιορισμένος!

Τώρα όμως ξεκινάει η άδειά μου(ελπίζω δηλαδή!!!)Είμαι 34 με πητ 25/7 και ανυπομονώ!

Να ρωτήσω γιατί ετοιμάζομαισιγά σιγά,από ρουχαλάκια τι τους φοράμε;;Μακρύ μανικακι;με πόδια η χωρίς;;Τι έχετε πάρει;;Εγώ πήρα λίγα κοντομανικα χωρίς πόδια και μακρυμανικα περισσότερα..(Δεν τα γράφω ζιπουνακια-φορμακια,μπερδεύομαι)

Άντε με το καλό σε όλες μας!!

και εγω ειχα το ιδιο αγχος για τα ρουχαλακια και ρωτησα τη μαια. μου ειπε για το νοσοκομειο καλο ειναι μακρυμανικα εσωρουχακια και το φορμακι του λογω κλιματισμου. τωρα για οταν βγουμε και ειμαστε στο σπιτι μου ειπε πως , οταν ζεσταινομαστε ζεσταινεται, οποτε κρυωνουμε κρυωνει, οποτε δεν αγχωνομαστε. θα το καταλαβαινουμε και μονες μας. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...