Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Rita1976 ήρεμα και με ψυχραιμία όλα θα γίνουν. Όλα θα πάνε καλά. Η Παναγία μαζί σου εύχομαι

@Evaki!! Ναι έκανα βαλίτσα. Ας είμαι έτοιμη. Την έκανα πολύ γρήγορα. Μην αγχώνεσαι θα την τακτοοιησεις. Κάνε μια.λιστα από τώρα και μετά θα γίνει πολύ εύκολα. Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Καλημέρα!!Δροσιά και σήμερα!!Ας κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται βρε κορίτσια!!!

@MampaΣήμερα μόλις μπήκα 34!Έχω αρχίσει όμως πλύσιμο και σιδέρωμα!

@Eleni2512 Οπότε νομίζω ειμαι εντάξει από ρούχα..Έχεις μαία;;Αυτό το διαβάζω κ από απ όλα κορίτσια..πως γίνεται;;Από το μαιευτήριο σου;Πολύ βοηθητική πρέπει να είναι!

Κάτι ακόμα βρε κορίτσια,νυχτικα ωραία έχετε βρει;Εγώ δε βρίσκω κάτι να μου αρέσει και να το κρατήσω και εκτός μαιευτηρίου για το θηλασμό..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας και απο εμένα,

είμαι 34 και 1 με πητ 31/8 αλλά σύμφωνα με τη γυναικολόγο μου λόγω προβλημάτων (ελπίζω να μην το λέει για να πάει διακοπές) καλό θα είναι να γεννήσω έως 10/8 :)

Έψαχνα για αποστειρωτή και μπερδεύτηκα λίγο με μάρκες και τιμές. Μπορείτε να μου πείτε τη γνωμη σας?

Επιπλέον πρέπει να αγοράσω και βάση για στέγνωμα μπιμπερών?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@roudimi κορίτσι μου εγώ πήρα αποστείρωτη Philips Avent. Χωράει 6 μπουκάλια και έχει ξεχωριστή θήκη για πιπίλες.

Έκανα μια δοκιμαστική αποστείρωση και σε 10 λεπτά είχε γίνει. 

Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις;

Δηλαδή σε ποια εβδομάδα θέλει να γεννήσεις;

Με πρόκληση θα πας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!σημερα μπηκα στο μηνα μου!απιστευτο μου φαινεται!

Σημερα θα φτιαξω βαλιτσα να μαστε ετοιμοι.

Ειδα που λεγατε για το τι ρουχαλακια να παρουμε για τα μωρα.επειδη στο μαιευτηριο που θα γεννησω τα παρεχουν εκεινοι,εγω θα παρω μονο ρουχα εξοδου.κοντομανικο φορμακι και σεντονακι ωστε αν χρειαστει να τον τυλιξω.

Νυχτικα βρηκα σε μαγαζι με εσωρουχα ,τα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο για να μου ειναι ανετα.

Αυτη τη βδομαδα θα κανουμε και τη γενικη του σπιτιου και νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο:-D.

Με το καλο σε ολες μας κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 5

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια!!σημερα μπηκα στο μηνα μου!απιστευτο μου φαινεται!

Σημερα θα φτιαξω βαλιτσα να μαστε ετοιμοι.

Ειδα που λεγατε για το τι ρουχαλακια να παρουμε για τα μωρα.επειδη στο μαιευτηριο που θα γεννησω τα παρεχουν εκεινοι,εγω θα παρω μονο ρουχα εξοδου.κοντομανικο φορμακι και σεντονακι ωστε αν χρειαστει να τον τυλιξω.

Νυχτικα βρηκα σε μαγαζι με εσωρουχα ,τα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο για να μου ειναι ανετα.

Αυτη τη βδομαδα θα κανουμε και τη γενικη του σπιτιου και νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο:-D.

Με το καλο σε ολες μας κοριτσια!!!

Ποπο κορίτσι Αντε με το καλό ρε κοντευεις συγκινήθηκα τώρα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια!!σημερα μπηκα στο μηνα μου!απιστευτο μου φαινεται!

Σημερα θα φτιαξω βαλιτσα να μαστε ετοιμοι.

Ειδα που λεγατε για το τι ρουχαλακια να παρουμε για τα μωρα.επειδη στο μαιευτηριο που θα γεννησω τα παρεχουν εκεινοι,εγω θα παρω μονο ρουχα εξοδου.κοντομανικο φορμακι και σεντονακι ωστε αν χρειαστει να τον τυλιξω.

Νυχτικα βρηκα σε μαγαζι με εσωρουχα ,τα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο για να μου ειναι ανετα.

Αυτη τη βδομαδα θα κανουμε και τη γενικη του σπιτιου και νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο:-D.

Με το καλο σε ολες μας κοριτσια!!!

@Mar.da  με το καλό κορίτσι! Πέρασε ο καιρός! Έρχονται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

@Mar.da  με το καλό κορίτσι! Πέρασε ο καιρός! Έρχονται! 

Πως εισαι Σοφακι?

Just now, Giotitsa είπε:

Ποπο κορίτσι Αντε με το καλό ρε κοντευεις συγκινήθηκα τώρα 

Και σε σενα ευχομαι το ιδιο γιωτα μου!ασε γιατι κι εγω ολη μερα συγκινημενη ειμαι.δοξα το θεο φτανουμε στο στοχο μας.τοσο καιρο ελεγα αντε αλλη μια εβδομαδα ακομα κερδισαμε.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Πως εισαι Σοφακι?

Και σε σενα ευχομαι το ιδιο γιωτα μου!ασε γιατι κι εγω ολη μερα συγκινημενη ειμαι.δοξα το θεο φτανουμε στο στοχο μας.τοσο καιρο ελεγα αντε αλλη μια εβδομαδα ακομα κερδισαμε.

Αχ πως σε καταλαβαίνω εγώ νιώθω οτι είμαι κατάδικος και μέτραω τις μέρες ποτε θα βγω:lol::lol::lol:

Παράθεση

 

 

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Πως εισαι Σοφακι?

Και σε σενα ευχομαι το ιδιο γιωτα μου!ασε γιατι κι εγω ολη μερα συγκινημενη ειμαι.δοξα το θεο φτανουμε στο στοχο μας.τοσο καιρο ελεγα αντε αλλη μια εβδομαδα ακομα κερδισαμε.

Είμαι σπίτι ευτυχώς ακόμα. Όλο το σκ είχα αρκετούς πόνους και συσπάσεις. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα. Αύριο μπαίνω κ γω στο μήνα μου κ πάω γιατρό. Βλέπουμε τι θα μας πει. Εσύ πως είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Mar.da δηλαδή πόσο εβδομάδων είσαι;;;

Εγώ 36+2. Εγώ νομίζω ότι αυτός ο μήνας δεν περνάει γρήγορα..:grin:

@Sophiav αφού μπαίνεις στο μήνα σου μια χαρά, ο στόχος επετεύχθη

 @Mampaπραγματικά οι μέρες δ περνάνε με τίποτα. Εγώ παρακαλάω να φτάσω ως τ Παρασκευή που κλείνω την 36η κ μετά θα ηρεμήσω. Εσύ πως είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da δηλαδή πόσο εβδομάδων είσαι;;;

Εγώ 36+2. Εγώ νομίζω ότι αυτός ο μήνας δεν περνάει γρήγορα..:grin:

@Sophiav αφού μπαίνεις στο μήνα σου μια χαρά, ο στόχος επετεύχθη

Στις 36,ο γιατρος μου ειπε στις 15 Ιουλιου μπαινω στο μηνα μου.εγω παλι λεω ποτε εφτασα ως εδω:D.

Just now, Sophiav είπε:

Είμαι σπίτι ευτυχώς ακόμα. Όλο το σκ είχα αρκετούς πόνους και συσπάσεις. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα. Αύριο μπαίνω κ γω στο μήνα μου κ πάω γιατρό. Βλέπουμε τι θα μας πει. Εσύ πως είσαι; 

Ειδες μια χαρα εξελισονται τα πραματα:-D.κι εγω συσπασεις και λιγα πονακια αλλα οχι ανυσηχητικα,τουλαχιστον για την ωρα.περιμενουμε τα νεα σου αυριο!!

Just now, Giotitsa είπε:

Αχ πως σε καταλαβαίνω εγώ νιώθω οτι είμαι κατάδικος και μέτραω τις μέρες ποτε θα βγω:lol::lol::lol:

 

Γιατι εισαι σπιτι εσυ?εγω απο 23 εβδομαδων ειμαι σε προσοχη λογο συσπασεων και μειωση τραχηλου.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2019 at 1:20 ΜΜ, Evaki!! είπε:

Καλημέρα!!Δροσιά και σήμερα!!Ας κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται βρε κορίτσια!!!

@MampaΣήμερα μόλις μπήκα 34!Έχω αρχίσει όμως πλύσιμο και σιδέρωμα!

@Eleni2512 Οπότε νομίζω ειμαι εντάξει από ρούχα..Έχεις μαία;;Αυτό το διαβάζω κ από απ όλα κορίτσια..πως γίνεται;;Από το μαιευτήριο σου;Πολύ βοηθητική πρέπει να είναι!

Κάτι ακόμα βρε κορίτσια,νυχτικα ωραία έχετε βρει;Εγώ δε βρίσκω κάτι να μου αρέσει και να το κρατήσω και εκτός μαιευτηρίου για το θηλασμό..

 

Evaki οποτε παω στο νοσοκομειο (στο ελενα) για εξεταση ειναι εκει και η μαια που κανονιζει τα ραντεβου, παιρνει τη πιεση, το βαρος και.ενημερωνει τη καρτελα οπότε τη ρωταω ο,τι θελω. επισης ρωτησα για δευτερη γνωμη και τη.μαια στο μαθημα ανωδυνου τοκετου. 

παντως οποια θελει λιστα για τη βαλιτσα δημοσιου μαιευτηριου να μου πει. :D

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

Evaki οποτε παω στο νοσοκομειο (στο ελενα) για εξεταση ειναι εκει και η μαια που κανονιζει τα ραντεβου, παιρνει τη πιεση, το βαρος και.ενημερωνει τη καρτελα οπότε τη ρωταω ο,τι θελω. επισης ρωτησα για δευτερη γνωμη και τη.μαια στο μαθημα ανωδυνου τοκετου. 

παντως οποια θελει λιστα για τη βαλιτσα δημοσιου μαιευτηριου να μου πει. :D

Ελενη τρια παιδια γεννησα στο Ελενας,μαια δε ειχα σε κανενα στη διαρκεια της εγκυμοσυνης.ολα τα κανονιζε ο γυναικολογος.απ οτι φαινεται εχουν εξελιχθει τα πραματα,μπραβο.

Στα δυο πρωτα δε χρειαζοταν να εχουμε ρουχαλακια για τα μωρα,μονο της εξοδου,στο τριτο παιδι μου ειπαν οτι θα πρεπει να εχω αλλαξιες μαζι τουλαχιστον μια καθε μερα.

Ειναι πολυ καλο μαιευτηριο το Ελενας,εγω αλλαξα λογο γιατρου αλλιως ημουν πολυ ευχαριστημενη απο το μαιευτηριο.

Εχεις γιατρο εκει ή θα πας με εφημερευον?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Κάναμε κι εμείς το  υπέρηχο του μήνα. 2180 ο μπομπιρακος και το doppler μια χαρά έδειξε. Αναπτυσσομαστε και τρεφόμαστε καλά. ΠΗΤ μου έχει δώσει 28/8 και βλέπουμε. Πήγαμε και από τη  κλινική χθες να δούμε τα δωμάτια. Τέλος του μήνα θα αρχίσω να ετοιμάζω βαλίτσα. Σας φιλώ όλες.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...