Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Κ μεις είχαμε γιατρό σήμερα. Ο καρδιοτοκογραφος μια Χαρά.Δ ζορίζεται ο μικρός. Ο τράχηλος μαλάκωσε κ άλλο αλλά διαστολή δ έχω.Συνεχίζουμε ξάπλα ως τ Δευτέρα πρώτα ο Θεός κ μετά σηκώνομαι 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Κάναμε κι εμείς το  υπέρηχο του μήνα. 2180 ο μπομπιρακος και το doppler μια χαρά έδειξε. Αναπτυσσομαστε και τρεφόμαστε καλά. ΠΗΤ μου έχει δώσει 28/8 και βλέπουμε. Πήγαμε και από τη  κλινική χθες να δούμε τα δωμάτια. Τέλος του μήνα θα αρχίσω να ετοιμάζω βαλίτσα. Σας φιλώ όλες.

Μια χαρουλα το μπεμπακι!!μπραβο ρινακι μου!με το καλο!:x

Just now, Sophiav είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ μεις είχαμε γιατρό σήμερα. Ο καρδιοτοκογραφος μια Χαρά.Δ ζορίζεται ο μικρός. Ο τράχηλος μαλάκωσε κ άλλο αλλά διαστολή δ έχω.Συνεχίζουμε ξάπλα ως τ Δευτέρα πρώτα ο Θεός κ μετά σηκώνομαι 

Σουπερ!να δεις που απο κει που φοβοσουν οτι θα γεννησεις νωριτερα,ο μικρος θα γεννηθει στην ωρα του:D!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ελενη τρια παιδια γεννησα στο Ελενας,μαια δε ειχα σε κανενα στη διαρκεια της εγκυμοσυνης.ολα τα κανονιζε ο γυναικολογος.απ οτι φαινεται εχουν εξελιχθει τα πραματα,μπραβο.

Στα δυο πρωτα δε χρειαζοταν να εχουμε ρουχαλακια για τα μωρα,μονο της εξοδου,στο τριτο παιδι μου ειπαν οτι θα πρεπει να εχω αλλαξιες μαζι τουλαχιστον μια καθε μερα.

Ειναι πολυ καλο μαιευτηριο το Ελενας,εγω αλλαξα λογο γιατρου αλλιως ημουν πολυ ευχαριστημενη απο το μαιευτηριο.

Εχεις γιατρο εκει ή θα πας με εφημερευον?

στην αρχη ειχα εναν ο οποιος ηταν στο Ιασω και μολις ακουσα τις τιμες αλλαξα και μου συστησε μια φιλη τον γιατρο στο Ελενα. μεχρι στιγμης εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη. Κανονικα εχω γιατρο αλλα και με εφημερευων να γεννησω δεν εχω κανενα προβλημα. ειδαμε και τα δωματια και ειναι μια χαρα. εσυ σε τι δωματιο ησουν? και με τι γεννησες? με τον γιατρο σου ή εφημερευων? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

στην αρχη ειχα εναν ο οποιος ηταν στο Ιασω και μολις ακουσα τις τιμες αλλαξα και μου συστησε μια φιλη τον γιατρο στο Ελενα. μεχρι στιγμης εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη. Κανονικα εχω γιατρο αλλα και με εφημερευων να γεννησω δεν εχω κανενα προβλημα. ειδαμε και τα δωματια και ειναι μια χαρα. εσυ σε τι δωματιο ησουν? και με τι γεννησες? με τον γιατρο σου ή εφημερευων? 

Στο πρωτο παιδι ημουν σε μονοκλινο,στο δευτερο και στο τριτο επειδη ειχαν ελλειψη τα μονοκλινα,ημασταν σε δικλινο.τα δωματια ειναι εξαιρετικα και το προσωπικο επισης.θα σε βοηθησουν πολυ και με το θηλασμο.γεννησα με το γιατρο μου τον οποιο ειχα εξαρχης αλλα με φακελακι της ταξεως 1000 ευρω στα δυο πρωτα και 1500 ευρω στο τριτο.εμενα μου επαιρνε και 50αρικα επισκεψη καθε φορα που πηγαινα ακομα κι αν πηγαινα δυο φορες στον ιδιο μηνα.εμενα δηλ η τελευταια γεννα μου κοστισε γυρω στα 2700(γιατρος,επισκεψεις,μαιευτηριο,ταξιδια γιατι ειμαστε απο νησι)σε δημοσιο νοσοκομειο.βεβαια δεν ειναι ολοι οι γιατροι εκει το ιδιο,δεν παιρνουν ολοι φακελακι.πριν αποφασισω να μεινω στον ιδιωτικο που εχω,εκανα μια ερευνα στο Ελενας για αλλο γιατρο και οσους πηρα μολις ελεγα οτι γενναω Αυγουστο μου ελεγαν οτι δε μπορουν να με αναλαβουν.μιλαω για γιατρους που δεν παιρνουν φακελακι.εσυ ποτε ειπες γεννας?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, πώς είστε;;; Ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν.. όταν μιλάμε για "πρώτη κολπική"στις 38 εβδομάδες περίπου τι εννοούμε;;; Εγώ φαντάζομαι ότι εννοούμε αν ο τράχηλος είναι έτοιμος για γέννα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Το μωράκι σας έχει εμπεδωθεί; Εγώ διανύω την 37η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πώς είστε;;; Ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν.. όταν μιλάμε για "πρώτη κολπική"στις 38 εβδομάδες περίπου τι εννοούμε;;; Εγώ φαντάζομαι ότι εννοούμε αν ο τράχηλος είναι έτοιμος για γέννα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Το μωράκι σας έχει εμπεδωθεί; Εγώ διανύω την 37η εβδομάδα.

Σου βάζει χέρι να δει αν έχει εμπεδωθεί αν δεν θες επειδή θεωρείται παρέμβαση μπορείς να του πεις να μην το κάνεις 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πώς είστε;;; Ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν.. όταν μιλάμε για "πρώτη κολπική"στις 38 εβδομάδες περίπου τι εννοούμε;;; Εγώ φαντάζομαι ότι εννοούμε αν ο τράχηλος είναι έτοιμος για γέννα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Το μωράκι σας έχει εμπεδωθεί; Εγώ διανύω την 37η εβδομάδα.

Καλησπερα κοριτσι!αν καταλαβα καλα εννοεις εξεταση κολπικη με το χερι.βλεπουν αν εχει κανει διαστολη ο τραχηλος οπως ειπες.αλλοι γιατροι κοιτανε στις 38 εβδομαδες και αλλοι στις 39.σου εχει πει ο γιατρος σου οτι θα δει κατα αυτον τον τροπο τον τραχηλο στις 38 εβδομαδες?

Με το κεφαλι προς τα κατω ειναι πολλες εβδομαδες αλλα αν εχει εμπεδωθει θα το δουμε απο βδομαδα που θα μας δει ο γιατρος.συνηθως εμπεδωνονται κοντα στον τοκετο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πώς είστε;;; Ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν.. όταν μιλάμε για "πρώτη κολπική"στις 38 εβδομάδες περίπου τι εννοούμε;;; Εγώ φαντάζομαι ότι εννοούμε αν ο τράχηλος είναι έτοιμος για γέννα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Το μωράκι σας έχει εμπεδωθεί; ιΕγώ διανύω την 37η εβδομάδα.

@Mampa κορίτσι είναι αυτό π σου απάντησαν κ τα κορίτσια. Κοιτάει ο γιατρός τη διαστολή κ τη σύσταση, δηλαδή αν μαλάκωσε η όχι. Εμένα μου τ έχει κάνει δύο φορές στις 35 κ σήμερα στις 36.οσο πιο αργά τόσο καλύτερα. Είναι λίγο άβολο αλλά οκ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Στο πρωτο παιδι ημουν σε μονοκλινο,στο δευτερο και στο τριτο επειδη ειχαν ελλειψη τα μονοκλινα,ημασταν σε δικλινο.τα δωματια ειναι εξαιρετικα και το προσωπικο επισης.θα σε βοηθησουν πολυ και με το θηλασμο.γεννησα με το γιατρο μου τον οποιο ειχα εξαρχης αλλα με φακελακι της ταξεως 1000 ευρω στα δυο πρωτα και 1500 ευρω στο τριτο.εμενα μου επαιρνε και 50αρικα επισκεψη καθε φορα που πηγαινα ακομα κι αν πηγαινα δυο φορες στον ιδιο μηνα.εμενα δηλ η τελευταια γεννα μου κοστισε γυρω στα 2700(γιατρος,επισκεψεις,μαιευτηριο,ταξιδια γιατι ειμαστε απο νησι)σε δημοσιο νοσοκομειο.βεβαια δεν ειναι ολοι οι γιατροι εκει το ιδιο,δεν παιρνουν ολοι φακελακι.πριν αποφασισω να μεινω στον ιδιωτικο που εχω,εκανα μια ερευνα στο Ελενας για αλλο γιατρο και οσους πηρα μολις ελεγα οτι γενναω Αυγουστο μου ελεγαν οτι δε μπορουν να με αναλαβουν.μιλαω για γιατρους που δεν παιρνουν φακελακι.εσυ ποτε ειπες γεννας?

εγω εχω πητ 30 και απ οτι φαινεται εκει θα φτασω. εμενα μου φανηκε περιεργο γιατι μας ειπαν 400 ο γιατρος και 200 η μαια. Στη μαια στη τελικη γιατι να δωσω? δεν εχω καταλαβει ακομα. εσυ εδωσες? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eleni2512 είπε:

εγω εχω πητ 30 και απ οτι φαινεται εκει θα φτασω. εμενα μου φανηκε περιεργο γιατι μας ειπαν 400 ο γιατρος και 200 η μαια. Στη μαια στη τελικη γιατι να δωσω? δεν εχω καταλαβει ακομα. εσυ εδωσες? 

30 Ιουλιου?οχι δεν εδωσα στη μαια,ηταν ηδη πολλα του γιατρου.εγω μετα σκεφτομουν τι διαφορά ειχε απο το ιδιωτικο τοσα λεφτα που εδωσα στο δημοσιο?βεβαια σου λεει αμα θες ελα κι οποιος τυχει.αν θες καποιον να σε παρακολουθει τον πληρωνεις.αυτο ηταν το νοημα της συζητησης που ειχα τοτε.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

εγω εχω πητ 30 και απ οτι φαινεται εκει θα φτασω. εμενα μου φανηκε περιεργο γιατι μας ειπαν 400 ο γιατρος και 200 η μαια. Στη μαια στη τελικη γιατι να δωσω? δεν εχω καταλαβει ακομα. εσυ εδωσες? 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;;

Χθες είχα καρδιοτοκογραφο και ντοπλερ

 Όλα καλά.. όπως μου είπε η γιατρός είναι μεγάλο το μωρό, βέβαια αυτό θα επιβαρύνει εμένα όταν είναι να γεννήσω.

Να σας πω ότι ο υπέρηχος το δίνει 3000-3400 κιλά. Διανύω την 37η εβδομάδα. Εσείς θεωρείτε ότι είναι μεγάλο;; Να σας πω ότι εγώ γεννήθηκα 4100 και ο άντρας μου είναι 2μ. Σίγουρα παίζει ρόλο η κληρονομικότητα. Επίσης ο αδερφός του άντρα μου γεννήθηκε 4600.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Νομίζω ότι πλησιάζουμε πολύ πλέον!Δύσκολα,εύκολα η καθεμία με την εμπειρία της,φτάνει στον όμορφο στόχο!Πολύ όμορφα συναισθήματα μας περιμένουν,είμαι σίγουρη!!

@Mampa Να χαίρεσαι καλέ!!Θα είναι μεγάλο το μωράκι σου!Σίγουρα παίζει ρόλο η κληρονομικότητα.Και το ύψος βέβαια..Και μένα ο σύζυγός είναι ψηλός βέβαια γεννήθηκε μικρούλης 3100 νομίζω!

Εμένα είναι ακόμα με τα πόδια κάτω!Λέω πως θα γυρίσει..ε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα!!! Εγω εκλεισα τις 33 κ πλέον διανυω την 34 εβδομάδα, καθε μέρα ποναω πολύ στη μεση πλέον κ νιωθω το μωρο χαμηλά. Η κοιλια μου φαίνεται να εχει κατέβει. Υπομονή αλλες 3 εβδομαδες για εμένα. 

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;;

Χθες είχα καρδιοτοκογραφο και ντοπλερ

 Όλα καλά.. όπως μου είπε η γιατρός είναι μεγάλο το μωρό, βέβαια αυτό θα επιβαρύνει εμένα όταν είναι να γεννήσω.

Να σας πω ότι ο υπέρηχος το δίνει 3000-3400 κιλά. Διανύω την 37η εβδομάδα. Εσείς θεωρείτε ότι είναι μεγάλο;; Να σας πω ότι εγώ γεννήθηκα 4100 και ο άντρας μου είναι 2μ. Σίγουρα παίζει ρόλο η κληρονομικότητα. Επίσης ο αδερφός του άντρα μου γεννήθηκε 4600.

 

Μπράβο αγάπη μια χαρα είναι ο μπέμπης!!! Καλυτερα μεγαλος!!! 

@Mar.da μπραβο αγαπη που μπηκες στον μήνα σου!!! Με το καλό!!! Εγω την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο πάλι. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...