Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Πως είστε?? Νιώθετε έτοιμες??Εγω την Τετάρτη εχω γιατρό κ εκτος απροοπτου  πρώτα ο Θεός, σε 2 εβδομαδες γενναω κ μου φαίνεται σαν ψέμα!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Πως είστε?? Νιώθετε έτοιμες??Εγω την Τετάρτη εχω γιατρό κ εκτος απροοπτου σε 2 εβδομαδες γενναω κ μου φαίνεται σαν ψέμα!!! 

Γειά σου Κατερινάκι μου!! Εμείς καλά είμαστε.. είχα γιατρό σήμερα σε 2 μέρες μπαινω στο μήνα μου.. κ μου είπε να προσέξω άλλες 10 μερουλες κ μετά να αρχίσω περπάτημα... Με βλέπω στην 38η κάπου να γεννάω... Κ με έχει πιάσει μια αγωνία κ ένας φόβος παράλληλα...άντε φτάσαμε σιγά σιγά!! Εντομεταξυ μου έκοψε κ μαγνήσιο κ προγεστερόνη.. κ ήδη από σήμερα που δεν τα πήρα ... Έχω αρκετές συσπασεις-πετρωματα ,πονακια περιοδου κ πόνο στη μέση... Κ λέω έτσι θα είναι όλος αυτός ο καιρός που απομένει;; Εσύ πως νιώθεις κορίτσι μου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σου Κατερινάκι μου!! Εμείς καλά είμαστε.. είχα γιατρό σήμερα σε 2 μέρες μπαινω στο μήνα μου.. κ μου είπε να προσέξω άλλες 10 μερουλες κ μετά να αρχίσω περπάτημα... Με βλέπω στην 38η κάπου να γεννάω... Κ με έχει πιάσει μια αγωνία κ ένας φόβος παράλληλα...άντε φτάσαμε σιγά σιγά!! Εντομεταξυ μου έκοψε κ μαγνήσιο κ προγεστερόνη.. κ ήδη από σήμερα που δεν τα πήρα ... Έχω αρκετές συσπασεις-πετρωματα ,πονακια περιοδου κ πόνο στη μέση... Κ λέω έτσι θα είναι όλος αυτός ο καιρός που απομένει;; Εσύ πως νιώθεις κορίτσι μου;

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλό!!! Ναι λογικά θα εχεις συσπάσεις τώρα γιατί προετοιμαζεται η μήτρα!! Μην φοβάσαι ολα καλα θα πάνε!! Εγω στις 36 με 37 εβδομάδες θα γεννήσω κ με καισαρική οπότε δεν με βλεπω να κοβω το μαγνήσιο. Να δω βέβαια τι θα μου πει κ ο γιατρός. Πρωτα ο Θεος να πανε σε ολες μας ολα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina!! είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλό!!! Ναι λογικά θα εχεις συσπάσεις τώρα γιατί προετοιμαζεται η μήτρα!! Μην φοβάσαι ολα καλα θα πάνε!! Εγω στις 36 με 37 εβδομάδες θα γεννήσω κ με καισαρική οπότε δεν με βλεπω να κοβω το μαγνήσιο. Να δω βέβαια τι θα μου πει κ ο γιατρός. Πρωτα ο Θεος να πανε σε ολες μας ολα καλά!!! 

Πο πο πόσο κοντά είμαστε πια!! Με το καλό σε όλες μας!! Όλα θα πάνε μια χαρά ..μετά θα μιλάμε για τα μωρά μας!!:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιουδια μου καλημερα σας!μολις τελειωσαμε απο το γιατρο,ο τραχηλος επεσε  στο 1 εκατοστο,σημερα φευγω για Αθηνα γιατι εχω και κατι πονακια,Δευτερα με Τριτη γενναμε!ο μπεμπης εχει εμπεδωθει και σπρωχνει.απιστευτο μου φαινεται!ποτε ηρθε ο καιρος!

15 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Πως είστε?? Νιώθετε έτοιμες??Εγω την Τετάρτη εχω γιατρό κ εκτος απροοπτου  πρώτα ο Θεός, σε 2 εβδομαδες γενναω κ μου φαίνεται σαν ψέμα!!! 

Με το καλο Κατερινακι μου!!εγω παροτι το περιμενα οτι θα γεννησω νωριτερα μου ηρθε λιγο αποτομο οτι τη βδομαδα που ερχεται γενναω.

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο κοριτσάκι μου καλό!!! Θα σε έχω έννοια!!! Ολα καλά θα πάνε και σε λιγες ημέρες θα εχεις αγκαλιά τον μπεμπουλη σου!!! Εγω εχω ξυπνήσει με πόνους στη μέση είναι νορμαλ ε?? 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κοριτσιουδια μου καλημερα σας!μολις τελειωσαμε απο το γιατρο,ο τραχηλος επεσε  στο 1 εκατοστο,σημερα φευγω για Αθηνα γιατι εχω και κατι πονακια,Δευτερα με Τριτη γενναμε!ο μπεμπης εχει εμπεδωθει και σπρωχνει.απιστευτο μου φαινεται!ποτε ηρθε ο καιρος!

Με το καλο Κατερινακι μου!!εγω παροτι το περιμενα οτι θα γεννησω νωριτερα μου ηρθε λιγο αποτομο οτι τη βδομαδα που ερχεται γενναω.

Καλημερα @Mar.da. Όλα καλά θα πάνε! Έφτασε η ώρα! Πως νιώθεις;;; Εγώ νομίζω θα σε προλάβω. Έκοψα τα χάπια και γίνεται χαμός. Δε την βγάζω τη βδομαδα! Με το καλο! 

Just now, Katerina!! είπε:

Με το καλο κοριτσάκι μου καλό!!! Θα σε έχω έννοια!!! Ολα καλά θα πάνε και σε λιγες ημέρες θα εχεις αγκαλιά τον μπεμπουλη σου!!! Εγω εχω ξυπνήσει με πόνους στη μέση είναι νορμαλ ε?? 

@Katerina!! Σε ποια βδομάδα είσαι;; κ μένα με πιανουν καιρό τώρα. Έχεις κ συσπάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Καλημερα @Mar.da. Όλα καλά θα πάνε! Έφτασε η ώρα! Πως νιώθεις;;; Εγώ νομίζω θα σε προλάβω. Έκοψα τα χάπια και γίνεται χαμός. Δε την βγάζω τη βδομαδα! Με το καλο! 

@Katerina!! Σε ποια βδομάδα είσαι;; κ μένα με πιανουν καιρό τώρα. Έχεις κ συσπάσεις; 

Με το καλο κορίτσι μου!! Δεν θα εχεις κανενα θεμα στην εβδομάδα που είσαι!! Εκλεισα τις 34 κ διανύω τις 35 αυτην την εβδομάδα. Συσπάσεις δεν εχω τωρα αλλα ειχα αρκετές κ χθες κ την Κυριακή. Κ κρατανε γυρω στο 1 λεπτό. Αυριο εχω γιατρο κ θα του το πω. 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da είπε:

Κοριτσιουδια μου καλημερα σας!μολις τελειωσαμε απο το γιατρο,ο τραχηλος επεσε  στο 1 εκατοστο,σημερα φευγω για Αθηνα γιατι εχω και κατι πονακια,Δευτερα με Τριτη γενναμε!ο μπεμπης εχει εμπεδωθει και σπρωχνει.απιστευτο μου φαινεται!ποτε ηρθε ο καιρος!

Με το καλο Κατερινακι μου!!εγω παροτι το περιμενα οτι θα γεννησω νωριτερα μου ηρθε λιγο αποτομο οτι τη βδομαδα που ερχεται γενναω.

Αχ κορίτσι μου με το καλό!!! Όλα θα πάνε τέλεια!! Τι καλά σε λίγες μέρες που θα τον έχεις αγκαλίτσα!! Σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη!! Θα σε έχουμε στο νου μας όλες!!

Just now, Katerina!! είπε:

Με το καλο κοριτσάκι μου καλό!!! Θα σε έχω έννοια!!! Ολα καλά θα πάνε και σε λιγες ημέρες θα εχεις αγκαλιά τον μπεμπουλη σου!!! Εγω εχω ξυπνήσει με πόνους στη μέση είναι νορμαλ ε?? 

Κ εγώ μόλις έκοψα το μαγνήσιο ξεκίνησαν πιο πολλά πονακια,χθές με πονούσε η μέση μου όλη μέρα ... Ήταν αρκετά ενοχλητικό κ πήρα από μόνη μου ένα μαγνήσιο να ηρεμήσω λίγο ...βλακεία έκανα;Αλλά δεν παλευοταν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Με το καλο κορίτσι μου!! Δεν θα εχεις κανενα θεμα στην εβδομάδα που είσαι!! Εκλεισα τις 34 κ διανύω τις 35 αυτην την εβδομάδα. Συσπάσεις δεν εχω τωρα αλλα ειχα αρκετές κ χθες κ την Κυριακή. Κ κρατανε γυρω στο 1 λεπτό. Αυριο εχω γιατρο κ θα του το πω. 

@Katerina!! Κ συ στην τελική ευθεία είσαι. Εμένα με πιάναν πόνοι στη μέση από συσπάσεις γι αυτό σε ρώτησα. Λίγο υπομονή πρέπει να κάνουμε ακόμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό!!! Όλα θα πάνε τέλεια!! Τι καλά σε λίγες μέρες που θα τον έχεις αγκαλίτσα!! Σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη!! Θα σε έχουμε στο νου μας όλες!!

Κ εγώ μόλις έκοψα το μαγνήσιο ξεκίνησαν πιο πολλά πονακια,χθές με πονούσε η μέση μου όλη μέρα ... Ήταν αρκετά ενοχλητικό κ πήρα από μόνη μου ένα μαγνήσιο να ηρεμήσω λίγο ...βλακεία έκανα;Αλλά δεν παλευοταν..

Αγαπη για μια φορα λογικά δεν πειράζει, αρα είναι φυσιολογικο αποτι καταλαβαίνω να εχουμε αυτες τις ενοχλήσεις. Τωρα μολις μου ξεκινησαν ξανα οι συσπάσεις κ οσο σκληραίνει η κοιλια το μωρο είναι πιο ήσυχο. 

Just now, Sophiav είπε:

@Katerina!! Κ συ στην τελική ευθεία είσαι. Εμένα με πιάναν πόνοι στη μέση από συσπάσεις γι αυτό σε ρώτησα. Λίγο υπομονή πρέπει να κάνουμε ακόμα! 

Αγαπη μόλις μου ξεκινησαν συσπασεις τώρα. 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό!!! Όλα θα πάνε τέλεια!! Τι καλά σε λίγες μέρες που θα τον έχεις αγκαλίτσα!! Σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη!! Θα σε έχουμε στο νου μας όλες!!

Κ εγώ μόλις έκοψα το μαγνήσιο ξεκίνησαν πιο πολλά πονακια,χθές με πονούσε η μέση μου όλη μέρα ... Ήταν αρκετά ενοχλητικό κ πήρα από μόνη μου ένα μαγνήσιο να ηρεμήσω λίγο ...βλακεία έκανα;Αλλά δεν παλευοταν..

Ευχαριστω εβακι μου!!:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Αγαπη για μια φορα λογικά δεν πειράζει, αρα είναι φυσιολογικο αποτι καταλαβαίνω να εχουμε αυτες τις ενοχλήσεις. Τωρα μολις μου ξεκινησαν ξανα οι συσπάσεις κ οσο σκληραίνει η κοιλια το μωρο είναι πιο ήσυχο. 

Αγαπη μόλις μου ξεκινησαν συσπασεις τώρα. 

@Katerina!! Εντάξει μην αγχωνεσαι. Λογικό στην εβδομάδα σου.Μιλα κ με το γιατρο σου αύριο να ξέρει. Εγώ από 23η εβδομάδα έκανα καμία 30αρια τη μέρα.τώρα ούτε τις μετράω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...