Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Sophiav είπε:

@Katerina!! Εντάξει μην αγχωνεσαι. Λογικό στην εβδομάδα σου.Μιλα κ με το γιατρο σου αύριο να ξέρει. Εγώ από 23η εβδομάδα έκανα καμία 30αρια τη μέρα.τώρα ούτε τις μετράω! 

Εχω κ εγω συσπάσεις απο τις 16 εβδομάδες κορίτσι μου απλα τωρα είναι διαφορετικο γιατί νιώθω πόνο. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerina!! είπε:

Με το καλο κοριτσάκι μου καλό!!! Θα σε έχω έννοια!!! Ολα καλά θα πάνε και σε λιγες ημέρες θα εχεις αγκαλιά τον μπεμπουλη σου!!! Εγω εχω ξυπνήσει με πόνους στη μέση είναι νορμαλ ε?? 

Ευχαριστω Κατερινακι μου!!

Λογικο ειναι να ποναει η μεση με το βαρος της κοιλιας πλεον.

Just now, Sophiav είπε:

Καλημερα @Mar.da. Όλα καλά θα πάνε! Έφτασε η ώρα! Πως νιώθεις;;; Εγώ νομίζω θα σε προλάβω. Έκοψα τα χάπια και γίνεται χαμός. Δε την βγάζω τη βδομαδα! Με το καλο! 

@Katerina!! Σε ποια βδομάδα είσαι;; κ μένα με πιανουν καιρό τώρα. Έχεις κ συσπάσεις; 

Νιωθω περιεργα να σου πω,ακομα δε το πιστευω πως ηρθε η ωρα!θα μαστε απο τις πρωτες μου φαινεται:D!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω Κατερινακι μου!!

Λογικο ειναι να ποναει η μεση με το βαρος της κοιλιας πλεον.

Νιωθω περιεργα να σου πω,ακομα δε το πιστευω πως ηρθε η ωρα!θα μαστε απο τις πρωτες μου φαινεται:D!!

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κοριτσιουδια μου καλημερα σας!μολις τελειωσαμε απο το γιατρο,ο τραχηλος επεσε  στο 1 εκατοστο,σημερα φευγω για Αθηνα γιατι εχω και κατι πονακια,Δευτερα με Τριτη γενναμε!ο μπεμπης εχει εμπεδωθει και σπρωχνει.απιστευτο μου φαινεται!ποτε ηρθε ο καιρος!

Με το καλο Κατερινακι μου!!εγω παροτι το περιμενα οτι θα γεννησω νωριτερα μου ηρθε λιγο αποτομο οτι τη βδομαδα που ερχεται γενναω.

Καλημέρα!!! Άντε με το καλό!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

@Katerina!! Ναι είναι φυσιολογικοί αυτοί οι πόνοι στην περίοδο που βρισκόμαστε.

@Evi89 για μια φορά λογικά είναι οκ. Η μέση με έχει πεθάνει και εμένα, ειδικά το βράδυ...

@Sophiav πέρασε ο καιρός. Βλέπω οι περισσότερες να γεννάμε παρέα.

Κορίτσια, χθες το βράδυ φύλαγα καραούλι. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα από τις συσπάσεις και τα πονάκια. Σήμερα ήρθε η κόρη μου ορεξάτη πρωί πρωί για να φτιάξουμε πρωινό λέει... Οκ, σηκώθηκα τι κάναμε, αλλά κάθε τρεις και λίγο ξάπλωνα γιατί πονούσα αρκετά.

Ουφ από τη μια θέλω να κρατήσω αγκαλίτσα το νέο μας μωρό, από την άλλη όμως θέλω να κρατήσει κι άλλο αυτή η περίοδος... Παράξενο ε;

  • Μου αρέσει 4

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Καλημέρα!!! Άντε με το καλό!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

@Katerina!! Ναι είναι φυσιολογικοί αυτοί οι πόνοι στην περίοδο που βρισκόμαστε.

@Evi89 για μια φορά λογικά είναι οκ. Η μέση με έχει πεθάνει και εμένα, ειδικά το βράδυ...

@Sophiav πέρασε ο καιρός. Βλέπω οι περισσότερες να γεννάμε παρέα.

Κορίτσια, χθες το βράδυ φύλαγα καραούλι. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα από τις συσπάσεις και τα πονάκια. Σήμερα ήρθε η κόρη μου ορεξάτη πρωί πρωί για να φτιάξουμε πρωινό λέει... Οκ, σηκώθηκα τι κάναμε, αλλά κάθε τρεις και λίγο ξάπλωνα γιατί πονούσα αρκετά.

Ουφ από τη μια θέλω να κρατήσω αγκαλίτσα το νέο μας μωρό, από την άλλη όμως θέλω να κρατήσει κι άλλο αυτή η περίοδος... Παράξενο ε;

@Smurfita κ γω από τη μια λέω δεν αντέχω άλλο να γεννήσω, από την άλλη φοβάμαι τη γέννα και τρομοκρατούμαι μόλις με πιάνουν πόνοι... 

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω Κατερινακι μου!!

Λογικο ειναι να ποναει η μεση με το βαρος της κοιλιας πλεον.

Νιωθω περιεργα να σου πω,ακομα δε το πιστευω πως ηρθε η ωρα!θα μαστε απο τις πρωτες μου φαινεται:D!!

@Mar.da σ έβαλε ξάπλα η απλά κανονικά κ όποτε έρθει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 38η εβδομάδα. Χθες είχα κορδέλα η οποία έδειξε συσπάσεις χωρίς εγώ να καταλαβαίνω πόνο, μόνο την κοιλιά να σκληραίνει. Το μωρό έχει κατέβει και από χθες νιώθω έντονη πίεση στην ουροδόχο κύστη με αποτέλεσμα να επισκέπτομαι συχνά την τουαλέτα. Λέτε είναι προμήνυμα όλα αυτά ότι πλησιάζει ο τοκετός;;

@Mar.da με το καλό κορίτσι μου. Με έναν πόνο

@Katerina88 είναι λογικά τα πονακια μην σε ανησυχούν. Χρειάζονται και αυτά.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 38η εβδομάδα. Χθες είχα κορδέλα η οποία έδειξε συσπάσεις χωρίς εγώ να καταλαβαίνω πόνο, μόνο την κοιλιά να σκληραίνει. Το μωρό έχει κατέβει και από χθες νιώθω έντονη πίεση στην ουροδόχο κύστη με αποτέλεσμα να επισκέπτομαι συχνά την τουαλέτα. Λέτε είναι προμήνυμα όλα αυτά ότι πλησιάζει ο τοκετός;;

@Mar.da με το καλό κορίτσι μου. Με έναν πόνο

@Katerina88 είναι λογικά τα πονακια μην σε ανησυχούν. Χρειάζονται και αυτά.

 

@Mampa κ γω τα έχω αυτά. Μάλλον πλησιάζουμε. Ο γιατρός τι σου είπε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Καλημέρα!!! Άντε με το καλό!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

@Katerina!! Ναι είναι φυσιολογικοί αυτοί οι πόνοι στην περίοδο που βρισκόμαστε.

@Evi89 για μια φορά λογικά είναι οκ. Η μέση με έχει πεθάνει και εμένα, ειδικά το βράδυ...

@Sophiav πέρασε ο καιρός. Βλέπω οι περισσότερες να γεννάμε παρέα.

Κορίτσια, χθες το βράδυ φύλαγα καραούλι. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα από τις συσπάσεις και τα πονάκια. Σήμερα ήρθε η κόρη μου ορεξάτη πρωί πρωί για να φτιάξουμε πρωινό λέει... Οκ, σηκώθηκα τι κάναμε, αλλά κάθε τρεις και λίγο ξάπλωνα γιατί πονούσα αρκετά.

Ουφ από τη μια θέλω να κρατήσω αγκαλίτσα το νέο μας μωρό, από την άλλη όμως θέλω να κρατήσει κι άλλο αυτή η περίοδος... Παράξενο ε;

Σευχαριστω πολυ κορίτσι μου! Μιλησα και με τον γιατρό και μου ειπε εφόσον δεν εχω συντονισμενες συσπασεις να μην ανησυχώ. 

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 38η εβδομάδα. Χθες είχα κορδέλα η οποία έδειξε συσπάσεις χωρίς εγώ να καταλαβαίνω πόνο, μόνο την κοιλιά να σκληραίνει. Το μωρό έχει κατέβει και από χθες νιώθω έντονη πίεση στην ουροδόχο κύστη με αποτέλεσμα να επισκέπτομαι συχνά την τουαλέτα. Λέτε είναι προμήνυμα όλα αυτά ότι πλησιάζει ο τοκετός;;

@Mar.da με το καλό κορίτσι μου. Με έναν πόνο

@Katerina88 είναι λογικά τα πονακια μην σε ανησυχούν. Χρειάζονται και αυτά.

 

Σευχαριστω κούκλα μου! Μαλλον πλησιάζεις!!! 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Καλημέρα!!! Άντε με το καλό!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

@Katerina!! Ναι είναι φυσιολογικοί αυτοί οι πόνοι στην περίοδο που βρισκόμαστε.

@Evi89 για μια φορά λογικά είναι οκ. Η μέση με έχει πεθάνει και εμένα, ειδικά το βράδυ...

@Sophiav πέρασε ο καιρός. Βλέπω οι περισσότερες να γεννάμε παρέα.

Κορίτσια, χθες το βράδυ φύλαγα καραούλι. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα από τις συσπάσεις και τα πονάκια. Σήμερα ήρθε η κόρη μου ορεξάτη πρωί πρωί για να φτιάξουμε πρωινό λέει... Οκ, σηκώθηκα τι κάναμε, αλλά κάθε τρεις και λίγο ξάπλωνα γιατί πονούσα αρκετά.

Ουφ από τη μια θέλω να κρατήσω αγκαλίτσα το νέο μας μωρό, από την άλλη όμως θέλω να κρατήσει κι άλλο αυτή η περίοδος... Παράξενο ε;

Ευχαριστω πολυ!σε ολες μας με το καλο!!να σου πω δεν ειναι παραξενο γιατι κι εγω σκεφτομουν οτι τι ωραια σε μια εβδομαδα θα εχουμε το μπεμπη μας και απο την αλλη μου αρεσει ολο αυτο που ειναι στην κοιλιτσα.

Just now, Sophiav είπε:

@Smurfita κ γω από τη μια λέω δεν αντέχω άλλο να γεννήσω, από την άλλη φοβάμαι τη γέννα και τρομοκρατούμαι μόλις με πιάνουν πόνοι... 

@Mar.da σ έβαλε ξάπλα η απλά κανονικά κ όποτε έρθει; 

Μου ειπε ως να ερθω Αθηνα αυριο να ειμαι ξαπλα για να μη μου τυχει τιποτα στο νησι.μετα οπως παει,αν δε με πιασουν πονοι ως τη Δευτερα που θα με δει,Τριτη παμε για γεννα γιατι ο μικρος ειναι στο τσακ!

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 38η εβδομάδα. Χθες είχα κορδέλα η οποία έδειξε συσπάσεις χωρίς εγώ να καταλαβαίνω πόνο, μόνο την κοιλιά να σκληραίνει. Το μωρό έχει κατέβει και από χθες νιώθω έντονη πίεση στην ουροδόχο κύστη με αποτέλεσμα να επισκέπτομαι συχνά την τουαλέτα. Λέτε είναι προμήνυμα όλα αυτά ότι πλησιάζει ο τοκετός;;

@Mar.da με το καλό κορίτσι μου. Με έναν πόνο

@Katerina88 είναι λογικά τα πονακια μην σε ανησυχούν. Χρειάζονται και αυτά.

 

Ευχαριστω επισης!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω πολυ!σε ολες μας με το καλο!!να σου πω δεν ειναι παραξενο γιατι κι εγω σκεφτομουν οτι τι ωραια σε μια εβδομαδα θα εχουμε το μπεμπη μας και απο την αλλη μου αρεσει ολο αυτο που ειναι στην κοιλιτσα.

Μου ειπε ως να ερθω Αθηνα αυριο να ειμαι ξαπλα για να μη μου τυχει τιποτα στο νησι.μετα οπως παει,αν δε με πιασουν πονοι ως τη Δευτερα που θα με δει,Τριτη παμε για γεννα γιατι ο μικρος ειναι στο τσακ!

Ευχαριστω επισης!!

@Mar.da έχεις και τη μετακίνηση εσύ!καλή ευκολία. Όλα καλά να σου πάνε! Στείλε μας νέα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 38η εβδομάδα. Χθες είχα κορδέλα η οποία έδειξε συσπάσεις χωρίς εγώ να καταλαβαίνω πόνο, μόνο την κοιλιά να σκληραίνει. Το μωρό έχει κατέβει και από χθες νιώθω έντονη πίεση στην ουροδόχο κύστη με αποτέλεσμα να επισκέπτομαι συχνά την τουαλέτα. Λέτε είναι προμήνυμα όλα αυτά ότι πλησιάζει ο τοκετός;;

@Mar.da με το καλό κορίτσι μου. Με έναν πόνο

@Katerina88 είναι λογικά τα πονακια μην σε ανησυχούν. Χρειάζονται και αυτά.

 

Κοριτσι εγω χθες το βραδυ ενιωθα πιο πολλες συσπασεις και πονακια και το μπεμπη σα να ειναι στον κολπο και οντως σημερα ειδαμε οτι εχει εμπεδωθει.απο τη στιγμη που μπαινουμε στο μηνα μας ολα παιζουν.κι εγω απο Πεμπτη θα διανυω την 38 οποτε θα ναι καλα Δευτερα Τριτη που θα γεννησω εκτος κι αν αποφασισει ο μπεμπης να βγει νωριτερα που και παλι δεν εχουμε προβλημα.απο βαρος μας ειναι οτι ειναι γυρω στα 3.200.

Just now, Sophiav είπε:

@Mar.da έχεις και τη μετακίνηση εσύ!καλή ευκολία. Όλα καλά να σου πάνε! Στείλε μας νέα σου! 

Ευχαριστω Σοφακι μου!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katerina!! είπε:

Αγαπη για μια φορα λογικά δεν πειράζει, αρα είναι φυσιολογικο αποτι καταλαβαίνω να εχουμε αυτες τις ενοχλήσεις. Τωρα μολις μου ξεκινησαν ξανα οι συσπάσεις κ οσο σκληραίνει η κοιλια το μωρο είναι πιο ήσυχο. 

Αγαπη μόλις μου ξεκινησαν συσπασεις τώρα. 

Πάντως κ τον γιατρό που ρώτησα χθές ,μου είπε πως είναι νορμάλ να τα έχουμε πιο έντονα τώρα κ τα θέλουμε κιόλας... Κ όλες μας τα ίδια έχουμε οπότε όλα ειναι φυσιολογικά όπως επίσης νορμάλ κ αγχωνόμαστε με ολα αυτα .. μόνο εμείς που το βιώνουμε ξέρουμε τι έχουμε περάσει κ πόσο θέλουμε τα μωρά μας υγιή στις αγκαλιές μας... ( Οποια εγκυμοσύνη κ αν είναι -γιατι ακούς κ τα κλασσικά... Έλα πως αγχώνεσαι έτσι δεν είσαι κ πρωτάρα) ... Ο κόσμος πάντως για όλα έχει να σχολιάσει πια...τι πράγμα κ αυτο:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει που δεν έχω πονακια περιόδου, παρόλο που έκοψα το μαγνησιο εδώ και δύο εβδομάδες. Ενώ όλο το διάστημα είχα. Όπως ανέφερα έκανα συσπάσεις αλλά δεν τις ένιωθα.. ψάχνω να βρω συμπτώματα..τι να πω.. μάλλον βιάζομαι να τον πάρω αγκαλιά μου. 

@Mar.da το μωρό σου εμπεδωθηκε σε σύντομο χρονικό διάστημα;; Εννοώ σε πόσες μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο κατέβηκε γρήγορα το μωρό;;

Εγώ βέβαια εξακολουθω να κινούμαι, σήμερα δεν έκατσα από το πρωί, έκανα διάφορες δουλίτσες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Πάντως κ τον γιατρό που ρώτησα χθές ,μου είπε πως είναι νορμάλ να τα έχουμε πιο έντονα τώρα κ τα θέλουμε κιόλας... Κ όλες μας τα ίδια έχουμε οπότε όλα ειναι φυσιολογικά όπως επίσης νορμάλ κ αγχωνόμαστε με ολα αυτα .. μόνο εμείς που το βιώνουμε ξέρουμε τι έχουμε περάσει κ πόσο θέλουμε τα μωρά μας υγιή στις αγκαλιές μας... ( Οποια εγκυμοσύνη κ αν είναι -γιατι ακούς κ τα κλασσικά... Έλα πως αγχώνεσαι έτσι δεν είσαι κ πρωτάρα) ... Ο κόσμος πάντως για όλα έχει να σχολιάσει πια...τι πράγμα κ αυτο:)

Α ναι αυτο ειναι γεγονος,ολοι ξερουν.οσα παιδια και να κανεις παντα εχεις αγχος τι να λεμε τωρα.εγω παντως κλεινω τ αυτια μου πλεον σε κατι τετοια ή απανταω καταλληλα.

Just now, Mampa είπε:

Με προβληματίζει που δεν έχω πονακια περιόδου, παρόλο που έκοψα το μαγνησιο εδώ και δύο εβδομάδες. Ενώ όλο το διάστημα είχα. Όπως ανέφερα έκανα συσπάσεις αλλά δεν τις ένιωθα.. ψάχνω να βρω συμπτώματα..τι να πω.. μάλλον βιάζομαι να τον πάρω αγκαλιά μου. 

@Mar.da το μωρό σου εμπεδωθηκε σε σύντομο χρονικό διάστημα;; Εννοώ σε πόσες μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο κατέβηκε γρήγορα το μωρό;;

Εγώ βέβαια εξακολουθω να κινούμαι, σήμερα δεν έκατσα από το πρωί, έκανα διάφορες δουλίτσες

Τελευταιο υπερηχο ειχα κανει στις 34 εβδομαδες και απ οτι συζητησαμε με το γιατρο και με βαση αυτα που ενιωθα εμπεδωθηκε μολις μπηκα στο μηνα μου.το καταλαβα γιατι επεσε αποτομα η κοιλια μου και γενικα ενιωθα στον κολπο το βαρος του μπεμπη,σα ακουμπουσε πανω στην κυστη.σημερα βγηκα αληθινη γιατι τον χωριζει 1 εκ απο την κυστη οποτε σε καθε κινηση του κεφαλιου του εγω το ενιωθα εντονα.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Πάντως κ τον γιατρό που ρώτησα χθές ,μου είπε πως είναι νορμάλ να τα έχουμε πιο έντονα τώρα κ τα θέλουμε κιόλας... Κ όλες μας τα ίδια έχουμε οπότε όλα ειναι φυσιολογικά όπως επίσης νορμάλ κ αγχωνόμαστε με ολα αυτα .. μόνο εμείς που το βιώνουμε ξέρουμε τι έχουμε περάσει κ πόσο θέλουμε τα μωρά μας υγιή στις αγκαλιές μας... ( Οποια εγκυμοσύνη κ αν είναι -γιατι ακούς κ τα κλασσικά... Έλα πως αγχώνεσαι έτσι δεν είσαι κ πρωτάρα) ... Ο κόσμος πάντως για όλα έχει να σχολιάσει πια...τι πράγμα κ αυτο:)

Μην ακους τιποτα κοριτσάκι μου! Ο κόσμος είναι κακός! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...