Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

@Sophiav @Katerina!! όχι  το μωρό δεν είναι πάνω, έχει κατέβει και το καταλαβαίνω από το κεφαλάκι του που πιέζει την κύστη. Είχα κάποιες ενοχλήσεις το απόγευμα και γενικά σφίγγει όλη μέρα η κοιλιά. Αλλά εγώ περίμενα έντονα συμπτώματα..

Τέτοιους πόνους που περιγράφετε στους προσαγωγούς δεν έχω νιώσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav @Katerina!! όχι  το μωρό δεν είναι πάνω, έχει κατέβει και το καταλαβαίνω από το κεφαλάκι του που πιέζει την κύστη. Είχα κάποιες ενοχλήσεις το απόγευμα και γενικά σφίγγει όλη μέρα η κοιλιά. Αλλά εγώ περίμενα έντονα συμπτώματα..

Τέτοιους πόνους που περιγράφετε στους προσαγωγούς δεν έχω νιώσει

Εγω εχω ενόχληση στην ουροδόχο κύστη κ απ'οτι είδαμε έχει τα ποδια κατω κ με χτυπαει. 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Sophiav είπε:

36 κ 5 σήμερα. Μια μέρα διαφορά έχουμε από ότι βλέπω. Να σου πω εγώ θέλω να φτάσω την Παρασκευή να κλείσει η 37η κ μετά ας έρθει. Νιώθεις πιο έντονα συμπτώματα τωρα; 

Εγω αυριο 37 που σημαινει θα αρχισω να μπαινω στην 38.ναι τα νιωθω πιο εντονα.θα δειξει..ωρες ωρες νομιζω θα βγει το κεφαλακι απο κατω:blink:.ειμαι ομως Αθηνα οποτε νιωθω ασφαλης,οτι και να γινει ειμαι κοντα στο μαιευτηριο.

Just now, Katerina!! είπε:

Κορίτσια πηγαμε στον γιατρό, το μωρο είναι 2450, αυριο εχω καρδιοτοκογραφο κ εξετάσεις κ βλέπουμε πως κινούμαστε!

 

Εσεις πως πατε απο πόνους @Mar.da @Mampa@Sophiav

Κατερινα πηρε φορα ο μπεμπης!!τελεια με το βαρος του!αντε να μας πεις νεοτερα:D.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Εγω αυριο 37 που σημαινει θα αρχισω να μπαινω στην 38.ναι τα νιωθω πιο εντονα.θα δειξει..ωρες ωρες νομιζω θα βγει το κεφαλακι απο κατω:blink:.ειμαι ομως Αθηνα οποτε νιωθω ασφαλης,οτι και να γινει ειμαι κοντα στο μαιευτηριο.

Κατερινα πηρε φορα ο μπεμπης!!τελεια με το βαρος του!αντε να μας πεις νεοτερα:D.

Αντε να δουμε κοριτσάκι μου!!! Αφου εισαι Αθήνα μην ανησυχείς για τίποτα!!! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις?? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav @Katerina!! όχι  το μωρό δεν είναι πάνω, έχει κατέβει και το καταλαβαίνω από το κεφαλάκι του που πιέζει την κύστη. Είχα κάποιες ενοχλήσεις το απόγευμα και γενικά σφίγγει όλη μέρα η κοιλιά. Αλλά εγώ περίμενα έντονα συμπτώματα..

Τέτοιους πόνους που περιγράφετε στους προσαγωγούς δεν έχω νιώσει

@Mampa εγω δεν ποναω στους προσαγωγους,εχω πονο στην ηβικη χωρα.οταν λες πιο εντονα τι εννοεις?οι συσπασεις μου εχουν φτασει να γινονται ανα δυο ωρες.τα πονακια γυρω στο 4ωρο.

Just now, Katerina!! είπε:

Αντε να δουμε κοριτσάκι μου!!! Αφου εισαι Αθήνα μην ανησυχείς για τίποτα!!! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις?? 

Στο γαια Κατερινα μου.

Just now, Katerina!! είπε:

Εγω εχω ενόχληση στην ουροδόχο κύστη κ απ'οτι είδαμε έχει τα ποδια κατω κ με χτυπαει. 

Αχ οταν χτυπανε με τα ποδια στην κυστη ειναι πιο ενοχλητικο απ οτι με το κεφαλι.ο γιος σου νομιζω προπονειται στο ποδοσφαιρο:mrgreen:.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mar.da συσπάσεις έχω και σήμερα αρκετές, πονακια δεν έχω.. θα έπρεπε να είχα ε;; Πάντως έχω παρατηρήσει ότι εδώ και 3 ημέρες έχω ναυτίες. Είναι σύμπτωμα του τελευταίου μήνα αυτό;; Γνωρίζεις;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da συσπάσεις έχω και σήμερα αρκετές, πονακια δεν έχω.. θα έπρεπε να είχα ε;; Πάντως έχω παρατηρήσει ότι εδώ και 3 ημέρες έχω ναυτίες. Είναι σύμπτωμα του τελευταίου μήνα αυτό;; 

Πονακια μπορει να μην κανεις και να εχεις μονο τη μερα του τοκετου.εγω συσπασεις που κανω απο 23 εβδομαδων δεν ειχα πονακια,μολις μπηκα στο μηνα μου ξεκινησαν.ναυτιες δεν εχω,δε γνωριζω αν ειναι συμπτωμα στον τελευταιο μηνα.ισως επειδη πιεζεται το στομαχι αρκετα τωρα να σου συμβαινει ή αν πινεις πολυ νερο και δεν εχεις φαει για ωρες.

Τρελα κεφια τ αγορι μου αποψε!χορευει καρσιλαμα:D.να δειτε που αυτος το γλενταει πριν τη μεγαλη εξοδο:blink::mrgreen:!!

  • Χαχα 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα και για κανένα λόγο. Η μικρή κουνιέται συνέχεια. Μου 'ρχεται όπως φαίνεται κανονικά ο όγκος που κινείται να την πιάσω και να την ακινητοποιήσω... Με έχει πιάσει και μια τρελή φαγούρα άλλο πράγμα... :sad:

@Mar.da καλώς ήρθες κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Στο ίδιο μαιευτήριο θα γεννήσουμε... Εκεί γέννησα και την μεγάλη μου κόρη.

@Mampa έχω κι εγώ ναυτίες από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου. Το ίδιο είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη με αποκορύφωμα την ημέρα του τοκετού.

@Katerina!! Πωπω είναι πιο ενοχλητικό με τα πόδια απ'ότι με το κεφάλι...

Σήμερα εν τω μεταξύ βγήκα και το πρωί και το απόγευμα έξω λόγω κάποιων υποχρεώσεων και είχα μετά πολλά πονάκια. Δε νομίζω ότι θα το ξανακουνήσω από το σπίτι μου μέχρι να γεννήσω :???:

  • Μου αρέσει 2

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Καλησπέρα!!!

Δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα και για κανένα λόγο. Η μικρή κουνιέται συνέχεια. Μου 'ρχεται όπως φαίνεται κανονικά ο όγκος που κινείται να την πιάσω και να την ακινητοποιήσω... Με έχει πιάσει και μια τρελή φαγούρα άλλο πράγμα... :sad:

@Mar.da καλώς ήρθες κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Στο ίδιο μαιευτήριο θα γεννήσουμε... Εκεί γέννησα και την μεγάλη μου κόρη.

@Mampa έχω κι εγώ ναυτίες από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου. Το ίδιο είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη με αποκορύφωμα την ημέρα του τοκετού.

@Katerina!! Πωπω είναι πιο ενοχλητικό με τα πόδια απ'ότι με το κεφάλι...

Σήμερα εν τω μεταξύ βγήκα και το πρωί και το απόγευμα έξω λόγω κάποιων υποχρεώσεων και είχα μετά πολλά πονάκια. Δε νομίζω ότι θα το ξανακουνήσω από το σπίτι μου μέχρι να γεννήσω :???:

@Smurfita κ γω το ίδιο βγήκα κ από τότε μ έχουν τρελάνει τα πονακια. Όλο το βράδυ στριφογυριζααα

7 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Κορίτσια πηγαμε στον γιατρό, το μωρο είναι 2450, αυριο εχω καρδιοτοκογραφο κ εξετάσεις κ βλέπουμε πως κινούμαστε!

 

Εσεις πως πατε απο πόνους @Mar.da @Mampa@Sophiav

@Katerina!!Τα πονακια καλά κρατούν! Ειδικά όταν σηκώνομαι. Πολύ καλό το βάρος του μωρού!όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Καλησπέρα!!!

Δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα και για κανένα λόγο. Η μικρή κουνιέται συνέχεια. Μου 'ρχεται όπως φαίνεται κανονικά ο όγκος που κινείται να την πιάσω και να την ακινητοποιήσω... Με έχει πιάσει και μια τρελή φαγούρα άλλο πράγμα... :sad:

@Mar.da καλώς ήρθες κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Στο ίδιο μαιευτήριο θα γεννήσουμε... Εκεί γέννησα και την μεγάλη μου κόρη.

@Mampa έχω κι εγώ ναυτίες από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου. Το ίδιο είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη με αποκορύφωμα την ημέρα του τοκετού.

@Katerina!! Πωπω είναι πιο ενοχλητικό με τα πόδια απ'ότι με το κεφάλι...

Σήμερα εν τω μεταξύ βγήκα και το πρωί και το απόγευμα έξω λόγω κάποιων υποχρεώσεων και είχα μετά πολλά πονάκια. Δε νομίζω ότι θα το ξανακουνήσω από το σπίτι μου μέχρι να γεννήσω :???:

Αστο κορίτσι!! Κανω 1 βημα κ κλωτσαει στην ουροδοχο κ αρχιζω τα αουτσ αουτσ χαχαχα. 

Just now, Sophiav είπε:

@Smurfita κ γω το ίδιο βγήκα κ από τότε μ έχουν τρελάνει τα πονακια. Όλο το βράδυ στριφογυριζααα

@Katerina!!Τα πονακια καλά κρατούν! Ειδικά όταν σηκώνομαι. Πολύ καλό το βάρος του μωρού!όλα καλά! 

Κάνε κουραγιο κορίτσι μου!! Μακάρι να συνεχισει έτσι διοτι θα μου τον παρουν μολις μπω στον 9.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina!! είπε:

Αστο κορίτσι!! Κανω 1 βημα κ κλωτσαει στην ουροδοχο κ αρχιζω τα αουτσ αουτσ χαχαχα. 

Κάνε κουραγιο κορίτσι μου!! Μακάρι να συνεχισει έτσι διοτι θα μου τον παρουν μολις μπω στον 9.

@Katerina!! Αφου φτάσατε τόσα κιλά μη φοβάσαι τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

@Sophiav βρε τι πάθαμε με τα μπεμπάκια βραδυάτικα... Τελικά κατάφερα να κοιμηθώ στις 5!

Και στις 7 ξύπνησε η κόρη μου και ήθελε να παίξουμε...:shock:

@Katerina!! Όντως αουτς αουτς και σφαίρα (όσο γίνεται!) για το μπάνιο... Πολύ καλό το βάρος! Μια χαρά, έτσι να συνεχίσει και όλα θα πάνε καλά!

Ευτυχώς τώρα το πρωί έχει υποχωρήσει η φαγούρα και ελπίζω να μην επανέλθει το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Καλησπέρα!!!

Δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα και για κανένα λόγο. Η μικρή κουνιέται συνέχεια. Μου 'ρχεται όπως φαίνεται κανονικά ο όγκος που κινείται να την πιάσω και να την ακινητοποιήσω... Με έχει πιάσει και μια τρελή φαγούρα άλλο πράγμα... :sad:

@Mar.da καλώς ήρθες κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Στο ίδιο μαιευτήριο θα γεννήσουμε... Εκεί γέννησα και την μεγάλη μου κόρη.

@Mampa έχω κι εγώ ναυτίες από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου. Το ίδιο είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη με αποκορύφωμα την ημέρα του τοκετού.

@Katerina!! Πωπω είναι πιο ενοχλητικό με τα πόδια απ'ότι με το κεφάλι...

Σήμερα εν τω μεταξύ βγήκα και το πρωί και το απόγευμα έξω λόγω κάποιων υποχρεώσεων και είχα μετά πολλά πονάκια. Δε νομίζω ότι θα το ξανακουνήσω από το σπίτι μου μέχρι να γεννήσω :???:

Καλημερα!!ευχαριστω @Smurfita!αν ημασταν πιο κοντα στις μερες μπορει να συναντιομασταν στο μαιευτηριο:-D.εγω να περπατησω επιτρεπεται μονο στο.....προαυλιο του Γαια:D για να προλαβω!!

Just now, Katerina!! είπε:

Αστο κορίτσι!! Κανω 1 βημα κ κλωτσαει στην ουροδοχο κ αρχιζω τα αουτσ αουτσ χαχαχα. 

Κάνε κουραγιο κορίτσι μου!! Μακάρι να συνεχισει έτσι διοτι θα μου τον παρουν μολις μπω στον 9.

Καλημερα!να δεις που θα βγει κανα 3κιλο ο μικρος,μπορει και παραπανω.παντως εχει ξεπερασει τα 2.200 που θελουν σε βαρος οι γιατροι οποτε ολα καλα:x!!

Just now, Smurfita είπε:

@Sophiav βρε τι πάθαμε με τα μπεμπάκια βραδυάτικα... Τελικά κατάφερα να κοιμηθώ στις 5!

Και στις 7 ξύπνησε η κόρη μου και ήθελε να παίξουμε...:shock:

@Katerina!! Όντως αουτς αουτς και σφαίρα (όσο γίνεται!) για το μπάνιο... Πολύ καλό το βάρος! Μια χαρά, έτσι να συνεχίσει και όλα θα πάνε καλά!

Ευτυχώς τώρα το πρωί έχει υποχωρήσει η φαγούρα και ελπίζω να μην επανέλθει το βράδυ.

Κι εγω κατα τις 4 καταφερα να κοιμηθω,ηταν ανησυχος.η φαγουρα ειναι συνηθες στο τριτο τριμηνο.ειχα λιγο στις 33 εβδομαδες αλλα υποχωρησε,κοκκινιζε η κοιλια μου και προσπαθουσα να μην την ξυνω,εβαζα πιο συχνα λαδακι και βοηθουσε.ειναι απο το τεντωμα νομιζω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!!ευχαριστω @Smurfita!αν ημασταν πιο κοντα στις μερες μπορει να συναντιομασταν στο μαιευτηριο:-D.εγω να περπατησω επιτρεπεται μονο στο.....προαυλιο του Γαια:D για να προλαβω!!

Καλημερα!να δεις που θα βγει κανα 3κιλο ο μικρος,μπορει και παραπανω.παντως εχει ξεπερασει τα 2.200 που θελουν σε βαρος οι γιατροι οποτε ολα καλα:x!!

Κι εγω κατα τις 4 καταφερα να κοιμηθω,ηταν ανησυχος.η φαγουρα ειναι συνηθες στο τριτο τριμηνο.ειχα λιγο στις 33 εβδομαδες αλλα υποχωρησε,κοκκινιζε η κοιλια μου και προσπαθουσα να μην την ξυνω,εβαζα πιο συχνα λαδακι και βοηθουσε.ειναι απο το τεντωμα νομιζω.

Χαχαχα... Περίμενε γιατί έχω γιατρό την Τετάρτη να δω τι θα μου πει...αν δεν έχουμε κανένα ξαφνικό...

Θα περιμένω όμως να μου πεις τις εντυπώσεις σου γιατί έχω να πάω στο Γαία από το '14.

Για την φαγούρα...κι εγώ έβαλα ξανά και ξανά κρέμα και λαδάκι, έκανα και εγώ δεν ξέρω πόσα ντους, ήπια 3 μπουκάλια νερό, αλλά τίποτα...

Θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχαν πει ότι επειδή το μωρό παρέμενε ψηλά, πίεζε το συκώτι, είχα υπερέκκριση χολής και γι'αυτό είχα αυτό το θέμα. Λογικά το ίδιο θα συμβαίνει και τώρα :roll:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Χαχαχα... Περίμενε γιατί έχω γιατρό την Τετάρτη να δω τι θα μου πει...αν δεν έχουμε κανένα ξαφνικό...

Θα περιμένω όμως να μου πεις τις εντυπώσεις σου γιατί έχω να πάω στο Γαία από το '14.

Για την φαγούρα...κι εγώ έβαλα ξανά και ξανά κρέμα και λαδάκι, έκανα και εγώ δεν ξέρω πόσα ντους, ήπια 3 μπουκάλια νερό, αλλά τίποτα...

Θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχαν πει ότι επειδή το μωρό παρέμενε ψηλά, πίεζε το συκώτι, είχα υπερέκκριση χολής και γι'αυτό είχα αυτό το θέμα. Λογικά το ίδιο θα συμβαίνει και τώρα :roll:

Λες να συναντηθουμε?ωραια θα ειναι:-D!

Ναι ισως συμβαινει αυτο λες,αφου το χεις ξαναπερασει το γνωριζεις.

Γεννησε προσφατα η κουμπαρα μου και ηταν πολυ ευχαριστημενη,τωρα θα δειξει.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...