Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      ο χρόνος είναι εναντίον μας αλλά υπάρχει χρόνος. και αν θέλετε να γίνετε γονείς, με κάποιο τρόπο θα τα καταφερετε! ευχομαι να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ ακόμα και να γίνει σύντομα!

      μωρέ από άγχος άλλο τίποτα...όλοι μας έχουμε αναπόφευκτα!!! αλλά επειδή είναι πολύ δύσκολες αυτές οι διαδικασίες, βαθιά ανάσα και προχωράμε. κλάψτε, πάρτε το χρόνο σας και ανασυγκροτηθείτε!

      ας πουν και οι υπόλοιποι που έοχυν εμπειρία με τεστ και βάστοκύστες. εγω μέχρι τώρα πήγαινα μόνο για χοριακή.

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

@Marian91 με το καλό και με έναν πόνο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε γρήγορα το μωράκι σας αγκαλιά!!! Λογική η συγκίνηση, σε καταλαβαίνω απόλυτα όπως και όλα τα κορίτσια εδώ! 

  • Μου αρέσει 2

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Γι αυτο βρε μας βγηκαν νωριτερα!δε κρατιοντουσαν τα παιδια:D,φαντασου τι θα γινει μολις περπατησουν:blink:!

Χαχαχα Παναγία μου! Σαν το φαντασμα απο πίσω του θα είμαι! 

Just now, Marian91 είπε:

Εχει βολευτει για τα καλα....!! Μεγαλο μωρακι(δεν ξερουμε το φυλο για αυτο δε γραφω η μπεμπα ο μπεμπης) καθολου πονους μονο στον υπνο , τελικα σημερα που πηγαμε ξανα στη γιατρο μας ειπε να παμε σημερα το βραδυ για προκληση... οποτε αυριο θα το εχουμε στην αγκαλια μας! Δεν ξερω για εσας βεε κοριτσια αλλα απο εκεινη την ωρα μονο κλαιω .. απο ανηπομονησια απο χαρα απο λυπη δεν ξερω... πφφφφφ

Με το καλό κορίτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Εχει βολευτει για τα καλα....!! Μεγαλο μωρακι(δεν ξερουμε το φυλο για αυτο δε γραφω η μπεμπα ο μπεμπης) καθολου πονους μονο στον υπνο , τελικα σημερα που πηγαμε ξανα στη γιατρο μας ειπε να παμε σημερα το βραδυ για προκληση... οποτε αυριο θα το εχουμε στην αγκαλια μας! Δεν ξερω για εσας βεε κοριτσια αλλα απο εκεινη την ωρα μονο κλαιω .. απο ανηπομονησια απο χαρα απο λυπη δεν ξερω... πφφφφφ

Με το καλό κοπέλα μου!! Όσο πιο ανώδυνα γίνεται!!! 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Katerina!! said:

Λίγο έμεινε κοριτσάκι μου κ θα έχεις τον μπέμπη σου αγκαλιά!κανε υπομονή! Μόνο μητρικό του δινω μέχρι στιγμής κοριτσάκι μου! Γκρινιάζει το βραδυ συνήθως κ γυρναει κ μονος του στο πλαι κ φοβάμαι εγώ. 

Το ιδιο κ ο δικος μου κοριτσάκι μου, είναι πολυ κινητικός κ το ματι μου είναι γαριδα το βραδυ απο τον φοβο μου. 

Μήπως να του έπαιρνες σφηνάκι υπνου; τον έχεις κούνια, λίκνο, ή port bebe?


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς από τον γιατρό...

Μέτρησε τον τράχηλο και αυτό που μου είπε είναι ότι ενώ είναι ανοιχτός, είναι σκληρός, αλλά έχει ξεκινήσει η διαδικασία. Κλείσαμε αύριο το πρωί ραντεβού πάλι για καρδιοτοκογράφο στο μαιευτήριο και είπε ότι θα δούμε τι θα κάνουμε. Αν με ξαναπιάσουν οι ίδιοι χθεσινοί πόνοι το βράδυ, να τον πάρουμε αμέσως τηλέφωνο και είπε στον σύζυγο να φροντίσει να πάρει αυτές τις μέρες άδεια (λίγο δύσκολο αυτό, αλλά θα δούμε αύριο το πρωί τι θα κάνουμε...).

Ξαφνικά με έπιασε πανικός, αλλά όλα καλά. Το μόνο που μου ερχόταν στο μυαλό είναι οι πόνοι που τράβηξα την προηγούμενη φορά. Μακάρι τώρα να είναι διαφορετικά!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smurfita είπε:

Γυρίσαμε κι εμείς από τον γιατρό...

Μέτρησε τον τράχηλο και αυτό που μου είπε είναι ότι ενώ είναι ανοιχτός, είναι σκληρός, αλλά έχει ξεκινήσει η διαδικασία. Κλείσαμε αύριο το πρωί ραντεβού πάλι για καρδιοτοκογράφο στο μαιευτήριο και είπε ότι θα δούμε τι θα κάνουμε. Αν με ξαναπιάσουν οι ίδιοι χθεσινοί πόνοι το βράδυ, να τον πάρουμε αμέσως τηλέφωνο και είπε στον σύζυγο να φροντίσει να πάρει αυτές τις μέρες άδεια (λίγο δύσκολο αυτό, αλλά θα δούμε αύριο το πρωί τι θα κάνουμε...).

Ξαφνικά με έπιασε πανικός, αλλά όλα καλά. Το μόνο που μου ερχόταν στο μυαλό είναι οι πόνοι που τράβηξα την προηγούμενη φορά. Μακάρι τώρα να είναι διαφορετικά!

Σε καταλαβαινω με τους πονους γιατι κι εγω σκεφτομουν τη γεννα της τριτης κορης που ηταν δυσκολη και τελικα η γεννα του μπεμπη ηταν παιχνιδακι!Σου ευχομαι να ειναι ετσι κι εσενα:)!!Το δευτερο κοριτσι μου παντως το γεννησα κι αυτο πολυ γρηγορα και ευκολα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Γυρίσαμε κι εμείς από τον γιατρό...

Μέτρησε τον τράχηλο και αυτό που μου είπε είναι ότι ενώ είναι ανοιχτός, είναι σκληρός, αλλά έχει ξεκινήσει η διαδικασία. Κλείσαμε αύριο το πρωί ραντεβού πάλι για καρδιοτοκογράφο στο μαιευτήριο και είπε ότι θα δούμε τι θα κάνουμε. Αν με ξαναπιάσουν οι ίδιοι χθεσινοί πόνοι το βράδυ, να τον πάρουμε αμέσως τηλέφωνο και είπε στον σύζυγο να φροντίσει να πάρει αυτές τις μέρες άδεια (λίγο δύσκολο αυτό, αλλά θα δούμε αύριο το πρωί τι θα κάνουμε...).

Ξαφνικά με έπιασε πανικός, αλλά όλα καλά. Το μόνο που μου ερχόταν στο μυαλό είναι οι πόνοι που τράβηξα την προηγούμενη φορά. Μακάρι τώρα να είναι διαφορετικά!

Άντε κοπέλα μου με το καλό κ όσο πιο ανώδυνα!! Κ εγώ αυτό σκέφτομαι συνεχώς.. τους πόνους της προηγούμενης γέννας κ με πιανει μια φοβία...αλλά για λίγο θα είναι...θα περάσει κ αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

  • Μου αρέσει 4

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita said:

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

Κοριτσάκι μου να σας ζήσει το μπεμπακι σας. Χαίρομαι που έζησες ευχάριστα αυτή την εμπειρία. Να είστε γεροί και σιδερένιοι και οι 2. Καλή ανάρρωση σε εσένα και να πάνε όλα τέλεια στο εξής.

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

Να σας ζήσει κοριτσάκι μου!! Γερό κ καλότυχο να είναι το μικρακι σας!! Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα τόσο καλά!! Σε ευχαριστούμε..μακάρι κ εμείς έτσι γρήγορα κ καλά να μας πάνε!! :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smurfita είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

Να σας ζήσει! Γερό κ καλοτυχο!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Μήπως να του έπαιρνες σφηνάκι υπνου; τον έχεις κούνια, λίκνο, ή port bebe?

Στο πορτ μπεμπε κ στο λικνο τον εχω αγάπη. Εντωμεταξύ μου εχει μειωθει το γαλα κ δε ξερω τι να κανω. Εσυ πως είσαι?? 


 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Γερό δυνατό και καλοτυχο να είναι! Σου εύχομαι τα καλυτερα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Katerina!! said:

Στο πορτ μπεμπε κ στο λικνο τον εχω αγάπη. Εντωμεταξύ μου εχει μειωθει το γαλα κ δε ξερω τι να κανω. Εσυ πως είσαι?? 

Μιλά με τον παιδίατρο αγάπη να σε κατευθύνει. Έχεις θήλαστρο; Μήπως αντλεις με μεγαλύτερη ευκολία. Εγώ μια φορά έχω ήδη προμηθευτεί φόρμουλα σε βιολογικό κατσικίσιο γιατί λόγω ανατομίας θηλης δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να το θηλάσω το μικρακι μου.

Κατά τα άλλα είμαι ψιλοχαλια αυτές τις ημέρες. Σήμερα δεν κατάφερα να κοιμηθώ ούτε μια ώρα. Ένοιωθα την κοιλιά μου σκληρή σαν πέτρα το βράδυ και δεν βολευομουν πουθενά. Πραγματικά πλέον δεν βλέπω την ώρα να γεννήσω. Και μόλις έκλεισα την 37η. Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό ελπίζω να έχω κάνει καθόλου διαστολή γιατί δεν αντέχω πλέον. Αν και μου είπε ότι μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα το βλέπει αλλά έχω απογοητευτεί. Δεν μπορώ να ησυχάσω. Έχει βαρύνει η ανάσα μου, το στομάχι μου, όλα μου...


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

Μπραβο κοριτσακι!!να σας ζησει η μπουμπου!!γερή,τυχερη και σιδερενιες!!

12 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Στο πορτ μπεμπε κ στο λικνο τον εχω αγάπη. Εντωμεταξύ μου εχει μειωθει το γαλα κ δε ξερω τι να κανω. Εσυ πως είσαι?? 

Γεια σου Κατερινακι!εγω για το γαλα πινω αφεψημα μαραθου,βοηθαει στην παραγωγη και θελει πολλα υγρα και συχνα γευματα.Ισως θα μπορουσε να σε βοηθησει και μια συμβουλος θηλασμου.

Just now, Rinaki88 είπε:

Μιλά με τον παιδίατρο αγάπη να σε κατευθύνει. Έχεις θήλαστρο; Μήπως αντλεις με μεγαλύτερη ευκολία. Εγώ μια φορά έχω ήδη προμηθευτεί φόρμουλα σε βιολογικό κατσικίσιο γιατί λόγω ανατομίας θηλης δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να το θηλάσω το μικρακι μου.

Κατά τα άλλα είμαι ψιλοχαλια αυτές τις ημέρες. Σήμερα δεν κατάφερα να κοιμηθώ ούτε μια ώρα. Ένοιωθα την κοιλιά μου σκληρή σαν πέτρα το βράδυ και δεν βολευομουν πουθενά. Πραγματικά πλέον δεν βλέπω την ώρα να γεννήσω. Και μόλις έκλεισα την 37η. Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό ελπίζω να έχω κάνει καθόλου διαστολή γιατί δεν αντέχω πλέον. Αν και μου είπε ότι μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα το βλέπει αλλά έχω απογοητευτεί. Δεν μπορώ να ησυχάσω. Έχει βαρύνει η ανάσα μου, το στομάχι μου, όλα μου...

Εχεις δικιο ρινακι,υπομονη λιγο εμεινε...


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...