Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Γλυκιά μου να σου ζήσει η μπουμπού σου. Γερή και καλοτυχη. Δεν πειράζει προληπτικό είναι. Πολλά μωράκια που ζορίζονται στην γέννα λίγο τα βάζουν θερμοκοιτιδα. Το θέμα είναι να είναι καλά. Θα την χαρείς μόλις βγει. Κοίτα κι εσύ να είσαι καλά. Καλή ανάρρωση και σιδερένια εύχομαι.

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι να μου την δώσουν γρήγορα.. καλύτερα τα πάει ευτυχώς! Με το καλό κοπέλα μου! Περιμένουμε κ τα δικά σου ευχάριστα!!

πρίν από 30 λεπτά , Marybabies είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι, να τη χαίρεσαι και καλή ανατροφή. Τι ωραία και γρήγορη γέννα. Εύχομαι γρήγορα να βγει η μπουμπού σου και να την πάρεις αγκαλιά.

Σ'ευχαριστώ πολύ κ εσύ με το καλό!! Μυτιλήνη μένεις;; Κ εγώ εδω!!! Μακάρι να βγεί γρήγορα!!! 

πρίν από 1 λεπτό , Katerina!! είπε:

Να σου ζήσει κούκλα μου!!! Γερή και δυνατή!!! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε με την μπέμπα!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά.. έχω φρικαρει λιγάκι που την βλέπω εκεί μέσα... Εσύ πόσες μέρες ήσασταν στην θερμοκοιτίδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Rinaki88 είπε:

Τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι ενδέχεται να είναι το τραχηλικο πωμα. Απλώς δεν έχω συχνότητα στους πόνους. Έχω 4 - 5 φορές την ημέρα αλλά ακαταταστατα. Κυρίως με ξεκινάει από την μέση και απλώνεται μπροστά. Μου είπε να τον πάρω τηλ αν γίνουν πιο συχνοί αλλιώς να τα πούμε αύριο στην εξέταση.

Απλώς φρικαρα όταν το είδα γιατί ήταν μια μεγάλη στάμπα. 

Λογικο ειναι να φρικαρεις αλλα διατηρησε την ψυχραιμια σου.Απ οτι δειχνει εισαι σε καλο δρομο:D.Για να δουμε τι θα γινει αυριο!!

1 ώρα πρίν, Evi89 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γέννησα κ εγώ σήμερα!! Ήρθα στο νοσοκομείο 10.30 και 11.25 γέννησα! Όλα καλά Δόξα το Θεό...απλά η μικρή μου είναι σε θερμοκοιτίδα γιατί ζοριστηκε λιγάκι μου είπαν κ την κοιτάνε προληπτικά... Κ έχω αγχωθει λιγάκι!! 

Ευακι μου να σας ζησει!!Σιδερενιες κοριτσι μου και οι δυο σας!!καλοτυχη και γερη να ειναι!!Μια χαρα θα ναι το κοριτσακι σου!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι να μου την δώσουν γρήγορα.. καλύτερα τα πάει ευτυχώς! Με το καλό κοπέλα μου! Περιμένουμε κ τα δικά σου ευχάριστα!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κ εσύ με το καλό!! Μυτιλήνη μένεις;; Κ εγώ εδω!!! Μακάρι να βγεί γρήγορα!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά.. έχω φρικαρει λιγάκι που την βλέπω εκεί μέσα... Εσύ πόσες μέρες ήσασταν στην θερμοκοιτίδα;

Περίμενες 9 μήνες. Λίγες μέρες υπομονή και θα την πάρεις αγκαλιτσα. Να είστε γερές και οι δύο και ευτυχισμενες. Κι εσύ από Μυτιλήνη;; Αν ναι, σίγουρα θα σε έχω δει τόσες φορές που ανέβηκα στο νοσοκ.

Επεξεργάστηκαν by Marybabies

ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Mar.da είπε:

Λογικο ειναι να φρικαρεις αλλα διατηρησε την ψυχραιμια σου.Απ οτι δειχνει εισαι σε καλο δρομο:D.Για να δουμε τι θα γινει αυριο!!

Ευακι μου να σας ζησει!!Σιδερενιες κοριτσι μου και οι δυο σας!!καλοτυχη και γερη να ειναι!!Μια χαρα θα ναι το κοριτσακι σου!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!! 

Just now, Marybabies είπε:

Περίμενες 9 μήνες. Λίγες μέρες υπομονή και θα την πάρεις αγκαλιτσα. Να είστε γερές και οι δύο και ευτυχισμενες. Κι εσύ από Μυτιλήνη;; Αν ναι, σίγουρα θα σε έχω δει τόσες φορές που ανέβηκα στο νοσοκ.

Ευχαριστώ πολύ!! Ας είναι καλά το κοριτσάκι μου κ εγώ όσο υπομονή χρειάζεται θα την κάνω!! Ναι σίγουρα θα έχουμε συναντηθεί... Ποιον γιατρό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γέννησα κ εγώ σήμερα!! Ήρθα στο νοσοκομείο 10.30 και 11.25 γέννησα! Όλα καλά Δόξα το Θεό...απλά η μικρή μου είναι σε θερμοκοιτίδα γιατί ζοριστηκε λιγάκι μου είπαν κ την κοιτάνε προληπτικά... Κ έχω αγχωθει λιγάκι!! 

Να σου ζήσει η μπέμπα σου! Να είναι πάντα χαρούμενη και υγιείς ! Μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι! Η παρακολούθηση εξαλλου είναι κάτι συνηθισμένο στα νεογέννητα!! 

 

Κορίτσια από πιο μέρος της Μυτιλήνης είστε? Και εγώ από Μυτιλήνη ειμαι αλλα δεν μένω εκει δυστυχώς και θα το ήθελα πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Ελένη Ταφ1993 είπε:

Να σου ζήσει η μπέμπα σου! Να είναι πάντα χαρούμενη και υγιείς ! Μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι! Η παρακολούθηση εξαλλου είναι κάτι συνηθισμένο στα νεογέννητα!! 

 

Κορίτσια από πιο μέρος της Μυτιλήνης είστε? Και εγώ από Μυτιλήνη ειμαι αλλα δεν μένω εκει δυστυχώς και θα το ήθελα πολύ! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!Εγώ δεν είμαι από Μυτιλήνη ,από την Κοζάνη είμαι ..αλλά λόγω μετάθεσης του άντρα μου μενουμε στη Μυτιλήνη εδώ και 8 χρόνια.Εσυ από ποιο μέρος ακριβώς είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!! 

Ευχαριστώ πολύ!! Ας είναι καλά το κοριτσάκι μου κ εγώ όσο υπομονή χρειάζεται θα την κάνω!! Ναι σίγουρα θα έχουμε συναντηθεί... Ποιον γιατρό έχεις;

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Εγώ έχω τον Μαχαίρα. Α και είμαι από κέντρο. Μένω κοντά στο νοσοκομείο.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!Εγώ δεν είμαι από Μυτιλήνη ,από την Κοζάνη είμαι ..αλλά λόγω μετάθεσης του άντρα μου μενουμε στη Μυτιλήνη εδώ και 8 χρόνια.Εσυ από ποιο μέρος ακριβώς 

Just now, Marybabies είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Εγώ έχω τον Μαχαίρα. Α και είμαι από κέντρο. Μένω κοντά στο νοσοκομείο.

Καλημερααα και καλή εβδομάδα! τέλεια!! Εγώ από Αγία Παρασκευή ειμαι!! Πιο μέσα από σας!! 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι να μου την δώσουν γρήγορα.. καλύτερα τα πάει ευτυχώς! Με το καλό κοπέλα μου! Περιμένουμε κ τα δικά σου ευχάριστα!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κ εσύ με το καλό!! Μυτιλήνη μένεις;; Κ εγώ εδω!!! Μακάρι να βγεί γρήγορα!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά.. έχω φρικαρει λιγάκι που την βλέπω εκεί μέσα... Εσύ πόσες μέρες ήσασταν στην θερμοκοιτίδα;

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Ξερω είναι αποκαρδιωτικο να βλέπεις το παιδι σου με καλωδια αλλα θα περάσει. Μειναμε 4 μερες στην εντατική κ 2 μερες στην απλη φροντιδα. Κανε υπομονή, οτι χρειαστείς πες μου. Εσυ είσαι καλύτερα?? Το μωράκι?? 


 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marybabies είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Εγώ έχω τον Μαχαίρα. Α και είμαι από κέντρο. Μένω κοντά στο νοσοκομείο.

Καλή εβδομάδα κοπέλα μου!! Κ εγώ τον Μαχαίρα ο καλύτερος!!Άντε αν γεννήσεις αυτές τις μέρες θα σε δω!έχω κενό κρεβάτι δίπλα μου ..:)

1 ώρα πρίν, Katerina!! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Ξερω είναι αποκαρδιωτικο να βλέπεις το παιδι σου με καλωδια αλλα θα περάσει. Μειναμε 4 μερες στην εντατική κ 2 μερες στην απλη φροντιδα. Κανε υπομονή, οτι χρειαστείς πες μου. Εσυ είσαι καλύτερα?? Το μωράκι?? 

Έτσι είναι Κατερινάκι μου! Ευτυχώς σήμερα βγήκαμε την έχω στο δωμάτιο μαζί μου. Απλά παρουσίασε μια δυσχέρεια λόγω του ότι είχα οξύ τοκετό κ δεν πρόλαβε να αποβάλλει τα υγρά από τα πνευμονακια της.. κ απλά της μετράνε το οξυγόνο κάθε 3 ώρες,αρχίσαμε να θηλάζουμε κιολας!Δόξα το Θεό!! Εσύ πως είσαι;Το μικρακι σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Μόλις τελείωσα από το ραντεβού. Ο μικρός μας είναι πολύ χαμηλά και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί. Μου είπε ο γιατρός ότι αν δεν προκύψει μέχρι την Παρασκευή από μόνο του, δίνουμε ραντεβού στις 9 το πρωί στο ΙΑΣΩ να με δει και να μπούμε για γέννα. Αυτά τα νέα μας. 

  • Μου αρέσει 4

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi89 είπε:

Καλή εβδομάδα κοπέλα μου!! Κ εγώ τον Μαχαίρα ο καλύτερος!!Άντε αν γεννήσεις αυτές τις μέρες θα σε δω!έχω κενό κρεβάτι δίπλα μου ..:)

Έτσι είναι Κατερινάκι μου! Ευτυχώς σήμερα βγήκαμε την έχω στο δωμάτιο μαζί μου. Απλά παρουσίασε μια δυσχέρεια λόγω του ότι είχα οξύ τοκετό κ δεν πρόλαβε να αποβάλλει τα υγρά από τα πνευμονακια της.. κ απλά της μετράνε το οξυγόνο κάθε 3 ώρες,αρχίσαμε να θηλάζουμε κιολας!Δόξα το Θεό!! Εσύ πως είσαι;Το μικρακι σου;

Εγώ το κατάλαβα ότι θα πήρες το μωρουλι σου, λέω για να έχει ώρα να γράψει θα είναι απασχολημένη με το μωρό. Μπράβο χαίρομαι πολύ. Όσο για το Μαχαίρα, έμεινες ευχαριστημένη γενικά με τη διαδικασία; Εγω μέχρι στιγμής είμαι πολύ. Μακάρι να σε δω από κοντά. 


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Μόλις τελείωσα από το ραντεβού. Ο μικρός μας είναι πολύ χαμηλά και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί. Μου είπε ο γιατρός ότι αν δεν προκύψει μέχρι την Παρασκευή από μόνο του, δίνουμε ραντεβού στις 9 το πρωί στο ΙΑΣΩ να με δει και να μπούμε για γέννα. Αυτά τα νέα μας. 

Άντε με το καλό κ εσύ κοπέλα μου!! Όλα να πάνε κατ'ευχην!!

Just now, Marybabies είπε:

Εγώ το κατάλαβα ότι θα πήρες το μωρουλι σου, λέω για να έχει ώρα να γράψει θα είναι απασχολημένη με το μωρό. Μπράβο χαίρομαι πολύ. Όσο για το Μαχαίρα, έμεινες ευχαριστημένη γενικά με τη διαδικασία; Εγω μέχρι στιγμής είμαι πολύ. Μακάρι να σε δω από κοντά. 

Έτσι ακριβώς!! Ναι είμαι πολύ ευχαριστημένη.. τον είχα κ πριν 4,5 χρόνια στην πρώτη μου κόρη! Τον εμπιστεύομαι αρκετά!! Μακάρι ναι,θα χαρώ να σε γνωρίσω!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Άντε με το καλό κ εσύ κοπέλα μου!! Όλα να πάνε κατ'ευχην!!

Έτσι ακριβώς!! Ναι είμαι πολύ ευχαριστημένη.. τον είχα κ πριν 4,5 χρόνια στην πρώτη μου κόρη! Τον εμπιστεύομαι αρκετά!! Μακάρι ναι,θα χαρώ να σε γνωρίσω!:)

Και εγώ κοπέλα μου. Άντε τώρα να χαρείς το μωράκι σου και να χαίρεσαι και την άλλη σου κορούλα. Καλό βράδυ.

Just now, Rinaki88 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Μόλις τελείωσα από το ραντεβού. Ο μικρός μας είναι πολύ χαμηλά και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί. Μου είπε ο γιατρός ότι αν δεν προκύψει μέχρι την Παρασκευή από μόνο του, δίνουμε ραντεβού στις 9 το πρωί στο ΙΑΣΩ να με δει και να μπούμε για γέννα. Αυτά τα νέα μας. 

Άντε κορίτσι ίδια μέρα προβλέπω να γεννησουμε. Μας εύχομαι μια εύκολη γέννα και γερά μωράκια στην αγκαλιτσα μας. Με το καλό.

  • Μου αρέσει 2

ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Καλή εβδομάδα κοπέλα μου!! Κ εγώ τον Μαχαίρα ο καλύτερος!!Άντε αν γεννήσεις αυτές τις μέρες θα σε δω!έχω κενό κρεβάτι δίπλα μου ..:)

Έτσι είναι Κατερινάκι μου! Ευτυχώς σήμερα βγήκαμε την έχω στο δωμάτιο μαζί μου. Απλά παρουσίασε μια δυσχέρεια λόγω του ότι είχα οξύ τοκετό κ δεν πρόλαβε να αποβάλλει τα υγρά από τα πνευμονακια της.. κ απλά της μετράνε το οξυγόνο κάθε 3 ώρες,αρχίσαμε να θηλάζουμε κιολας!Δόξα το Θεό!! Εσύ πως είσαι;Το μικρακι σου;

Μπραβο Ευακι!Ειδες?μια χαρα η μπουμπου σου!!:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...