Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! 

Αγάπη για τα cangaroo λενε οτι είναι καλά, 2 φιλες μου έχουν 2 μοντελα κ είναι πολυ ευχαριστημενες. 

Ευχαριστω Κατερινακι μου!Θα το κοιταξω.Εσεις τι κανετε?ο μπεμπουλης?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Κοριτσια εγω κανω ερευνα για θηλαστρο γιατι σε κανα μηνα θ αεχισω δουλεια και θα πρεπει ν αφηνω γαλα.Εχουν βγει εν τω μεταξυ τοσα πολλα και δεν ξερω πιο ειναι καλο.Στην μικρη μου κορη ειχα ενα τις cicco νομιζω.Εχετε ακουσει για καποιο καλα λογια?Μετα απο 11 χρονια εχουν αλλαξει πολλα;-).

Εγώ έχω της Philips avent το ηλεκτρικό κ ειμαι πολύ ευχαριστημένη! Όπως έχω ακούσει κ για της medela εξίσου πολύ θετικά σχόλια!

Just now, Marybabies είπε:

Κορίτσια sos!!!

Σήμερα το πρωί είχα πετρώματα κάθε 5 λεπτά περίπου. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να με δει. Μου τα μάσησε όμως σήμερα. Ενώ την Παρασκευή μου είπε ότι η μικρή είναι στην έξοδο και ότι το περπάτημα πια δεν βοηθάει, σήμερα μου λέει περπατημα γιατί δεν έχει κατέβει καλά. Και ενώ μου είπε ότι την Παρασκευή θα με πάει για πρόκληση λόγω θρόμβωσης, σήμερα μου λέει πάρε και τη βαλίτσα σου καλού κακού. Τι να κάνω κορίτσια, αγχώθηκα.

Αχ σε βλέπω να γέννας σήμερα!! Αυτην την φράση "πάρε κ την βαλίτσα μαζί" την είχε πει κ σε μένα!Μην αγχώνεσαι ,έχε του εμπιστοσύνη!Τι ώρα θα τον δεις;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Γκρινιάζει ο σκατουλης; Ή για το τάισμα; έχεις άλλη βοήθεια Εκτός από τον άντρα σου;

Γενικα γκρινιαζει κοριτσάκι μου! Δυστηχως δεν έχουμε βοήθεια, οπότε κεγω κ ο ανδρας μου ειμαστε κινουμενα πτώματα! 

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω Κατερινακι μου!Θα το κοιταξω.Εσεις τι κανετε?ο μπεμπουλης?

Γκρινιαζει γλυκουλα μου!! Ολο αγκαλιά μου θελει να είναι!! Τον ανδρα μου τον κλωτσαει οταν παει να τον πάρει αγκαλιά χαχα. Εσεις πως είστε?? Ο μικρούλης?? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marybabies είπε:

Κορίτσια sos!!!

Σήμερα το πρωί είχα πετρώματα κάθε 5 λεπτά περίπου. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να με δει. Μου τα μάσησε όμως σήμερα. Ενώ την Παρασκευή μου είπε ότι η μικρή είναι στην έξοδο και ότι το περπάτημα πια δεν βοηθάει, σήμερα μου λέει περπατημα γιατί δεν έχει κατέβει καλά. Και ενώ μου είπε ότι την Παρασκευή θα με πάει για πρόκληση λόγω θρόμβωσης, σήμερα μου λέει πάρε και τη βαλίτσα σου καλού κακού. Τι να κάνω κορίτσια, αγχώθηκα.

Κοριτσι αλλαζουν τα πραματα καμμια φορα,αλλα για να σου λεει παρε τη βαλιτσα,σημαινει κοντος ψαλμος..

Just now, Katerina!! είπε:

Γενικα γκρινιαζει κοριτσάκι μου! Δυστηχως δεν έχουμε βοήθεια, οπότε κεγω κ ο ανδρας μου ειμαστε κινουμενα πτώματα! 

Γκρινιαζει γλυκουλα μου!! Ολο αγκαλιά μου θελει να είναι!! Τον ανδρα μου τον κλωτσαει οταν παει να τον πάρει αγκαλιά χαχα. Εσεις πως είστε?? Ο μικρούλης?? 

Κατερινα μου κι εμενα δυο μερες ειναι βεντουζα πανω μου και ολο το στηθος θελει,ποναει κι ολας μωρε ο μικρουλης μου στην κοιλιτσα,γιατι και ο θηλασμος κανει κολικους.Εμας εχει αλλο θεμα,δεν κανει ευκολα κακα του,παροτι τα μωρα που θηλαζουν σπανια το παθαινουν.Αυριο που θα μιλησω με τον παιδιατρο να δουμε τι θα κανουμε γιατι δυο φορες του χω βαλει υποθετακι αλλα αυτο δεν ειναι λυση.

Ο γιος σου απ οτι φαινεται σε διεκδικει:D!

Just now, Evi89 είπε:

Εγώ έχω της Philips avent το ηλεκτρικό κ ειμαι πολύ ευχαριστημένη! Όπως έχω ακούσει κ για της medela εξίσου πολύ θετικά σχόλια!

Αχ σε βλέπω να γέννας σήμερα!! Αυτην την φράση "πάρε κ την βαλίτσα μαζί" την είχε πει κ σε μένα!Μην αγχώνεσαι ,έχε του εμπιστοσύνη!Τι ώρα θα τον δεις;

Ευχαριστω Ευακι!Θα τα κοιταξω και αυτα,να δουμε που θα καταληξω.Εσυ καλα εισαι κοριτσι μου?κατεβηκε το γαλα σου?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Εγώ έχω της Philips avent το ηλεκτρικό κ ειμαι πολύ ευχαριστημένη! Όπως έχω ακούσει κ για της medela εξίσου πολύ θετικά σχόλια!

Αχ σε βλέπω να γέννας σήμερα!! Αυτην την φράση "πάρε κ την βαλίτσα μαζί" την είχε πει κ σε μένα!Μην αγχώνεσαι ,έχε του εμπιστοσύνη!Τι ώρα θα τον δεις;

Την Παρασκευή θα πάω πρώτα ο Θεός 8:30 το πρωί. Άσε προσπαθώ να ησυχάσω αλλά αγχώνομαι.

 

Mar.da εγώ του το θυμησα σήμερα επειδή μου το είπε την Παρασκευή. Εκείνος είπε πάρε την καλού κακού. Θα δούμε τώρα.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina!! said:

Γενικα γκρινιαζει κοριτσάκι μου! Δυστηχως δεν έχουμε βοήθεια, οπότε κεγω κ ο ανδρας μου ειμαστε κινουμενα πτώματα! 

Γκρινιαζει γλυκουλα μου!! Ολο αγκαλιά μου θελει να είναι!! Τον ανδρα μου τον κλωτσαει οταν παει να τον πάρει αγκαλιά χαχα. Εσεις πως είστε?? Ο μικρούλης?? 

Κάντε υπομονή. Τον έχει δει παιδίατρος; Μήπως γκρινιάζει για κολικούς; Θηλάζει ακόμη;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2019 at 10:02 ΠΜ, Evi89 είπε:

 

On 12/8/2019 at 11:28 ΠΜ, Marybabies είπε:

 

 

 

Όπως καταλαβαίνετε ακομα δεν το εχω βρει και πολύ το πως λειτουργεί! Αχχαχαχαχ! 

Καλησπέρα κορίτσια!! Μπαινω καινεγω την Παρασκευή νοσοκομείο να κανω όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται και να μ βαλει ένα ύποθετο κολπικό να μαλακώσει ο τράχηλος μου γιατί είναι μακρύς και σκληρός ακομα! 

Και το Σάββατοτο πρωι να ξεκινήσει και η υπόλοιπη διαδικασία με πρόκληση για τον τοκετό!! 

Έχω αγχωθεί αρκετά μπορω να πω γτ δν έχω ιδέα τι θα συμβεί! Δεν μπορεί ο γιατρός να με αφήσει να ξεπεράσω τις 40 εβδομάδες και να γεννήσω με δικους μου πόνους επειδη εχω διαβήτη κυησης και ήδη το έχω πάει μακριά! Θα ειμαι το Σάββατο 39+4! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marybabies είπε:

Την Παρασκευή θα πάω πρώτα ο Θεός 8:30 το πρωί. Άσε προσπαθώ να ησυχάσω αλλά αγχώνομαι.

 

Mar.da εγώ του το θυμησα σήμερα επειδή μου το είπε την Παρασκευή. Εκείνος είπε πάρε την καλού κακού. Θα δούμε τώρα.

Καλημερα κοριτσακι μου,πως εισαι σημερα?

3 ώρες πρίν, Ελένη Ταφ1993 είπε:

 

Όπως καταλαβαίνετε ακομα δεν το εχω βρει και πολύ το πως λειτουργεί! Αχχαχαχαχ! 

Καλησπέρα κορίτσια!! Μπαινω καινεγω την Παρασκευή νοσοκομείο να κανω όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται και να μ βαλει ένα ύποθετο κολπικό να μαλακώσει ο τράχηλος μου γιατί είναι μακρύς και σκληρός ακομα! 

Και το Σάββατοτο πρωι να ξεκινήσει και η υπόλοιπη διαδικασία με πρόκληση για τον τοκετό!! 

Έχω αγχωθεί αρκετά μπορω να πω γτ δν έχω ιδέα τι θα συμβεί! Δεν μπορεί ο γιατρός να με αφήσει να ξεπεράσω τις 40 εβδομάδες και να γεννήσω με δικους μου πόνους επειδη εχω διαβήτη κυησης και ήδη το έχω πάει μακριά! Θα ειμαι το Σάββατο 39+4! 

Με το καλο Ελενη μου!!ολα καλα θα πανε!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου,πως εισαι σημερα?

Με το καλο Ελενη μου!!ολα καλα θα πανε!!

Καλημέρα κοπέλα μου. Καλά είμαι. Εδώ στην αναμονή για την Παρασκευή. Το ξέρω ότι το άγχος θα μείνει στο τέλος και όλα θα γίνουν αλλά...


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ελένη Ταφ1993 said:

 

Όπως καταλαβαίνετε ακομα δεν το εχω βρει και πολύ το πως λειτουργεί! Αχχαχαχαχ! 

Καλησπέρα κορίτσια!! Μπαινω καινεγω την Παρασκευή νοσοκομείο να κανω όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται και να μ βαλει ένα ύποθετο κολπικό να μαλακώσει ο τράχηλος μου γιατί είναι μακρύς και σκληρός ακομα! 

Και το Σάββατοτο πρωι να ξεκινήσει και η υπόλοιπη διαδικασία με πρόκληση για τον τοκετό!! 

Έχω αγχωθεί αρκετά μπορω να πω γτ δν έχω ιδέα τι θα συμβεί! Δεν μπορεί ο γιατρός να με αφήσει να ξεπεράσω τις 40 εβδομάδες και να γεννήσω με δικους μου πόνους επειδη εχω διαβήτη κυησης και ήδη το έχω πάει μακριά! Θα ειμαι το Σάββατο 39+4! 

Με το καλό Ελένη μου. Μου φαίνεται αυτές που μείναμε τελευταίες Παρασκευή - Σάββατο μας πήγανε όλες. Όλα να πάνε καλά εύχομαι με ένα πόνο και μια σύντομη γέννα.

Just now, Marybabies said:

Καλημέρα κοπέλα μου. Καλά είμαι. Εδώ στην αναμονή για την Παρασκευή. Το ξέρω ότι το άγχος θα μείνει στο τέλος και όλα θα γίνουν αλλά...

Κορίτσι μου καλημέρα. Πετρώματα στην κοιλια κάνω κι εγώ. Σήμερα δεν κουνιέται και τόσο ο μπέμπης μας. Αυτή η αναμονή σε σκοτώνει το ξέρω. Κι εγώ ευτυχώς σήμερα κοιμήθηκα γιατί Πέμπτη βράδυ ξέρω ότι δεν θα κλείσω μάτι. Τι ώρα έχεις ραντεβού Παρασκευή;

 

Καλημέρα και στις υπόλοιπες γλυκούλες μανούλες.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rinaki88 είπε:

Με το καλό Ελένη μου. Μου φαίνεται αυτές που μείναμε τελευταίες Παρασκευή - Σάββατο μας πήγανε όλες. Όλα να πάνε καλά εύχομαι με ένα πόνο και μια σύντομη γέννα.

Κορίτσι μου καλημέρα. Πετρώματα στην κοιλια κάνω κι εγώ. Σήμερα δεν κουνιέται και τόσο ο μπέμπης μας. Αυτή η αναμονή σε σκοτώνει το ξέρω. Κι εγώ ευτυχώς σήμερα κοιμήθηκα γιατί Πέμπτη βράδυ ξέρω ότι δεν θα κλείσω μάτι. Τι ώρα έχεις ραντεβού Παρασκευή;

 

Καλημέρα και στις υπόλοιπες γλυκούλες μανούλες.

Καλημέρα Ρινακι, μην ανησυχείς που δεν κουνιέται. Και εμένα δύο μέρες ήταν πολύ ήσυχη και χθες χόρευε όλη τη μέρα χιχι. Την Παρασκευή 8:30, εσύ;


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marybabies said:

Καλημέρα Ρινακι, μην ανησυχείς που δεν κουνιέται. Και εμένα δύο μέρες ήταν πολύ ήσυχη και χθες χόρευε όλη τη μέρα χιχι. Την Παρασκευή 8:30, εσύ;

Εγώ στις 9:00 μπαίνω να με δει. Έχει και ένα χειρουργείο ο γιατρός μου αλλά μου λέει αν ξεκινήσει ο τοκετός και είμαι στο χειρουργείο θα έρθω κατευθείαν. Είναι διπλανή πόρτα. Για να δούμε. Είσαι έτοιμη; Βαλίτσα κλπ;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Εγώ στις 9:00 μπαίνω να με δει. Έχει και ένα χειρουργείο ο γιατρός μου αλλά μου λέει αν ξεκινήσει ο τοκετός και είμαι στο χειρουργείο θα έρθω κατευθείαν. Είναι διπλανή πόρτα. Για να δούμε. Είσαι έτοιμη; Βαλίτσα κλπ;

Ουυυ από καιρό. Χθες να φανταστείς τις κουβάλησα μαζί για παν ενδεχόμενο και μετά πάλι πίσω. Άντε εύχομαι Παρασκευή να κρατήσουμε τα νινάκια μας αγκαλιά. Με έναν πόνο και πάνω από όλα γερά μωράκια.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marybabies said:

Ουυυ από καιρό. Χθες να φανταστείς τις κουβάλησα μαζί για παν ενδεχόμενο και μετά πάλι πίσω. Άντε εύχομαι Παρασκευή να κρατήσουμε τα νινάκια μας αγκαλιά. Με έναν πόνο και πάνω από όλα γερά μωράκια.

Αμήν κοριτσι μου. Αναμένω νέα σου.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...