Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mampa said:

@demmikot καλημερα κορίτσι μου. Ήταν δηλαδή γυρισμένο το ποδαράκι από τον αστράγαλο;;

Έχεις δει διαφορά δηλαδή μέσα σε 4 εβδομάδες;;

Σε ευχαριστώ για το θάρρος. Καταλαβαίνεις ότι η παιδίατρος του νοσοκομείου μας αναστάτωσε και αμέσως απευθύνθηκα Στην δική μου παιδίατρο η οποία είναι αισιόδοξη και καθησυχαστικη

Ναι από τον αστράγαλο.. τώρα είναι μια χαρά οι πατούσες του. καλά μην σκας εμένα στο νοσοκομείο μια παιδίατρος για το πριξημο μου έλεγε να καλέσουμε οφθαλμίατρο!! Ότι να ναι!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@demmikot μακάρι κοπέλα μου να στρώσει τι να πω.. ορισμένοι είναι μόνο για να σε αγχωνουν, ούτε σκέφτονται πόσο ευάλωτες είμαστε στη συγκεκριμένη φάση.

Ισιωσε δηλαδή το ποδαράκι εντελώς σε αυτές τις 4 εβδομάδες ή θέλει ακόμη αλλά σαφώς είναι καλύτερα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Γεννησαμε κι εμείς φυσιολογικά σε ένα πολύ δύσκολο τοκετό. Πολύωρο και επίπονο. Αλλά είναι καλά ο μπεμπακος μας. 3150 γεννήθηκε ζοριστηκε βέβαια ο καημένος γιατί είχε κοντό ομφάλιο λώρο και λόγω δικής μου ανατομίας έσπρωχνα και επέστρεφε πίσω. Τελικά τα καταφέραμε με εμβρυουλκο και περινεοτομη. Περιμένουμε τώρα να μας τον φέρουνε. Αυτά τα νέα μας.

Άντε Ρινακι μπράβο να τον χαίρεσαι τον μπεμπακο σου. Καλή ανατροφή. Άντε να παίρνουμε κι εμείς αύριο σειρά. Πολλά φιλια!

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. Μέλλουσες και νυν μανουλες. Και του χρόνου, Καλή Παναγία, χρόνια πολλά στις εορταζουσες και η χάρη της να δώσει να γεννησουμε με το καλό γερά μωράκια 

  • Μου αρέσει 4

ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Γεννησαμε κι εμείς φυσιολογικά σε ένα πολύ δύσκολο τοκετό. Πολύωρο και επίπονο. Αλλά είναι καλά ο μπεμπακος μας. 3150 γεννήθηκε ζοριστηκε βέβαια ο καημένος γιατί είχε κοντό ομφάλιο λώρο και λόγω δικής μου ανατομίας έσπρωχνα και επέστρεφε πίσω. Τελικά τα καταφέραμε με εμβρυουλκο και περινεοτομη. Περιμένουμε τώρα να μας τον φέρουνε. Αυτά τα νέα μας.

Ρινακι μου να σας ζησει ο μπεμπακος!!γερός τυχερος και σιδερενιοι να εισαστε και οι δυο σας!!καλη αναρρωση κοριτσακι μου!!:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/8/2019 at 12:21 ΠΜ, Mar.da είπε:

Κοριτσι αλλαζουν τα πραματα καμμια φορα,αλλα για να σου λεει παρε τη βαλιτσα,σημαινει κοντος ψαλμος..

Κατερινα μου κι εμενα δυο μερες ειναι βεντουζα πανω μου και ολο το στηθος θελει,ποναει κι ολας μωρε ο μικρουλης μου στην κοιλιτσα,γιατι και ο θηλασμος κανει κολικους.Εμας εχει αλλο θεμα,δεν κανει ευκολα κακα του,παροτι τα μωρα που θηλαζουν σπανια το παθαινουν.Αυριο που θα μιλησω με τον παιδιατρο να δουμε τι θα κανουμε γιατι δυο φορες του χω βαλει υποθετακι αλλα αυτο δεν ειναι λυση.

Ο γιος σου απ οτι φαινεται σε διεκδικει:D!

Ευχαριστω Ευακι!Θα τα κοιταξω και αυτα,να δουμε που θα καταληξω.Εσυ καλα εισαι κοριτσι μου?κατεβηκε το γαλα σου?

Γειά σου κορίτσι μου!! Ναι ναι..ήρθε (άργησα να απαντήσω από τότε) χθές ήρθαμε κ σπίτι μας! Θηλαζει κάθε 1,5 ώρα.. αλλά το βράδυ κάθε μισή ώρα.. κ μου είπαν να την ρευω πολύ καλά οπότε την κρατάω άλλο ένα μισάωρο κ δεν προλαβαίνω ούτε λίγο να κοιμηθώ την νύχτα! Εσείς πώς τα πάτε με το θηλασμό; 

On 14/8/2019 at 12:34 ΠΜ, Marybabies είπε:

Την Παρασκευή θα πάω πρώτα ο Θεός 8:30 το πρωί. Άσε προσπαθώ να ησυχάσω αλλά αγχώνομαι.

 

Mar.da εγώ του το θυμησα σήμερα επειδή μου το είπε την Παρασκευή. Εκείνος είπε πάρε την καλού κακού. Θα δούμε τώρα.

Με το καλο να πας αύριο κοπέλα μου! Σε καταλαβαίνω κ εγώ ήμουν αρκετά αγχωμενη! Αλλά ήθελα πολύ  να γεννήσω κ να γνωρίσω το θαυματακι μου οπότε μόνο αυτό σκεφτόμουν! Περιμένουμε νέα σου!

8 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Γεννησαμε κι εμείς φυσιολογικά σε ένα πολύ δύσκολο τοκετό. Πολύωρο και επίπονο. Αλλά είναι καλά ο μπεμπακος μας. 3150 γεννήθηκε ζοριστηκε βέβαια ο καημένος γιατί είχε κοντό ομφάλιο λώρο και λόγω δικής μου ανατομίας έσπρωχνα και επέστρεφε πίσω. Τελικά τα καταφέραμε με εμβρυουλκο και περινεοτομη. Περιμένουμε τώρα να μας τον φέρουνε. Αυτά τα νέα μας.

Να σας ζήσει κοπέλα μου!! Να είναι πάντα γερός κ καλότυχος! Καλή ανάρρωση κ στους 2 σας! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!! Ναι ναι..ήρθε (άργησα να απαντήσω από τότε) χθές ήρθαμε κ σπίτι μας! Θηλαζει κάθε 1,5 ώρα.. αλλά το βράδυ κάθε μισή ώρα.. κ μου είπαν να την ρευω πολύ καλά οπότε την κρατάω άλλο ένα μισάωρο κ δεν προλαβαίνω ούτε λίγο να κοιμηθώ την νύχτα! Εσείς πώς τα πάτε με το θηλασμό; 

Με το καλο να πας αύριο κοπέλα μου! Σε καταλαβαίνω κ εγώ ήμουν αρκετά αγχωμενη! Αλλά ήθελα πολύ  να γεννήσω κ να γνωρίσω το θαυματακι μου οπότε μόνο αυτό σκεφτόμουν! Περιμένουμε νέα σου!

Να σας ζήσει κοπέλα μου!! Να είναι πάντα γερός κ καλότυχος! Καλή ανάρρωση κ στους 2 σας! 

Καλημερα Ευακι μου!τι ωραια εισαστε σπιτακι σας!!Στην αρχη ετσι ειναι μωρε ως να βρουν ρυθμο.Ευτυχως εμας τη νυχτα δε ξυπναει συχνα,στην αρχη τον ξυπναγα εγω κατα τις 3 να φαει και τωρα εχει κανει μονος του προγραμμα και τρωει στις 1 το βραδυ και μετα 6-6:30 το πρωι.Ελπιζω να το κρατησει.

Τι λεει η μεγαλη σου?πως τη βλεπει την αδερφουλα της?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα Ευακι μου!τι ωραια εισαστε σπιτακι σας!!Στην αρχη ετσι ειναι μωρε ως να βρουν ρυθμο.Ευτυχως εμας τη νυχτα δε ξυπναει συχνα,στην αρχη τον ξυπναγα εγω κατα τις 3 να φαει και τωρα εχει κανει μονος του προγραμμα και τρωει στις 1 το βραδυ και μετα 6-6:30 το πρωι.Ελπιζω να το κρατησει.

Τι λεει η μεγαλη σου?πως τη βλεπει την αδερφουλα της?

Αχ τι καλός μωρεε ,έχει κάνει κ το πρόγραμμα του μια χαρά! Ελπίζω κ εμείς να κοιμόμαστε έτσι! Αν και χθές τα πήγαμε καλύτερα!! Ανά μιάμιση ώρα.. κορίτσι να σε ρωτήσω... Τη μέρα που κοιμάται; Εγώ ας πούμε έχω ένα ρηλαξ που χαμηλώνει κ την βάζω πάνω πάνω  στην επίπεδη επιφάνεια του ρηλαξ..απλά χθές τη νύχτα κοιμήθηκε εκεί.. κ βολεύτηκε αρκετά..κ λέω αν είναι οκ να κοιμάται εκεί.. κ έχω κ το αιρκοντίσιον γιατί δεν γίνεται αλλιώς έχει πολυ ζέστη,εσείς χρησιμοποιείτε;

Η μεγάλη είναι μεσ'την τρελή χαρά με την αδερφούλα της.την προσέχει,της τραγουδάει,με βοηθάει νά την αλλάξουμε.. μέχρι στιγμής υπάρχει πολύ θετικό mood:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Evi89 είπε:

Αχ τι καλός μωρεε ,έχει κάνει κ το πρόγραμμα του μια χαρά! Ελπίζω κ εμείς να κοιμόμαστε έτσι! Αν και χθές τα πήγαμε καλύτερα!! Ανά μιάμιση ώρα.. κορίτσι να σε ρωτήσω... Τη μέρα που κοιμάται; Εγώ ας πούμε έχω ένα ρηλαξ που χαμηλώνει κ την βάζω πάνω πάνω  στην επίπεδη επιφάνεια του ρηλαξ..απλά χθές τη νύχτα κοιμήθηκε εκεί.. κ βολεύτηκε αρκετά..κ λέω αν είναι οκ να κοιμάται εκεί.. κ έχω κ το αιρκοντίσιον γιατί δεν γίνεται αλλιώς έχει πολυ ζέστη,εσείς χρησιμοποιείτε;

Η μεγάλη είναι μεσ'την τρελή χαρά με την αδερφούλα της.την προσέχει,της τραγουδάει,με βοηθάει νά την αλλάξουμε.. μέχρι στιγμής υπάρχει πολύ θετικό mood:)

Να δεις τι ωραια που θα ειναι τα κοριτσια σου μεγαλωνοντας,μιλαω απο προσωπικη εμπειρια:).

Εγω τον βαζω στην κουνια ή στο κρεβατι μας γιατι το ρηλαξ που εχω δεν κανει για νεογεννητο.Αν αυτο που εχεις ειναι για νεογεννητο μια χαρα.Αιρκοντισιον απαραιτητα,δε γινεται αλλιως.Εχω λιγο στην ανακλιση το παραθυρο ομως να ανακυκλωνεται ο αερας.Ετσι μας συμβουλευσαν και στο μαιευτηριο.Μονο που τον σκεπαζω μ ενα σεντονακι γιατι οσο να ναι θα παγωνει.

@Rinaki88 πως εισαι?ο μπεμπουλης σου?

Κοριτσια τι κανετε οι υπολοιπες?ποσες περιμενουμε ακομα να γεννησουν?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da είπε:

Να δεις τι ωραια που θα ειναι τα κοριτσια σου μεγαλωνοντας,μιλαω απο προσωπικη εμπειρια:).

Εγω τον βαζω στην κουνια ή στο κρεβατι μας γιατι το ρηλαξ που εχω δεν κανει για νεογεννητο.Αν αυτο που εχεις ειναι για νεογεννητο μια χαρα.Αιρκοντισιον απαραιτητα,δε γινεται αλλιως.Εχω λιγο στην ανακλιση το παραθυρο ομως να ανακυκλωνεται ο αερας.Ετσι μας συμβουλευσαν και στο μαιευτηριο.Μονο που τον σκεπαζω μ ενα σεντονακι γιατι οσο να ναι θα παγωνει.

@Rinaki88 πως εισαι?ο μπεμπουλης σου?

Κοριτσια τι κανετε οι υπολοιπες?ποσες περιμενουμε ακομα να γεννησουν?

Προσπαθώ να το κάνω εικόνα να παίζουν μεταξύ τούς και μ'αρεσει πολύ!Εγώ έχω ρηλαξ που γίνεται στην αρχή σταθερό σαν κούνια -κρεβατακι κ έχει κ μια κλίση όπως μας συμβουλευσαν στο νοσοκομείο ακόμη κ στο κρεβατάκι να βάλουμε π.χ βιβλία κάτω από το στρώμα να έχει λίγη κλίση ..κ εγώ έτσι το βάζω γιατί ζεσταίνονται πολύ τα καημένα κ η ζέστη είναι επικίνδυνη για αυτά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια που τα παιδάκια μας είναι γερά, βέβαια εγώ όπως σας είπα χθες ακόμη δεν μπορώ να το απολαύσω,το μυαλό μου είναι μονίμως στα ποδαράκια του. Η παιδίατρος του νοσοκομείου μας μίλησε σκληρά, δεν σεβάστηκε ότι είμαι λεχώνα.

Η δική μας εδώ μας αντιμετώπισε αλλιώς και φυσικά μας έδωσε θάρρος.

Τι να πω δεν ξέρω..

Εύχομαι όλα τα παιδάκια να είναι καλά

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για τις όμορφες ευχές σας. Εύχομαι να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας και οι υπόλοιπες να γεννησετε τέλεια. Εμείς συνερχομαστε και ο μικρούλης είναι πολύ καλύτερα. Δυστυχώς δεν έχω κατεβάσει ακόμη γάλα και στενοχωριέμαι. Θα πάρω θήλαστρο λέω μήπως διεγειρω την θηλη να βγάλει. Κατά τα άλλα τα ραμματα με πονάνε αλλά θα περάσουν.

@Mar.da μου καλά είμαστε. Προσπαθούμε να προσαρμοστούμε. Θα ειμαι και αύριο μέσα και Κυριακή βγαίνουμε να πάμε σπίτι μας. Εσείς είστε καλά; Ο μπεμπακος;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2019 at 2:39 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Γεννησαμε κι εμείς φυσιολογικά σε ένα πολύ δύσκολο τοκετό. Πολύωρο και επίπονο. Αλλά είναι καλά ο μπεμπακος μας. 3150 γεννήθηκε ζοριστηκε βέβαια ο καημένος γιατί είχε κοντό ομφάλιο λώρο και λόγω δικής μου ανατομίας έσπρωχνα και επέστρεφε πίσω. Τελικά τα καταφέραμε με εμβρυουλκο και περινεοτομη. Περιμένουμε τώρα να μας τον φέρουνε. Αυτά τα νέα μας.

Να σας ζήσει ο μπέμπης κοριτσάκι μου!!! Γερός και δυνατός!!!! Καλη ανάρρωση να έχεις!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! said:

Να σας ζήσει ο μπέμπης κοριτσάκι μου!!! Γερός και δυνατός!!!! Καλη ανάρρωση να έχεις!!!! 

Σ ευχαριστώ Κατερίνα μου. Εσείς τι κάνετε; Πώς πάτε με τον μπεμπακο;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...