Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κουράγιο και σε εσένα κοπέλα μου. Κι εσύ να χαίρεσαι το μικρακι σου. Την πήρες τελικα; Κι εμείς έπαιζε να μείνουμε μέσα παραπάνω Επειδή ανέβασε χολερυθρυνη αλλά έκανε ένα βράδυ φωτοθεραπεια και την επόμενη ήμασταν περδικια και φύγαμε.

Καημενακι μωρέ. Του δίνετε σταγονιτσες για τους κολικούς; Εμείς έχουμε και το gel της Frezyderm και του κάνω λίγο μασαζακι αν και δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη εντελώς. Από διατροφη κάνουμε μικτη ναι.  Ένα γεύμα από δικό μου γάλα και ένα γεύμα από φτιαχτο. Εσείς αποκλειστικό θηλασμό;

Καλημερα Ρινακι μου!δε του δινω κατι προς το παρων για τους κολικους,τον βαζω στην κοιλιτσα μου και ηρεμει,δερμα με δερμα,το εκανα και στις κορες μου αυτο.Αποκλειστικο θηλασμο κανουμε.Παιρνει πολυ καλο βαρος οποτε δε θα του δωσω ετοιμο.Σημερα ηρθε και το θηλαστρο γιατι θα πρεπει να του αφηνω γαλα οταν ξεκινησω δουλεια.

Να του δωσεις πολλα φιλακια του μπεμπακου σου:x!!

Just now, Katerina!! είπε:

Καλήμερα κορίτσια μου!! Πως πάτε?? Εμας μας έπιασαν κολικοι εδω κ 2 μερες κ απο το απογευμα μεχρι το πρωι γίνεται πανηγύρι απτο κλάμα. Ποναει ο καημένος. 

Γεια Κατερινακι μου!Ολα εχουν ξεκινησει κολικους απ οτι βλεπεις.Υπονομη θελει θα περασουν,ειδα το Ρινακι του δινει κατι σταγονιτσες,δε ρωτας τον παιδιατρο σου κι εσυ.Ισως βοηθησουν.Εμενα τον πιανουν το πρωι αλλα ηρεμει γρηγορα,ελεγα στο Ρινακι οτι τον βαζω στην κοιλιτσα μου,δερμα με δερμα και τον βοηθαει.Οι κολικοι μας εχουν ξεκινησει απο την περασμενη εβδομαδα αλλα αυτες τις μερες ειναι πολυ καλυτερα,ελπιζω να του περασουν γρηγορα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα Ρινακι μου!δε του δινω κατι προς το παρων για τους κολικους,τον βαζω στην κοιλιτσα μου και ηρεμει,δερμα με δερμα,το εκανα και στις κορες μου αυτο.Αποκλειστικο θηλασμο κανουμε.Παιρνει πολυ καλο βαρος οποτε δε θα του δωσω ετοιμο.Σημερα ηρθε και το θηλαστρο γιατι θα πρεπει να του αφηνω γαλα οταν ξεκινησω δουλεια.

Να του δωσεις πολλα φιλακια του μπεμπακου σου:x!!

Γεια Κατερινακι μου!Ολα εχουν ξεκινησει κολικους απ οτι βλεπεις.Υπονομη θελει θα περασουν,ειδα το Ρινακι του δινει κατι σταγονιτσες,δε ρωτας τον παιδιατρο σου κι εσυ.Ισως βοηθησουν.Εμενα τον πιανουν το πρωι αλλα ηρεμει γρηγορα,ελεγα στο Ρινακι οτι τον βαζω στην κοιλιτσα μου,δερμα με δερμα και τον βοηθαει.Οι κολικοι μας εχουν ξεκινησει απο την περασμενη εβδομαδα αλλα αυτες τις μερες ειναι πολυ καλυτερα,ελπιζω να του περασουν γρηγορα.

Καλα κανεις κοριτσάκι μου κ εγω τον βαζω πανω μου κ ηρεμεί. Χθες μιλησα με τον παιδιατρο κ μου ειπε να βαζω σταγονες μια φορα τη μερα. Εχω παρει κ αυτο το τζελ της frezyderm αλλα μεχρι στιγμής δεν βλέπω βελτίωση. Μηπως να σταματησω τελείως τα γαλακτοκομικα μηπως κ βελτιωθεί η κατάσταση? Κανουμε μικτη διατροφή. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κουράγιο και σε εσένα κοπέλα μου. Κι εσύ να χαίρεσαι το μικρακι σου. Την πήρες τελικα; Κι εμείς έπαιζε να μείνουμε μέσα παραπάνω Επειδή ανέβασε χολερυθρυνη αλλά έκανε ένα βράδυ φωτοθεραπεια και την επόμενη ήμασταν περδικια και φύγαμε.

Καημενακι μωρέ. Του δίνετε σταγονιτσες για τους κολικούς; Εμείς έχουμε και το gel της Frezyderm και του κάνω λίγο μασαζακι αν και δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη εντελώς. Από διατροφη κάνουμε μικτη ναι.  Ένα γεύμα από δικό μου γάλα και ένα γεύμα από φτιαχτο. Εσείς αποκλειστικό θηλασμό;

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Κι εμείς καλά είμαστε τώρα. Σήμερα μας είπαν ότι ήταν η τελευταία φορά που την μέτρησαν. Θα πάμε Κυριακή για να δούμε βάρος επειδή αρχίζουμε πάλι στήθος και φοβάμαι για το τι τρωει.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Καλα κανεις κοριτσάκι μου κ εγω τον βαζω πανω μου κ ηρεμεί. Χθες μιλησα με τον παιδιατρο κ μου ειπε να βαζω σταγονες μια φορα τη μερα. Εχω παρει κ αυτο το τζελ της frezyderm αλλα μεχρι στιγμής δεν βλέπω βελτίωση. Μηπως να σταματησω τελείως τα γαλακτοκομικα μηπως κ βελτιωθεί η κατάσταση? Κανουμε μικτη διατροφή. 

Κατερινα μου δε ξερω να σου πω για τα γαλακτομικα,εμενα δε φαινεται να τον πειραζουν.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!

Είχαμε και εμείς ΠΗΤ για Αύγουστο αλλά η μικρή βιάστηκε και ήρθε Ιούλιο:)

Βλέπω εδώ είμαστε ηλικιακα κοντά οπότε θα χαρώ να μπω στην παρέα σας να μοιραζόμαστε αυτές τις υπέροχες στιγμές των μωρών μας!Γερά και τυχερά παιδάκια να είναι,πάντα να τα καμαρώνουμε❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

.Κοριτσια μου καλημερα μπαινω σφηνα γτ διαβασα για κολλικους ρωτηστε κ τον παιδιατρο σας εγω ειδα τεραστια μα τεραστια διαφορα με τις biogaia τις σταγονες δεν ειναι φαρμακο προβιοτικα ειναι αποτελεσματικοτατες ακριβες αλλα αξιζουν καθε ευρω ευχομαι σε ολες τα καλύτερα να χαιρεστε τα μικρουλακια σας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Είχαμε και εμείς ΠΗΤ για Αύγουστο αλλά η μικρή βιάστηκε και ήρθε Ιούλιο:)

Βλέπω εδώ είμαστε ηλικιακα κοντά οπότε θα χαρώ να μπω στην παρέα σας να μοιραζόμαστε αυτές τις υπέροχες στιγμές των μωρών μας!Γερά και τυχερά παιδάκια να είναι,πάντα να τα καμαρώνουμε❤

Καλως ηρθες κοριτσι!Να σας ζησει η μπεμπουλα σας!!γερή και τυχερη να ειναι!!

Just now, happysmile είπε:

.Κοριτσια μου καλημερα μπαινω σφηνα γτ διαβασα για κολλικους ρωτηστε κ τον παιδιατρο σας εγω ειδα τεραστια μα τεραστια διαφορα με τις biogaia τις σταγονες δεν ειναι φαρμακο προβιοτικα ειναι αποτελεσματικοτατες ακριβες αλλα αξιζουν καθε ευρω ευχομαι σε ολες τα καλύτερα να χαιρεστε τα μικρουλακια σας!!!!

Καλημερα!κι εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , happysmile είπε:

.Κοριτσια μου καλημερα μπαινω σφηνα γτ διαβασα για κολλικους ρωτηστε κ τον παιδιατρο σας εγω ειδα τεραστια μα τεραστια διαφορα με τις biogaia τις σταγονες δεν ειναι φαρμακο προβιοτικα ειναι αποτελεσματικοτατες ακριβες αλλα αξιζουν καθε ευρω ευχομαι σε ολες τα καλύτερα να χαιρεστε τα μικρουλακια σας!!!!

Κορίτσι μου εγω αυτες τις σταγονες εδωσα χθες κ σήμερα ο μικρος μου είναι πιο ήρεμος, οπότε υποθετω οτι βοηθησαν αρκετά! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/8/2019 at 3:26 ΠΜ, Evi89 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Τα μωρά σας πως είναι; Έχω μια απορία -ανησυχια τα νεογέννητα κοιμούνται τόσο πολύ; Εμένα η δικιά μου κοιμάται συνέχεια.. γκρινιάζει λίγο όταν είναι να φάει (την ημέρα το έχει πάει ανα3ωρο κ είναι μόλις 1 εβδομάδας) κ στο θηλασμό κοιμάται κατευθείαν.. άλλες φορές την ξυπνάω (γιατί πονάει το στήθος μου κιολας)αφού ςφτασα σε σημείο να ανησυχώ..κ ήθελα να ρωτήσω εάν κ τα δικά σας κοιμούνται τόσο.

Επίσης πρέπει να παθαίνω υπερφόρτωση από γάλα.. πονάω εάν περάσει λίγο η ώρα κ δεν έχει φάει...αλλά ακόμη κ μετά από το θηλασμό νιώθω ένα βάρος κ πόνο που ξεκινάει από τις μασχάλες μερικές φορές.. είναι ακόμη στην προσαρμογή το στήθος βέβαια.. είχατε κάτι τετοιο; *Αναγκάζομαι κ αντλώ γάλα κάποιες φορές μέσα στη μέρα για να νιώσω καλύτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Είχαμε και εμείς ΠΗΤ για Αύγουστο αλλά η μικρή βιάστηκε και ήρθε Ιούλιο:)

Βλέπω εδώ είμαστε ηλικιακα κοντά οπότε θα χαρώ να μπω στην παρέα σας να μοιραζόμαστε αυτές τις υπέροχες στιγμές των μωρών μας!Γερά και τυχερά παιδάκια να είναι,πάντα να τα καμαρώνουμε❤

Καλώς το κορίτσι!!! Θα τα λεμε κ απο εδώ!!! 

Καλημέρα κ στα υπολοιπα κορίτσια!!! 


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.da είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι!Να σας ζησει η μπεμπουλα σας!!γερή και τυχερη να ειναι!!

Καλημερα!κι εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου!!

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου!

Ευχαριστούμε πολύ και εσείς να χαίρεστε το αγοράκι σας!

Just now, Katerina!! είπε:

Καλώς το κορίτσι!!! Θα τα λεμε κ απο εδώ!!! 

Καλημέρα κ στα υπολοιπα κορίτσια!!! 

Κατερινακι μου γλυκό!Καλως σας βρήκα γλυκούλα μου!Φιλάκια πολλά σε εσένα και το μικρούλη σου❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου!

Ευχαριστούμε πολύ και εσείς να χαίρεστε το αγοράκι σας!

Κατερινακι μου γλυκό!Καλως σας βρήκα γλυκούλα μου!Φιλάκια πολλά σε εσένα και το μικρούλη σου❤

Επισης φιλάκια στο μικρακι σου γλυκούλα μου!!! :x

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...