Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

On 30/9/2019 at 4:25 ΜΜ, Mar.da είπε:

Γει σου Ευακι!Τι καλα η μπεμπουλα σου!Αυτο ηταν αρχιζει να εχει ρυθμο το παιδι:).Κι εμεις μια χαρα ειμαστε,ο μπεμπακος μας λιγο το απογευμα μεταξυ 7-8 εχει λιγο γκρινια αλλα νομιζω ειναι που αρχιζει να νυσταζει για τον βραδυνο υπνο.Κανουμε μπανιο,παιζουμε λιγο μετα φαγητο και ως τις 10 εχει πεσει ξερος.Εγω βεβαια πριν τις 12:30 δε κοιμαμαι προσπαθω να προλαβω τις δουλειες γιατι τα κοριτσια μου εχουν πλεον πολυ λιγο χρονο.

Πολύ καλά σας βρίσκω!! Το βράδυ πως τον κοιμιζεις;Εμένα δυσκολεύεται να την πάρει ο ύπνος το βράδυ..ίσως υπερένταση της μέρας.. Τι να κάνεις κορίτσι μου άσε κ αυτές οι δουλειές ατέλειωτες...

On 30/9/2019 at 9:49 ΜΜ, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να σας ρωτήσω.. που και που σφίγγονται και εσάς τα μωράκια σας στον ύπνο τους;;

Επίσης, πόσους πόντους μεγάλωσε το ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μέχρι τώρα;;

Ρωτάω γιατί είμαστε όλες σχεδόν κοντά στις μέρες μας

Κ εμένα σφίγγεται κ στον ύπνο κ στον ξύπνιο...:-D

Εμείς 42 ημερών ήμασταν 4,289 και 58 ύψος ,περιμ. κεφαλής 37,5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Πολύ καλά σας βρίσκω!! Το βράδυ πως τον κοιμιζεις;Εμένα δυσκολεύεται να την πάρει ο ύπνος το βράδυ..ίσως υπερένταση της μέρας.. Τι να κάνεις κορίτσι μου άσε κ αυτές οι δουλειές ατέλειωτες...

Κ εμένα σφίγγεται κ στον ύπνο κ στον ξύπνιο...:-D

Εμείς 42 ημερών ήμασταν 4,289 και 58 ύψος ,περιμ. κεφαλής 37,5

Καλημερα Ευακι!Καλε τα κοριτσια της παρεας ειναι μοντελα:D!

Κοιμαται στο στηθος στο τελευταιο γευμα,τον σηκωνω να ρευτει,δεν ξυπναει και τον βαζω στην κουνια του κοιμισμενο.Ετσι ηταν και η μικρη μου κορη,οι δυο μεγαλες ηταν δυσκολες στον υπνο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα Ευακι!Καλε τα κοριτσια της παρεας ειναι μοντελα:D!

Κοιμαται στο στηθος στο τελευταιο γευμα,τον σηκωνω να ρευτει,δεν ξυπναει και τον βαζω στην κουνια του κοιμισμενο.Ετσι ηταν και η μικρη μου κορη,οι δυο μεγαλες ηταν δυσκολες στον υπνο.

Έχετε να διαλέξετε :-D !! 

Πολύ βολικος μπράβο το ζουζουνακι!! Εγώ υποψιάζομαι ότι ξαγρυπνα με το μπάνιο .. ίσως της το κάνω λίγο πιο νωρίς να παίζουμε λιγάκι μετά , φαγητό κ νάνι.. γιατί πρώτα παίζουμε , κουράζεται κ θέλει να κοιμηθεί κ εμείς την κάνουμε μπανάκι κ ίσως την τσιτωνει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Έχετε να διαλέξετε :-D !! 

Πολύ βολικος μπράβο το ζουζουνακι!! Εγώ υποψιάζομαι ότι ξαγρυπνα με το μπάνιο .. ίσως της το κάνω λίγο πιο νωρίς να παίζουμε λιγάκι μετά , φαγητό κ νάνι.. γιατί πρώτα παίζουμε , κουράζεται κ θέλει να κοιμηθεί κ εμείς την κάνουμε μπανάκι κ ίσως την τσιτωνει αυτό..

:x!!

Εγω μπανιο τον κανω πριν τον ταισω γι αυτο το λογο,για να μη τσιτωνει.Δοκιμασε το ισως πετυχει.Τη νυχτα ξυπναει ή εφτιαξε?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες μου γλυκιες Γεια σας. Σας έχασα. Είχαμε με τον μικρούλη θέματα με κολικούς και δυσκοιλιότητα και είχαμε τρελαθεί να βρούμε λύση. Τελικά αλλάξαμε γάλα και στρωσαμε. Παίρνουμε και τις σταγόνες τις infacolic που μας βοήθησαν και επιτέλους κοιμόμαστε 6-8 ώρες το βράδυ ήρεμα και το πρωί τακτικά. Είδαμε και πάθαμε για να φτάσουμε εδώ. Στις 43 ημέρες ήμασταν 4240 και 58 εκατοστά. Πάμε καλά. Χαμογελάμε πολύ στον ύπνο και στον ξυπνιο. Εσείς τι μου κανετε; Πώς είναι τα μπεμπακια σας; Βρήκατε πρόγραμμα;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

:x!!

Εγω μπανιο τον κανω πριν τον ταισω γι αυτο το λογο,για να μη τσιτωνει.Δοκιμασε το ισως πετυχει.Τη νυχτα ξυπναει ή εφτιαξε?

Ναι θα το εφαρμόσω.. τη νύχτα εξακολουθεί να ξυπνάει 1-2 φορές. . δηλαδή τρώει 9 -9 κ κάτι κ μετά ξυπνάει στις 2-3 ανάλογα κ γύρω στις 5:30 ..μετά τρώει 7 κ ξανακοιμαται καμία ωρίτσα.

Βρε κορίτσια κ εσάς γυρνάνε από μπρούμυτα σε ανάσκελα; Εμένα έχει γίνει πολύ επικίνδυνη... 

12 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Μανούλες μου γλυκιες Γεια σας. Σας έχασα. Είχαμε με τον μικρούλη θέματα με κολικούς και δυσκοιλιότητα και είχαμε τρελαθεί να βρούμε λύση. Τελικά αλλάξαμε γάλα και στρωσαμε. Παίρνουμε και τις σταγόνες τις infacolic που μας βοήθησαν και επιτέλους κοιμόμαστε 6-8 ώρες το βράδυ ήρεμα και το πρωί τακτικά. Είδαμε και πάθαμε για να φτάσουμε εδώ. Στις 43 ημέρες ήμασταν 4240 και 58 εκατοστά. Πάμε καλά. Χαμογελάμε πολύ στον ύπνο και στον ξυπνιο. Εσείς τι μου κανετε; Πώς είναι τα μπεμπακια σας; Βρήκατε πρόγραμμα;

Γειά σου κορίτσι μου!! Τι καλά που φτιάξατε το πρόγραμμα σας!! Άντε να ξεκουράζεσαι κ εσύ!! Σχεδόν στα ίδια κυβικά είμαστε εμείς:).. 

Εμείς ακόμη ξυπνάμε 2με 3 φορές τη νύχτα. . κατά τα άλλα όλα μια χαρά... Αρχίζει κ χαζεύει τα παιχνιδάκια στο ρηλαξ,μας λέει αγκου.. χαμογελάει!! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!!:x

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Μανούλες μου γλυκιες Γεια σας. Σας έχασα. Είχαμε με τον μικρούλη θέματα με κολικούς και δυσκοιλιότητα και είχαμε τρελαθεί να βρούμε λύση. Τελικά αλλάξαμε γάλα και στρωσαμε. Παίρνουμε και τις σταγόνες τις infacolic που μας βοήθησαν και επιτέλους κοιμόμαστε 6-8 ώρες το βράδυ ήρεμα και το πρωί τακτικά. Είδαμε και πάθαμε για να φτάσουμε εδώ. Στις 43 ημέρες ήμασταν 4240 και 58 εκατοστά. Πάμε καλά. Χαμογελάμε πολύ στον ύπνο και στον ξυπνιο. Εσείς τι μου κανετε; Πώς είναι τα μπεμπακια σας; Βρήκατε πρόγραμμα;

Καλως το κοριτσι μας!Αυτη η δυσκοιλιοτητα  ρε παιδι μου τι προβλημα,σε καταλαβαινω γιατι αν θυμασαι το χαμε περασει και εμεις στις αρχες και στεναχωριομουν πολυ.Να το βλεπεις να δυσκολευεται και να μη μπορεις να κανεις κατι.Ευτυχως ομως φτιαξατε,μπραβο!

Ενταξει εχω να πω πως τα μπεμπακια μας ειναι μοντελα ολα:D:D!

Εμεις κοριτσι μια χαρα παμε.Ο μικρουλης μας ειναι πολυ καλος,απο την αρχη δηλαδη αλλα τωρα ακομα καλυτερα.Ειναι η φαση τωρα που χαζευει και συγκεντρωνεται στα παοχνιδια του,γελαει συνεχεια και του αρεσει να του μιλας πολυ,μας κουβεντιαζει.

 

Just now, Evi89 είπε:

Ναι θα το εφαρμόσω.. τη νύχτα εξακολουθεί να ξυπνάει 1-2 φορές. . δηλαδή τρώει 9 -9 κ κάτι κ μετά ξυπνάει στις 2-3 ανάλογα κ γύρω στις 5:30 ..μετά τρώει 7 κ ξανακοιμαται καμία ωρίτσα.

Βρε κορίτσια κ εσάς γυρνάνε από μπρούμυτα σε ανάσκελα; Εμένα έχει γίνει πολύ επικίνδυνη... 

Γειά σου κορίτσι μου!! Τι καλά που φτιάξατε το πρόγραμμα σας!! Άντε να ξεκουράζεσαι κ εσύ!! Σχεδόν στα ίδια κυβικά είμαστε εμείς:).. 

Εμείς ακόμη ξυπνάμε 2με 3 φορές τη νύχτα. . κατά τα άλλα όλα μια χαρά... Αρχίζει κ χαζεύει τα παιχνιδάκια στο ρηλαξ,μας λέει αγκου.. χαμογελάει!! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!!:x

Ευακι μου καλημερα!Ενταξει αν ειναι δυο φορες τη νυχτα το ξυπνημα παλευεται.

Μπρουμητα τον βαζω λιγο για ασκηση αλλα δε του πολυαρεσει οποτε δεν εχουμε καθισει πολυ σε αυτη τη σταση για δω αν γυρναει ανασκελα,στηριζει ομως αρκετα καλα για τους μηνες του το κεφαλακι.Στερεωνει πολυ δυνατα τα ποδαρακια και κοντραρει.Ο παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον θα περπατησει γρηγορα.Απο βδομαδα εχουμε το πρωτο εμβολιο,για να δουμε πως θα παει.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mar.da said:

Καλως το κοριτσι μας!Αυτη η δυσκοιλιοτητα  ρε παιδι μου τι προβλημα,σε καταλαβαινω γιατι αν θυμασαι το χαμε περασει και εμεις στις αρχες και στεναχωριομουν πολυ.Να το βλεπεις να δυσκολευεται και να μη μπορεις να κανεις κατι.Ευτυχως ομως φτιαξατε,μπραβο!

Ενταξει εχω να πω πως τα μπεμπακια μας ειναι μοντελα ολα:D:D!

Εμεις κοριτσι μια χαρα παμε.Ο μικρουλης μας ειναι πολυ καλος,απο την αρχη δηλαδη αλλα τωρα ακομα καλυτερα.Ειναι η φαση τωρα που χαζευει και συγκεντρωνεται στα παοχνιδια του,γελαει συνεχεια και του αρεσει να του μιλας πολυ,μας κουβεντιαζει.

 

Ευακι μου καλημερα!Ενταξει αν ειναι δυο φορες τη νυχτα το ξυπνημα παλευεται.

Μπρουμητα τον βαζω λιγο για ασκηση αλλα δε του πολυαρεσει οποτε δεν εχουμε καθισει πολυ σε αυτη τη σταση για δω αν γυρναει ανασκελα,στηριζει ομως αρκετα καλα για τους μηνες του το κεφαλακι.Στερεωνει πολυ δυνατα τα ποδαρακια και κοντραρει.Ο παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον θα περπατησει γρηγορα.Απο βδομαδα εχουμε το πρωτο εμβολιο,για να δουμε πως θα παει.

Μπράβο το ζουζούνι σου. Μακάρι μωρέ όλα τα μπεμπακια να συνέλθουν να μην ταλαιπωρούνται και να αναπτύσσονται σωστά. Εμείς γύρω στις 15 έχουμε το πρώτο εμβόλιο. Να δούμε αν θα κάνουμε καμία ανωμαλία με πυρετους. Ελπίζω όχι...

2 hours ago, Evi89 said:

Ναι θα το εφαρμόσω.. τη νύχτα εξακολουθεί να ξυπνάει 1-2 φορές. . δηλαδή τρώει 9 -9 κ κάτι κ μετά ξυπνάει στις 2-3 ανάλογα κ γύρω στις 5:30 ..μετά τρώει 7 κ ξανακοιμαται καμία ωρίτσα.

Βρε κορίτσια κ εσάς γυρνάνε από μπρούμυτα σε ανάσκελα; Εμένα έχει γίνει πολύ επικίνδυνη... 

Γειά σου κορίτσι μου!! Τι καλά που φτιάξατε το πρόγραμμα σας!! Άντε να ξεκουράζεσαι κ εσύ!! Σχεδόν στα ίδια κυβικά είμαστε εμείς:).. 

Εμείς ακόμη ξυπνάμε 2με 3 φορές τη νύχτα. . κατά τα άλλα όλα μια χαρά... Αρχίζει κ χαζεύει τα παιχνιδάκια στο ρηλαξ,μας λέει αγκου.. χαμογελάει!! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!!:x

Ευακι μου μπορεί να μην είναι έτοιμο το μικρακι σου να το πάει σερί. Από κολικούς πως πατε; Εμάς δεν γυρίζει όταν είναι μπρούμυτα. Μένει έτσι. Αλλά νομίζω ότι γύρω στους 2 μήνες το κάνουν νομίζω. Αρχίζουν και γυρίζουν. 

Υπομονή νομίζω θα βρουν όλα το πρόγραμμα και τα πατήματα τους. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Μανούλες μου γλυκιες Γεια σας. Σας έχασα. Είχαμε με τον μικρούλη θέματα με κολικούς και δυσκοιλιότητα και είχαμε τρελαθεί να βρούμε λύση. Τελικά αλλάξαμε γάλα και στρωσαμε. Παίρνουμε και τις σταγόνες τις infacolic που μας βοήθησαν και επιτέλους κοιμόμαστε 6-8 ώρες το βράδυ ήρεμα και το πρωί τακτικά. Είδαμε και πάθαμε για να φτάσουμε εδώ. Στις 43 ημέρες ήμασταν 4240 και 58 εκατοστά. Πάμε καλά. Χαμογελάμε πολύ στον ύπνο και στον ξυπνιο. Εσείς τι μου κανετε; Πώς είναι τα μπεμπακια σας; Βρήκατε πρόγραμμα;

@Rinaki88 κ ο δικός μου έχει θέμα με δυσκοιλιότητα. Ποιο γάλα σου έδωσαν; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλως το κοριτσι μας!Αυτη η δυσκοιλιοτητα  ρε παιδι μου τι προβλημα,σε καταλαβαινω γιατι αν θυμασαι το χαμε περασει και εμεις στις αρχες και στεναχωριομουν πολυ.Να το βλεπεις να δυσκολευεται και να μη μπορεις να κανεις κατι.Ευτυχως ομως φτιαξατε,μπραβο!

Ενταξει εχω να πω πως τα μπεμπακια μας ειναι μοντελα ολα:D:D!

Εμεις κοριτσι μια χαρα παμε.Ο μικρουλης μας ειναι πολυ καλος,απο την αρχη δηλαδη αλλα τωρα ακομα καλυτερα.Ειναι η φαση τωρα που χαζευει και συγκεντρωνεται στα παοχνιδια του,γελαει συνεχεια και του αρεσει να του μιλας πολυ,μας κουβεντιαζει.

 

Ευακι μου καλημερα!Ενταξει αν ειναι δυο φορες τη νυχτα το ξυπνημα παλευεται.

Μπρουμητα τον βαζω λιγο για ασκηση αλλα δε του πολυαρεσει οποτε δεν εχουμε καθισει πολυ σε αυτη τη σταση για δω αν γυρναει ανασκελα,στηριζει ομως αρκετα καλα για τους μηνες του το κεφαλακι.Στερεωνει πολυ δυνατα τα ποδαρακια και κοντραρει.Ο παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον θα περπατησει γρηγορα.Απο βδομαδα εχουμε το πρωτο εμβολιο,για να δουμε πως θα παει.

Κ εμείς 23 τ μήνα έχουμε εμβόλια,άντε αρχίζουμε κ τα εμβόλια.. τα γλυκάκια μωρέ!! 

πρίν από 16 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Μπράβο το ζουζούνι σου. Μακάρι μωρέ όλα τα μπεμπακια να συνέλθουν να μην ταλαιπωρούνται και να αναπτύσσονται σωστά. Εμείς γύρω στις 15 έχουμε το πρώτο εμβόλιο. Να δούμε αν θα κάνουμε καμία ανωμαλία με πυρετους. Ελπίζω όχι...

Ευακι μου μπορεί να μην είναι έτοιμο το μικρακι σου να το πάει σερί. Από κολικούς πως πατε; Εμάς δεν γυρίζει όταν είναι μπρούμυτα. Μένει έτσι. Αλλά νομίζω ότι γύρω στους 2 μήνες το κάνουν νομίζω. Αρχίζουν και γυρίζουν. 

Υπομονή νομίζω θα βρουν όλα το πρόγραμμα και τα πατήματα τους. 

Κολικούς δεν έχουμε,τους ξεπεράσαμε μας είπε η παιδίατρος ήταν για πολύ λίγο.. εσείς; Η αλήθεια είναι πως ο πρώτος χρόνος έχει πολλές φάσεις που περνάνε μωρέ τα μικρακια!! Μια οι κολικοί μια τα δοντακια .. γερά να είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια

Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβόλιο

Η γιατρός είπε στις παρενέργειες συγκαταλέγονται γκρίνια, υπνηλία, δέκατα και οίδημα στο σημείο που έγινε το εμβόλιο.

Όσες κάνατε αυτό το εμβόλιο παρουσιάσατε κάποιο σύμπτωμα; Και αν ναι σε πόση ώρα αφότου έγινε το εμβόλιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια

Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβόλιο

Η γιατρός είπε στις παρενέργειες συγκαταλέγονται γκρίνια, υπνηλία, δέκατα και οίδημα στο σημείο που έγινε το εμβόλιο.

Όσες κάνατε αυτό το εμβόλιο παρουσιάσατε κάποιο σύμπτωμα; Και αν ναι σε πόση ώρα αφότου έγινε το εμβόλιο;

@Mampaκ εμείς το κάναμε χθες. Γκρίνια πάρα τεράστια όλη μέρα. Μια ώρα μετά π το κάναμε ξεκίνησε να κλαίει κ να θέλει μόνο αγκαλιά. Πυρετό κ τα υπόλοιπα δεν τα έκανε. Πως ειστε εσείς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sophiav said:

@Rinaki88 κ ο δικός μου έχει θέμα με δυσκοιλιότητα. Ποιο γάλα σου έδωσαν; 

Σοφία μου στην αρχή μου πρότειναν το Novalac IT1 αλλά μου είπε ότι ενδέχεται να επιτείνει τους κολικούς και ενώ έκανε κακα του την επόμενη ημέρα, την ίδια ημέρα έκλαιγε χωρίς ανάσα πόνεσε η ψυχή μου. Τελικά πήραμε της Milupa το Aptamil Extra Care που είναι και για τους κολικούς και ηρέμησε ο καημένος. Και από τους πολλούς πόνους και από την δυσκοιλιότητα. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Πώς πάτε;;;

Ήθελα να ρωτήσω..στα μωράκια σας αρέσει να κοιμούνται προς μία συγκεκριμένη κατεύθυνση;; Εμένα συνήθως ενώ είναι ανάσκελα γέρνει το κεφάλι προς τα αριστερά, αλλά στον ύπνο του γυρνά.και προς τα δεξιά. Εσείς τα κοιμιζετε ανάσκελα ή τα βάζετε και στο πλάι;;

Επίσης μπρούμυτα τους βάζετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...