Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

@Mar.da καλημέρα!! Ήθελα να σε ρωτήσω εάν εσύ τρως όσπρια κ λαδερα τώρα; Εμένα μου είπε η παιδίατρος να αρχίσω να δοκιμάζω να τα εντασω σιγά σιγά αλλά φοβάμαι.

Κ τα υπόλοιπα κορίτσια που θηλάζετε εσείς τρώτε;

Καλησπέρα!! 

Εγώ είχα φάει 2 φορές φακές μέσα στις 15πρωτες μέρες και είδα ότι σφιγγοταν πολύ και έκλαιγε. Έτσι δεν ξαναεφαγα μετά καθόλου όσπρια. Τώρα λέω που στρώνει το εντερακι της, να αρχίσω με φακες, αφού κλείσει τους 2 μήνες (μετά από 2 μέρες δλδ) να δούμε πώς θα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Evi89 είπε:

Α! Τέλεια! Κ εγώ σήμερα θα φάω φακές πχ μακάρι να μην έχει θέμα γιατί μου έλειψαν τα όσπρια κ τα λαδερα! Γίναμε 2 μηνων σήμερα κ είμαι πολύ χαρούμενη!! Επίσης όσο μεγαλώνουν το εντερακι τους στρώνει οπότε όλα καλά! εμένα μόνο αυτά μου είχε πει να μην τρώω στην αρχή κ ότι εκεί στο δίμηνο θα τα βάζαμε κ αυτά..

Αντε μωρε το κοριτσακι μας!:x.Κι εγω αυτο πιστευω οτι στρωνει το εντερακι τους.Για να δουμε πως θα τα πατε με τις φακες..

Κοριτσια καναμε την Τριτη το πρωτο εμβολιο μια χαρα ο μπεμπης,δεν ειχαμε παρενεργειες δοξα το θεο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Sophiav το γάλα το δοκίμασα μόνο μία φορά και μετά δεν έδωσα ξανά. Είναι πάρα πολύ πηχτό.

Του κάνω 1-2 γεύματα την ημέρα με χαμομηλονερο αντί για νερό.

εσύ τι δίνεις;

επίσης ήθελα να ρωτήσω βρε κορίτσια..τα μωράκια σας παίζουν με την γλώσσα τους; Εννοώ την βάζουν βγάζουν σαν φιδάκι ένα πράγμα;

Η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μέχρι τον 6ο μήνα γιατί ο εγκέφαλος είναι ανώριμος ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

@Mampa Ναι, και η μπέμπα το κάνει αυτό με τη γλωσσιτσα της πολλές φορές τη μέρα. Και γω , απ' όσο έχω ακούσει, φυσιολογικό είναι μέχρι κάποιους μήνες..

 

Εν τω μεταξύ, και μεις τη Δευτέρα έχουμε το πρώτο εμβόλιο και το σκέφτομαι τις τελευταίας μέρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Mampa είπε:

@Sophiav το γάλα το δοκίμασα μόνο μία φορά και μετά δεν έδωσα ξανά. Είναι πάρα πολύ πηχτό.

Του κάνω 1-2 γεύματα την ημέρα με χαμομηλονερο αντί για νερό.

εσύ τι δίνεις;

επίσης ήθελα να ρωτήσω βρε κορίτσια..τα μωράκια σας παίζουν με την γλώσσα τους; Εννοώ την βάζουν βγάζουν σαν φιδάκι ένα πράγμα;

Η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μέχρι τον 6ο μήνα γιατί ο εγκέφαλος είναι ανώριμος ακόμη.

@Mampa εγώ aptamil δίνω αλλά πάλι ζορίζεται ο μικρός κ δ ξέρω αν πρέπει να αλλάξω πάλι γαλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Βρηκα ενα κειμενο εκπληκτικο..

"Πολλές μητέρες δεν έκλεισαν μάτι απόψε. 

Παντού στον κόσμο υπάρχουν άυπνες μητέρες. 

Μητέρες που δεν έχουν πλέον επίγνωση της ημέρας και της νύχτας, γιατί τα νεογνά τους κοιμούνται ανά διαστήματα. 

Υπάρχουν μητέρες που παρηγορούν τα μικρά τους από τους εφιάλτες, ελέγχοντας ότι στο δωμάτιο δεν υπάρχουν τέρατα. Αγκαλιάζοντάς τα. Μητέρες που δεν κοιμούνται, γιατί συνοδεύουν την αϋπνία των παιδιών τους. 

Δεν ξέρω πότε τα παιδιά αρχίζουν να κοιμούνται όλη τη νύχτα. Δεν υπάρχει μία ακριβής ημερομηνία. Κάθε παιδί είναι διαφορετικό: και οι συνθήκες κάθε οικογένειας διαφέρουν. 

Αυτό που ξέρω είναι ότι κάποιος θα έπρεπε να σου πει ότι η δουλειά που κάνεις είναι πολύ σημαντική. Δίνεις ό,τι πιο πολύτιμο έχεις, το χρόνο σου.

Ίσως το πρωί αισθάνεσαι τα κόκκαλά σου βαριά, το μυαλό σου μπερδεμένο. 

Κάποια μέρα θα μπορείς να κοιμάσαι όλη νύχτα. 
Θα σου λείψει το φιλί που του έδινες στο κεφάλι, η μυρωδιά των μαλλιών του, η θέρμη του χεριού του. 

Όταν έρχεται προς εσένα ο χείμαρρος των συναισθημάτων.. πάρε ανάσες. Εισπνοή και εκπνοή. 

Βρες χρόνο. Πάρε τηλέφωνο τη φίλη σου που διέσχισε το ίδιο μονοπάτι. Μίλα μαζί της. Κλάψτε και γελάστε μαζί.

Οι άυπνες μητέρες διαφυλάσσουν το μέλλον του κόσμου."
 

  • Μου αρέσει 7

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mampa είπε:

@Sophiav πώς πάει το παιδάκι με την δυσκοιλιότητα;; Κάνει αρκετές μέρες να ενεργηθει;

Δοκίμασες χαμομηλονερο;

@Mampa μέρα παρα μερα κάνει. Με ζορυ βέβαια αλλά ηρεμεί μετά. Δε μ α φηνει ο δικός μου παιδίατρος χαμομηλονερο. Εσένα έπιασε;; είναι καλύτερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Sophiav ναι έπιασε. Του κάνω τουλάχιστον 2 γεύματα την ημέρα χαμομηλονερο. Γιατί δεν σε αφήνει; Σου εξήγησε;

@Mampa μου είπε είναι αλλεργιογονο κ καλύτερα να το αποφύγουμε. Αν δω ότι ξεπερνάμε τ 2 μέρες όμως θα το εφαρμόσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Mampa είπε:

@Sophiav τι κάνει η μικρή; Έδωσες τελικά χαμομηλονερο; Χρειάστηκε;

@Mampa αγοράκι έχω. Όχι δε χρειάστηκε, κάνει είτε μερα πάρα μέρα είτε κάθε μέρα οπότε νομίζω είμαστε εντάξει. Εσείς βρήκατε ρυθμό; σε ποιο γάλα κατέληξες; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Sophiav αχ συγνώμη κατάλαβα λάθος και νόμιζα έχεις μπέμπα.

Εγώ κάνω 1-2 γεύματα την ημέρα χαμομηλονερο

Συνεχίζω να δίνω το γάλα που έδινα από την αρχή. Προς το παρόν αυτό θα κάνω και βλέπουμε.

Κάνει είτε κάθε μέρα είτε μέρα παρά μέρα.

Πόσο ημερών είναι το μωρό σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...