Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sophiav γεια σας κορίτσια. Εγώ δεν τον βγάζω βόλτε αυτή την υγρασία φοβάμαι. Χθες που χρειάστηκε να τον βγάλω με το αυτοκίνητο τον είχα στο πορτ μπεμπέ. Βέβαια ίσα ίσα χωράει. Να δω που θα τον βάζω μετά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πως είναι τα μπεμπακια; Να σας ρωτήσω πως βγαίνετε έξω βόλτα με την καλαθουνα ακόμα η το άλλο το κλασσικό καρότσι;

Καλησπερα κορίτσια!!! Εγω εδω κ 2 εβδομάδες τον βαζω στο κανονικο καρότσι, μια χαρα βολευτηκε!! Το πορτ μπεμπέ το εχω καταργησει τις 2 τελευταίες εβδομάδες. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Την Τετάρτη κλείσαμε 3μηνες κ σήμερα πήγαμε στην παιδίατρο. Η μπέμπα συνεχίζει να διατηρεί καλά τη σιλουέτα της, 7.250 γραμ., 61,5 εκατοστά! :Ρ 

Κάναμε και το 2ο εμβόλιο, ελπίζω να είναι ήρεμο το βράδυ μας.. 

Εγω για μασητικά που ρώτησα μήπως χρειάζεται να της δώσω,μ είπε όχι ακόμη..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/11/2019 at 6:53 ΜΜ, Sophiav είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πως είναι τα μπεμπακια; Να σας ρωτήσω πως βγαίνετε έξω βόλτα με την καλαθουνα ακόμα η το άλλο το κλασσικό καρότσι;

Σοφία, εμάς η παιδίατρος μας είπε να την βγάζουμε εξω με το κανονικό κάθισμα του καροτσιου, στην πιο χαμηλη θέση του (δλδ να έχει κλίση σαν το ριλαξ)  και όχι με το πορτ μπεμπέ γτ θέλει να βλέπει πλέον τριγυρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, και εμένα άρχισε να νευριάζει. Σηκώνεται λες και κάνει κοιλιακούς. Τα βγάζετε έξω αυτή την εποχή;

Εγώ φοβάμαι λίγο τις ιώσεις.

Και για μασητικά το σκέφτομαι γιατί θεωρώ ότι είναι μικρός μιας και ακόμη δεν μπορεί να το κρατήσει. @Lia91 η παιδίατρος έλεγξε τα ούλα; Τι σας είπε;

Γενικά έχουν σαλακια τα μωρά; Βάζουν τα χεράκια στο στόμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια, και εμένα άρχισε να νευριάζει. Σηκώνεται λες και κάνει κοιλιακούς. Τα βγάζετε έξω αυτή την εποχή;

Εγώ φοβάμαι λίγο τις ιώσεις.

Και για μασητικά το σκέφτομαι γιατί θεωρώ ότι είναι μικρός μιας και ακόμη δεν μπορεί να το κρατήσει. @Lia91 η παιδίατρος έλεγξε τα ούλα; Τι σας είπε;

Γενικά έχουν σαλακια τα μωρά; Βάζουν τα χεράκια στο στόμα;

@Mampa εγώ τον βγάζω όταν έχει καλό καιρό. Και εγώ φοβάμαι μην αρρωστήσει όλη την ώρα. Εμένα αυτη τη βδομαδα άρχισε και πιάνει πραγματάκια κ κατευθείαν στο στομα. Σαλακια φουλ είμαστε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mampa τα είδε τα ούλα, δεν είπε όμως κάτι. Και τη ρώτησα αν χρειάζεται να της δώσω μασητικά, γτ έχει σάλια και βάζει κ τη μπουνιτσα της στο στόμα και είπε όχι ακόμη.. 

Εγώ την βγάζω κάθε μέρα σχεδόν. Αφού έχει καλό καιρό, την πηγαίνω έξω με το καροτσι.  Αν καθήσουμε σε καφετέρια, έξω εννοείται. Γενικά και η παιδίατρος μας είπε αφού έχει καλό καιρο, να τη βγάζουμε, αλλά και αργότερα να την βγάζουμε έξω με φόρμα εξόδου (όχι μέσα στη βροχή εννοείται...).

Εμένα αυτή τη βδομάδα άρχισε να τεντώνει τελείως το κορμί της , λες κ προσπαθεί να σηκωθεί, όταν νευριάζει. Έχει πολλή πλάκα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω ότι είστε μια χαρά και πολύ χαίρομαι!

Εμείς συνεχίζουμε να έχουμε πρόβλημα με την παλινδρόμηση και αρχίζω να απελπίζομαι. Η μικρούλα όμως είναι πολύ καλή, ήσυχη, γλυκούλα και συνεργάσιμη! Τώρα πια περνάει πολλές ώρες στο γυμναστήριο, χαζεύει, κουνάει τα παιχνιδάκια (ειδικά το ένα που είναι ζέβρα- κουδουνίστρα είναι μάλλον το αγαπημένο της). Στις βόλτες είναι άψογη και ευτυχώς το βράδυ κοιμάται ήσυχα.

Η μεγάλη μου κόρη έχει βγάλει αντίδραση αυτές τις μέρες, αλλά ακόμα είναι διαχειρίσιμη.

Για το μασητικό που λέγατε, θυμάμαι και από την μεγάλη μου ότι είναι καλύτερο αυτό που μπαίνει στο ψυγείο γιατί τα ανακουφίζει. Στην αρχή προφανώς δεν τα κρατάνε μόνα τους, αλλά σε 1-2 μέρες βρίσκουν τον τρόπο.

Για τις βόλτες, ο παιδίατρος έχει πει όσο μπορούμε να την βγάζουμε έξω είτε στο καρότσι είτε στο μάρσιπο. Να αποφεύγουμε κλειστούς χώρους, τύπου Mall, και απλά στην αρχή όταν βγαίνουμε να έχουμε ένα πανάκι στη μύτη- στόμα γιατί από εκεί αρπάζουν το κρύο.

  • Μου αρέσει 2

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια κορίτσια!Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μπεμπάκια μας:-D.Κι εμείς μια χαρά πάμε,βόλτες πάμε σε ανοιχτούς χώρους με καροτσάκι ή μάρσιπο και φυσικά επισημάνω σε όλους δε πιάνουμε χεράκια και κεφαλάκι.Αν είναι καλά ντυμένο το μωρό μη φοβάστε να το βγάλετε βόλτα ,καλο τους κάνει.Εμάς ο παιδίατρος μας είπε μασητικά  μαλακά να του δίνουμε,ασε που αυτο βάζει στο στόμα του τα κρεμαστα παιχνιδάκια του ριλαξ,είναι αρκετά μακριά οπότε τα χει βολευτεί μια χαρά.  

Κρατάω ακόμα την αποχή απο τα γαλακτοκομικά ως να μου δώσει το οκ ο παιδίατρος,αιμα στην πάνα του πάντως δεν εχω ξαναδεί.

Κατα τα άλλα ενα πρόγραμμα φουλ και οι 24 ώρες είναι λίγες...ευτυχώς ο μπέμπης είναι καλο μωράκι τουλάχιστον και δε μας δυσκολεύει.

On 15/11/2019 at 10:56 ΜΜ, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Την Τετάρτη κλείσαμε 3μηνες κ σήμερα πήγαμε στην παιδίατρο. Η μπέμπα συνεχίζει να διατηρεί καλά τη σιλουέτα της, 7.250 γραμ., 61,5 εκατοστά! :Ρ 

Κάναμε και το 2ο εμβόλιο, ελπίζω να είναι ήρεμο το βράδυ μας.. 

Εγω για μασητικά που ρώτησα μήπως χρειάζεται να της δώσω,μ είπε όχι ακόμη..

 

Γυναικάρα η μπέμπα!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα πώς είστε;

Ήθελα να ρωτήσω..ο μικρός μου είναι 3,5 μηνών και μου φαίνεται ότι χθες και σήμερα κοιμάται αρκετά. Έχει τύχει στα μικρά σας;

Είναι η ηλικία τέτοια;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Κορίτσια καλημερα πώς είστε;

Ήθελα να ρωτήσω..ο μικρός μου είναι 3,5 μηνών και μου φαίνεται ότι χθες και σήμερα κοιμάται αρκετά. Έχει τύχει στα μικρά σας;

Είναι η ηλικία τέτοια;

Γεια σου κορίτσι μου,εμένα κοιμάται ανα 3 ώρες περίπου απο 1 εως 2 ώρες,ανάλογα..Αλλά και να κοιμάται πιο πολυ φυσιολογικό είναι,εκτός κι αν έχει πυρετό.Αν είναι κάτι που δε το συνηθίζει  τσέκαρε τον.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν κάτι πρόσκαιρο. Γιατί μια χαρά διάθεση έχει. Πώς πάτε με τα δοντακια;

Εμένα κάθε μέρα όλο και περισσότερο βάζει τις μπουνιτσες στο στόμα.

Τα βάζετε μπρούμυτα; Σηκώνουν το κεφάλι;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...