Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Katerina 88 said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχει νιώσει καμία σας σαν να σκάνε μπουρμπουληθρες στην κοιλιά??

Γλυκιά μου έχεις αρχίσει και νιώθεις το μωράκι σου. Στην αρχή λένε έτσι το νιώθεις. Σαν φτερουγισμα. Τι τελεια. Εγώ ακόμη δεν...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

 

Συγχαρητηρια κορίτσια. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσυνη σας και να γεννησετε γερά κοριτσάκια. 3 κοριτσάκια στο φόρουμ μας λοιπόν. Τέλεια. Πληθαίνουν οι νύφες. Χαχαχαχαχα. Τα φιλιά μου σε όλες. 

 

9 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Με το καλό!!!

Άντε με το καλό ρε κορίτσι!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κοριτσια!! Με το καλό κ τα δικά σας :) από σήμερα ξεκίνησαν πραγματικά τα όνειρα!! :) φιλια πολλά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Γλυκιά μου έχεις αρχίσει και νιώθεις το μωράκι σου. Στην αρχή λένε έτσι το νιώθεις. Σαν φτερουγισμα. Τι τελεια. Εγώ ακόμη δεν...

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Νιώθω σαν να σκάνε μπουρμπουληθρες σε όλη τη κοιλιά, αλλά ίσως το καταλαβαίνω επειδή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη.Ρωτησα τον γιατρό και μου είπε αποκλείεται είναι τα έντερα σου, σε 2-3 εβδομάδες ίσως καταλάβεις κάτι επειδή είναι δεύτερη κύηση αλλιώς θα άκουγες πιο μετά.Οντως τη προηγούμενη φορά στις 20 εβδομάδες το κατάλαβα.τωρα είμαι 14 κ 4. Άρα δεν ξέρω τι είναι τελικά!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Νιώθω σαν να σκάνε μπουρμπουληθρες σε όλη τη κοιλιά, αλλά ίσως το καταλαβαίνω επειδή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη.Ρωτησα τον γιατρό και μου είπε αποκλείεται είναι τα έντερα σου, σε 2-3 εβδομάδες ίσως καταλάβεις κάτι επειδή είναι δεύτερη κύηση αλλιώς θα άκουγες πιο μετά.Οντως τη προηγούμενη φορά στις 20 εβδομάδες το κατάλαβα.τωρα είμαι 14 κ 4. Άρα δεν ξέρω τι είναι τελικά!

Καλημέρα Κατερίνα!! Εγώ άρχισα να καταλαβαίνω κάτι μπουρμπουληθρες...κ νομίζω πως είναι το μωράκι... επειδή είναι η δεύτερη  εγκυμοσύνη μας πιστεύω το καταλαβαινουμε...εχώ 3-4 μέρες που το καταλαβαίνω κ ειδικά το πρωί μόλις φάω.... είμαι 16 κ 1.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Καλημέρα Κατερίνα!! Εγώ άρχισα να καταλαβαίνω κάτι μπουρμπουληθρες...κ νομίζω πως είναι το μωράκι... επειδή είναι η δεύτερη  εγκυμοσύνη μας πιστεύω το καταλαβαινουμε...εχώ 3-4 μέρες που το καταλαβαίνω κ ειδικά το πρωί μόλις φάω.... είμαι 16 κ 1.....

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!Λες να είναι?? Κάθομαι στο γραφείο κ σκάνε μπουρμπουληθρες όλη την ώρα κ λέω τώρα είναι το μωρό ή το έντερο!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Katerina 88 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!Λες να είναι?? Κάθομαι στο γραφείο κ σκάνε μπουρμπουληθρες όλη την ώρα κ λέω τώρα είναι το μωρό ή το έντερο!χαχαχα

Το μωρό το μωρό είναι. Άσε τον γιατρο να λέει τα δικά του. Χαχαχαχαχα. Εμένα ακόμη δεν μου έκανε την χάρη να μου μιλήσει ο μπεμπακος :-)

  • Χαχα 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rinaki88 είπε:

Το μωρό το μωρό είναι. Άσε τον γιατρο να λέει τα δικά του. Χαχαχαχαχα. Εμένα ακόμη δεν μου έκανε την χάρη να μου μιλήσει ο μπεμπακος :-)

Θα κάνει εμφάνιση μην ανησυχείς!!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπέρα!

νιώθετε κάποιες φορες αδυναμία διαχείρισης των συναισθημάτων σας;

πχ. Αποφευγω να βλεπω ειδησεις ή social media γιατί επηρεαζομαι..

ή ανησυχω για την  υγεία των γυρω μου οταν ακουω διαφορα....

αυτην την περίοδο εχουν μεγενθυθεί όλοι οι φόβοι μου...

ακόμα και οταν οδηγώ τρομαζω πιο εύκολα...

και φυσικά νιωθω τρελές ενοχες μη βλαψω το μωρακι μου απο την ανησυχία και τον φοβο...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Νεκταρία19 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!

νιώθετε κάποιες φορες αδυναμία διαχείρισης των συναισθημάτων σας;

πχ. Αποφευγω να βλεπω ειδησεις ή social media γιατί επηρεαζομαι..

ή ανησυχω για την  υγεία των γυρω μου οταν ακουω διαφορα....

αυτην την περίοδο εχουν μεγενθυθεί όλοι οι φόβοι μου...

ακόμα και οταν οδηγώ τρομαζω πιο εύκολα...

και φυσικά νιωθω τρελές ενοχες μη βλαψω το μωρακι μου απο την ανησυχία και τον φοβο...

 

Το ίδιο κοριτσάκι μου έχω κ εγώ άσε που ενώ γύριζα από τη δουλειά πριν λίγο, μια βλαμμένη κόντεψε να με τρακάρει.Μιλαμε το χέρι μου είχε κολλήσει πάνω στην κόρνα από την τρομάρα μου.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Το ίδιο κοριτσάκι μου έχω κ εγώ άσε που ενώ γύριζα από τη δουλειά πριν λίγο, μια βλαμμένη κόντεψε να με τρακάρει.Μιλαμε το χέρι μου είχε κολλήσει πάνω στην κόρνα από την τρομάρα μου.

Εγω αποφευγω μεγαλες αποστασεις και κεντρικους δρομους, αλλα από το πουθενά σου βγαίνουν ανεγκεφαλοι...εχεις δικαιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Νεκταρία19 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!

νιώθετε κάποιες φορες αδυναμία διαχείρισης των συναισθημάτων σας;

πχ. Αποφευγω να βλεπω ειδησεις ή social media γιατί επηρεαζομαι..

ή ανησυχω για την  υγεία των γυρω μου οταν ακουω διαφορα....

αυτην την περίοδο εχουν μεγενθυθεί όλοι οι φόβοι μου...

ακόμα και οταν οδηγώ τρομαζω πιο εύκολα...

και φυσικά νιωθω τρελές ενοχες μη βλαψω το μωρακι μου απο την ανησυχία και τον φοβο...

 

Και που να δεις πόσο πιο έντονο θα γίνει αυτο, μόλις γεννήσεις! Ειδικά μετά τη γέννηση του 2ου παιδιού μου, ένιωθα και νιώθω ότι ΠΡΕΠΕΙ να είμαι καλά και υγιής γιατί το οφείλω στα παιδιά μου. Ξαφνικά εμφανίστηκαν φοβίες που πριν δεν είχα. Πχ πριν έκανα είδος γυμναστικής με ακροβατικά  και μετα τη γέννηση του 2ου φοβάμαι να κάνω μια απλή κατακόρυφο. Λάτρευα την οδήγηση και πήγαινα παντού με το αμάξι, τώρα πάω μεν αλλά όπου μπορώ να το αποφύγω το αποφεύγω. Δεν θέλω να διαβάζω ή να βλέπω βίντεο με δυσάρεστες ιστορίες γιατί επηρεάζομαι. Όλο αυτό είναι φυσιολογικό γιατί από τη στιγμή που γίνεσαι μαμά όλος ο κόσμος σου είναι το παιδί σου και η ανάγκη να είσαι εκεί για εκείνο , γιγαντώνεται!

Καλή συνέχεια κορίτσια μου και με το καλό να πάρετε τα σπουργιτια σας στις αγκαλιές σας (μανούλα Οκτωβρίου εδώ στο 3ο μου)

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Και που να δεις πόσο πιο έντονο θα γίνει αυτο, μόλις γεννήσεις! Ειδικά μετά τη γέννηση του 2ου παιδιού μου, ένιωθα και νιώθω ότι ΠΡΕΠΕΙ να είμαι καλά και υγιής γιατί το οφείλω στα παιδιά μου. Ξαφνικά εμφανίστηκαν φοβίες που πριν δεν είχα. Πχ πριν έκανα είδος γυμναστικής με ακροβατικά  και μετα τη γέννηση του 2ου φοβάμαι να κάνω μια απλή κατακόρυφο. Λάτρευα την οδήγηση και πήγαινα παντού με το αμάξι, τώρα πάω μεν αλλά όπου μπορώ να το αποφύγω το αποφεύγω. Δεν θέλω να διαβάζω ή να βλέπω βίντεο με δυσάρεστες ιστορίες γιατί επηρεάζομαι. Όλο αυτό είναι φυσιολογικό γιατί από τη στιγμή που γίνεσαι μαμά όλος ο κόσμος σου είναι το παιδί σου και η ανάγκη να είσαι εκεί για εκείνο , γιγαντώνεται!

Καλή συνέχεια κορίτσια μου και με το καλό να πάρετε τα σπουργιτια σας στις αγκαλιές σας (μανούλα Οκτωβρίου εδώ στο 3ο μου)

Σ'ευχαριστουμε πολύ κορίτσι μου!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό κ το τρίτο!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...