Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Σήμερα διάβασα ότι ανακαλούν το utrogestan. Περνάτε στην εγκυμοσύνη; Εγώ έπαιρνα και να σας πω την αλήθεια ανησύχησα όταν το διάβασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mampaκαλημέρα! Καλή χρονιά! Όλο και μεγαλώνουμε! Εγω δεν έπαιρνα να σου πω, το διάβασααλλά κατάλαβα ότι ανακαλούν συγκεκριμένη παρτίδα.

Κορίτσια μιλήσατε με τους γιατρούς σας για στερεες; πότε ξεκινάτε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav έχουμε εμβόλιο την Παρασκευή και λογικά τότε θα μας ενημερώσει η παιδίατρος για τις στερεές τροφές. Εσείς πότε έχετε εμβόλιο; Κάνατε για αυτό το μήνα;

@Mampa ναι εμείς το κάναμε. Μας είπε ξεκινάμε στ 20 Ιανουαρίου στερεές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav α πολύ ωραία. Πόσο είστε σε κιλά και ύψος;

Γιατί στις 20 του μήνα και όχι από τώρα;

 

@Mampa 7900τ κιλά κ 69ποντοι.Ετσι μας είπε, δ χρειάζεται να βιαστούμε λέει γιατί είναι καλά στα κιλά. Κ γω περίμενα πιο νωρίς αλλά κάτι θα ξέρει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav πάρα πολύ καλά. Κοριτσάκι έχεις ή κάνω λάθος;

Άντε να δούμε τι θα γίνει με τα φρούτα

@Mampa αγοράκι έχω. Ναι και εγώ αυτό λέω γιατί με το γάλα παιδευόμαστε τελευταία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς! 

@Mampa το διάβασα και εγώ,  αλλά νομίζω ότι αφορά συγκεκριμένη παρτίδα... Αλλά δεν έδωσα περισσότερη προσοχή γιατί δεν έπαιρνα κατά την εγκυμοσύνη. 

@Sophiav στερεές εμείς θα ξεκινήσουμε μετά τις 8 Φεβρουαρίου που κλείνουμε 6 μήνες.  Την άλλη Δευτέρα έχουμε ραντεβού και για εμβόλιο (δεν κάναμε τον προηγούμενο μήνα λόγω αγωγής) οπότε θα δω αν μου πει κάτι διαφορετικό. 

Είμαι περίεργη και έχω και αγωνία για το τι θα πει ο παιδίατρος για την μικρούλα... Είναι που είμαστε πίσω σε κιλά λόγω ΓΟΠ και δεν ησυχάζω.  Μου έχει γίνει εμμονή πλέον το καθημερινό ζύγισμα...ουφ....

Έχει μειώσει και τα γεύματα τις τελευταίες ημέρες και δεν είμαι καθόλου ήσυχη,  για την ακρίβεια κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! 


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Sophiav αχ συγνώμη μπερδευτηκα.

Δίνεις ξένο γάλα; Κάθε πόσες ώρες τρώει;

@Mampa ναι ξένο δίνω. Κάθε 4 ώρες περίπου πίνει 180ml.γενικα τον τελευταίο μήνα δεν το πολύ θέλει. Έχει τύχει μέσα στ 24ωρο να φάει όλο κ όλο 700ml. Εσείς;; 

Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα και από εμάς! 

@Mampa το διάβασα και εγώ,  αλλά νομίζω ότι αφορά συγκεκριμένη παρτίδα... Αλλά δεν έδωσα περισσότερη προσοχή γιατί δεν έπαιρνα κατά την εγκυμοσύνη. 

@Sophiav στερεές εμείς θα ξεκινήσουμε μετά τις 8 Φεβρουαρίου που κλείνουμε 6 μήνες.  Την άλλη Δευτέρα έχουμε ραντεβού και για εμβόλιο (δεν κάναμε τον προηγούμενο μήνα λόγω αγωγής) οπότε θα δω αν μου πει κάτι διαφορετικό. 

Είμαι περίεργη και έχω και αγωνία για το τι θα πει ο παιδίατρος για την μικρούλα... Είναι που είμαστε πίσω σε κιλά λόγω ΓΟΠ και δεν ησυχάζω.  Μου έχει γίνει εμμονή πλέον το καθημερινό ζύγισμα...ουφ....

Έχει μειώσει και τα γεύματα τις τελευταίες ημέρες και δεν είμαι καθόλου ήσυχη,  για την ακρίβεια κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

@Smurfita κ εμείς με γοπ είμαστε. Πόσα ml τρώει το 24ωρο; εφόσον δεν έχει καλό βάρος δε μπορείτε να ξεκινήσετε στερεές λίγο νωρίτερα;έχω ακούσει για αλλά παιδιά που ξεκινανε από 4,5 μηνών λογω χαμηλού βάρους 

Link to comment
Share on other sites

@Sophiav κάνουμε μικτή διατροφή.  Αυτή τη στιγμή πίνει 2 *180ml είτε ξένο είτε αντλημένο και τα υπόλοιπα γεύματα είναι θηλασμός. Το χαμηλό βάρος είναι λόγω ΓΟΠ και άρα τίθεται θέμα ανώριμου πεπτικού συστήματος.  Οπότε δεν μπορούμε να ξεκινήσουμε για κανένα λόγο πιο νωρίς. 


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

@Smurfita τι βάρος έχει η μικρή; Κάνε υπομονή μέχρι τον άλλο μήνα και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

@Sophiav και ο δικός μου ξένο πίνει 180ml άλλες φορές στο 3ωρο-4ωρο άλλες φορές κάνει και 6-7 ώρες

 Κάνουμε σύνολο σχεδόν κάθε μέρα 4 γεύματα των 180.

Εσείς πόσα γεύματα βγάζετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Smurfita τι βάρος έχει η μικρή; Κάνε υπομονή μέχρι τον άλλο μήνα και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

@Sophiav και ο δικός μου ξένο πίνει 180ml άλλες φορές στο 3ωρο-4ωρο άλλες φορές κάνει και 6-7 ώρες

 Κάνουμε σύνολο σχεδόν κάθε μέρα 4 γεύματα των 180.

Εσείς πόσα γεύματα βγάζετε;

@Mampa ανάλογα τη μέρα. Πολλές φορές δεν τρώει τ 180ml αλλά κάνει πιο πολλά γεύματα. Άλλες δε θέλει καθόλου γάλα για ώρες. Δεν έχει σταθερό. Τη νυχτα σηκώνεται ο δικός σου για φαΐ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...