Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav σηκώνεται γύρω στις 4, καθώς το τελευταίο γεύμα που είναι και το βραδινό του είναι γύρω στις 8.

Οπότε μεσολαβούν αρκετές ώρες.

Εσένα ξυπνάει; Δίνεις ξένο έτσι;

@Mampa ναι ξένο. Αχ τι τυχερή π είσαι. Εμένα με γ ζορυ ν κοιμηθεί 11-12 κ ξυπναει συνέχεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mampa είπε:

@Sophiav καλημερα κοπέλα μου. Μήπως δεν του φτάνει η ποσότητα που πίνει;

@Mampa καλημέρα! Δε νομίζω, του δίνω και δε θέλει άλλο. Τι να πω... Εσένα κοιμάται συνεχόμενα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Mampa είπε:

@Sophiav το βράδυ ναι. Βέβαια μέχρι να τον πάρει καλά ο ύπνος ξεφυσαει,κλωτσαει, είναι ανήσυχος.. εσένα πόσες ώρες maximum κοιμάται συνεχόμενα το βράδυ;

@Mampa εμένα ένα 3ωρο το πολύ. Μετά όλο σηκώνεται, μια κλαίει, μια τσιριζει, μια στριφογυρναει. Πολύ δύσκολος στον ύπνο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/1/2020 at 2:37 ΠΜ, Mampa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Σήμερα διάβασα ότι ανακαλούν το utrogestan. Περνάτε στην εγκυμοσύνη; Εγώ έπαιρνα και να σας πω την αλήθεια ανησύχησα όταν το διάβασα.

Το είδα και γω. Και γω έπαιρνα μέχρι και τον 3ο μήνα περίπου και μετά ξαναπήρα στον 8ο... Γράφουν ότι ανακαλούν συγκεκριμένη παρτίδα και ότι είναι προληπτικό μέτρο. Άρα φανταζομαι δεν υπάρχει λόγος άγχους..

Κορίτσια, γυρίζουν τα μωράκια σας από μπρούμυτα ανάσκελα ή το αντίθετο? 

Εμας η μπέμπα ακόμη όχι, νομίζω κυρίως λόγω του βάρους της.προσπαθεί βέβαια όταν είναι ανάσκελα πχ να σηκώσει τον κορμό, ή όταν είναι στο ριλαξ και θέλει να την πάρουμε σηκώνει λίγο τον ποπο της, αλλά από ανάσκελα να γυρίσει μπρούμυτα όχι.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav μήπως βγάζει δόντια;

@Mampa λες;εύχομαι ν μην χειροτερεψει  η κατάσταση 

7 ώρες πρίν, Lia91 είπε:

Το είδα και γω. Και γω έπαιρνα μέχρι και τον 3ο μήνα περίπου και μετά ξαναπήρα στον 8ο... Γράφουν ότι ανακαλούν συγκεκριμένη παρτίδα και ότι είναι προληπτικό μέτρο. Άρα φανταζομαι δεν υπάρχει λόγος άγχους..

Κορίτσια, γυρίζουν τα μωράκια σας από μπρούμυτα ανάσκελα ή το αντίθετο? 

Εμας η μπέμπα ακόμη όχι, νομίζω κυρίως λόγω του βάρους της.προσπαθεί βέβαια όταν είναι ανάσκελα πχ να σηκώσει τον κορμό, ή όταν είναι στο ριλαξ και θέλει να την πάρουμε σηκώνει λίγο τον ποπο της, αλλά από ανάσκελα να γυρίσει μπρούμυτα όχι.

@Lia91 καλημερα! Εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα αλλά όχι τ αντίθετο. Οταν κουράζεται μπρούμυτα κλαίει γ να τον γυρίσουμε. Πόσα κιλακια είστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

@Mampa

@Lia91 καλημερα! Εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα αλλά όχι τ αντίθετο. Οταν κουράζεται μπρούμυτα κλαίει γ να τον γυρίσουμε. Πόσα κιλακια είστε; 

 

Καλημέρα! Α, ωραία!     

4 μηνών ήταν 8.200 γραμ. Τώρα δεν εχει ζυγιστει , θα πάμε στην παιδίατρο σε 10μερες και τότε θα είναι 5μηνων και 7ημερων, αλλά πιστεύω είναι πάνω από 8.600 τώρα..  γι αυτό λέω ότι δύσκολο το βλέπω ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/1/2020 at 12:34 ΠΜ, Mampa είπε:

@Sophiav εφόσον αναπτύσσονται σωστά, αυτό έχει σημασία. Θα τα πατήσει σύντομα. Αύριο ξεκινάμε φρούτο,για να δούμε..

@Mampa καλημέρα! Πως πήγατε με τη φρουτοκρεμα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2020 at 10:25 ΜΜ, Mampa είπε:

@Lia91 εμένα σήμερα τον ζύγισε είναι 8700. Όχι δεν έχει γυρίσει μπρούμυτα. Γυρνά μέχρι το πλαι.

Σας ευχαριστω κορίτσια για τις απαντήσεις! Μέχρι το πλάι γυρίζει και μένα τις τελευταίες μέρες. Και λέω να θα γυρίσει, αλλά μπα ακόμη. Δεν ξέρω πότε είναι το πιο σύνηθες, για αυτό είπα να ρωτήσω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Lia91 νομίζω ότι από τον 6ο και μετά θα το κάνουν και αυτό. Πότε γεννήθηκε το μωράκι σου;; εμένα 02/08.

Λες ότι από το βάρος το καθυστέρησε;

@Sophiav πήγαμε πολύ καλά με το φρούτο. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...