Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Evi89 said:

Πολύ καλά κ από γραμμάρια κ εσύ!! Διάβασα ότι 180γρ. περίπου είναι στην 18η εβδομάδα... μπράβο έτσι να περνουν βάρος να μεγαλώνουν!! Είναι πολύ ωραία η αίσθηση , καταλαβαίνεις τι θαύμα υπάρχει μέσα σου βρε παιδί μου!! Άντε λίγο υπομονή κ εσύ!!εγώ έκλεισα 18/4 ο γιατρός που κάνω τις μεγάλες εξετάσεις έρχεται από Αθήνα οπότε έχει κ αυτός συγκεκριμένες ημερομηνίες.. εύχομαι να είναι εξίσου καλές κ οι β-επιπεδου από όλες μας κορίτσια!!!

Μακαρι ρε κορίτσι. Να είναι καλά ολα τα μπεμπάκια της παρέας και όχι μόνο. Χιχιχι!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

16 ώρες πρίν, Antzimet είπε:

Στο διαβαλκανικό λέω, εσυ;

στο γενεσις... μονο εκει ειναι ο γιατρος μου...

Χθες εκλεισα κ εγω για β επιπεδου στις 17/4... αντε να δουμε... πολυ με αγχωνουν οι εξετασεις... κ μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα... ακομη πιο πολυ!!

Οσο για τα κιλα, δεν εχω παρει ακομη... αλλα ξεκινησα με παραπανω κιλα και εχω χασει 12 μεχρι στιγμης... δεν νομιζω να χασω αλλα... μονο θα βαζω απο εδω κ περα...!!

 

 

m3sap2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , duchess.sunshine είπε:

 

στο γενεσις... μονο εκει ειναι ο γιατρος μου...

Χθες εκλεισα κ εγω για β επιπεδου στις 17/4... αντε να δουμε... πολυ με αγχωνουν οι εξετασεις... κ μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα... ακομη πιο πολυ!!

Οσο για τα κιλα, δεν εχω παρει ακομη... αλλα ξεκινησα με παραπανω κιλα και εχω χασει 12 μεχρι στιγμης... δεν νομιζω να χασω αλλα... μονο θα βαζω απο εδω κ περα...!!

 

 

m3sap2.png

Έχεις χάσει 12;;;; Σοβαρά; ΟΥΑΟΥ!! Πως το κατάφερες αυτό; Γιατί κ εγώ έχω παραπάνω κιλά από το φυσικολογικο, αλλά δεν έχασα ούτε βέβαια έβαλα μέχρι στιγμής!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματά σας χθες!

Πήγαμε στον γιατρό, του είπα τις ανησυχίες μου και εκείνος είπε πως δεν μπορούμε να κοιτάμε μεμονωμένες τιμές και πρέπει να υπάρχει συνολική αξιολόγηση. Δεν βρίσκει τον λόγο για τον οποίο ανακατεύτηκε ένας γιατρός άλλης άσχετης ειδικότητας και αυτό που κάπως με τάραξε είναι ότι δεν θέλει να κάνω αμνιοπαρακέντηση και οτιδήποτε άλλο επεμβατικό γιατί υπάρχει εξαιρετικά μεγάλη πιθανότητα αποβολής. από εκεί και πέρα είπε ότι όλα είναι εντάξει και τα ποσοστά είναι πολύ καλά.

Είδαμε το μπεμπάκι, αλλά πάλι δεν μας έκανε τη χάρη να δούμε φύλο... Καθόταν αραχτό και δεν καταλάβαινε τίποτα. Τι προσπαθούσε ο γιατρός, τι το ζούλαγε, τι του μίλαγε, τίποτα... αραλίκι! Μόνο η καρδιά χτύπαγε σαν τρελή!

Κλείσαμε το ραντεβού για την β' επιπέδου στις 17/4 και ελπίζουμε όλα να είναι καλά.

Όσο για τα κιλά, εκεί που μέχρι τον περασμένο μήνα δεν είχα πάρει ούτε γραμμάριο, ξαφνικά τώρα τσουπ...+3 κιλά! Ο γιατρός βέβαια λέει ότι είναι μια χαρά, αλλά όπως και να το κάνουμε ήταν  λίγο απότομο.

  • Μου αρέσει 3

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 21 λεπτά , Antzimet είπε:

Έχεις χάσει 12;;;; Σοβαρά; ΟΥΑΟΥ!! Πως το κατάφερες αυτό; Γιατί κ εγώ έχω παραπάνω κιλά από το φυσικολογικο, αλλά δεν έχασα ούτε βέβαια έβαλα μέχρι στιγμής!

 

Εντελώς τυχαία μια εβδομαδα πριν καταλαβω οτι ειμαι εγκυος, πηγα σε μια διατροφολόγο... ειχα χασει 1,5 κιλο ολο κ ολο οταν το καταλαβα οτι είμαι... το συζητησα με τον γυναικολογο αν θα μπορουσα να το συνεχίσω και μου εδωσε το οκ... οποτε τωρα ειμαι 18 εβδομαδων κ εχω χασει αυτα τα κιλά... σιγουρα θα βαλω αλλα ελπιζω οχι πολλα.

 

m3sap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, duchess.sunshine είπε:

 

Εντελώς τυχαία μια εβδομαδα πριν καταλαβω οτι ειμαι εγκυος, πηγα σε μια διατροφολόγο... ειχα χασει 1,5 κιλο ολο κ ολο οταν το καταλαβα οτι είμαι... το συζητησα με τον γυναικολογο αν θα μπορουσα να το συνεχίσω και μου εδωσε το οκ... οποτε τωρα ειμαι 18 εβδομαδων κ εχω χασει αυτα τα κιλά... σιγουρα θα βαλω αλλα ελπιζω οχι πολλα.

 

m3sap2.png

Ε εντάξει μια χαρά είσαι! Άλλο να ξεκινάς ήδη με πολλά κ άλλο να εισαο πιο κάτω....μια χαρά! Αχ ζηλεύω...εγώ κ τα λίγα κιλά καμία σχέση δεν είχαμε ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γύρισα κ εγώ από τον γιατρό!!!Όλα πολύ καλά, ο μπέμπης μου πήγε 150 γραμμάρια κ ειμαι 16 εβδομάδων!Τώρα περιμενουμε τα αποτελέσματα του μη επεμβατικού ελέγχου κ ελπίζω να είναι αρνητικά!

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Κοριτσάκια μου γύρισα κ εγώ από τον γιατρό!!!Όλα πολύ καλά, ο μπέμπης μου πήγε 150 γραμμάρια κ ειμαι 16 εβδομάδων!Τώρα περιμενουμε τα αποτελέσματα του μη επεμβατικού ελέγχου κ ελπίζω να είναι αρνητικά!

Κοριτσάκι μου τέλεια νεα. Με τον τράχηλο όλα καλα? Όταν λες μη επεμβατικο έλεγχο, τι θα κάνεις?


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κοριτσάκι μου τέλεια νεα. Με τον τράχηλο όλα καλα? Όταν λες μη επεμβατικο έλεγχο, τι θα κάνεις?

Ναι κοριτσάκι μου ευτυχώς, από τον κοιλιακό υπέρηχο φαινόταν να έχει μικρύνει ο τράχηλος αλλά μου έκανε κ κολπικό υπέρηχο κ τελικά είναι καλός. Μου πήραν αίμα την προηγούμενη εβδομάδα για να τσεκαρουμε για τυχόν σύνδρομα (nipt λέγεται) κ αναμένω από μέρα σε μέρα τα αποτελέσματα που ελπίζω να είναι αρνητικά.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ ανησυχώ λιγάκι τις τελευταίες μέρες!! Έχω ένα μπούκωμα κ ξηρό βήχα κ έχω ανησυχήσει, μην τυχόν κ περάσει κανένα μικρόβιο στο μωράκι μ! Κάποια στιγμή μ είχε πει η γιατρός μ ότι κάτι πολύ απλό για μένα πχ συνάχι μπορεί να περάσει στο μωρό κ να του δημιουργήσει διαφορα!! Κ τώρα όπως καταλαβαίνετε αγχώνομαι!! Έχει τύχει σε καμία σας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης κάτι από αυτά;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Newmum19 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ ανησυχώ λιγάκι τις τελευταίες μέρες!! Έχω ένα μπούκωμα κ ξηρό βήχα κ έχω ανησυχήσει, μην τυχόν κ περάσει κανένα μικρόβιο στο μωράκι μ! Κάποια στιγμή μ είχε πει η γιατρός μ ότι κάτι πολύ απλό για μένα πχ συνάχι μπορεί να περάσει στο μωρό κ να του δημιουργήσει διαφορα!! Κ τώρα όπως καταλαβαίνετε αγχώνομαι!! Έχει τύχει σε καμία σας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης κάτι από αυτά;; 

Καλημέρα!!!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς... Κ εγώ πέρασα από πονόλαιμο,βήχα,συνάχι ευτυχώς όχι πυρετό... Δεν νομίζω πως επηρεάζει το μωράκι είναι καλά προστατευμένο!! Αλλιώς με το παραμικρό που θα παθαιναμε θα είχαμε προβλήματα.... Μην ανησυχείς φυσιολογικό είναι να αρρωστήσουμε.... Ακόμη κ με πυρετό (που αυτό κυρίως δεν θέλουμε) κ πάλι όλα καλά είναι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα!!!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς... Κ εγώ πέρασα από πονόλαιμο,βήχα,συνάχι ευτυχώς όχι πυρετό... Δεν νομίζω πως επηρεάζει το μωράκι είναι καλά προστατευμένο!! Αλλιώς με το παραμικρό που θα παθαιναμε θα είχαμε προβλήματα.... Μην ανησυχείς φυσιολογικό είναι να αρρωστήσουμε.... Ακόμη κ με πυρετό (που αυτό κυρίως δεν θέλουμε) κ πάλι όλα καλά είναι!!! 

Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί με βλέπω να ανεβάζω κ πυρετό από το άγχος μου κ μόνο!!! Πφφφ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Newmum19 είπε:

Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί με βλέπω να ανεβάζω κ πυρετό από το άγχος μου κ μόνο!!! Πφφφ!!!

Σκέψου πως εγώ ήμουν έτσι στο πρώτο τρίμηνο...που δεν μπορουμε να πάρουμε κ τίποτα!! Όλα αντιμετωπίζονται,να μην ανησυχείς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Katerina 88 said:

Ναι κοριτσάκι μου ευτυχώς, από τον κοιλιακό υπέρηχο φαινόταν να έχει μικρύνει ο τράχηλος αλλά μου έκανε κ κολπικό υπέρηχο κ τελικά είναι καλός. Μου πήραν αίμα την προηγούμενη εβδομάδα για να τσεκαρουμε για τυχόν σύνδρομα (nipt λέγεται) κ αναμένω από μέρα σε μέρα τα αποτελέσματα που ελπίζω να είναι αρνητικά.

Με το καλό αγάπη μου να είναι τέλεια τα αποτέλεσματα. Και γιατί να μην είναι? Κι εμένα με κολπικό υπέρηχο είδε τον τράχηλο. Στην αρχή δεν μιλούσε και τρόμαξα αλλά μετά μου είπε τέλειος είναι. Οπότε όλα καλά. Και μια χαρά θα είναι το μωράκι σου μην φοβάσαι τίποτε. Περιμένουμε τα νέα σου.

3 hours ago, Newmum19 said:

Καλημερα κοριτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ ανησυχώ λιγάκι τις τελευταίες μέρες!! Έχω ένα μπούκωμα κ ξηρό βήχα κ έχω ανησυχήσει, μην τυχόν κ περάσει κανένα μικρόβιο στο μωράκι μ! Κάποια στιγμή μ είχε πει η γιατρός μ ότι κάτι πολύ απλό για μένα πχ συνάχι μπορεί να περάσει στο μωρό κ να του δημιουργήσει διαφορα!! Κ τώρα όπως καταλαβαίνετε αγχώνομαι!! Έχει τύχει σε καμία σας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης κάτι από αυτά;; 

Καλή μου μην φοβάσαι τόσο. Ένα θα σου πω. Η νύφη μου πέρασε μια άσχημη ίωση πέρισυ που ήταν έγκυος με πυρετό, πολύ δυνατό βήχα και συνάχι που δεν σταματούσε με τίποτε. Πήρε μια ήπια αντιβίωση και σιγά σιγά μειώθηκαν τα συμπτώματα και συνήλθε αλλά πολύ αργά. Το μωράκι της γεννήθηκε υγιέστατο και τώρα χρονισε ο ανιψιός μου και είναι μια χαρά ανεπτυγμένος. Δεν περνούν όλα στο μωρο μην φοβάσαι. Το μόνο κακό που συμβαίνει είναι ότι το ανησυχείς λίγο με τον βήχα που το ίδιο το νοιωθει σαν σεισμούς... χαχαχαχαχα! Όλα καλά. Περαστικά σου πάνω από όλα, ηρέμησε και ρώτησε τον γιατρό σου τι φάρμακα μπορείς να πάρεις γιατί αν είναι ίωση δεν θα υποχωρήσει έτσι απλά. Και να προσέχεις τον εαυτό σου. Όλα καλά θα πάνε.

  • Μου αρέσει 4

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Με το καλό αγάπη μου να είναι τέλεια τα αποτέλεσματα. Και γιατί να μην είναι? Κι εμένα με κολπικό υπέρηχο είδε τον τράχηλο. Στην αρχή δεν μιλούσε και τρόμαξα αλλά μετά μου είπε τέλειος είναι. Οπότε όλα καλά. Και μια χαρά θα είναι το μωράκι σου μην φοβάσαι τίποτε. Περιμένουμε τα νέα σου.

Καλή μου μην φοβάσαι τόσο. Ένα θα σου πω. Η νύφη μου πέρασε μια άσχημη ίωση πέρισυ που ήταν έγκυος με πυρετό, πολύ δυνατό βήχα και συνάχι που δεν σταματούσε με τίποτε. Πήρε μια ήπια αντιβίωση και σιγά σιγά μειώθηκαν τα συμπτώματα και συνήλθε αλλά πολύ αργά. Το μωράκι της γεννήθηκε υγιέστατο και τώρα χρονισε ο ανιψιός μου και είναι μια χαρά ανεπτυγμένος. Δεν περνούν όλα στο μωρο μην φοβάσαι. Το μόνο κακό που συμβαίνει είναι ότι το ανησυχείς λίγο με τον βήχα που το ίδιο το νοιωθει σαν σεισμούς... χαχαχαχαχα! Όλα καλά. Περαστικά σου πάνω από όλα, ηρέμησε και ρώτησε τον γιατρό σου τι φάρμακα μπορείς να πάρεις γιατί αν είναι ίωση δεν θα υποχωρήσει έτσι απλά. Και να προσέχεις τον εαυτό σου. Όλα καλά θα πάνε.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Άντε να δούμε!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...