Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

On 23/3/2019 at 1:30 ΠΜ, Rinaki88 είπε:

Ανυπομονώ η αλήθεια είναι... Το φαντάζομαι. Γιατί όταν το νοιώθεις έχεις μια αλληλεπίδραση μαζί του. Πριν απλώς ξέρεις ότι μεγαλώνει μέσα σου. Άντε να δούμε.

Καλημέρα, εγώ το ένιωσα πρωτη φορά χθες... σαν ενα ελαφρυ κύμα θα μπορούσα να το περιγραψω... ο γιατρός μου είπε οτι αν ξαπλωσω στο κρεβατι, ειμαι ηρεμη κ βαλω το χερι μου στην κοιλια μου για να αισθανθει την θερμοτητα θα κουνηθεί κ θα το νιωσω... αυτο έκανα, δοκιμάστε το.. εγω ειμαι σημερα 19 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα, εγώ το ένιωσα πρωτη φορά χθες... σαν ενα ελαφρυ κύμα θα μπορούσα να το περιγραψω... ο γιατρός μου είπε οτι αν ξαπλωσω στο κρεβατι, ειμαι ηρεμη κ βαλω το χερι μου στην κοιλια μου για να αισθανθει την θερμοτητα θα κουνηθεί κ θα το νιωσω... αυτο έκανα, δοκιμάστε το.. εγω ειμαι σημερα 19 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Εγώ είμαι 17 εβδομάδων ακριβώς σήμερα κ καταλαβαίνω κάποια κίνηση μεταξύ 9-10 το βράδυ. Άσχετο, σήμερα για κάποιο λόγο έκανα εμετό κ νιώθω ανακατωσουρα παρόλο που έχει σταματήσει αυτό το σύμπτωμα από τις 12 εβδομάδες, να ανησυχώ ή μπορεί να τύχει?


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Εγώ είμαι 17 εβδομάδων ακριβώς σήμερα κ καταλαβαίνω κάποια κίνηση μεταξύ 9-10 το βράδυ. Άσχετο, σήμερα για κάποιο λόγο έκανα εμετό κ νιώθω ανακατωσουρα παρόλο που έχει σταματήσει αυτό το σύμπτωμα από τις 12 εβδομάδες, να ανησυχώ ή μπορεί να τύχει?

μηπως μυρισες κατι εντονο; εγω παρολο που δεν ειχα κανει καθολου εμετο, την προηγουμενη εβδομαδα μυρισα ενα κρεμμυδι που ειχε πολυ εντονη μυρωδια και μου ηρθε να κανω... δεν εκανα αλλα ειχα ανακατοσουρα ολη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, duchess.sunshine είπε:

μηπως μυρισες κατι εντονο; εγω παρολο που δεν ειχα κανει καθολου εμετο, την προηγουμενη εβδομαδα μυρισα ενα κρεμμυδι που ειχε πολυ εντονη μυρωδια και μου ηρθε να κανω... δεν εκανα αλλα ειχα ανακατοσουρα ολη μερα... 

Γενικά δεν έχω κοιμηθεί καλά κ το πρωί πήγα κ έφαγα ένα γιαούρτι κ ουσιαστικά το έβγαλα.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Γενικά δεν έχω κοιμηθεί καλά κ το πρωί πήγα κ έφαγα ένα γιαούρτι κ ουσιαστικά το έβγαλα.

προσπαθησε να ξεκουραστεις... ισως αυτο φταιει... αν δεις οτι συνεχιζεται, μιλα με τον γιατρο σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, duchess.sunshine said:

Καλημέρα, εγώ το ένιωσα πρωτη φορά χθες... σαν ενα ελαφρυ κύμα θα μπορούσα να το περιγραψω... ο γιατρός μου είπε οτι αν ξαπλωσω στο κρεβατι, ειμαι ηρεμη κ βαλω το χερι μου στην κοιλια μου για να αισθανθει την θερμοτητα θα κουνηθεί κ θα το νιωσω... αυτο έκανα, δοκιμάστε το.. εγω ειμαι σημερα 19 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

Πόσο τέλεια. Έχω ακόμη 2 εβδομάδες σχεδόν για να σε φτάσω μήπως νοιώσω κι εγώ κάτι τότε. Προς το παρόν πάντως δεν έχω νοιώσει τίποτε.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κουράστηκα πολύ αυτές τις ημέρες, ειδικά την Παρασκευή που είχα πάρει την κόρη μου στη δουλειά και την Δευτέρα που πήγαμε στην παρέλαση. Αυτές τις 2 μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τις συσπάσεις και πράγματι δεν είναι καθόλου ευχάριστη η αίσθηση. Οι ανακατωσούρες και οι εμετοί συνεχίζουν κανονικά και το ασβέστιο που παίρνω το βράδυ δεν βοηθάει την κατάσταση...

Αισθάνομαι όμως πολύ καλά που αισθάνομαι το μικρούλι. Αυτά τα πεταρίσματα είναι το κάτι άλλο!!! Η κόρη μου βάζει το αυτάκι της στην κοιλιά μου και λέει: "τι ωραία μαμά, κάνει γλου γλου γλου"!

  • Μου αρέσει 3

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κουράστηκα πολύ αυτές τις ημέρες, ειδικά την Παρασκευή που είχα πάρει την κόρη μου στη δουλειά και την Δευτέρα που πήγαμε στην παρέλαση. Αυτές τις 2 μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τις συσπάσεις και πράγματι δεν είναι καθόλου ευχάριστη η αίσθηση. Οι ανακατωσούρες και οι εμετοί συνεχίζουν κανονικά και το ασβέστιο που παίρνω το βράδυ δεν βοηθάει την κατάσταση...

Αισθάνομαι όμως πολύ καλά που αισθάνομαι το μικρούλι. Αυτά τα πεταρίσματα είναι το κάτι άλλο!!! Η κόρη μου βάζει το αυτάκι της στην κοιλιά μου και λέει: "τι ωραία μαμά, κάνει γλου γλου γλου"!

Καλημέρα Smurfita!! Συμπάσχω ... Κ εγώ κουράστηκα 2 μέρες γιατί κάναμε δουλειές στο σπίτι με τον άντρα μου... Κ πήγαμε στην παρέλαση την άλλη μέρα κ με την μικρή μου... Κ είχα κ εγώ πονακια κ συσπασουλες, μέση... όλα με πιάσαν κ τώρα αυτές τις μέρες κάνω τα βασικά ... Μαγνήσιο παίρνεις; Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Κ εγώ το αισθάνομαι καθημερινά το μωρουλι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Το μωράκι ακόμη δεν μου έκανε την χάρη να γίνει αισθητό. Από προχθές έχω πόνους στην μέση, ιδίως χθες το βράδυ ήταν αρκετά δυνατοί. Οι συσπάσεις είναι μέτριες λίγα πονακια. Κατά τα άλλα καλά πάμε. Η κοιλιά φουσκώνει. Απλώς λίγο με ανησυχεί το ότι ακόμη δεν ένοιωσα κάτι...


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Το μωράκι ακόμη δεν μου έκανε την χάρη να γίνει αισθητό. Από προχθές έχω πόνους στην μέση, ιδίως χθες το βράδυ ήταν αρκετά δυνατοί. Οι συσπάσεις είναι μέτριες λίγα πονακια. Κατά τα άλλα καλά πάμε. Η κοιλιά φουσκώνει. Απλώς λίγο με ανησυχεί το ότι ακόμη δεν ένοιωσα κάτι...

Καλημέρα!!!! Μπράβο κορίτσι μου όλα πολύ καλά!! Μην ανησυχείς καθόλου... εγώ το πρώτο μου παιδάκι το ένιωσα τέλη 5ου μήνα... Τώρα το ένιωσα πιο νωρίς (γύρω στις 18 εβδομάδες ήταν ξεκάθαρες οι κλοτσιες)λόγω του ότι είναι δεύτερο παιδάκι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 said:

Καλημέρα!!!! Μπράβο κορίτσι μου όλα πολύ καλά!! Μην ανησυχείς καθόλου... εγώ το πρώτο μου παιδάκι το ένιωσα τέλη 5ου μήνα... Τώρα το ένιωσα πιο νωρίς (γύρω στις 18 εβδομάδες ήταν ξεκάθαρες οι κλοτσιες)λόγω του ότι είναι δεύτερο παιδάκι... 

Καλά ναι το φαντάζομαι ότι φυσιολογικό είναι άλλωστε όπου έχω διαβάσει λένε από την 17η εβδομάδα και μετά αλλά η αλήθεια είναι ότι μέχρι να το νοιώσω μια ανησυχία θα την έχω.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Πόσο τέλεια. Έχω ακόμη 2 εβδομάδες σχεδόν για να σε φτάσω μήπως νοιώσω κι εγώ κάτι τότε. Προς το παρόν πάντως δεν έχω νοιώσει τίποτε.

θα το νιώσεις σίγουρα... λίγο υπομονή θέλει... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλά ναι το φαντάζομαι ότι φυσιολογικό είναι άλλωστε όπου έχω διαβάσει λένε από την 17η εβδομάδα και μετά αλλά η αλήθεια είναι ότι μέχρι να το νοιώσω μια ανησυχία θα την έχω.

17 η το ένιωσα κ γω! Πρώτη εγκυμοσύνη! Όσο περνάει ο καιρός το νιώθεις πιο καθαρα, τωρα ειμαι 21 η βδομαδα και κανει τούμπες! Οσο εχει χώρο ακόμα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Τα μωράκια σας είναι καλά; Χρησιμοποιείται κάποια κρέμα για τις ραγάδες στην κοιλιά; Κ αν ναι ποτέ ξεκινήσατε; Δεν έχω ακόμη κάτι απλά αρχίζω κ το σκέφτομαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...