Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ κορίτσια Μεγάλη Τετάρτη β επιπέδου! Καλη επιτυχία σε όλες μας! Ξέρετε τι θα δούμε ακριβώς στον υπέρηχο? Μόνο τα όργανα ένα ένα ή και ολόκληρο το μωρό? Γιατι στον τελευταίο υπέρηχο επειδή είχε μεγαλώσει το μωρό δεν φαινόταν ολόκληρο στο υπέρηχο, είχαμε συνηθίσει να το βλέπουμε να κάνει διάφορα και ψιλοξενερώσαμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ έκανα χθές την β-επιπεδου γενικά όλα καλά το μόνο που μας βρέθηκε είναι ήπιο υπερηχογενες έντερο στο μωρό.. κ μας συνέστησε να κάνουμε έλεγχο για Κυστική Ίνωση,ας ελπίσουμε πως δεν θα έχουμε τίποτα τέτοιο.Γενικως μας είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στην επιπέδου κ συνήθως χωρίς αιτία,αλλά για να είμαστε καλυμμένοι θα κάνουμε τον έλεγχο.Απλα πρέπει να περιμένουμε 20 μέρες...αυτό είναι το δύσκολο!! 

Να έχετε όλες τέλειες επιπέδου κορίτσια... Εντομεταξυ...ξέραμε ότι είχαμε αγόρι αλλά τελικά έχουμε κοριτσάκι...το είδαμε να κατουράει κιόλας κ να πιπιλαει το χεράκι της!! :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Κι εγώ κορίτσια Μεγάλη Τετάρτη β επιπέδου! Καλη επιτυχία σε όλες μας! Ξέρετε τι θα δούμε ακριβώς στον υπέρηχο? Μόνο τα όργανα ένα ένα ή και ολόκληρο το μωρό? Γιατι στον τελευταίο υπέρηχο επειδή είχε μεγαλώσει το μωρό δεν φαινόταν ολόκληρο στο υπέρηχο, είχαμε συνηθίσει να το βλέπουμε να κάνει διάφορα και ψιλοξενερώσαμε!

Αγάπη θα δείτε όλα τα όργανα του μωρού αναλυτικά και θα το δείτε κ ολόκληρο!!!

Just now, Evi89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ έκανα χθές την β-επιπεδου γενικά όλα καλά το μόνο που μας βρέθηκε είναι ήπιο υπερηχογενες έντερο στο μωρό.. κ μας συνέστησε να κάνουμε έλεγχο για Κυστική Ίνωση,ας ελπίσουμε πως δεν θα έχουμε τίποτα τέτοιο.Γενικως μας είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στην επιπέδου κ συνήθως χωρίς αιτία,αλλά για να είμαστε καλυμμένοι θα κάνουμε τον έλεγχο.Απλα πρέπει να περιμένουμε 20 μέρες...αυτό είναι το δύσκολο!! 

Να έχετε όλες τέλειες επιπέδου κορίτσια... Εντομεταξυ...ξέραμε ότι είχαμε αγόρι αλλά τελικά έχουμε κοριτσάκι...το είδαμε να κατουράει κιόλας κ να πιπιλαει το χεράκι της!! :x

Με το καλό η μπεμπουλα κοριτσάκι μου!!!Δεν θα είναι τίποτα αυτό που βρέθηκε απλά ακολουθήστε τις οδηγίες του γιατρού για να είσαστε βέβαιοι!!!Εχω ακούσει πολλές φορές το υπερηχογενές έντερο. Είχατε κάνει την εξέταση για την κυστική ίνωση(αν ναι για ποιο ποσοστό) κ απλά τώρα θα κάνετε τον πλήρη έλεγχο?

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ έκανα χθές την β-επιπεδου γενικά όλα καλά το μόνο που μας βρέθηκε είναι ήπιο υπερηχογενες έντερο στο μωρό.. κ μας συνέστησε να κάνουμε έλεγχο για Κυστική Ίνωση,ας ελπίσουμε πως δεν θα έχουμε τίποτα τέτοιο.Γενικως μας είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στην επιπέδου κ συνήθως χωρίς αιτία,αλλά για να είμαστε καλυμμένοι θα κάνουμε τον έλεγχο.Απλα πρέπει να περιμένουμε 20 μέρες...αυτό είναι το δύσκολο!! 

Να έχετε όλες τέλειες επιπέδου κορίτσια... Εντομεταξυ...ξέραμε ότι είχαμε αγόρι αλλά τελικά έχουμε κοριτσάκι...το είδαμε να κατουράει κιόλας κ να πιπιλαει το χεράκι της!! :x

Δεν είχες κάνει για κυστική ινωση στην αρχή που έμεινες έγκυος; Κ μένα στην Β επιπέδου βρήκε ένα ασβεστωμα στην καρδούλα του μωρού αλλά είπε ότι δεν είναι τπτ αμησυχιτικο θα φύγει με τον καιρό... Όλα καλά θα είναι θα δεις.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 88 είπε:

Αγάπη θα δείτε όλα τα όργανα του μωρού αναλυτικά και θα το δείτε κ ολόκληρο!!!

Με το καλό η μπεμπουλα κοριτσάκι μου!!!Δεν θα είναι τίποτα αυτό που βρέθηκε απλά ακολουθήστε τις οδηγίες του γιατρού για να είσαστε βέβαιοι!!!Εχω ακούσει πολλές φορές το υπερηχογενές έντερο. Είχατε κάνει την εξέταση για την κυστική ίνωση(αν ναι για ποιο ποσοστό) κ απλά τώρα θα κάνετε τον πλήρη έλεγχο?

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Μακάρι να μην είναι τίποτα! Δεν έχω κάνει την εξέταση καθόλου ούτε στην κόρη μου!Κ τώρα θα κάνουμε το 99% των μεταλλάξεων.

Just now, Dimitr@17 είπε:

Δεν είχες κάνει για κυστική ινωση στην αρχή που έμεινες έγκυος; Κ μένα στην Β επιπέδου βρήκε ένα ασβεστωμα στην καρδούλα του μωρού αλλά είπε ότι δεν είναι τπτ αμησυχιτικο θα φύγει με τον καιρό... Όλα καλά θα είναι θα δεις.. 

Δεν την έχω ξανακάνει ούτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Μακάρι να μην είναι τίποτα κ σε εμάς!! Σε ευχαριστώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Μακάρι να μην είναι τίποτα! Δεν έχω κάνει την εξέταση καθόλου ούτε στην κόρη μου!Κ τώρα θα κάνουμε το 99% των μεταλλάξεων.

Δεν την έχω ξανακάνει ούτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Μακάρι να μην είναι τίποτα κ σε εμάς!! Σε ευχαριστώ!!

Όλα καλά θα είναι κοριτσάκι μου!!!:x

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Κι εγώ κορίτσια Μεγάλη Τετάρτη β επιπέδου! Καλη επιτυχία σε όλες μας! Ξέρετε τι θα δούμε ακριβώς στον υπέρηχο? Μόνο τα όργανα ένα ένα ή και ολόκληρο το μωρό? Γιατι στον τελευταίο υπέρηχο επειδή είχε μεγαλώσει το μωρό δεν φαινόταν ολόκληρο στο υπέρηχο, είχαμε συνηθίσει να το βλέπουμε να κάνει διάφορα και ψιλοξενερώσαμε!

Καλη επιτυχια!ειναι πολυ αναλυτικος υπερηχος,μετρανε το μωρο απο την κορφη ως τα νυχια που λενε.εμενα κρατησε γυρω στα 50 λεπτα.αφου πιαστηκα.βεβαια ο χρονος εξαρταται και το γιατρο.στο τελος μου μετρησε κολπικα τον τραχηλο.αν εισαστε τυχεροι θα δειτε και φατσουλα!!εμας δε μας εκανε τη χαρη,εβαλε τα χερακια μπροστα οταν ηθελε ο γιατρος να τον τραβηξει φωτο.

Just now, Evi89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ έκανα χθές την β-επιπεδου γενικά όλα καλά το μόνο που μας βρέθηκε είναι ήπιο υπερηχογενες έντερο στο μωρό.. κ μας συνέστησε να κάνουμε έλεγχο για Κυστική Ίνωση,ας ελπίσουμε πως δεν θα έχουμε τίποτα τέτοιο.Γενικως μας είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στην επιπέδου κ συνήθως χωρίς αιτία,αλλά για να είμαστε καλυμμένοι θα κάνουμε τον έλεγχο.Απλα πρέπει να περιμένουμε 20 μέρες...αυτό είναι το δύσκολο!! 

Να έχετε όλες τέλειες επιπέδου κορίτσια... Εντομεταξυ...ξέραμε ότι είχαμε αγόρι αλλά τελικά έχουμε κοριτσάκι...το είδαμε να κατουράει κιόλας κ να πιπιλαει το χεράκι της!! :x

Με το καλο η μπεμπουλα!και στην αδερφη μου ειχε δειξει κατι τετοιο στη β επιπεδου και εκανε παρακεντηση για σιγουρια.τελικα δεν ηταν τιποτα παρα μονο αμνιακο υγρο που ειχε καταπιει το μωρο και ειχε μεινει στο εντερακι της.ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου θα δεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evi89 said:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ έκανα χθές την β-επιπεδου γενικά όλα καλά το μόνο που μας βρέθηκε είναι ήπιο υπερηχογενες έντερο στο μωρό.. κ μας συνέστησε να κάνουμε έλεγχο για Κυστική Ίνωση,ας ελπίσουμε πως δεν θα έχουμε τίποτα τέτοιο.Γενικως μας είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στην επιπέδου κ συνήθως χωρίς αιτία,αλλά για να είμαστε καλυμμένοι θα κάνουμε τον έλεγχο.Απλα πρέπει να περιμένουμε 20 μέρες...αυτό είναι το δύσκολο!! 

Να έχετε όλες τέλειες επιπέδου κορίτσια... Εντομεταξυ...ξέραμε ότι είχαμε αγόρι αλλά τελικά έχουμε κοριτσάκι...το είδαμε να κατουράει κιόλας κ να πιπιλαει το χεράκι της!! :x

Αγάπη μου με το καλό η κορακλα. Γερή και καλοτυχη. Εμείς εξέταση για Κυστική ινωση κάναμε από τις πρώτες εξετάσεις. Λογικά όλα καλά θα είναι γιατί είναι σχετικά σπάνια. Οπότε όλα καλά θα πάνε. Το γλυκουτσικο μωρέ!!! Είδατε φατσακι; Εμάς στον τελευταίο υπέρηχο δεν μας έκανε την χάρη. Έβαλε χεράκια μπροστά στην μουριτσα. Λίγο όμως που τον είδαμε ήταν μουρτζουφλης. Χαχαχαχα. 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια μας.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Αγάπη μου με το καλό η κορακλα. Γερή και καλοτυχη. Εμείς εξέταση για Κυστική ινωση κάναμε από τις πρώτες εξετάσεις. Λογικά όλα καλά θα είναι γιατί είναι σχετικά σπάνια. Οπότε όλα καλά θα πάνε. Το γλυκουτσικο μωρέ!!! Είδατε φατσακι; Εμάς στον τελευταίο υπέρηχο δεν μας έκανε την χάρη. Έβαλε χεράκια μπροστά στην μουριτσα. Λίγο όμως που τον είδαμε ήταν μουρτζουφλης. Χαχαχαχα. 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια μας.

@Rinaki88 βλεπω τ αγορια μας δε θελουν παπαρατσι!!:).εγω ειπα του γιατρου οτι τα νεα παιδια εχουν μαθει τις σελφι γι αυτο βαζει χερακια στη μουριτσα.μου λεει λες?μηπως να του δωσω τον υπερηχο μπας και θελει να τη βγαλει μονος του?8)

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...