Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 

Καταρχήν Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλες και τις οικογένειες σας.

Δεν εχω γράψει αρκετό καιρό αλλά έχω διαβάσει όλα τα μηνύματά σας. Διαβάζω ότι είναι και η εποχή που όλες κάνουμε β'επιπέδου.

Έκανα και εγώ εχτές αλλά τι δυσάρστη εμπειρία....προσπαθούσε ο γιατρός να κάνει το παιδί να ανοίξει χεράκια του γιατί τα είχε γροθιές και με ζούπαγε συνέχεια αλήθεια υπέφερα όχι μόνο από το ζούπιγμα το σωματικό αλλά και το ψυχολογικό γιατί δεν ανοίγει χεράκια....

Έχουμε κάνει άμνιοπαρακέντιση και βγήκε καλή απλά δεν καταλάβαινα τον λόγο της τόσο αναστάτωσης

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Χρόνια πολλά. Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα με υγεία. Αυτές τις ημέρες κουράστηκα λίγο παραπάνω. Λίγο με τα κουλουράκια λίγο με τα αυγά και πλέον δεν μπορώ την ορθοστασία καθόλου. Πονούν πολύ τα πόδια μου. Εσείς πως είστε με αυτό το θέμα;

@Ελένη Ταφ1993 Καλωσόρισες κορίτσι μου στην παρέα μας. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να δεχθείς την μπεμπουλα σου. Θα χαιρόμαστε να ακούμε νέα σου.

Χρόνια Πολλά Κοριτσάκι μου!!!Με το καλό τα μωράκια μας!!!Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω θέμα με τα πόδια, μήπως κουράστηκες?Εγώ σήμερα ξύπνησα κ έχω τράβηγμα ψηλά στην κοιλιά στο πλάι, ημαρτον λέω στο τέλος ούτε θα κοιμάμαι.

Just now, SOFI78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Καταρχήν Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλες και τις οικογένειες σας.

Δεν εχω γράψει αρκετό καιρό αλλά έχω διαβάσει όλα τα μηνύματά σας. Διαβάζω ότι είναι και η εποχή που όλες κάνουμε β'επιπέδου.

Έκανα και εγώ εχτές αλλά τι δυσάρστη εμπειρία....προσπαθούσε ο γιατρός να κάνει το παιδί να ανοίξει χεράκια του γιατί τα είχε γροθιές και με ζούπαγε συνέχεια αλήθεια υπέφερα όχι μόνο από το ζούπιγμα το σωματικό αλλά και το ψυχολογικό γιατί δεν ανοίγει χεράκια....

Έχουμε κάνει άμνιοπαρακέντιση και βγήκε καλή απλά δεν καταλάβαινα τον λόγο της τόσο αναστάτωσης

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω κάτι σε αυτό αλλά εφόσον βγήκε καλή η αμνιοπαρακέντηση δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Η β επιπέδου ήταν καλή?Ο γιατρός γιατί στάθηκε τόσο πολύ στα χεράκια του μωρού?

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SOFI78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Καταρχήν Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε όλες και τις οικογένειες σας.

Δεν εχω γράψει αρκετό καιρό αλλά έχω διαβάσει όλα τα μηνύματά σας. Διαβάζω ότι είναι και η εποχή που όλες κάνουμε β'επιπέδου.

Έκανα και εγώ εχτές αλλά τι δυσάρστη εμπειρία....προσπαθούσε ο γιατρός να κάνει το παιδί να ανοίξει χεράκια του γιατί τα είχε γροθιές και με ζούπαγε συνέχεια αλήθεια υπέφερα όχι μόνο από το ζούπιγμα το σωματικό αλλά και το ψυχολογικό γιατί δεν ανοίγει χεράκια....

Έχουμε κάνει άμνιοπαρακέντιση και βγήκε καλή απλά δεν καταλάβαινα τον λόγο της τόσο αναστάτωσης

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

Γεια σου σοφακι!καλη ανασταση και με το καλο τα μωρακια!!εμας στη β επιπεδου μας εστειλε να περπατησουμε για να κουνηθει και να βγαλει τα χερακια απο το προσωπο για να κανει μετρησεις σε μυτουλα,ματακια,χειλακια κτλ.

Με ρωτησε ο εμβρυολογος αν ποναω οση ωρα εκανε υπερηχο παντως.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σου σοφακι!καλη ανασταση και με το καλο τα μωρακια!!εμας στη β επιπεδου μας εστειλε να περπατησουμε για να κουνηθει και να βγαλει τα χερακια απο το προσωπο για να κανει μετρησεις σε μυτουλα,ματακια,χειλακια κτλ.

Με ρωτησε ο εμβρυολογος αν ποναω οση ωρα εκανε υπερηχο παντως.

Αγάπη γιατί σε ρωτήσε αν πονάς? Έχει κάποια σημασία?Δεν το γνωρίζω γι'αυτό ρωταω!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Χρόνια πολλά. Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα με υγεία. Αυτές τις ημέρες κουράστηκα λίγο παραπάνω. Λίγο με τα κουλουράκια λίγο με τα αυγά και πλέον δεν μπορώ την ορθοστασία καθόλου. Πονούν πολύ τα πόδια μου. Εσείς πως είστε με αυτό το θέμα;

@Ελένη Ταφ1993 Καλωσόρισες κορίτσι μου στην παρέα μας. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να δεχθείς την μπεμπουλα σου. Θα χαιρόμαστε να ακούμε νέα σου.

@Rinaki88 μου καλη ανασταση,να ξεκουραζεσαι γιατι απο δω και περα το βαρος θα μας ζοριζει.εγω οταν ειμαι ορθια ποναει η πλατη μου,ασε που εμποδιζει η κοιλια οταν ειμαι κοντα στο νεροχυτη ή στο τραπεζι οποτε γερνω λιγο μπροστα και ετσι νιωθω την πλατη να με ποναει.

Just now, Katerina 88 είπε:

Αγάπη γιατί σε ρωτήσε αν πονάς? Έχει κάποια σημασία?Δεν το γνωρίζω γι'αυτό ρωταω!

Εννοουσε αν με πιεζει πολυ με τον υπερηχο και ποναω ωστε να προσεξει.ο εμβρυολογος που παω ειναι πολυ καλος και προσεκτικος εκτος του οτι ειναι ψειρας.50 λεπτα εξεταση εκανε στη β επιπεδου και οταν γυρισαμε απο το περπατημα που μας εστειλε εκανε αλλο ενα 15λεπτο.κολπικη εξεταση απαραιτητα και στην αυχενικη και στη β επιπεδου.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

@Rinaki88 μου καλη ανασταση,να ξεκουραζεσαι γιατι απο δω και περα το βαρος θα μας ζοριζει.εγω οταν ειμαι ορθια ποναει η πλατη μου,ασε που εμποδιζει η κοιλια οταν ειμαι κοντα στο νεροχυτη ή στο τραπεζι οποτε γερνω λιγο μπροστα και ετσι νιωθω την πλατη να με ποναει.

Εννοουσε αν με πιεζει πολυ με τον υπερηχο και ποναω ωστε να προσεξει.ο εμβρυολογος που παω ειναι πολυ καλος και προσεκτικος εκτος του οτι ειναι ψειρας.50 λεπτα εξεταση εκανε στη β επιπεδου και οταν γυρισαμε απο το περπατημα που μας εστειλε εκανε αλλο ενα 15λεπτο.κολπικη εξεταση απαραιτητα και στην αυχενικη και στη β επιπεδου.

Κατάλαβα κορίτσι μου!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει πάρει καμία στην εγκυμοσύνη το buscopan??Έχω ένα τράβηγμα στην κοιλιά από το πρωί και μίλησα με τον γιατρό στο τηλέφωνο κ μου είπε να πάρω buscopan, αλλά δεν τον άκουγα καλά κ ντράπηκα να ξαναρωτήσω.Το απλό buscopan η το buscopan plus  παίρνουμε?


 

Link to comment
Share on other sites

Εχθες γ ενα προβλβμα π ειχα λογο λιποθυμιας κ απο το τρανταγμα π επεσα ειχα λιγο αιμα ειμαι 19 εβδομαδες μ πε ο γιατρος ν παρω outrogestan  εκτος αν δεν βρω ν παρω bouskopan.

On 28/1/2019 at 10:09 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου γειά σας. Είπα δειλά δειλα κι εγώ να ανοίξω αυτό το θέμα να δούμε πόσες θα μαζευτούμε. Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!!! Περιμένω συμμετοχές :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Εχθες γ ενα προβλβμα π ειχα λογο λιποθυμιας κ απο το τρανταγμα π επεσα ειχα λιγο αιμα ειμαι 19 εβδομαδες μ πε ο γιατρος ν παρω outrogestan  εκτος αν δεν βρω ν παρω bouskopan.

Κορίτσι μου είσαι καλύτερα??Το απλό buscopan ή το plus  επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη?Αυτό δεν γνωρίζω.Ο γιατρός ποιο σου είπε?


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια έχει πάρει καμία στην εγκυμοσύνη το buscopan??Έχω ένα τράβηγμα στην κοιλιά από το πρωί και μίλησα με τον γιατρό στο τηλέφωνο κ μου είπε να πάρω buscopan, αλλά δεν τον άκουγα καλά κ ντράπηκα να ξαναρωτήσω.Το απλό buscopan η το buscopan plus  παίρνουμε?

Κατερινακι μου δεν εχω χρειαστει να παρω,αλλα τραβηγμα στην κοιλια εχω εντονο πολλες μερες,κυριως μετα το φαγητο,πινω και πολυ νερο,ο γιατρος μου ειπε οτι ισως ειναι και το εντερο γιατι εγω εχω θεμα με τη δυσκοιλιοτητα.τωρα μεγαλωνει και η κοιλια και θα μας τραβαει.το νιωθεις χαμηλα ή σε ολο τη κοιλια δηλ απο στομαχι,πλαι κτλ?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου δεν εχω χρειαστει να παρω,αλλα τραβηγμα στην κοιλια εχω εντονο πολλες μερες,κυριως μετα το φαγητο,πινω και πολυ νερο,ο γιατρος μου ειπε οτι ισως ειναι και το εντερο γιατι εγω εχω θεμα με τη δυσκοιλιοτητα.τωρα μεγαλωνει και η κοιλια και θα μας τραβαει.το νιωθεις χαμηλα ή σε ολο τη κοιλια δηλ απο στομαχι,πλαι κτλ?

Κοριτσάκι μου το νιωθω στο ύψος του αφαλού αλλά στο πλάι στην κοιλιά προς την αριστερή πλευρά (ψηλά δηλαδή). Τέτοια ενόχληση έχεις κ εσύ??


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Εχθες γ ενα προβλβμα π ειχα λογο λιποθυμιας κ απο το τρανταγμα π επεσα ειχα λιγο αιμα ειμαι 19 εβδομαδες μ πε ο γιατρος ν παρω outrogestan  εκτος αν δεν βρω ν παρω bouskopan.

 

@Spirto12 περαστικα!ευχομαι ολα καλα!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...